34tt - je to předčasný porod?

lucca20
6. zář 2018

Ahoj maminky. Už má někdo za sebou předčasný porod? Ja ležela tyden v nemocnici a furt my davali kapačky. Podepisovala sem reverz a dnes s byla na kontrole ze by me dala znovu do nemocnice. Akorát mám doma 3leteho chlapečka Adámka a nevydržela bych bez něj! ;-/ jsem otevřena na jeden prst a 20mm čípek. Nerozumím tomu čípku.. Byl někdo nebo je ve stejné situaci a porodím třeba v termínu nebo dřív? Děkuji za odpovědi 🙂

snow111
7. zář 2018

Já jsme ve 23.tt měla hrdlo 20mm a pootevrene. Doktorka me nehnala do nemocnice. Jen mě teda pěkně postrasila a řekla klidový režim. Teď jsem byla na kontrole v 26.tt a hrdlo 25mm a uzavřené. Klid mi prospívá. Mám doma 2,5 leteho syna a vyloženě nelezim ale šetřim se daleko víc než předtím. Já počítám každý týden a doufám že to tentokrát dáme do 38.tt. Se synem jsme měla podobný nález a narodil se 35+1. Byli jsme týden v nemocnici, ale bohužel neprobehl bonding, který bych teď moc chtěla. V 34.tt budu už v klidu.

lucca20
autor
7. zář 2018

@blondynka400 tak to ste zvládli krásně!! 🤗

lucca20
autor
7. zář 2018

@sonislavab Taky se obavám jestli je to zprávně. Ale kdyby se stalo cokoliv jedu okamžitě do nemocnice a už bych tam zůstala.. Než se malá narodí. 🙂 Děkuji a máte pravdu!

lucca20
autor
7. zář 2018

@snow111 tak to vám držím palecky at vydrží te!! 😯Hlavne odpočívej te!! Určité to zvládne te!

iva_kucerova
7. zář 2018

@lucca20 Nevím jak čípek, ale před týdnem jsem byla na předporodním kurzu, kde jsme si mimo jiné říkali, že být otevřená na 1 prst pár týdnů před porodem je celkem normální. Akorát bych se vyvarovala veškeré námahy a čekala, že porod třeba přijde dřív, ale to neznamená, že hned

zuzan88
7. zář 2018

@lucca20 dnešní prohlídka v porodnici je za mnou. Otevřená na prst a půl, malej prospívá, akorát je velikostně o tyden menší. Teď budu 1x týdne chodit na kontrolu do porodnice.

lucca20
autor
7. zář 2018

@zuzan88 aspoň že jste oba v pořadku!

lucca20
autor
7. zář 2018

@iva_kucerova dobře děkuji!

ellias
10. zář 2018

Na tohle je nejlepší nevědomost 😊mě třeba doktorka dělala v třetím trimestru jen utz břicha a já narozdíl od ostatních v okolí vůbec netušila jestli jsem otevřená, zavřená nebo jak jsem na tom. No a v den, kdy jsem měla jít na stěry, kontrolu a první monitory jsem nečekaně porodila (36+1). Malá měla 3280g a 49cm a nemá jedinou známku nedonošenosti 😊 a já se alespoň nestresovala zbytečně dopředu 😊
A Vám všem přeju zdravá a donošená miminka 😍

zuzan88
11. zář 2018

@ellias tak to měla malá krásnou váhu 😉

bartakova_veronika
11. zář 2018

@ellias s tím souhlasím že měla krásnou váhu i míry 🙂 mě co se malá narodila 37+4 tak měla míry a váhu jako nedonošená ale donošená naštěstí byla .. měla pouze 42 cm a 2150 gramů a to ještě spadla na 1980 gramů

ellias
11. zář 2018

@zuzan88 jsem za to hrozně ráda, jen si řikám .. jaké míry by měla, kdyby se narodila v termínu 🤷🏼‍♀️😅

@bartakova_veronika tak to byla maličká 😳 my taky čekali, že bude prcek a ono ne 😊 ale nás už od začátku strašili, že budeme mít veliký dítě 😊
Důležitý je, že jsou zdraví 😍

bartakova_veronika
11. zář 2018

@ellias to ano, to je důležité 🙂 mě strašili už od cca 34 týdne že bude maličká a právě díky tomu že měla horší průchody pupečníkem a i v hlavičce tak byl naplánovaný císařský řez .. je tedy pravda že tak či tak by se narodila ve 37+4 maximálně 37+5 protože sice plánovaný císařský řez byl na 37+5 tedy 25.10.2017 ale 24.10.2017 mi dopoledne odtekla plodová voda, takže jsme šli na sál, ale až po 5ti hodinách protože jsem se v klídků dávala banán před prasknutí vody :D a to už je pro ně jídlo, takže se muselo čekat :D a aby mi to asi nebylo líto tak nastali tak silné kontrakce že už bych šla nejraději rodit :D poslíčky neznám, ani pohyby v bříšku .. nějak se jí tam nechtělo asi hýbat :D taky nejhorší bylo že mi sice ve 28 týdnů se otočila hlavičkou dolu ale na další kontrole už byla zase hlavičkou nahoře a tak zůstala .. neměla vůbec místo a sami lékaři se divili, že jí nechtěli vyndat už dříve. Hlavičku měla šišatou a strašně protáhlou, neměla vůbec místo na žádný pohyb a proto jsem jí ani nějak extra necítila ... sem tam jen nějaké šimrání. Jsem ale ráda, že nakonec to vše dopadlo dobře i když byla 14 dní v inkubátoru a další týden v novorozenecké postýlce než nás pustili domu. Já tam dohromady musela vytrpět 5 týdnů a taky jsem se díky stresu ani nerozkojila. Zkoušeli jsme 3 měsíce ale ke konci už jsme se obě akorát tak trápili tak jsem raději přešla na úplné UM .... Teď je malé 10,5 měsíců a měří 68 cm a váží 7,5 kg ale vůbec nám to nevadí .... hlavní je že prospívá 🙂 když vidím ostatní děti jak v půl roce mají běžně 10 kg a přes 70 cm tak si připadám jak když mám tak 4 měsíční miminko :D

lucca20
autor
11. zář 2018

Ahoj holky. Tak jsem v nemocnici znovu včera my začali bolesti v podbřišku tak sme jeli.. Nechali si me tu zase magnesko.. Ale nepomáhá podbřišek bolí furt, nic s tím nedělají mam ležet ležet ležet.. 😀

klea81
11. zář 2018

@lucca20 ležet můžeš i doma, ne? ;o)

bartakova_veronika
11. zář 2018

@klea81 pokud dávají kapačky tak asi těžko ne? já jsem též ležela 2 týdny před porodem v porodnici, ale důvod byl jiný .. špatné průchody a tak každý den záznam prcka a každý večer injekce do ramene ... to byl důvod proč jsem tam musela být :D ale je fakt že první dny mi dávali i kapačky ...

bartakova_veronika
11. zář 2018

@lucca20 magnesko dávají přes kapačky? nebo jenom prášek? jestli kapačky nezávidím .. taky jsem si vytrpěla své

klea81
11. zář 2018

@bartakova_veronika píše že nedělají nic, jen magnézium, to je v kapačce? 34 tt bych už byla doma na reverz

1nelinka
11. zář 2018

@lucca20 ja jsem minule tehu lezela v nemocnici od 29tt..rekli mi ze me nepusti protoze bych doma nelezela tak jak v nemocnici a byla jsem porad na nejakych kapackach..(magnezko a gynipral na zastaveni porodu) pustily me rano ve 35tt s tim ze at ted se deje vule bozi no a vecer mi rupla voda a dalsi den se nam narodila cisarskym rezem 2kg holcicka..byla 3dny v inkubatoru a po tydnu nas pustily domu..v unoru ji budou 2roky a tukam jeste nebyla nemocna, nemela sebemensi problem,v roce chodila a krasne prospiva..hodne stesti🙂

bartakova_veronika
11. zář 2018

@klea81 ano, některé ženské u nás jí dostávali i v kapačce proto jsem se ptala jestli jí má v kapačce 🙂 když jsem tam ležela 2 týdny před porodem tak je všichni dostávali do kapačky ... když jsem tam ležela ve 28 týdnů kvůli slepáku 3 dny tak mi jí dávali v sáčku rozpuštěné ve vodě a dali mi i pár domů než jsem se dostala na gynekologii a můj blbý gynekolog mi je nechtěl napsat že si mám koupit jakékoliv v lékárně a ty podávají v prášku tak jsem nechápala proč mi nepředepsal ty samé co mi dávali v porodnici ... možná proto jí běžně raději dávají ve starším stádiu těhotenství v kapačkách

bartakova_veronika
11. zář 2018

@1nelinka tak to jste měla štěstí že jenom 3 dny inkubátor a po týdnu domu .. to my jsme si museli počkat na váhu 2,40 aby nás pustili a to trvalo 3 týdny :-/

lucca20
autor
11. zář 2018

@klea81 já byla na reverzu a pak začali bolesti.. Tak sem tu znovu a Kapačkou magneska. 🙂

lucca20
autor
11. zář 2018

@bartakova_veronika JoJo v kapacce 🙂

1nelinka
11. zář 2018

@bartakova_veronika aha tak to jste mely dlouhy:/ ja rodila v Praze a kriteria pro propusteni byla 2kg a dosazeny 36tt..a samozdrejme dobry zdravotni stav

klea81
11. zář 2018

@1nelinka prej nepustí 😅nemocnice není vězení 😉

bartakova_veronika
12. zář 2018

@1nelinka jj meli, celkove 5 tydnu bylo narocne. Prvnich 14 dni to jeste slo. To jsem byla furt venku ale po porodu ty 3 tydny zavrena to se nedalo. Sem tam jsem musela ven vypadnout a manzel hlidal. U nas pousteji kdyz maji 2,45 ale nas nakonec vyjimecne pustili nakonec 2,42. Z inkubatoru az kdyz mela 2,30 a to trvalo 14 dni a tyden jsem cekala na vahu 2,42 moc nepribirala. Mleka jsem ze zacatku mela dost si myslim ale stejne i po pul hodine si vzala tak 20-30 ml. Takze to slo pomalu. Kamaradka ta mela porad plno kecu ale mela taky vahu jak my a taky nepribiral, sla skoro po 3 tydnech ale s vahou uz kolem 2,30 radeji aby se ji zbavili 😀 nam uz hrozilo ze nas predaji na detske. Plna porodnice ke konci a nemeli kam davat maminky. Ja zasadne odmitala abych s malou lezela mezi nemocne deti. Sice bych mela svuj vlastni pokoj ale i tak. Novtech penez za nadstandart bylo az az. Sice na detskem samotny pokoj uz by byl zdarma ale mezi nemocne jsem odmitala jit

1nelinka
12. zář 2018

@klea81 jj kdybych byla tak blba a misto na kapackach v nemocnici lezela doma tak pochybuju ze bych malou donosila do 35tt..tyhle nesmyslny rady cloveku o jehoz zdravotnim stavu nevite ani sebemensi prd jsou nejlepsi gratuluju👍👍

1nelinka
12. zář 2018

@bartakova_veronika oni jsou ty zacatky tezke no:/ hlavne ale ze jste to zvladli 🙂 a prtousek je v poradku🙂 ja si platila nadstandart 5tydnu..na bulovce chtely cca 1tis noc tak to bylo vesely ale chtela jsem mit klid a soukromi🙂 na neonatologii jsme byli na pokoji po 2tam uz jsme ten tyden s malou hezky zvladly🙂

bartakova_veronika
12. zář 2018

@1nelinka jj to je pravda, to jsou .. sice nakonec je od 3 měsíce na UM ale hlavní je že se má dobře a prospívá ... teeeedy tak to je částka ... to musel byl luxus "hotel" s luxusním obědem ne? :O já jsem naštěstí platila cca 300 za noc .. teď přesně nevím, jen vím že jsem za 3 týdny platila necelých 5 tisíc ... ona by mi to i pojišťovna proplatila, ale bohužel jsem otěhotněla dřív než v jejich inkubační době ... pojištění uzavřené od prosince, těhotenství v únoru a inkubační doba před otěhotněním bylo někdy do července :-/ bylo to "neplánované" nechávali jsme volný průběh takže to prostě přišlo dřív než během doby pojištění ... zase jsem nechtěla čekat ještě nějakých 7 měsíců aby mi proplatili nadstandard :D

klea81
12. zář 2018

@1nelinka já nepíšu o týdnech před 34 tt, ale ve 34 tt už není důvod k panice, ani k hospitalizaci, pro mě, kdo chce, tak mu nebráním

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru