1.porod císařem a obava z 2. porodu. Máte zkušenost?

kiara2
24. led 2007

ahojda maminky!!poprvé jsem rodila císařem ale bojím se druhého porodu prý může prasknou děloha při normálním porodu po císaři máte někdo zkušenosti??napište prosím

kralicinka
31. pro 2009

katko mě až po porodu.o sekci u mě vubec nepřemýšleli.

blumka
31. pro 2009

baby, je nejaky termin v ktorom sa vykonava planovany cisarsky rez? myslim ze ci presne na termin alebo nejake dni pred alebo ci to je indivindi

.danda.
31. pro 2009

Ahojky, já jsem měla první porod plánovaný čísař a druhý mám z 90% jasný taky 😉

blumka já jsem rodila 39+3 😉

marunka71
31. pro 2009

blumka:Mne doki povedal, že sa cisarák plánuje na cca týždeň pred termínom podľa posl. menštruácie.Ja mám termín 12.1. a cisarák naplánovaný zatiaľ na 7.1.No a pravdaže sa prihliada na výsledky vyšetrení.

kralicinka
31. pro 2009

HOLKY TO JE ZAJÍMAVÉ ŽE TO DĚLAJÍ VŠUDE JINAK.JÁ JSEM TAKY ČEKALA CÍSAŘE A NEBO ASPON KONTROLY TÉ JIZVY.A TAK 😲 V TÉ PORODNICI ŘÍKALI ŽE CÍSAŘE AUTOMATICKY DĚLAJÍ POUZE POKUD JE TO JEN ROK PO PORODU.A JÁ JSEM BYLA 19 MĚSÍCU TAKŽE BUDU MÍT NORMÁLNÍ POROD. 😵

k.a.t.k.a.
31. pro 2009

takze mna cakaju buduci tyzden predoperacne vysetrenia .. len teraz rozmyslam ci ma zmysel si zazmluvnovat lekara pri planovanej sekcii 😕

kisska
22. led 2010

Ahojte, babule poradte, tiez som pred rozhodnutim - prvy porod cisarskym som mala v 39tt, kvoli preeklampsii a slabym ozvom babetka (mal omotanu pup. snuru okolo krku). Na poslednej kontrole sa ma lekar pytal, ze ako chcem rodit - stale je tu riziko preeklampsie - tlak mi stupa veeeelmi pomalicky a zatial je len velmi malo nad normal, riziko ruptury je tu tiez, kedze od 1. porodu to je 22 mesiacov a mala vyzera byt o tyzden vacsia. A ani ja uz nie som najmladsia (mam 32) a kondicku nemam vobec ziadnu... Ale stale mam pocit, ze pre babo je najlepsie narodit sa prirodzene... ale mam si zase vziat na triko vsetky rizika, hlavne ked o nich viem? A najradsej by som rodila s mojim doktorom, ale on sluzi len jeden den v tyzdni a volat ho mimo sluzbu nechcem. Ja som prvy cisarsky zvladala velmi dobre, na nohach som bola skor ako po 30 hodinach, jazvu mam peknu a bez komplikacii, kojenie sa rozbehlo absolutne bezproblemovo a kojila som 15 mesiacov. Doktor hovori, ze sa mam rozhodnut do buduceho tyzdna, ze cisarsky je najlepsi v 38tt. Priznavam, ze mam paniku z normalneho porodu, ale... pre babo to najlepsie 😅

janica..
24. led 2010

Kisska tak jak jsi se rozhodla? no já, taky měla první císař, do porodnice půjdu příští týden, jsem zvědavá co mi řeknou, jestli taky budou doporučovat císař........ no sama nevím, ale taky jsem byla po císaři druhý den úplně v pohodě 😎

kisska
24. led 2010

janica - zatial to vyzera, ze vedie SC so spinalnom, pokial sa mala dovtedy nerozhodne inak 😉 Vo stvrtok padne definitivny termin, tak som zvedava, na com sa s doktorom zhodneme...

kacenqa
24. led 2010

tani a preco nie radsej EPI? ja ti tak zavidim, ze ti doki dal na vyber....ja som sa pri gretke bala cisara jak cert kriza a tiez podobne ako ty, na nohach som bola po 12hod a odvtedy som sa hrabala co najviac na nohy, takze hojenie bolo rychle aj som sa rychlo dala dokopy, a kojenie tiez - mlieka som mala aj pre celu ulicu...

momentalne sa viac bojim toho prirodzeneho porodu jak cisara, tiez mam problematicky tlak ale to je skor syndrom bieleho plasta 😀

v utorok idem na prvu poradnu do porodnice, tak uvidim, co na to porodnik, lebo moj gyndr. doteraz tvrdil, ze nevidi dovod nerodit prirodzene...

kazdopadne, keby som si mohla v ybrat, tak jednonacne planovany SC pri EPI, ten spinal, z toho mam troska obavy tiez...

kisska
25. led 2010

ahoj kati, uz sa nam to krati, ze? Nie som si ista, ci je mozna pri sekcii EPI, lebo ta ti odblokuje len bolesti, ale tlaky citis, ale ked nemas rozbehnuty porod, tak tlacit nemusis. A pri SC by si mala mat asi umrtvenu celu polku tela, tak preto spinal.
Mna pri rozhodovani najviac od prirodzeneho odradza mala pravdepodobnost, ze aj dokoncim normalne... Mne skor povedal, ze ked budem velmi chciet, ze mozem skusit, a keby cokolvek, tak dokoncime cisarom. To radsej nim aj zacnime 😉
A co Gretka, tesi sa na sestricku? Uz mas nejake triky, ako zvladat babenko pri besnom 2-rocakovi 😉 😀 Daj kludne IP, nech neodbacame 😉

mobina
29. led 2010

CHtěla jsem se zeptat holek, co druhý porod po sekci měly přirozeně, jak je to při kotrakcích nebo poslíčcích? Cítily jste jizvu? Pnutí, pichlavou bolest?

hejdita
29. led 2010

ja sem taky rodila prvy cisarem ale druhy sem rodila prirozene...... 😉 a sou od sebe o rok a pul a 4 dny 😀

ivush
29. led 2010

Ahojte babenky, zaujímalo by ma či náhodou nemáte info o tom, aká by mala byť hrúbka dolného segmentu teda jazvy na maternici, aby Dr. vôbec pripustili prirodzený pôrod po prvej sekcii resp. teda aby to bolo bezpečné ? vďaka 🙂 😉

mariekaterina
29. led 2010

já měla první porod plánovaný císař a druhy akutní císař...... ráno mi odešla hlenová zátka a v noci jsem už dostávala bolesti (myslela jsem že to jsou poslíčci), brali mě hned císařem protože už mi praskala děloha takže bylo 5 min po 12 jak podotkl doktor ☹ ale jsme v pořádku 😵

mobina
29. led 2010

Hejdita a cítila jsi jizvu před porodem a při porodu?

kacenqa
29. led 2010

marie: a ako vedeli, ze ti praska ta maternica? to nejako sledovali alebo si mala velke bolesti? ako sa to rozpozna?

mariekaterina
29. led 2010

když mě rozřezali tak to dokt říkal, asi těmi kontrakcemi mi to začalo praskat. Podle ultr to asi není poznat, protože doktorka co mě přijímala nic neříkala že by bylo něco špatně a ještě se mě ptala proč chci rodit císařem.... tak nevím ☹ bolesti jsem měla tak jak kdybych TO měla dostat jen takové malé křeče. Nic hrozného takže opatrnosti není nikdy dost ☹

kisska
29. led 2010

kati - mna doki upozornoval, ze keby som mala silnu bolest v podbrusku, tak ze to moze byt ruptura a vtedy treba ist okamzite so nemocnice...

kacenqa
29. led 2010

marie: a preco si chcela teda vlastne ten druhy cisarak??? celkom tomu nerozumiem, myslela som, ze ten akutny si mala prave kvoli tom, ze zistili, ze ti ta maternica praska, ale pises, ze to zistili az ked ta otvorili, mozes to prosim skusit lepsie popisat?

tani - no parada....ta moja cholericka mi obcas dava poriadne zabrat, az sa desim, ze mi to tam dole ozaj rupne.....tebe uz doki meral hrubku jazvy? mne nie, a ani sa o tom nejako nezmienovali....

mariekaterina
30. led 2010

když jsem se ptala mého dok jak budu rodit tak řekl že je času dost a že se domluvíme (to bylo 14 dní před porodem) takže jsem do porodky šla nepřipravená jak budu rodit. První doktorka co me vyšetřovala mi rovnou navrhla CŘ, a večer jak jsem přišla že už mám bolesti tak mě rovnou brali na sál. Malý byl ještě dost velký 4,10 a 52cm. Při příjmu jsem hned řekla že bych šla radši na císař ( špatné zkušenosti jak u prvního tak u porodu mé setry) Měla jsem stahy co 3 min a otevřená jen na špičku prstu tak možná taky proto mi ho udělali abych moc netlačila na dělohu.
Jinak doktoři mi neříkali ☹

mariekaterina
30. led 2010

jo a malý měl ještě omotaný krk a nožičku pup šňůrou, takže by to asi určitě šlo CŘ ☹

blumka
30. led 2010

ahojte, vidim ze sa bavite o jazve...ja mam dva roky po cisarskom a teraz ho budem mat znova..najprv mal byt len kvoli polohe KP, potom uz aj kvoli sietnici na lavom oku, no a teraz najnovsie ked mi robili utz lekar zistil ze mam stensenu jazvu, ze aj keby som nemala indikaciu od ocnej lekarky, tak by mi kvoli jazve odporucal cisarsky.
Jazvu som doteraz necitila az tento pondelok ma v nej zacalo pichat a tahat, odvtedy ma boli skoro stale ale hlavne ju citim v noci..
na sprave z utz mam napisane ze jazva 0.4..podla lekara z utz je to stensena a podla druheho ktory mi robil monitor je to este v norme...tak sa vysomar..ale je pravda ze ju citim

melanche
31. led 2010

ahojte. mam otazocku na baby ktore otehotneli do dvoch rokov od porodu cisarskym. co vam povedal lekar? ja mam pocit ze som tehotna a normalne sa bojim ist k lekarovi, co mi povie. ked som tam bola po porode upozornovali ma ze nemozem otehotniet dva roky.

kacenqa
31. led 2010

melanche - to je indivindi niektori lekari vravia, ze staci rok (napr. ten moj) a niektori zas az 2 roky. kazdopadne ty mas uz 1.5 roka od porodu a podla mna ti lekar nemoze povedat nic, ved co sme v skole? ze si si neurobila ulohu tak ti vynada alebo co???? moze akurat povedat, ze budes rizikovejsia pacientka, ale urcite by som sa nebala na tvojom mieste a hlavne bud sebavedoma a nedaj sa, lekar je tam kvoli tebe, nie ty kvoli nemu

blumka - no vidis a mne este uzv jazvy nikto nerobil a ani to zatial nikto nepsominal ako moznu indikaciu SC, pritom tuto o tom citam z kazdej strany....

marie: dakujem pekne za vysvetlenie, uz som z toho mudrejsia....tak nakoniec aj dobre, ze si sla tym SC, no a ku vsetkemu este aj ta omotana snura....tak to je fakt zapeklite....

melanche
31. led 2010

kacenqa, ja sa skor preto bojim ze je to nas znamy, pozna celu nasu rodinu ine je to keby je to cudzi lekar od ktoreho mozem hocikedy zobrat kartu. no ale diky za povzbudenie. aby vam to vsetkym dobre dopadlo 😉

blumka
31. led 2010

melanchie, ja budem rodit skoro na den presne po dvoch rokoch a moj gynekolog mi nic na to nepovedal..dokonca, som mala velku sancu rodit spontanne.
kacenqa, mne utz jazvy spravili az potom co som sa zacala stazovat ze ma boli, dovtedy nikto nic nevravel o jazve

fiallinka
31. led 2010

melanche, mně všichni doktoři říkali, že rok fakt stačí...

nikka.vo
31. led 2010

Budu malinko mimo téma, ale jste tu všechny po sekci, tak je vás tu snad dost, které by jste mi snad odpověděly. Cítily jste u druhého těhotenství nějaké nepříjemné pocity v podbříšku, které jste u prvnho neznaly? Já mám občas problém, když mám hodně plný měchýř, že mě bolí po vyprázdnění podbříšek. Doktor řekl, že to může být způsobeno lehkými srůsty po první sekci. Celkově mám ,,spodek,, nějaký citlivější. Dost často dělohu cítím, pocit je to jako tvrdnutí, což mě takhle brzo zaráží. Ale zase u prvního těhotenství jsem měla dělohu dráždivou a možná po té sekci je ještě víc. Jen by mě zajímalo, jestli jste měly druhé těhu bezproblémové, uplně stejné jako u prvního, nebo vás něco znepokojovalo, měli jste občas divný pocit -tlaky,stahy...něco.
Budu vděčná za odpovědi 😉

tegina
1. únor 2010

Nikko, já mám sice podstatně kratší rozdíl mezi otěhotněním, ale na tom si myslím nezáleží..já jsem měla pocity tlaku, tahání, někdy možná až mírné bolesti hlavně první tři měsíce. Kamarád gynekolog říkal, že je to naprosto normální. Teď to mám minimálně, spíše takový tlak, cítím to někdy večer.Možná je to tím, že přes den nemá člověk tolik času to vnímat, nebo je to po celodenní honičce 🙂 . Každopádně jestli máš tak hovorného gyndaře jako já, tak se prdlačku dozvíš, ale je to prý normální.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru