Ambulantní porod - Chrudim, Pardubice

krdla
8. srp 2016

Ahoj holky,

porod se mi blíží a tak začínám shánět pro mě nejvhodnější porodnici v okolí. Nejblíže to mám do Chrudimi. Ale... už od začátku jsem věděla, že pokud budeme obě v pořádku, nechci aby prťous zažil první týden někde v nemocničním prostředí, ale pěkně doma, s mámou a tátou. Tudíž jsem se rozhodla, že chci rodit ambulantně a nebo být v porodnici den, max. 2.
Mým přáním je také spíše pasivnější porod ze strany porodní asistentky a taky bych chtěla rodit v poloze, která mi bude pohodlná, ne nutně na zádech.
Tak jsem kontaktovala porodnici Chrudim, s tím, že bych u nich ráda rodila a to ambulantně a bylo mi řečeno, že do 24 hodin mi mimčo v žádném případě domů nepustí, standart doby ležení na odd šestinedělí je 4 dny, v Pardubicích to mají podobně.
Máte někdo zkušenosti v tomto ohledu s porodnicemi v Pardubickém kraji nebo se striktním odmítnutím propuštění domů? 🙂 😕

betelgeuzz
8. srp 2016

@krdla ty jsi právní zástupce dítěte a po podepsání reverzu ti nemocnice dítě pustit domů musí, pokud není v akutním ohrožení života. četla jsem doporučení nejdříve se zeptat na stav dítěte a pokud dr řekne, že je v pořádku, teprve požádat o reverz.
http://ferovanemocnice.cz/deti-a-rodice-porod-2...

rybamrazena
8. srp 2016

@krdla Myslím, že kecali. Pokud dítě/matka nejsou v ohrožení života, porod byl ok a máš domluvenou pediatru, která dítě převezme do péče, tak mají peška 🙂

zuvi
8. srp 2016

Jsem na Facebooku ve skupince Ambulantní porod, pokud mas Fb tak se přidej poradí ti jak na ne a na co všechno mas právo.

betelgeuzz
8. srp 2016

@rybamrazena ani pediatr není podmínkou propuštění, samozřejmě je lepší, když řekneš, že už péči zajištěnou máš.

rybamrazena
8. srp 2016

@betelgeuzz No vida, jak nás lakují 😀

apacheee
AMBASADORKA
8. srp 2016

@krdla v ústí nad orlicí by s tím neměl být problém.Alespon před 2 lety to bylo úplně v pohode

krdla
autor
8. srp 2016

Jedeme tam ještě na prohlídku porodních prostor s tím, že je pak prostor pro soukromé dotazy apod., upozornily byste je na to už takhle s předstihem? Já už jsem z toho vystresovaná teď, že se tam potom budu někde dohadovat a mít starosti s tímhle, než si užívat malou :-/
Nebo to uvést do porodního plánu...?

samaber
8. srp 2016

@krdla ahoj já to dost zvažovala, ale nakonec jsem do toho nešla a vybrala si porodnici kde to bylo celkem příjemné. (nešla jsem do toho z důvodu vyšetření, které jsem chtěla mít hotové už v porodnici a žloutence kdyby byla ). Lepší prý je když se po porodu zeptas jestli jste obě v pořádku a pak požádas o ten reverz. Předem by si tě mohli špatně sestry a lékaři v hlavě zapsat (záleží člověk od člověka) a.dat ti to sežrat nebo si to pak sama budeš myslet, že jsou takovi nebo onaci...

brendamonique
8. srp 2016

Myslím, že odpověď byla taková jako, že "jak to u nich chodí" v plno nemocnicích nejsou připraveni na to, že maminka by mohla mít jiný názor než oni ... ale jinak souhlasím s prvním příspěvkem. Jsi zákonným zástupcem dítěte, takže ačkoliv by se asi na tebe dívali jako na podivína, který hazarduje s lidskými životy 😀 tak nesmí nic namítnout. Jen ti dají podepsat papír, že je to tvá vůle. Já už kolikrát - né tedy porod, ale řešila propuštění na revers z nemocnice po hospitalizaci svého dítěte.

urtica
8. srp 2016

@krdla Zkuste to Ústí, tady v okolí je to asi nejlepší porodnice...

krdla
autor
8. srp 2016

@urtica koukala jsem i na Ústí a na stránkách mají, že pouští domů 4. den a na výslovné přání rodičky 3., tak já nevim :-/
Navíc Ústí mám 50 km, tu Chrudim máme 20 min. cesty. Ale kdybych věděla, že v Ústí nebude problém, tak bych radši jela těch 50 🙂

sromulenka
8. srp 2016

@krdla Třeba u nás ve Šternberku se po normálním spontáním porodu pouští 4 den po porodu, kdy jsou všechna potřebná vyšetření za sebou, v pořádku, miminko začíná přibírat na váze, nejsou problémy s kojením, a není riziko žloutenky. 3 den pouštíme maminky, na které doma čekají další děti. Pokud žena porodí, klidně může jít za 2 hodiny domů. Ale miminko musí zůstat v porodnici. Když už žena porodí v porodnici, je porodnice za oba dva zodpovědná, a kdyby pak nastaly komplikace a ony můžou nastat, musí mít vše pod kontrolou. Především jde o zdraví miminka!

sisstin
8. srp 2016

@sromulenka neexistuje zadny zakon na zadrzeni novorozence. Kdyby tam nabehla matka s pravniky a policii, tak si v internich predpisech muzete mit, co chcete. Za dite zodpovida zakonny zastupce, ne porodnice ;)

betelgeuzz
8. srp 2016

@sromulenka nemáš pravdu. Jestli jsi pracovník porodnice, tak by sis měla zjistit, jaké má porodnice právo. POrodnice je zodpovědná za dítě a matku během pobytu, pokud matka napíše reverz za sebe a dítě, je zodpovědná sama. Díky takovým jako ty, vznikají mylné informace.
Znovu vkládám odkaz na vyjádření právníků i s odkazy http://ferovanemocnice.cz/deti-a-rodice-porod-2...

tulikiss
8. srp 2016

@sromulenka prominte ale to co pisete je mozna vase praxe, ale uplne me nadzvedava prohaseni miminko musi zustat, a jak to prosim jako udelate, matka je zakony zastupce a ma pravo podepsat reverz a dite si odnest. porodnice je zdravodni zarizeni a v zadnem pripade tim ze je nekdo v nemocnici tak neztraci svoji svepravnost a moznost za sebe pripadne jako zakony zastupce za sve dite rozhodovat.

ja teda rozhodne nejsem zastance ambulantnich porodu, ale tyhle kecy nemocnic ze dite musi zustat ze oni z anej ozdpovidaji me zvedaji ze zidle.

betelgeuzz
8. srp 2016

@tulikiss ještě bych upravila, že matka nemá právo podepsat reverz, ona by klidně mohla jít bez reverzu, reverzem se kryje porodnice, že matku (nebo pacienta v případě jiných reverzů) poučila a odchází na vlastní žádost. Některé porodnice s vydáním reverzu otálejí, nechávají matku čekat několik hodin s výmluvami, na to je pak možné říct, že ona s dítětem odchází a pokud chtějí podepsat reverz, tak ať jí ho např. do hodiny dají.

karlajasmine
8. srp 2016

@sromulenka není to pravda.. Zákonný zástupce má právo si dítě odvézt klidně 5min po porodu.

sisstin
8. srp 2016

Ono jde hlavne o castku, kterou ta porodnice za pobyt sestinedelky ziska, proto ty cavyky. V cizine, napr. v UK se chodi domu bezne za 4h. Ona porodnice s kojenim "strasne" pomuze, spis spouste maminkam da arzenal naprosto protikojicich rad (dokrmy, dudliky, casove intervaly, myty o prednim a zadnim mlece atd), a potrebna vysetreni je normalne schopny rodic si zaridit i mimo porodnici. Na ambu porod se da normalne pripravit, zajistit si prohlidku pediatra, screening atd. Tez ho mam v planu, pokud bude dalsi dite jeste. Na FB je skupina Ambu porod, tam holky poradi ;)

pavlina212
8. srp 2016

Holky, nechci se s Vámi přít, právě naopak. Toto téma mě velmi zajímá, nesnášim tu aroganci doktorů, kteří prostě vědí lépe, co je pro mě nejlepší ☹
Podle tohoto článku (poslední odstavec):
http://www.zbynekmlcoch.cz/informace/texty/prav...
.........při nepodepsání negativního reverzu (nesouhlas s léčbou, zákrokem či hospitalizací), podá lékař informaci o útěku pacienta této blízké osobě, ale současně vždy, pokud by mohl být ohrožen život nebo zdraví uprchlého pacienta, podá o útěku informaci Policii ČR. Do zdravotnické dokumentace pak zaznamená, kterému policistovi, v kolik hodin, na které oddělení Policie ČR byla informace podána, popřípadě které blízké osobě pacienta byla informace podána. Tento záznam ho rovněž chrání před nařčením, že pacienta například nehospitalizoval, ač jej hospitalizovat měl.....

Rozdíl je ve slovech: je ohrožen a mohl být ohrožen.
Co je tedy správně? Co když nemocnice otálí s přípravou reverzu? Ach jo, to abych si s sebou do porodnice brala i právníka ☹

monunkaaa
8. srp 2016

Ahoj,rodila jsem v Chrudimi. Čtvrtý den porodnice pouští prý proto,že az čtvrtý den se u miminka dá poznat skrytá vada srdíčka.. tohle mi bylo řečeno.

hankar20
8. srp 2016

@monunkaaa tam nejde o vady ale o hrazení pojišťovnou 😂

demetritis
8. srp 2016

v ol , sem rodila v loni akorá jsme museli s malou 2den na kontrolu kvuli novoš žlouteně a pak kontro pediatra , odber z patčky a vyšetreni sluch a zraku ve štremberské porodnici v ol se nedalo domluvit kyčle byli boke

krdla
autor
8. srp 2016

@monunkaaa ono to bude znít trochu blbě..ale teta rodila v Chrudimi, odtekla plodová voda, přijela,byla napojená na monitor a pak se zjistilo,že prcek nemá dechovou frekvenci či co..porodila normálně, vyšetření OK a i když tam byla taková divná komplikace,tak mimčo nebylo pod dohledem doktorů,ale bylo přistupováno jako k běžnému porodu,bez komplikací..no a druhý den se stalo to samé,ale se špatným koncem a doktoři pak stejbě nezmůžou nic... Tím nechci říct, že bych z porodnice musela odejít za každou cenu, šla bych jen se zdravým mimčem... Tím chci říct,že když se to má stát,tak je asi úplně jedno,jestli jsi v nemocnici nebo ne ☹

berblin
8. srp 2016

@krdla plánovala jsem si něco obdobného, ale realita byla naprosto jiná. Jelikož malá měla těžkou žloutenku, tak nás propustili až po 7 dnech a to ještě na reverz.

patrusa
8. srp 2016

Ja se teda na klidek na sestinedeli vylozene tesila. Domy na me cekala19 mesicni turbomys. V porodnici jsem nemusela nic, pokud mely kecy, ze neco delam jinak nez chteji, tak hsem jim to podepsala a jela si svoji.

Jinak tematu, myslim, ze je porodnici prd do toho, jestli nekdo chce se svym novorozencem jit domu hned. Rodic je zakonny zastupce, tak je to na jeho triko

betelgeuzz
8. srp 2016

@pavlina212 to by asi chtělo vyjádření právníka, jak by se v takovým případě postupovalo. Kdybys tam byla s partnerem, tak bys měla svědka, že jsi o reverz žádala, ale nebyl ti přinesen. Podle mě je rozdíl, když pacient uteče bez reverzu, nebo když o reverz žádá a nechtějí mu ho dát. můžeš zkusit dát dotaz na tu ferovounemocnici. ale nejlepší najít takovou porodnici, kde s tím nemají problém. Někde už mají reverz na dřívější odchod nachystaný a v klidu poučí matku o tom, v jakých situacích kontaktovat lékaře, místo vyhrožovaní a strašením, co všechno se může stát.

sromulenka
8. srp 2016

@patrusa To ano, ale nedávno nám volali také do dětské ambulance, že maminka která porodila, ještě v ten den chtěla jít domů. A my (mudr.) ji musela přesvědčit ať aspoň ještě jeden den vydrží. Než bude mít miminko, aspoň základní vyšetření, a pediatr bude přesvědčen, že je vše v pořádku. Komplikace se můžou objevit kdykoliv. Bohužel jsme měli případy i se špatným koncem. V nemocnici nám nejde o pojištovny ale o zdraví miminka. Vy co se oháníte právníky..Myslíte na sebe, ne na miminko!

patrusa
8. srp 2016

@sromulenka komplikace muzou nastat, to je jasne, ale vy jako lekari muzete maximalne lidem doporucit, ze by meli zustat, nakazat jim to nemuzete.
Me by ani nenapadlo, odchazet driv. Kazdy to my jinak

terry1512
8. srp 2016

@sromulenka no já se moc nedivim že lidi všeobecně Radek jdou domu než aby v nemocnici zůstali.a na ferovku i když člověk v nemocnici zůstane kde je psáno že s péčí odejde po svých domů že? A pak když na to dojde tak nikdo zodpovědnost z doktorů nenese. Když jde maminka domu bere tu zodpovědnost na sebe.a pak pokud se něco po může obviňovat jen Sama sebe.

tahejhula
8. srp 2016

Lekar ma rodice vecne, bez emoci a zbytecneho zastrasovani poucit o specifickych zalezitostech prvnich dvaasedmdesati hodin po narozeni, obe strany podepisi a hotovo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru