2. porod po sekci a I. doba porodní. Jaká byla?

nikka.vo
7. bře 2010

Ahoj maminky, zajímají mě zkušenosti těch, které rodily první miminko sekcí a další přirozeně jak probíhala I. doba porodní u druhého porodu. Nechali vás ulevovat si na míči, chodit, nebo vás nutili ležet a být na monitoru kvůli možné ruptuře dělohy? Já se bojím, že mě budou nutit ležet a být připoutaná k monitoru ☹ Za prvé mi to u prvního hodně vadilo při kontrakcích ležet jak poleno a za druhé chci mít možnost miminku pomoc sestoupit a celé to urychlit. Případně pokud je tu někdo, kdo takový porod zažil v Motole, kde budu letos rodit, tak budu ráda, když to napíšete.

Moc vám děkuju 🙂

monaberuska1
5. kvě 2010

ahojky holky tak mi byli v brně na tom screeningu druhém, odpovídáme 21tt a srdíčko máme teda v pořádku .-) tak sem ráda moc, a čekáme holčičku 🙂 🙂 🙂

babara
6. kvě 2010

Blahopreju, Moni.

Tak mne se nakonec podarilo rodit normalne, den (noc) po terminu se mi spustily kontrakce, do te doby nic, pomohl tomu asi sexik, rano hned kontra po 4-5min, 13:12 se mala narodila. Tak celkem rychle, ale teda o to asi intenzivnejsi, epidural by mi dali, ale rekla jsem si asi pozde, nez ho pichli sousedce, uz pry bylo pozde, ale moc jsem ho chtela 😀 Musim rict, ze pri tech kontrakcich jsem si nadavala, ze jsem nebrala toho cisare 😀 mela jsem strach, neverila jsem, ze to bude tak rychle (prvni porod -vyvolavany po prenaseni -jsem mela bolesti 2,5 dne a epi jen 2hodiny pred SC), tak jsem ted samo rada, ze to slo tak krasne, bez komplikaci.
Pila jsem malinik, jedla lneny seminko, parkrat namasirovala hraz, na epino jsem se nakonec vykaslala a asi jsem dobre udelala. Ja uz si tak prala, aby to bylo a uz nemela ani jednu kotrakci navic, ze mi nejaky nastrih nevadil, a to asi nebyl uplne nejmensi. Tlacila jsem tak 3x, takze kdyby to slo pomaleji, mozna by se zadarilo i bez toho nastrihu, ale ja to chtela mit za sebou a pry i male slably ozvy, no mozna je to normalni, kdyz uz je skoro venku, nevim. (Vaha 3110g)
jo a jeste jsem brala asi 5 dnu pred homeopatika arnica montana.
Siti trvalo asi 3/4 hodiny, ale to mi oproti kontrakcim prislo pohoda, i kdyz na konci jsem to uz trochu citila, prestala ucinkovat anestetika. Jediny co me teda vadilo byl jakysi tlak na konecnik, az do druheho dne, asi mozna nejake namozeni, jak mi mala tlacila hlavickou, ja po klystyru byla celou dobu na kresle, nebyla jsem schopna mezi kontrakcema zmenit polohu, ac jsem i chtela 😅 Ale dali mi i ten monitor, pri kterem muzete byt mobilni, do sprchy a tak (potrebovali me kvuli te jizve porad monitorovat), da se nejaka sonda na hlavicku ditete.
Uz 6.den po porodu v pohode sedim a skoro o siti nevim, ac stehy tam porad jsou. Nejvic neprijemny byl ten vnejsi, co byl nejdal (nejbliz k zadku), ten se vstrebal ale uz ten 5./6.den.
Tak vam preju hodne stesti, at vam to vyjde jako me, jeste bych vam prala, at vam stihnou dat ten epidural 😉 😀

nikka.vo
autor
6. kvě 2010

babar, tak krásná zpráva,moooc gratuluju 😵 😵 😵 No a když to srovnáš, neměnila by si, ne? 🙂 Klasika je klasika 🙂

Já se malinko bojim toho tlačení, mám vůči té jizvě jakýsi respekt a mám pocit, že ani na záchodě netlačim (tak ono ani není třeba 😅 ) naplno 😅 Možná u toho epina se uvolnim, ale teď si nedovedu představit pořádně tlačit 😅

babara
7. kvě 2010

nikka, diky, ja bych rekla, ze to tlaceni na jizvu ani nevadi, spis ty kontrakce, ale ja mela pocit, ze neco citim jen zpocatku.
Jeste pred porodem se mi pokouseli proto zmerit znova tu jizvu, ale mela jsem prazdnej mocak (vsechnu vodu jsem pri kontrakcich vyblila 😝 ) a mala uz trochu zaclanela, tak to zmerili jen pres bricho - tak pry 3,7mm, coz je asi porad dobry. Kamaradku ted nechaj rodit (na Bulovce) s jizvou 3mm a mimco bude mit asi vetsi.. teda pokud nebude prenaset.

nikka.vo
autor
10. kvě 2010

Babar, ono to pak přes ty silnější kontrakce ani nemůže být cítit, ne? 😖 Já si užila do poslední chvíle kontra po 2minutách, tak vím do čeho jdu a blila jsem též 😅

babara
17. kvě 2010

tak ta kamaradka na Bulovce taky porodila normalne, mala mela pres 3600g tusim

nikka, nevim, je to mozny. Tak to sis poprvy uzila taky pekne 😨

monaberuska1
21. kvě 2010

babara- jé tak to gratuluji 🙂 😉 moc teda 🙂

holky já se dneska v 5 ráno stala po 4 tetou, moje švagrovka porodila jakoubka 🙂

ale jjeí porody teda jako ukázkové 🙂
první porod měla se vším všudy 2 hodiny a malej byl venku měl 3010g a bez nástřihu bez všeho ated druhý klučím její porod trval hodinu a něco a malej měl teda 3992g tak to se potrhala ale říká pohoda.tak asi dobrý...takže holky jako ukázkové porody bych řekla..

nikka.vo
autor
25. kvě 2010

Tak já už mám doma EPI-NO,tak to snad taky dotáhnu do zdárného konce s co nejmenším poraněním 🙂 No ale hlavně ať to jde spodkem,ikdybych měla mít stehy tam,hlavně ne na pupku 😝 😅

septim
25. kvě 2010

tak jsem si vas docetla a jsem teda zvedava jak dopadnu. Mam po cisari 20mesicu s dvojcaty a ted se pomali blizim do finale. V pondeli mela mala odhad 3 500g doktorka rikala ze neni duvod proc nerodit normalne, sice to zatim na porod nevypada tak uvidime ale docela se bojim. 😒

babara
25. kvě 2010

septim, neboj 😉 u me to den predem taky vubec nevypadalo, spustilo se to zcista jasna a bylo to celkem rychly 🙂

septim
26. kvě 2010

babara a pila jsi doma prosim te nejaky ty caje nebo masirovala tu hraz. To je takovych veci hlava mi jde kolem. 😉

babara
26. kvě 2010

@septim jo, malinik a lneny seminko poctive, masaz hraze nepoctive 😀 5 dni pred porodem homeopatika arnica montana a vecer sex-myslim, ze ten to zpusobil 😀 😀 😀

monaberuska1
14. čer 2010

holky ahojky 🙂
koukám koukám, septim, kdoví jestli už to nemáš za sebou... holky já se tak trošku bojím aby spíš nepřišla nějaká komplikace... jako bojím se aby mimí nebylo nějak velký.. prej pak je to nebezpečný ..tak spíš z těhlech stran mám strach

jinak maliník lněný semeno taky plánuju pít a aji tu masáž hráze 😀 😀 😀 😀 a sex taky 😀 ale mám ještě čas takže zatím jen plány hihi 😀 😀 😀

septim
14. čer 2010

@monaberuska1 ahojda nemam zitra na 7 hodinu mam nastup do nemocnice a jdeme vyvolavat tak jsem zvedava jak to vse dopadne doufam ze to pujde rychle 😒

nikka.vo
autor
14. čer 2010

Septim a oni ti to po císaři budou vyvolávat? 😕

septim
14. čer 2010

jo budou doktorka rikala ze bud mi prdnou vodu nebo daji tabletu tak nevim pry podle nalezu. Kapacku pry nemohu dostat ze se pry dostavi po ni silnejsi kontrakce a mohla by rupnout jizva. Tak uvidim jsem z toho jelen, a jsem taky zvedava jak to dopadne, ale jsou to doktori tak snad vedi co delaji 😉

monaberuska1
15. čer 2010

Ahojky holky,
septim je ty už ode dneška teda rodíš asi a možná už to máš za sebou..ale teda koukám jak blázen na to že ti to vyvolávají prý je to nebzepečný nebo co.. 😕

holky já dneska byla na gyndě, malá je hodně nízko, takže mám klidový režim...takže prej klid a nohy v teple 😀 😀 jizvu mám dobrou ale ta mezistěna nebo co tak jí mám slabou..takže uvidíme jak to nakonec vlastně bude.. 🙂

nikka.vo
autor
15. čer 2010

Septim, já myslela že bez kapačky to nejde 😅 a nebo že v té tabletě je vlastně to samé, co způsobuje silnější kontrakce jako oxytocin. 😅 Každopádně budu držet palce 🙂

nikka.vo
autor
15. čer 2010

Mony, tak já jsem v pokročilějším stadiu těhu a nikdo mi jí ještě neměřil 😅

monaberuska1
16. čer 2010

no mě když vyvolávali malou tak jen tabletkama, aty kontrakce mi teda stačili, byli silné jak to pras...... 😀 😀 hned na začátku...

@nikka.vo niki ne??? mě včera doktorka na kontrole a prej je nutno ji změřit aji před porodem, protože před porodem se ještě zmenží ta síla její právě a když bude nějak moc tenká tak by se muselo na CS kvůli prasknutí...takže uvidíme

nikka.vo
autor
16. čer 2010

@monaberuska1 Já počítám, že mi jí změří v porodnici, kde budu docházet (podle všech informací) do rizikové poradny. Ale ráda bych to věděla co nejdřív, mám tu zabalený EPI-NO a nechce se mi začít cvičit, dokud nevim jak na tom jsem. 😒

mobina
16. čer 2010

Nikkčo mě jizvu kontrolovali opravdu až v porodce, ale až v nějakém 39tt a jen prohmatem! Takže pokud jsi investovala do epina, tak určitě "trénujte". My preventivně taky raději od 36tt masírovali hráz. O císaři se stejně rozhodne až v termínu pokud tedy nenastanou nějaké komplikace.

monaberuska1
16. čer 2010

mobi a ty jsi druhé měla jak nakonec,\,??? normálně?, nebo císař?? mě jí měřila ted kvůli tomu že mám ty bolesti v bodbříšku .. já myslela že je to normál takže mi dělala toto vyšetření a měřila mi to a před porodem mi jí prý taky bude měřit, jako hlkídat 🙂 člověk je ale klidnější .-) 🙂 když ví že na to dohlídne, je to moje gyndařka a rodila aji mojí malou takže jí opravdu na 100% důvěřuju právě, chci aby u mého druhého porodu taky byla právě

mobina
17. čer 2010

@monaberuska1 nakonec jsem rodila i druhého syna císařem, pro změnu plánovaným, protože v Motole po císaři nevyvolávají a kvůli jizvě chtějí porod na termín. Mě se tedy nakonec porod sám rozjel večer před plánovanou sekcí, ale měla jsem stejný problém jako u prvního, že jsem se neotvírala, takže mě stejně kuchli. To je určitě dobře, že ti jizvu kontrolují, pokud tě bolí. Mě začala bolet až kolem 39tt a byla to taková tupá bolest a bolela hlavně,když jsem byla v klidu a ležela. nevím, jak to popsat 😅 a pak při kontra jsem jí dost cítila, ale to je asi normální.
Já vás sem chodím šmírovat a fandím vám, aby vám to vyšlo. Já se nakonec s druhou sekcí vnitřně smířila líp než s první a jsem ráda, že už mám odrozíno a už nikdy víc 😀

mishah
17. čer 2010

Ahoj holky, tak se konečně ozývám, nakonec se druhý porod zadařil přirozeně 😵 a to docelav pohodě, rozběhlo se to samo (teda po vyzkoušení všech možných i nemožných babských rad, hlavně zabral asi sexík 😉 , rodila jsem přesně 39+0, na Bulovce(stejně jako první-to byl CS). Kdyby se porod do nějakého 40+1 nerozběhl sám, musela bych na vyvolání, nedoporučujou po CS přenášet.
Jizvu mi měřili na UTZ, měla 3mm v nejtenším místě, prý je to tak akorát, očividně to na normální porod stačilo 😉
Porod jsem měla asi dost podobný jako babara 🙂 ráno se rozběhly kontrakce, rupla mi voda,takže se jelo do porodky,kontra byly cca co 5 minut,ale já otevřená na 1 cm ☹ ..to až do skoro 9 hodin(už jsem mírně depkovala,protože právě z důvodu,že jsem se neotevírala,mi dělali u syna CS...)..pak se to ale nějak hnulo a kolem poledne jsem byla na 5 cm,šlo se na sál,píchli mi epidurál(sama bych o něj asi nežádala, ale ujistili mě, že mně to spíš porod urychlí..) a za hodku jsem fakt byla otevřená..Tlačila jsem mockrát..tak 20x...ale nakonec kupodivu bez nástřihu,malá byla cvalík-3680g,51cm 😎 fakt docela pohoda, proti CS rozhodně, byla schopná prakticky hend po produ začít chodit a starat se o malou,prostě pro mě paráda, hrozně moc jsem si to přála, byla jsem za ten porod strašně ráda(doufám,že to teda nevyzní blbě... 😉 )byl to krásný zážitek pro mě i manžela,proti císaři opravdu obrovsý rozdíl..
jizvu jsem necítila opravdu ani trochu, ani při tom tlačení a ani ted po porodu...
držím všem palce a hlavně přeju zdravá miminka 😵

mishah
17. čer 2010

Ještě jsem zapomněla-Esterka se narodila ve 14:35,takže proti prvnímu to byla opravdu pohoda 😉

nikka.vo
autor
18. čer 2010

@mishah Tak to moc gratuluju, z tvého příspěvku úplně vyzařuje ta radost z toho že to vyšlo, věřim, že to je super pocit rodit normálně a tentokrát být hned fit 😵, zažít to celé společně s manželem a užívat si první minutky spolu 🙂 Prosím,prosím, ať mi to vyjde 😅

Ještě se tě zeptám, nechali tě chodit a dělat si co chceš, nebo si byla většinu času připojená na monitoru?

Já nevim jestli jizvu cítím, mě asi poslení 2-3 týdny bolí strašně třísla a spodek v noci, když se převaluju, to je vždycky děs, ale chvilku po tom co vstanu je to dobrý, asi je malá napresovaná dole, nebo nevim. No ale občas mě bolí jakoby v podbříšku, ale třeba jen na jedné straně a já si fakt nejsem jistá, jestli to může být jizva, nebo ne. 😕 Poznala bych to? 😕 To je spíš otázka na Mobi a Monu 😅

mishah
18. čer 2010

@nikka.vo nechali mě dělat v podstatě co jsem chtěla,akorát hodně často chodili monitorovat miminko,to bylo celkem nepříjemné,vždycky se nějak napresovat do vhodné polohy(pro ně, ne pro mě..)jinak jsem dost ležela a byla ve sprše a na WC 😅 U prvního porodu jsem zas jen chodila,ale myslím,že mě to spíš unavilo...ted mi PA sama říkala,at dělám,co mi vyhovuje...Byla hrozně hodná a pořád mě uklidňovala, že at se nebojím, že mají skoro každý týden jednu maminku, co rodí po CS normálně...

Ta psychika u porodu dělá určitě dost....Moc si neumím představit, že bych tam manžela neměla,i v té první době porodní to pro mě byla veliká pomoc 😉 A z toho porodu jsem fakt byla nadšená, takhle bych si uměla představit rodit i častěji 😀

Kde se chystáš rodit Ty?a kde jsi rodila Dominička? Koukám, že taky budeš mít druhou holčičku, to je fajn, že vám to tak pěkně vyšlo 🙂Moc držím palce, at se porod zadaří dobře 😉

mobina
18. čer 2010

@nikka.vo Nikčo třísla mě bolaly taky neskutečně a chytaly mě do nich křeče. Přičítala jsem to přetíženým kyčlím. V podbřišku mě spíš jako řezalo a menstruačně bolelo. Jizva mě bolela vyloženě tam kde mám jizvu a prostě to bolelo. Nepnulo mě v ní. Prostě to byla jiná bolest, než jsem za obě těhu v oblasti břicha zažila. Nevím, jak tu bolest popsat. Asi se to ani nedá 😅
Misho nádherné čtení 😵 A já to měla taky tak. U prvního bych nachodila kilometry s pauzama na vanu a u druhého mi bylo fajn v leže a bez vody.

nikka.vo
autor
18. čer 2010

@mishah Domís se narodil v Podolí a teď budu rodit v Motole 😉

No a já bych u prvního porodu chodila až bych brečela a nesměla jsem kvůli monitoru, to byla normálně muka 😅

@mobina tak snad to poznám, že mě bolí právě jizva, jen nechápu jak někdo může cítit jizvu při kontrakcích, to mě totiž bolelo tak, že kdyby mi snad někdo řezal za živa nohu, tak to přes ty kontrakce neucítím 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru