• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Zkrácený čípek. Co to znamená?

9. května 2016 
@andysek2512 Praveze me merili v prenatalnim centru jen v 31tt polohu, kolik plodovky a vahu. a muj dr nic, asi to neumi nebo nevim. jen mi rekl, ze budu mit dost velky dite urcite,kdyz melo 1500g v tom 31tt, jenze to uz jsme ten tyden skoro koncila a bylo to nejak v norme,ale ne ze by bylo velky. ale proto by me mel poslat do porodnice.ja taky nemam nejak extra velky brisko. teda me to bohate staci, ale videla jsem vetsi, ktery vypadaly k prasknuti uz pomalu:slight_smile:
22. únor 2016 ve 22:12  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v březnu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! :slight_smile: ta my to nakonec doklepali do 37+4 :slight_smile: Matyas se narodil s váhou 3550g a 50cm, jen měl vysokou žloutenku, protože má Rh negativní, já mám pozitivní... ale po 5 dnech jsme byli doma :slight_smile:
26. únor 2016 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahoj dnes jsem musila na pohotovost s bolestmi v podbřišku, dr naměřil 2 cm cipek normalne má byt 4 . Takže hospitalizace me neminula, Jela jsem si zbalit domu z veci, že si polezim pěkně dlouho tak jsem se napakovala na měsíční pobyt, za dva dny jsem z byla doma mimco 15 tt jsem potratila ještě tu noc z co jsem přijela :frowning2:
11. dub 2016 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky dneska jsem byla u doktorky a ta mi vystrasila se zkráceným hrdlem, namerila mi 1.8 mm zakázala mi uplne vsechno..smím jen ležet a v patek dalsi kontrola, pokud to nebude lepsi posle me do nemocnice. Mate nekdo zkušenost? Děsí me těch 1.8 mm jinak podle posledni ms jsem 29+2 a miminko k dnešku odpovídá na 30+4
18. dub 2016 v 19:26  •  čeká miminko, termín má v červenci 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacenickaaaaa na 30tt je 1,8 cm v pohode. Ja mela to same a porodila v terminu.
Po 28tt uz nejsou ani zadne normy a je to proste individualni.
Jako podcenovat to nemusis, ale zase bych to ani uplne nehrotila.
18. dub 2016 v 19:37  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pekkaa jooo? Tak to jsem hned klidnější..;) jako uplne nepanikarim ale nemam skoro nic připraveno..tak budu odpočívat a uvidime :slight_smile: dekuju
18. dub 2016 v 19:42  •  čeká miminko, termín má v červenci 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kacenickaaaaa ahojky určité to nepodcenuj, ale já od 32 tt byla otevřena na spicku prstu a odešla mi hlenová zátka a rodila jsem 39+2:slight_smile: taky mě strásili a zároveň rikali ze ve finále mužů i přenášet.... Měla jsem teda nařízeny klidový režim, kvůli tomu aby mimcu se dovyvinuli plíce a nabral co nejvíce.... Takže do 36 tt jsem převážně jen byla doma a odpočívala..... Držím palecky!!!:slight_smile:))
18. dub 2016 ve 22:02  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacenickaaaaa Ahojky,přidávám i mou zkušenost:stuck_out_tongue:Od 19tt čípek zkrácený na 25mm,takže poplach a leháro.Opravdu jsem to dodržovala.Jen WC,sprcha,lednička:stuck_out_tongue:Rodila jsem jen o 14 dní dříve nakonec.Nevím,co by bylo,kdybych to podcenila ale stalo zato vydržet.Ty už to máš za pár, zkus odpočívat nikdo neví,co se v těle odehrává.. Přece jen každý týden miminku k dobru.Držím pestičky pro stesti ať to dotahnete co nejdyl s miminkem v bříšku a jak píšou holky,trba ještě budete přes čas:kissing_heart:
19. dub 2016 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@millinek81 ja jsem si ted vsimla, ze jsem to napsala blbe a mam 18 mm..:see_no_evil: Dekuju, je to hroznej vopruz pro me takhle ležet ale udelam cokoliv pro to aby se malej jeste pekl..:slight_smile: dekuju za povzbuzení..věřím ze to dotahnem daleko..:wink:
19. dub 2016 v 09:06  •  čeká miminko, termín má v červenci 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky jsem tu nová a ráda bych se zeptala co mě teď znepokojuje. Jsem v 15tt a od pondělí (3den ) pociťuju takové jemné píchání na celý spodek a k tomu jsem si dneska vůbec nenahmatala čípek. Co to znamená, myslíte že to může být varovný signál a měla bych se vydat k lékaři. Nechci zbytečně plašit. Děkuji za odpovědi a Vaše zkušenosti :slight_smile: :slight_smile:
20. dub 2016 v 16:53  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katie87 já bych si hlavně nezkoumala čípek, taky si tím můžeš ublížit... Ale určitě pokud se ti něco nezdá zavolej si na gyndu:slight_smile:)) a optej se.... Nebo ja si třeba volala i do porodnice když byl víkend a nebyla si jistá je to normální nebo ne.... Ale těžko říct co by mohlo být to píchání na spodek:-// .... Drzim palecky ať je vše v poradku:-*
20. dub 2016 v 18:53  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek2512 Děkuji za reakci. Poležela jsem si 3dny v nemocnici a prozatím se to uklidnilo. Uvidím co bude dál, ale snad to vydrží. Je to moje první těhu, tak jsem z toho docela vystrašená, aby se něco špatného nepřihodilo.
25. dub 2016 v 08:58  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak já jsem měla od doktorky přikázané od konce února více ležet, nenamáhat se atd., protože se mi začal zkracovat čípek a teď, v 38 tt jej mám pořád stejný jako tehdy. Termín 8.5. a minulou středu mi doktorka řekla, že k porodu se to ani zdaleka nechystá min ještě 14 - 21 dnů; aktivita dělohy skoro nulová. A že mám teď naopak přidat činnosti na spuštění porodu :grinning: :unamused: Jinak to později vidí na císařský řez...přitom odhad váhy mimi je 3.38 kg. Takže asi tak....Další kontrolu mám ve čtvrtek, to budu 38+4.
25. dub 2016 v 09:43  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v květnu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katie87 tak držím palecky ať je vše v pořádku.... To chápu, mě první tehu dopadlo v 8 tt revizi a po šestinedělí a první MS jsem otěhotněla znovu a už mi tu leží šestitýdenní chlapeček:slight_smile:)) hodně odpočívej a hlavně se nestresuj a uvidíš že to bude dobrý:slight_smile:)))
25. dub 2016 ve 13:32  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kusanagi87 Tak už je miminko na světě?? Nebo jak to vypadá??
9. kvě 2016 v 11:09  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek2512 Teda tak to jste to vzali hopem :slight_smile:, hlavně zdravíčko a užít si to
9. kvě 2016 v 11:10  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já měla zkrácený čípek u 3 těhotenstenství od 28tt a rodila jsem 31+1 a tvrdlo mi břicho.. No asi bych ten čípek úplně nepodceňovala... Ono někdo přenáší a jiný rodí předčasně...
9. kvě 2016 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek