Je váhová hranice, od které se odebírá pupečníková krev?

hojda
23. črc 2013

Myslím, že jsem někde četla, že je možné jí odebrat u novorozenců od určité váhy. Nevíte jaká ta váha je?

díky
D.

berenika39
23. črc 2013

100% to nevím, , třeba někde něco vyčteš, ale odběr s dítětem nemá nic společného. dítě odstřihnou, odnesou, a z pupečníku se teprve odebírá krev, jde jen o to, kolik se jí podaří odebrat (resp. jaké množství kmenových buněk v ní bude, pro jak velkého (těžkého) pacienta...). Pupečník a placenta jsou sice součástí - orgány - dítěte, ale ta krev se bere až po oddělení. Fakt bych řekla, že na to hmotnost dítěte nemá vliv. při nějakém komplikovaném předčasném porodu se to asi dělat nebude a pokud je to standardní porod, dítě, tak je to jedno, jestli 3 nebo 4 kg. Nevím, samotnou mě to zajímá, třeba je tu někdo se zkušeností vlastní.

anetadr
23. črc 2013

Já o hmotnostním limitu slyším poprvé. V porodnici mi ale říkali, že záleží na délce pupečníku. Že někdy je tak krátký, že je tam prostě té krve hodně málo a tak ten odběr nemá smysl. Zvláště proto, že ten vak, do kterého se pupečníková krev odebírá je prý hodně drahý, tak vždy čekají s vybalením a popisem až na dobu po porodu a po zkontrolování, že je co odebírat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru