• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod s epidurálem-je rozdíl v poporodní rekonvalescenci?

23. prosince 2013 
Pokud některá z Vás měla možnost srovnání tak jako já,přispějte :slight_smile:
Při 1.porodu jsem dostala pouze 2 injekce do zadku a kromě mírného motání hlavy(cca 3 hodiny po porodu),to celkem šlo.U 2.porodu mi píchli epi na rozvolnění svalů,protože mi(po 6.hodinách)nepostupoval.Když jsem měla po narození 2.syna začít fungovat,bolelo mě úplně všechno a lezla jsem jak zbědačená žebračka :grinning:
20. pro 2013 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem měla první porod bez epi a fungovala jsem cca po čtyřech hodinách, druhý byl s epi a fungovala jsem okamžitě, ihned po porodu jsem běhala, až se sestřičky divily a musely mě mírnit.Neměla jsem po epidurálu sebemenší problém.
20. pro 2013 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
já tedy zatím srovnat nemůžu. první porod bez epi a fungovala jsem normálně hned (tedy v rámci možností) , druhý bych ráda opět bez, tak snad to půjde :slight_smile:
20. pro 2013 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
První s epi, který nefungoval, lezla jsem po zdi kvůli dr., která mi udělala nástřih a blbě sešila. Druhý porod bez jakýchkoli utišujících léků, fungovala jsem hned po porodu.
20. pro 2013 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
první (a zatím jediný) porod bez jakýchkoli léků či epi, fungovala jsem ihned (2hod po porodu na por. sále jsem ležela, odpočívala,byla jsem i šitá), pak jsem se normálně po svých za asistence por.asistentek došla osprchovat a pomaličku po svých na oddělení šestinedělí, manžel vezl postýlku s dcerkou na pokoj vedle mě. Dcerka od porodu jen u mě (baby friendly porodnice, to znamená, že dítě je od porodu neustále s matkou) a až na šití, které mě trochu "táhlo" a díky tomu se mi hůře chodilo, jsem neměla sebemenší problém a ráda na porod vzpomínám.
Druhý porod bych ráda prožila stejně.
20. pro 2013 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
první porod bez epi s nástřihem - sice jsem fungovala, ale sezení byl celkem problém, zhruba 14 dní jsem byla taková zpomalená a ta jizva mě dost bolela
druhý porod s epi bez nástřihu, jen 2 stehy, fungovala jsem hned bez problémů
třetí porod bez epi, nástřihu a jediného stehu a funguju asi nejlíp:slight_smile:
20. pro 2013 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
1.s epi, cca 24h a motala jsem se jak špína v kýblu, 2x omdlela, 2.bez epi, ale 4h a byla jsem úplně fit. Těžko říct, jestli to bylo poprvé tím vyčerpáním, nebo epidurálem. Osobně bych ho chtěla, proč si neulevit od bolestí, když to jde.
20. pro 2013 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
1.s EPI 2 hodiny po porodu jsem odešla ze sálu po svých, v pohodě bez problémů. 2.bez EPI 2 hodiny po porodu jsem na sále zkolabovala, noc jsem strávila na jipce, první nejistý krůčky jsem udělala až 12h po porodu. Domů mě pustili až po týdnu a ještě další týden jsem se motala a bylo mi na omdlení, o bolesti ze zatahování dělohy nemluvě. Ale nemyslím že v tomhle hraje roli Epidurál, ztratila jsem hodně krve, proto ta anémie, a při druhém porodu holt zatahování dělohy bolí víc. Pokud se povede třetí, ráda bych opět Epidurál, ale třeba mi ho odmítnou dát jako u druhého.
20. pro 2013 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslim, ze to nema vliv. Jedine, ze by te spatne napichli.
Prvni porod jsem mela s epiduralem a bolelo mbe mozna den akorat misto vpichu.
21. pro 2013 ve 03:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
měla jsem sice jen jeden porod, ale bylo to strašně rychlé....nestihli mi dát epidurál i když jsem teda prosila i všechny svatý nade mnou... byla jsem i bez nástřihu (díky balonku epi-no) takže z porodního sálu jsem chtěla odejít po svých (no nedovolili mi to) energie jsem měla na rozdávání, dvě hodiny mě akorát bolela trochu kostrč jak se pánev musela pohnout a jsem moc ráda, že jsem to nakonec zvládla bez drog....co mě pustili ze sálu, jsem si chodila po šestinedělku jak primadona pro jídlo a čaje a se sestřičkou jsme vtipkovaly, že bychom si zašly na stodolní (rodila jsem v pátek večer) :grinning:
21. pro 2013 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si myslím, že v tom epidurál roli nehraje :slight_smile:
Oba porody jsem měla bez epidurálu. Ale spíš celkově v té rekonvalescenci hrálo roli poporodní poranění. Po prvním jsem měla nástřih, takže samozřejmě chůze a všechno bylo bolestivější a hojení delší. A u druhého bez nástřihu a mohla jsem hned skákat jak kamzík.
Každý porod byl jiný před i po něm, takže na to epidurál dle mě vliv určitě nemá.
23. pro 2013 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek