1.porod císařem a obava z 2. porodu. Máte zkušenost?

kiara2
24. led 2007

ahojda maminky!!poprvé jsem rodila císařem ale bojím se druhého porodu prý může prasknou děloha při normálním porodu po císaři máte někdo zkušenosti??napište prosím

rainbow
31. bře 2007

ahojte, ja mám vačší a vačší strach, čím som k tomu bližšie, samozrejme na druhej strane sa teším 😅

bellasandra
31. bře 2007

Rainbow neboj sa, aj ja som sa bála, ale nakoniec to bude dobré 😉

escada17
2. dub 2007

andrea.m-paneboze, bez epiduralu...ja som to planovala pri prvom porode- bez pain relief, ale nedokazala som, aj tak som citila ukrutne bolesti a akurat mi paralyzoval lavu polovicu tela...

dvojka
3. dub 2007

o tom epiduralu jsem slysela to same,ale pokud vse probiha jak ma cisarak byt nemusi.Diteti zavedou sondu na hlavicku a je tak stale vse pod kontrolou.

leva
3. dub 2007

ja som tiez prve dieta mala sekciou,a druhe spontanne.tiez som sa bala normalneho porodu a myslela som ze aj druhe pojde cisarakom.ale lekarka ma hned uviedla na pravu mieru ze to tak vobec nemusi bit.a tak som aj porodila druhe normalne a bola som rada ze to tak bolo.

jejke
27. čer 2007

No a ja by som nechcela nikoho odradiť ani strašiť ale priala som si aby vekový rozdiel medzi deťmi bol čo najmenší a opýtala som sa svojho lekára-gynekológa či už je tá jazva zahojená. BOLO TO PO TROCH ROKOCH od prvej sekcie a on sa usmial že kľudne môžem otehotnieť....
Myslela som si že tentoraz sa nedám len tak bez boja... 😠 prvé bolo sekciou kvôli panvovemú koncu a nedali mi vtedy veru na výber...
Teraz pri druhom tehotenstve mi povedali že je tam riziko 1ku 100 a práve mne sa to stalo:RUPTÚRA MATERNICE... 😝 bola to nesmierna bolesť , kontrakcie s potokmi krvi, k tomu rozpadnutá placenta a dieťatko bez odozvy srdiečka malo tiež život na vlásku....
😢
TAK teda VERTE, ŽE BYŤ RAZ SEKCIOU JE DOSŤ DOBRÝ DôVOD NA TO ÍSŤ ZNOVA:
ABY STE SA PO DRUHÝ KRÁT NÁHODOU NA PôRODNEJ SALE NEROZTRHALI tak ako ja!!!!!
Teraz už nemôžem mať ďalšie deti a keby mi urobili sekciu o týždeň
skôr vôbec to takto nemuselo byť 😅
Držím Vám palce,tehulky, buďte zodpovedné 😅

dashak
27. čer 2007

jejke, fuj, to teda bylo štěstíčko, že to dobře dopadlo.

Mně se jizva moc nehojí, tak ani nechci vědět, co se děje vevnitř. Ale mám stejně velkou pravděpodobnost, že budu muset jít v druhém těhu na císař, protože bych mohla mít znova preeklampsii. Ale zatím druhé neplánuju, manžel sice furt otravuje, ale nevidím důvod. Ivanka je ještě malinká a teprv teď si to s ní užívám, začátky byly jen samé cvičení a běhání po doktorech a teď s ní teprve začíná být sranda.

Tak ať ti dětičky rostou a dělají jenom radost 🙂

jejke
28. čer 2007

Si zlatá,dakujem, TAKYTAK 🙂 😅 😀
aj Tebe,nech sa babatko krasne vyvija a rastie,
drzim prsty 😉

marsija
28. čer 2007

V roce 2004 jsem rodila císařem,důvodem bylo,že Filípek seděl v pánvi a jeho hlavička by nemusela projít mojí pánvi a druhý porod 5/2007 jsem rodila normálně,sice mi hrozil druhý císař,neboť hlavička né a né sejít dolů,(tlačila jsem hlavičku 3hodiny),ale ke konci se to rozjelo a po dlouhém úmorném tlačení se nám narodila Natálka.Doktor v porodnici mi od začátku druhého těhotenství říkal,že ikdyž jsem poprvé rodila císařem,že není nikde psaný,že musím císařem i podruhé.Spíš si myslím,že záleží na poloze a velikosti dítěte a taky na šírce pánve.

jejke
29. čer 2007

No Marsijo, som rada že to 1 nešťatné percento predstavujem ja, tak apoň 99 rodičiek má predpoklad, že sa im aj po cisaraku podarí porodiť VPOHODE 😀
Nie, úprimne sa tešim keď sa niekomu podarilo to čo mne nie a obdivujem Ťa...
čo sa prirodzeného pôrodu po sekcii týka, myslim si, že závisí v prvom rade od toho ako Ti ten rez urobili, lebo ak to zošili príliš nahrubo/asi môj prípad/, tkanivo získalo miestami taký hrbolatý povrch, tak na inom mieste bolo zase príliš tenké ale to nechcem nikoho obviňovať ja som rada že vôbec žijem... 😉
A babo tiež 😕
Ale s veľkosťou bábatka to súvisí 100pro teda to moje malo 3900g a ešte nejakých 12 dní do termínu... 😨, poloha ukážková, žaden problém porodiť!!!! Ja som sa pýtala na predoperačné vyšetrenie skôr ale DOKTORI PREDSA NEBUDÚ POČÚVAŤ predtuchy pacientky.... 😒
Takisto mám zmenšenú maternicu takže je mi nanič priestorná panva keď vak ktorý je dôležitý nemá dostatočnú veľkosť ale aj napriek všekému si myslím, že aj s takýmito prípadmi sa lekári denne stretajú...nebolo to pre nich nič výnimočné...len sa to nepodarilo... 😢
....pri veľkom šťastí sa tomu sa povie HAPPYEND 😅 😅 😅
Ale byť teraz na mieste tých čo sa rozhodujú Ísť -neísť na sekciu aj po 2x,
URČITE BY SOM NERISKOVALA 😝

Prajem všetko dobré tebe aj obom detičkám... 🙂

astonka
1. črc 2007

Ahojte babenky,ja som mala rvu dceru na sekciu(pred 7 rokmi)pre rokom sa maly narodil normalne,dcera bola koniec panvovy ale ja predčasne akže tam to bolo nutne,ale u maleho to nebolo potrebne,cely čas bol dole hlavičkou,par hodin pred porodom (prišlo to samo v 38tt)som bola na ultrazvuk či je maternicka o.k.,na normalny alebo sekciu,bolo všetko v poriadku,no lekar mi neodporučil nič na utlmenie bolesti (ak by som velm chcela,ale aby sa maternica nenamahala)ani na ur.porodu,že to treba necha všetko na prirodu,no priroda ma potrapila 🙂 ale ked mi dali maleho tak to stalo zato,takže nieje napsane že prvy seciou musi aj druhy v mojom prpade,ale Dr.vedia čo maju robiť,netreba sa ničoho obavyť,tolko moje skusenosti

jejke
2. črc 2007

Astonka, blahozelam,si dalsia,ktorej sa to podarilo... 🙂
Z tvojho prispevku ma najviac zaujalo ako si bola pocas tehu na usg a doktor ti povedal ze maternica je ok
To ja som sa pytala na tieto veci, na jazvu a na to ako je zahojena a viacerych doktorov a jeden mi pobavene povedal "To Vam povie len Coppefield"
teda na otazku v akom stave je to tkanivo v mieste zositia....
ja si myslim ze taky ultrazvuk u nas este nie je aby si overili na nom aj stehy na maternici, myslim ze to sa vysetruje len palpacne, no nie som si ista... 🙄
Ale budem rada ak ma niekto z tohoto vyvedie...ak sa mylim...mate este niekto skusenost???? 😅

astonka
2. črc 2007

Ahoj jejke:no neviem ako u vas,normalne ma vyšetril ultrazvukom nie zo spodu(neviem ale mne vtedy už vlastne stale odtekala plodova voda)normalne tak ako babo v brušku tam chodil po tej jazve niečo tam ťukal do počitača,normalne to tam bolo na monitore ale šak on tomu rozumel je vobec nič,ale som rada že som to mohla porovnať a určite som sa lebšie dostavala z normalneho porodu

veverca
15. črc 2007

Ahojte. Obdivujem všetky, ktoré sa po po prvej sekcii rozhodnú pre prirodzený pôrod.Určite sa po ňom žena zotavuje rýchlejšie. Ja som rodila prvý krát cisárskym, pretože malý mal problémy. Veľmi som sa vtedy bála, aby to dobre dopadlo a nič sa mu nestalo. Teraz ma to čaká druhý krát. Už by som ten srach o bábätko nechcela zažiť znovu, tak som sa radšej hneď rozhodla pre pôrod sekciou. Ale všetkým odvážnym držím palce.

jejke
15. črc 2007

Odvážnym šťastie praje 🙂

vesi
15. črc 2007

jejke, mňa pri druhom tehu bolela jazva aked mali rozhodnúť či je to na cisársky, tak mi ju pozerali normálnym ultrazvukom či je stenšená.

jejke
21. črc 2007

Ak trochu viete po anlicky precitajte si toto
http://www.worldserver.com/turk/birthing/Cather...

wanda
24. črc 2007

Ahojte,ja som tiez prve dietatko rodila cisarskym,a nemam to este potvrdene,ale asi uz cakame druhe...Ak sa to potvrdi tak medzi detmi bude vekovy rozdiel 2 roky a 2 masiace.Chcela by som to zvladnut prirodzenou cestou,ale neviem ci ma nevezmu automaticky na sekciu.Kedze vekovy ozdiel by bol maly...ja zatial len tak hypoteticky rozmyslam 😕

gabba
10. říj 2007

ahoj tak já mam první dítě císařem teď jsem těhotná a moje otázka u lékaře byla zda půůjdu zase císařem a lekař řekl že není důvod jen když dítě bude větší než první nebo špatná poloha dítěte, nebo nějaké vážné problémy!! takže budu bojovat pevné nervy všem P.S: raději bych šla na toh císaře 😉

snilko7
10. říj 2007

ahojte tak ja som mala prvý pôrod cisárskym a druhý teraz som mala mať normálne, ale na poslednom ultrazvuku už v nemocnici pred pôrodom zistili že bábenko má cez 4 kg a primár automaticky rozhodol, že sekcia - vraj by to bolo veľké riziko pri tak veľkom bábetku...ale túto druhú sekcia som mala len so "spinálkou" takže som si mohla vychutnať narodenie dcérky 😵

f.miracle
19. říj 2007

myslím, že je to individuální případ od případu, moje teta například rodila prvního mimíska císařem, druhého už normálně, naproti tomu kamarádka rodila obě děti císařem...

jeina1
21. říj 2007

Ahojte mamulky.Ahoj Jejke.Som rada ze nam davas take vzacne rady ohladom tvojich skusenosti.Zaujimave je to ze tu na tejto stranke niektore mamicky obdivujes za ich odvahu a mna si obvinila ze pustam "HLASKY"."DAKUJEM" za tvoj nazor.A ten moj je ze ako si sama napisala mala si problemy s malou maternicov,s lekarom co ti robil CS,prenasanie 2 tyzdne takze niet divu co sa ti stalo myslim ze tvojim problemom bol hlavne lekar ku ktoremu si chodila.Bohuzial si bola 1 zo 100.

jejke
21. říj 2007

Ano, obdivujam kazdu ktora rodila normalne.
Ale Ty si naznacila ze mas maternicu stensenu a to ti dufam doktor vysvetlil,
ze si rizikova...Nie....................... to som fakt napisala???
ja som neprenasala, na sekciu ma objednali 12 dni PRED TERMINOM...
drzim ti prsteky, nech Ti to dobre dopadne 😉

emjee
10. zář 2008

jankamamka • 1d, 26tt • Dnes v 15:54
Neviete niekto poradit,ked som mala prvy porod cisarsky a v decembri ma caka druhy ci aj ten bude cisarsky,alebo normalny?

katavinka • 40tt • Dnes v 16:07
Vôbec nemusí byť cisársky, pokiaľ bude všetko v poriadku; to skutočne záleží len na Tvojom lekárovi ako rozhodne.

jankamamka • 1d, 26tt • Dnes v 16:10
moja lekarka mi povedala,ze ked bol prvy cisar ,tak aj druhy bude pravdepodobne cisarsky,tak sa preto pytam ci je to na 100 percent.Ale vdaka ti za odpoved

katja78 • 1d, 15tt • Dnes v 16:16
Jani, najlepšie Ti v tomto poradí Tvoj gynekológ, ktorý pozná priebeh terajšieho tehotenstva, aj prečo sa prvé tehotenstvo ukončilo cisárskym. Ťažko Ti na to odpovie niekto, kto Ťa vôbec nepozná, lebo to závisí od dosť veľa vecí. Tak neváhaj a opýtaj sa svojho doktora Je aj taká možnosť, že on sám to ešte v tejto chvíli nebude vedieť, lebo čaká, ako sa terajšie tehotenstvo bude ďalej vyvíjať.

Viem, že z tých veľa vecí je najdôležitejšia HRÚBKA JAZVY na maternici. Ak je veľmi tenká (neviem presné číslo), nikto si zrejme netrúfne navrhnúť Ti prirodzený pôrod, lebo vtedy je vysoké riziko prasknutia maternice počas jej silných kontrakcií počas pôrodu.
V niektorých pôrodniciach tú hrúbku jazvy vedia zmerať sonograficky, smerodatné je meranie okolo termínu pôrodu a podľa toho sa rozhodujú. Niekde ale neberú do úvahy ani toto a akosi paušálne plánujú cisársky rez u (takmer) každej tehotnej, ktorá má za sebou už jedenu sekciu, bez ohľadu na to, ako dávno bol prvý pôrod.

zanulav
10. zář 2008

Tak ja mela první porod císařem a druhy spontanní, a to jsem měla těhu cukrovku a měl 4 kg puvodne to měl byt císař ale porod šel tak rychle že zkratka jsem rodila a bylo vše o.k. Oni se spíš pokouší rodit spontanne ale zaleží pokud jsou komplikace a nebo zdlouhave tak stejne císař ale jak kde. ale musím říct císař byl lepší ale, zase hezky zažitek z porodu co se tyče dítete bolesti fuj 😝

petule.h
11. zář 2008

první císařem, přenášela jsem 1 dní, porod se 2 dny nehejbal vyvolávačky, nakonec zakalená voda, hrozila hypoxie...jinak váha 3800 a 52cm,...2 porod vypadal na císaře, opět přenášení 11 dní, ale nakonec jsem porodila do 2h po příjezdu do porodnice spontálně...zlatej císař...kontrakce byli ok, to se dá, ale to šití..nástřih...atd..no mě šili přes hodinu, mám přes 30 stehů..bolelo to jak čert a ještě 14 dní jsem nemohla sedět...no přiznávám, že i když to bylo rychlé, tak kdybych věděla, že porodím normálně předem a nečekala císaře, že budu vyklepaná, takhle už vím, e dítě už žádné nechci a jsem ráda, že to mám za sebou, ale kdybych si měla vybrat, tak císaře..
navíc porod jsem viděla v okně, pač křeslo na něj bylo nasměrované a rodila jsem v noci, no je to celkem maso..chlapa bych tam nikdy netahala, nic krásného na tom teda nevidím

nanda
11. zář 2008

Ahoj holky-tak ja jsem rodila v prosinci 2003 CR pro nepostupujici porod-Stepanek se tlacil jinam,neotvirala jsem se a odesla mi voda.Rychle jsem se zotavila nemela jsem zadne problemy 😉
V prosinci 2007 jsem rodila podruhe s epid.a porodila jsem prirozene a bylo to neco tak krasnyho ze na to nikdy v zivote nezapomenu 😵 😵 😵 Od prasknuti vody jsem porodila po 12hod ale pro me zlaty prirozeny porod-jeste Stepanek po CR mel 2,75 47cm a Ondrasek po prorozenym por.3,35 50cm 😉 😉 😉

dvojka
11. zář 2008

AHOJ-tak já měla první dítě císařem-neplánovaným kvůli hypoxii plodu.
Zážitek z toho byl hrozný,příšerný.
Druhy porod zatim vypadá že bude přirozený a doufám že si ho prožiju.Vim že bolesti v I.době porodní byly nesnesitelné,ale dali se přežít,zato bolesti po císaři pro mě byly daleko horším zásahem než porodní bolesti,které trvaly 18 hodin 😒 🙂

petule.h
11. zář 2008

no právě, každá to máme jiné, mě po císaři bolelo břicho týden, jako po slepáku a pak pohoda, mohla jsem všechno, po porodu jsem 3 neděle běsnila...záleží ns porodu a na těle každé z nás, jak se s tím vypořádá...kdybych nebyla tal moc šitá, určo by to byxlo lepší 🙂

dvojka
12. zář 2008

petule-to tvoje šití mě úplně rozhodilo 😒 .To sis asi zkusila svoje.Třeba nato časem zapomeneš a pořídíte si ještě 3 cvrčka 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru