Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Cisársky rez č. 3

nina8888
11. led 2017

Zaujímalo by ma koľko tu je maminek co maju za sebou 3císařské řezy co na to Dr aké ste mali doporučenie alebo odstupy mezi dětmi, zistuji pro známou 🙂 čeká 2dite a varují že pokud bude po 3tehu že je to moc rizikové mať 3cisárske řezy je mladá má 26.dekuji za rady a info.

jarmulka
11. led 2017

ahoj, kamarádka má teď třetí císařský řez cca 4 měsíce za sebou. Dopadlo to tak , že jí podvázali vaječníky ( po dohodě ) , protože to bylo už i tak moc rizikové. Zvládla donosit třetího prcka, ale více by asi opravdu děloha nedala... Tři CS jsou už opravdu ,,moc,, . Obrovské riziko ruptury dělohy, následné vykrvácení... Já sama bych se moc bála... A také je mladá - je jí 27 let 🙂

mlynkova85
11. led 2017

Já mám za sebou 2 cisaře po 2 už mě chtěly podvázat vaječníky nedala jsem se. Je pravda, že 3 cisař se nedoporučuje záleží na jakého doktora zrovna natrefíte 🙂 Četla jsem o jedné paní a ta má snad 5 nebo až 7 cisařů 🙂
Vždycky to je ale na rozhodnutí matky. Také to ovlivňuje hodně faktorů. Po jaké době je druhý cisař. Po jaké době by byl popřípadě 3. Problém je v tom, že jizva z venku může být pevná, ale vevnitř slabá, může prasknout a v ohrožení života je dítě i matka. Takhle mi to vysvětloval můj gynekolog když jsem se ptala jestli bych mohla mít do budoucna 3 dítě.
Je pravda, že kdybych nebyla po 2 cisařích tak 3 mimčo už tu někdě běhá takhle mám hodně velký strach jít do toho po 3.

aajda
11. led 2017

Mám za sebou 3, čeká mě čtvrtý. Odstupy 22, 28 a 18 měsíců. Od třetího mě nikdo nezrazoval, naopak přímo na sále mi řekli, že třetí klidně, v těhotenství mě nevedli jako rizikovou, sterilizaci mi nikdo nenabídl.
Od čtvrtého mě zrazovali (na sále mi řekli, že sice vše vypadá výborně, ale že už mě víckrát vidět nechtějí), ale když jsem otěhotněla, vše se změnilo a najednou bylo vše v pořádku, dokonce nechápali, že jsem zvažovala přerušení (byla jsem dost vyděšená komentáři maminek na netu), opět nejsem riziková, k doktorovi jsem dosud chodila po 5i týdnech, sekce bude opět až ve 40tt. A 3 doktoři nezávisle na sobě mi řekli, že čtvrtý není o tolik rizikovější, než druhý, a především že ruptura je velmi vzácná záležitost (dva z nich jsou velmi dobří porodníci z podolí).
A vše záleží na tom, jak se žena hojila po své poslední sekci, jestli má srůsty, atd.
Takže být kamarádkou, určitě to neřeším na netu, tím spíš ne přes maminky, které "slyšely, že...". Mě tyhle neosobní zkušenosti málem dohnaly k potratu. Ať si dojde na konzultaci ke svému doktorovi, do své porodnice, případně do nějaké další... případně ať pátrá přímo u těch, které ty 3 sekce mají opravdu za sebou.
A tim nechci říct, že je to normální a u každé to musí být ok, když bylo u mě. Ale nejde to říct ani naopak - když to někomu nedoporučí, neznamená to, že je to i její případ.

aajda
11. led 2017

Jo a mladá už asi nejsem, první sekce byla ve 28, poslední bude ve 33 😀

rajani
11. led 2017

Nedá se říct, že třetí SC je rizikový. Je to o konkrétních ženách, u některé je riziko již druhý, u některé není ani 5. či 6.

Vhodné je to zkonzultovat s Dr, jak vypadá jizva po předchozích císařích a jak se chová jizva při těhoteství* - pokud v poho, tak není "co řešit" 🙂 Ale je časté, že Dr. si s tím práci nedají (s ultrazvukem) a ze stolu řeknou, že třetí je velmi rizikový a to opravdu není správné zhodnocení.

*jestli ženu nebolí, případně jak moc a kontrola ultrazvukem o její síle. A bavíme se o jizvě na děloze.
*kdy opravdu není vhodné další těhotenství je jizva na děloze po císaři ve tvaru kotvy - tam je opravdu vysoké riziko ruptury a nebezpečí pro oba - ale to se dělá jen v rgentních případech a bylo by to v propouštěčce 🙂

aronek
11. led 2017

@nina8888 ahoj, mám za sebou 3CS. Jeden 2010, další 2012 a poslední před měsícem. Celé těhotenství mně dr jen strašil, ale žádné kontroly navíc a CS plánovaný a v pohodě. Neustále mně nutil do sterilizace, ale tu jsem odmítla. Při propouštění z nemocnice jsem se na drzovku zeptala co čtvrtý a prý dřív jak za dva roky mně nechtějí vidět. Tak uvidíme co bude, každopádně mého dr asi jebne. 🙂

mirii30
12. led 2017

Taky mě čeká čtvrtý CS a ty předešlé tři v pohodě ,tak uvidíme😉

zadelinka
22. led 2017

Ahoj holky, já se v létě chystám na třetí sekci a taky mi ji nikdo nerozmlouval, respektive mi nikdo neříkal že by těhotenství v mém případě nebylo vhodné

andariel25
23. led 2017

Maminky a je tu některá, která má tzv. T-řez na děloze? Byly nějaké komplikace?

zadelinka
24. led 2017

@andariel25 o tom jsem nikdy neslyšela

pmaja
24. led 2017

Mám také za sebo tři sc a těhu jako takové nikdy nebylo víc rizikovější než to předchozí. U druhého by me nechali i rodit normálně jen mimino pořádně narostlo, tak byl strach. A v porodnici mne vyloženě další dítě zakazovali. Moje dr. Nebyla proti, ale radši dělala utz a pak mi vyjednala u Apolinaře histeroskopii aby se zjistili případné srůsty. Nikde se nenašel problém. Třetí už automaticky sc. Při příjmu mi ale neustále cpali papíry na sterilizaci, nechápali proč odmítám, že to bude zadarmo a až budu chtít tak za to zaplatím 12000,že to je přece výhodné. Do dalšího dítěte nejdem, ale nikdy neříkej nikdy. Přece jen 3sc jsem měla ve 30ti letech. Odstupy mezi nimi bylo 29 a41 měsíců. Asi bych vždy nechala tělo dobře zahojit a pak hurá do toho

yerry
24. led 2017

@nina8888 Ahoj mám za sebou dva a už mi nabízeli podvaz. Ale mám kamarádku po třech a v pohodě. Ale třetí dítko je Benjamín po 10 letech

yerry
24. led 2017

@nina8888 jo ale znám paní, Ktera Teď dela dulu a ta mela tolik odvahy ze po třech císařich rodila čtvrtek dite prirozene a mam takový pocit ze dokonce mela domácí porod.....

emilkamilka
29. lis 2018

holky, které jste rodili císařem, jaké je to s bolesti? Jak moc to bolí? A hlavně,jak dlouho to boli?

mlynkova85
30. lis 2018

@emilkamilka já to měla u každého jinak. První mě šíleně bolel 3dny, musela mi pomáhat sestra s chůzí první den. U druhého mi pomohla jen sestra do sprchy ale už hned jsem to rozchodila a u 3 jsem byla pod celkovou narkozou a hned jak jsem mohl začít chodit tak jsem chodila. Akorát vstávání z postele mě bolelo u každého asi 5 dní. Ale určitě je lepší nehrát si na hrdinku a když to bolí dají sestry něco na bolest. Ale po příchodu z porodnice domů už jsem o ničem nevěděla.

ocetnicek
30. lis 2018

Nejhorší jsou první tři dny, v porodnici chtějí, abys začala co nejdřív chodit a fungovat, což třeba den po operaci je peklo, já se nezvládla ani najíst, nemohla jsem sedět, nic...další den o hodně lepší a z porodnice jsem šla už celkem ok, i když břicho bylo cítit. Ale fungovala jem normálně.

kittyy17
30. lis 2018

@emilkamilka největší peklo je dostat se z lehu do sedu, jinak to jde. Ale když miminko brečí v noci, tak nezbyde nic jiného než vstát z postele velmi svižně 😃
Nejvíc asi bolí svorky, jak se při každém blbem pohybu zaříznou do kůže, po jejich vytažení 10.den je vše o 200% lepší

kittyy17
30. lis 2018

@emilkamilka nejdůležitější je co nejdřív chodit, a hodně. Já jsem spacirovala po porodnici s vozickem, žádné lenošení, nutno rozhýbat, opatrně. A pouč všechny, ať tě nerozesmivaji, žádné vtipy...

Sem začni psát odpověď...

Odešli