3 děti - 3 císařské řezy. Jakou máte zkušenost?

stastnamatka07
18. zář 2023

Ahoj, čekám třetí dítě a předchozí dva porody byly ukončeny domluveným císařským řezem.
Chci se zeptat, zda tu je nějaká maminka v podobné situaci a jaký byl ten třetí císařský porod?
U prvního dítěte jsem byla fit už v porodnici, u druhého dítěte jsem trpěla dlouho jak pes a teď mám obrovský strach.

cherie24
18. zář 2023

@stastnamatka07 některé nemocnice už i umožňují přirozený porod po 2 císařích. A rizika nejsou zas o tolik větší než při VBAC. Já jsem třeba rozhodnutá, že při třetím těhotenství pojedu rodit do porodnice, která je od nás 130km daleko. Za hezký zážitek to určitě stojí. Porodnice u nás v okolí jedou tu klasiku 3. jedině císař, miminko na sesterně, bonding u císaře není možný na sále, na miminko se jen podívejte a šup s vámi na JIP, separace je samozřejmostí atd. Zkuste si začít zjišťovat, jaké máte možnosti a jaký přístup mají nemocnice v okolí (přirozený porod, laskavý císař, manžel hospitalizovaný s vámi), možností je spousta 😉

jinajanna
18. zář 2023

Mám za sebou 3 CS. První tragédie, druhý pohoda, o třetím ani nevím, že nějaký byl. Za mě to bylo víc v pohodě, věděla jsem, co mě čeká. Jinak u nás bonding na sále, pak s tatínkem než me zašili a na JIP mi ji vozili po 3 hodinách, od 2. dne spolu a už jsem ji nikomu nedala ani na minutu.

elfka21
18. zář 2023

@stastnamatka07 švagrová a kamarádka mají za sebou tři a třetí nebyl nijak horší. Já mám za sebou dva a druhý naopak výrazně lepší. Asi hraje roli dost faktorů.
@cherie24 naše porodnice (HB) bonding hned na sále dělá. Dítě nechají přisát, otec je pak s ním a na veškerý bdělý čas ho nechávají u matky. Jen když spí, je u sester.
Pokud někdy dojde na třetí mimi, qQp

arevb
18. zář 2023

@stastnamatka07 mám 3 císaře, první byl akutní a další 2 plánované. Člověk zvládne a vydrží všechno. Třetí císař byl loni a protože syn na tom byl zdravotně špatně musely ho překládat do fakultní nemocnice. Já ráno po císaři první den poprvé vstala z postele, a oni mi přišli říct že ho rychlou povezou do fakultní nemocnice. Samozřejmě jsem chtěla jet taky. Takže jsem byla propuštěna jako zdravy doprovod dítěte. Jsem se rozhýbala ani nevím jak...

elfka21
18. zář 2023

Kdyby náhodou došlo na třetí mimi, nebudu nic vymýšlet a půjdu zase tam.

alpakovo
18. zář 2023

@stastnamatka07 ahoj. Mám CS všechny tři děti a kdyby nebyli akutní,rodila bych normálně,u nás to porodnice umožňuje. Všechny tři byli na pohodu,neměla jsem problém ani u jednoho. Myslím si, že pokud nebude žádný problém, nemáš se čeho bát 😉😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru