Bolí porod hodně?

heduskak
22. lis 2013

Ahoj holky,plánujeme s přítelem miminko, ale děsně se bojím porodu, ale nejvíc toho nastříhnutí a šití... Bolí porod hodně? Nebo je to tak rychlé že tu bolest ani nezaregistruju. 😒

asineda
22. lis 2013

Jo porod boli, ale jak je uz napsano viz. Jine prispevky- 100bab 100 zkusenosti, ja mela porod tak v pohode ze jsem byla bez nastrihu apod. Jo par minut pred tlacenim jsem se slzama v ocich chtela epidural, ale za chvilku byla Eminka venku a nebyt ji,tak ani nevim ze jsem rodila, a to myslim vazne. Ale hodne zalezi na fyzicke dispozici,fyzicce vubec,prahu bolesti apod., hlavne do toho jit s klidem a tesenim..ja par dni pred porodem malem skakala i po hlave aby sla ven 🙂

mitote
22. lis 2013

me boleli prakticky jen kontrakce, ale ted, kdyz mam zanet zvukovodu, mam pocit, ze porod byl proti tomuhle nic 😅

berenika39
22. lis 2013

já si myslím, že je zbytečně to řešit dopředu, protože klidně nemusí na žádnou bolest dojít, může to být úplně pohodový porod, může to být sekce - s jinou boestí nálsedně (nechci samozřejmě ani v nejmenším čarovat), může to být rychlovka, může to být ....takže až to případně bude bolet, tak klidně boj, je to přirozené, ale ted - máš čas🙂

ivett
22. lis 2013

😀 😀 😀

porod nebolí samozřejmě, o nic nejde, pohodový zážitek...

😀 😀 😀 pardon za výlev, ale tyhle dotazy mě fakt baví...😀 😀 😀

to je asi jako srovnávat dva stejné úrazy...každý ti bude tvrdit, že ho to bolí jinak...

za mě porod bolí neskutečně, nástřih a šití je to nejmenší, to mi věř, zažiila jsem si to 2x, ono to hlavně v tomhle případě bolí až PO porodu, když se nedá sedět, chodit apod., samotný porod je jednorázová záležitost, přijde, proběhne a po něm už ani nevíš, jak to bolelo, dá se porodit bez nástřihu, bez šití...být tebou nemyslím na to, pokud chceš dítě, nějak se dostat ven musí a pokud se budeš děsit předem, akorát se vystresuješ..věř, že ti nikdo tady neřekne, jak moc to bolí, protože tuhle bolest si musíš prožít a pak až můžeš říct, jaká byla, dokud si ji neprožiješ, vůbec si nedovedeš představit, jaká může být (a nemusí samozřejmě...)...

katja77
22. lis 2013

Ahoj, v prvé řadě je důležité naučit se dýchat. Choď např. na kurzy gravid jógy, kontrakce se dají krásně prodychat. Ta finální část, která hodně bolí trvá jen malou chvilku, u mě cca 15minut, to prý prosí každá žena o epidurál, ale už je pozdě🙂 Tlačení už je hračka...... Já jsem cvičila s epinem hráz, takže ani nástřih nebyl.....šití malý, jen tři stehy, ze sálu jsem odešla po svých.......

Všechno je to o psychice. Musíš si věřit, že to zvládneš, jako všechny ženy ve vašem rodě před Tebou.....je to naprosto přirozený, není se čeho bát🙂

benotka
22. lis 2013

První porod jsem měla císař, druhý jsem si chtěla zkusit přirozeně a vyšlo to, i když vyvolávačka. Pro mě to byla šílená nepředstavitelná bolest, ale jen asi posledních 30min.Celkem to trvalo 3h, takže rychlovka. Ani mě v té bolesti nenapadlo, říct si o epidural. Stejně by mi ho už nedali. Když malý vyklouzl, úplně ta bolest zmizela a jako by se nic nedělo. Jen mě potrhal zevnitř, takže následovalo 1,5h šítí a musím říct, že i přes velké umrtvení jsem z 60%cítila všechno, několikrát jsem bolestí skoro omdlela a zakřičela jsem si taky slušně. Počet stehů doktor ani nevěděl - prý přes 30. Hned na sále jsem tvrdila-už nikdy. No za 5dní už jsem to tak dramaticky neviděla 😀 a jsem ráda , že jsem to zažila. A prcek za to prostě stojí. 🙂 😉

romantika
22. lis 2013

porodu jsem se bala od detstvi jak cert krize az do chvile nez jsem otěhotněla. pak uz ti to proste nastavi hlava jinak, nejakej strach bude, ale jak vis, ze cekas dite tak vsec 😝 hny obavy jdou pryc. V zaveru se tesis ze uz to prijde. Takze jako bolet boli, ja mela dva drastaky, ale jak tu jednou jedna pani psala, jako když te desne boli zub a uz se tesis ze to skonci. Proste par hodin hekani, ale porad tam mas tu vidinu ze prcek bude venku a pak když se to povede tak te opravdu polije takove stesti a blaho ze si prijdes nejvyjimecnejsi na svete a když uvidíš prcka tak na vse zapomenes. Ja mela pokazde velky nastrih, jednou to opichal dobře a nebolelo, po druhé jsem uz nadávala při siti, ale taky proto ze uz jsem proste rodila podruhe a vedela jsem co mne ceka. Mne vic nebavilo to setinedeli. Myslim spis, ze první porod je vyjimecny tim, ze je to poprvé, stava se z tebe mama a proste je to vic nez o bolesti o tech všech změnách. Podruhe uz to ani tak nevnímáš.
Vůbec to neres, nekterym to vyklouzne, nektere se trapi, ale pokazde je to na zapomenuti a mimi ti to všechno rychle vymaze z hlavy.
Nastrih samotny neboli, to jsem necitila ani jednou, siti je spis otrava, ze uz ses rada ze to mas za sebou a ještě tam musíš polehávat. Třeba poprvé mne siti vůbec nebolelo, podruhe jo, takze asi zalezi i jak to doktor udela. Klido si rekni o silnejsi anestezii, to mimi neublizi.
Rodila jsem dvakrát vyvolavane, hodne bolestive a pokazde bez epiduralu a slo to. Mam kamarádku ta to ma od přírody uplne super, dvakrát zatlaci, pokazdy ani nepozna ze uz rodi a dite je na svete. Tak třeba budes taky takovy pripad 🙂))) Ver vždycky te lepsi variante.

ayenkas
22. lis 2013

Ahoj, mě při hamiltonu praskla voda, prožila jsem si 12 hodin kontrakcí a pak to stejně skončilo akutní sekcí. Kontrakce mě bolely hodně, po císaři jsem myslela, že už se z postele nezvednu, ale vše jsem brzy zapomněla, další porod doufám, že bude přirozeně a nebojím se🙂 A musím říct, že pro mě byly mnohem horší ty psycho stavy po porodu. Díky hormonům se z normální ženské stane roztřesený uzlík nervů, kvůli všeho jsem brečela, na nějakou mateřskou lásku a cit k malé jsem si musela počkat, k tomu potíže s kojením, tak naprosto iracionální strach, že malá nemá dost jídla a umře (jakoby v nejhorším nebylo k dispozici UM😀 - nakonec nebylo potřeba). Toto je podle mě o dost horší, než celý porod a doufám, že s druhým dítětem už toto budu snášet lépe🙂

mafeska
23. lis 2013

jasně že bolí a hodně. Nástřih jsem necítila, a u šití každé píchnutí, měla jsem chut po tý doktorce něco hodit. Porodem jsem se začala "zabývat" až před porodem a hlavně tím jak probíhá a jestli začátek vůbec poznám. Vůbec na to takle dopředu nemysli, nemá to cenu, mysli na mimi ne na to co tě čeká, mě taky docela pomáhalo že jsem nevěděla do čeho jdu, teď se do dalšího dítěte zatím nehrnu, ne kvůli porodu ale jedno dítě mi prostě stačí a to je fakt zlatá Jsem šťastná a užívám si to, nehodlám na tom nic měnit.
TAkže nestresuj se, porod pust z hlavy a buď v klidu a až budeš těhotná, užívej si to.

jika10
23. lis 2013

Mě třeba porod skoro nebolel a zvládla jsem ho bez epidurálu a jakýchkoliv tišících prostředků. Nástřih podle mě necítíš, ten dělají při kontrakci. Na svůj porod mám jen krásné vzpomínky. A popravdě, i kdyby bolel, tak na konci tě čeká ta nejkrásnější a nesladší odměna 😉 Navíc ženský tělo je na porod od přírody připravené a stavěné, takže věř že příroda a hormony udělají hodně. Já se ze začátku porodu taky bála, ale jak mi rostlo břicho, tak jsem si připadala nemotorná a na konci jsem se na to vyloženě těšila až to budu mít za sebou. A jsem i ráda, že to přišlo o 3 týdny dříve. Jak já říkám, mě více bolela moje přetržená achylovka než porod 😀

kytkakvete
23. lis 2013

Bolí, ale hormony tak zapracují že na to během těhotenství nepomyslíš 😉

kajalka
23. lis 2013

Jak už tu padlo, většinou jsou mnohem horší stavy po porodu, než samotný porod. Nejen kvůli porodním zraněním, ale především kvůli hormonům, brečícímu miminku, únavě. Bohužel se o tom moc nemluví, takže spousta holek včetně mě propadne zoufalství, že jsou neschopný matky. Je třeba se umět vyrovnat s pocitama vzteku, kdy máš chuť miminko v nejlepším někam zavřít, popř. na něj hodit polštář a odejít hodně, hodně daleko. A tohle netrvá jen pár hodin, trvá to třebas i celý šestinedělí.

kytkakvete
23. lis 2013

@kajalka 😅 to je pravda, já 😅 chodila do sprchy abych ten řev aspon chvíly neslyšela

lucifereeek
23. lis 2013

Až touha po miminku zastíní tvůj strach budeš připravena otěhotnět, to mi věř. Já když mi bylo kolem 20ti tak jsem se hrozně bála a nedovedla si to představit, pak později ta touha po miminku byla silnější a silnější, a já si říkala, tolik ženských má děti, zvládly to, tak proč ne já? Určitě to zvládnu jako všechny ostatní, navíc v nemocnici ti určitě pomůžou. Ano porod bolí, ale časem ta bolest přejde a budeš mít jen to nejrásnější - dítě 😉

madormi
23. lis 2013

Boli to.to ne ze ne.dve hodiny kontrakci jsem mela a stacilo 😀 samotny porod nebolel to uz bylo vysvobozeni.o nastrizeni jsem ani nevedela a siti tez pohoda. Hodinu po porodu jsem rikala ze to neni tak zle ze druhe bude 😀

mnaulink
23. lis 2013

je to jako protáhnout klavír světlíkem..takže trochu jo...

camelinka
23. lis 2013

@mnaulink 😀 😀 😀 nepopsala bych to líp..... 😀 😀 😀

zamilovanadonej
23. lis 2013

@heduskak Ahoj, je tu hodně reakcí, ale- to nastřihnutí a šití bolí z porodu nejmíň, nebo spíš vůbec. Bolí hlavně kontrakce. Jakmile budeš tlačit už se ti uleví. Porod bolí, to je jasný.

katja77
23. lis 2013

A ještě jedna.věc dle sv.zdravotnicke organizace je 90% porodů bez komplikací, takže pravděpodobnost, že to bude i Tvůj případ je obrovská! 😉

ffiinnkkaa
23. lis 2013

Já ti to řeknu tahle, první porod mi trval 32 hodin, skončilo to císařem..bolelo to jak ... před i po ..
Ale výsledek? šla jsem do toho znovu 😀

klouzek
23. lis 2013

Každý to má jinak,někoho bolí víc,někoho méně....nástřih jsem vůbec nepocítila,protože když tě nastřihnou správně v kontrakci,tak to cítit ani nemůžeš,snažíš se rozdívat kontrakce a šití?já byla unešená z malýho,tak jsem to ani nevnímala,smála jsem se u toho a povídala s panem doktore,takže pohodička 🙂

klouzek
23. lis 2013

A ještě jsem zapoměla napsat,že pravda po nástřihu jsem si pak nemohla tak 14 dní poporodu pořádně sednout

kristynasefer
23. lis 2013

@heduskak ahoj,myslim si ze nastrihnuti a siti je oproti porodu sranda...a kdyz se toho bojis tak cvic 6.tydnu pred porodem s Epino balonkem.muj malej mel obvod hlavicky 37cm a me nemuseli smikat ani jsem se nenatrhla...

lenkazdenek
23. lis 2013

Já se teda musím přiznat ,že pro mě byl záchranou epidurál,ten jak mi píchly tak neskutečná úleva a od té doby mohu říct,že porod byl krásnej-nevím jestly mi ho píchly hodně,ale bolest absolutně žádná (bohužel i v dobu,kdy sem jí kvůli tlačení měla cítit a PA mi musely říkat kdy tlačit) a následky po šití-no trochu to tahalo,ale normálně jsem seděla už pár hodin po porodu i kdž opatrně a než jsem odešla z porodnice tak jsem ani nevěděla že mě šily 😉

veronikanel
23. lis 2013

@heduskak Porod...to byl důvod mého odmítání miminka už od (věřte nebo ne!) 6ti let!Když jsem neplánovaně otěhotněla a dr. mi těhu potvrdil,plánovala jsem epi (6tt) 😀 Celé těhu jsem se třásla hrůzou,ale když mi 20.1.2012 ve 23h praskla voda,najednou jsem se nepoznávala,byla jsem tak klidná 🙂 Pomalu jsem si dobalila věci a vyrazila jsem.Musím říct,že jsem hrozně drobná,takže moje obavy se odvíjely i od toho. Po příjmu jsem cítila mírné MS bolesti,které se postupně zvyšovali - ano,bolí to,v životě jsem nezažila větší bolest než při porodu(neděsit se 😉 ),na epidural se mi vykašlaly,ale to bylo PA,hrozně zlá ženská 😖
Co se týče střihání,na to se mi vybodly také.Malá se roztrhala,měla jsem 11stehů,zevnitř i zvenku,ale přes ty bolesti kontrakcí jsem tohle přísahám bohu necítila 🙂 Šití jsem si teda protrpěla,malou musela mít na ruce babička,protože bych jí bolestí asi rozdrtila,nevím,jestli se má spodek před šitím umrtvovat,každopádně,já cítila vše a protože přišla nová paní doktorka,která sotva vylezla školu,trvalo to přes 45minut...Jediné co mě opravdu trápilo,byly neustále stahy i po porodu(zavinování),které jsem měla zprvu pravidelně a pak při každém kojení.Díky stehům jsem si nesedla 6neděl a z bolestí břicha jsem brečela...Ale víte co?
STÁLO TO ZA TO!!!I přes to všechno jsem seděla u vozíku s maličkou princeznou a přesně 7h od porodu jsem si řekla,že tenhle zázrak MUSÍM zažít znovu!Bolest,nebolest 😉
Takže žádný strach,bolesti zmizí,zbyde vám ale něco nepopsatelného - nový život a láska tak veliká,že se nedá ani vyjádřit 🙂

michaela_2
23. lis 2013

@heduskak já nebyla ani nastřihnutá ani šitá 😉 a to jsem v den porodu vážila 54kg a měřím 162cm......malej se narodil hodinku a půl po příjezdu do porodnice.........bolely mě kontrakce nejvíc ty poslední cca dvacet minut před tlačením..........tlačení už pak byla úleva 🙂 ....................U prvního těhotenství jsem měla císaře, dcera byla nožičkama napřed - a to pro mě tedy bylo horší. Jsem moc ráda že jsem nedala na některé lékaře a i po sekci před necelými 2 lety chtěla přirozený porod............Musíš do toho jít s optimismem 🙂

janesafari
23. lis 2013

Bolí a uplně šíleně...mám za sebou dva porody...První přirozený a 2.5 dne v bolestech než se dcera narodila a tak potrhaná,že i celé šestinedělí sem trpěla jako pes.. ☹
Před 4 měsíci sem rodila své druhé dítě...tentokrát šlo vše hodně rychle,ale bolesti daleko větší než jako u prvního porodu a po 7 hodinách akutní císař-prcek měl šnůru omotanou kolem krku a kolem nohy...Druhý porod sem rozdýchala ještě 3 měsíce po něm-jizva po císaři se zanítila a hnisala,chytla infekci...3 měsíce po porodu,týden co týden u Dr...8 týdnů po porodu mě jizvu znova řezali a po týdnu vše nanovo !Donutila sem Dr.,aby mě vytáhla stehy,že budu dávat pozor,aby se jizva nerozjela a konečně sem se začala hojit !!!!
OBA PORODY ŠÍLENÉ !!!!!!!!!!!!!!!!Můžu říct,že ten druhý a ještě císař byl fakt málem moje smrt...
OVŠEM TEN MALÝ MILÁČEK MĚ STÁL ZA TO A I PŘESTO VŠECHNO CHCI JEŠTĚ TŘETÍ DÍTĚ !!!!!!A TAKY SI ŘÍKÁM-DO TŘETICE VŠEHO DOBRÉHO A SNAD POZNÁM ,,NORMÁLNÍ " POROD A UŽ ŽÁDNÝ EXTRÉM...
ALE TO MALIČKÉ FAKT STOJÍ ZA TO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 JEN DOUFÁM,ŽE UŽ NEZAŽIJU SEKCI...PŘIROZENÝ POROD JE LEPŠÍ-ALESPON PO MÉ ZKUŠENOSTI.
Doufám,že sem nevyplašila,ale jak je tu psáno,každá to jinak prožívá a má jiný práh bolesti...Ale to miminko stojí za to a mě to můj Tobiášek vynahrazuje a šíleně ho miluju!!!!! 😅 🙂

radush7
24. lis 2013

Já dva porody rychlý a dalo se to vydržet (včetně natržení i nastřižení a šítí). Kluci měli do tří kil.
Třetí porod po 10 letech, říkám s humorem, že jsem myslela, že tlačím poleno s kůrou 😉 (lehce přes tři kila) bolel jak sviňa.
Ale byl to klasický porod, žádná rychlovka a hlavně to byl můj nejvědomnější porod ze všech tří. Porodit dítě je nejvíc 🙂.
Dobrou zkušenost mám s homeopatiky Traumel- na všechny porody, operace a trhání zubů. Nikdy jsem neměla žádné komplikace.

simonsa
24. lis 2013

Já myslím, že na takové otázky není třeba se ani ptát. Čím víc to žena studuje a informuje se, tím víc se nervuje. Já si myslím, že pro mě byl samotný porod vysvobozením po 14 hodinách na sále. Nejhorší je to před tím, ale zase jak kdo. Já jsem měla výborného porodníka během 2-3 minut byl malý na světě a nastřihnutí jsem ani necítíla, myslím, že po tom všem jsem to už ani neregistrovala, kdo mi co dělá. Dá se to vydržet, já jsem žádný epidurál nechtěla, nabízeli nám i rajský plyn, ale moje největší opora byl můj manžel 🙂

kamilka007
25. lis 2013

@heduskak Bolí. Ale stojí to za to.
Já zase měla hrůzu z klistýru (jsem hrozná stydlivka), příp. že doktora při porodu počůrám nebo hůř.. 🙂 Klistýr byl brnkačka, dokonce jsem dostala pochvalu 😀 a doktora jsem nakonec přecijen počůrala. 🙂 O nástřihu bych ani nevěděla, kdyby doktor se sestrou nebyli tak strašně "nenápadní" a okatě nemaskovali, co jdou udělat.
Bolest byla děsná, ale v tu chvíli jsi prostě hrdina a nějak sama víš, že to vydržíš. Však do toho jdu znovu. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru