Alopecie po porodu - co pomáhá?

jednouurcite
23. črc 2018

Ahojky, hezky večer, máte někdo zkušenosti s alopecii po porodu? "vlasy proridly ale v místech mám úplné lysiny... Jsem zoufalá co vám pomohlo? Nechaly jste se ostříhat? Moc děkuji

vhanka
23. črc 2018

@jednouurcite to by me taky zajimalo co komu pomohlo.mam stejny problem.uz se jdu ostrihat 😟

westie
23. črc 2018

@jednouurcite Nevím, jestli pomohu, ale vlasy mi po porodu padaly extrémně. Všichni mi radili, ať vydržím, že po ukončení kojení se to zlepší. Hodně jsem trpěla každý den, když jsem vyhazovala chuchvalce vlasů, ale opravdu se to zlepšilo - trvalo to 1 rok☹ Držím palce!

urtica
23. črc 2018

Alopecie areata?

rubika
23. črc 2018

@jednouurcite pomohl cas, mela jsem vypadany cely predek a kouty do pul hlavy, ani zacesat to nejak neslo. Des. Vlasy padaly do cca 8 mesicu po porodu. Pak podrostly a jsou jako driv. Alopecie to neni. Ta vypada jinak.

mollyweasley
23. črc 2018

Mi už třeba znovu nenarostly. Jsem nakrátko, nahoře už hodně řídké. Nesmím zmoknout, jinak je ta pleška ještě nápadnější 🙂 Smířila jsem se s tímto stavem, mamka na tom byla po porodu úplně stejně.

jednouurcite
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
jednouurcite
autor
24. črc 2018

Děkuji moc

jednouurcite
autor
24. črc 2018

@urtica ano

jednouurcite
autor
24. črc 2018

@rubika byla jsem u kozare, alopecie to je

urtica
24. črc 2018

@jednouurcite Ahoj, já alopecií trpím už osm let. Pokud vím, jedná se autoimunitní onemocnění a typické rady, které se dávají při vypadávání vlasů na ni moc neplatí. Narozdíl od klasického poporodního vypadávání vlasů si myslím, že tady je příčina trošku jiná...moc Ti neporadím, protože mně se alopecie pravidelně vrací - mám jen ověřeno, že ji ovlivňuje životospráva a stres. Částečně mi s ní pomáhá TČM, na holá místa je fajn akupunktura - napomáhá obnově růstu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru