Císařský řez. Kde v okolí Ústí n. Orlicí se dělá na přání?

mamadvoudeti
7. kvě 2021

Zdravím maminky.

Nevíte kde se dělá císařský řez na přání v okolí ?
(Vím že v Olomouci ale to se musí platit a už je to moc daleko)

Nejsem prvorodička.

jjasmina
7. kvě 2021

@mamadvoudeti to slyším prvně, ale kámoška je teď po císaři a povídala, že by radši 5x rodila přirozeně 🙂

jako_mala_holka
7. kvě 2021

Myslím si, že u nás to nejde, možná kdybys byla celebrita 😁 každopádně, zažila jsi to někdy? Žádná sranda to zrovna není, i když si to samozřejmě spousta lidí myslí... A to jsem neměla žádné extra komplikace

mamadvoudeti
autor
7. kvě 2021

@jjasmina Jako to že se za to platí ? No vše má svoje + a - ono záleží co si ta maminka u normálního porodu zažije

mamadvoudeti
autor
7. kvě 2021

@jako_mala_holka zažila jsem si normální porod kde nastali komplikace a já děkovala že mi dítě žije.

jako_mala_holka
Autor odpověď smazal
Zobraz
mamadvoudeti
autor
7. kvě 2021

@jako_mala_holka mám jen teď tehotenskou cukrovku a píchám si inzulín humulin N a humulin R

jako_mala_holka
7. kvě 2021

@mamadvoudeti tak to nevím, jak je to u cukrovky

zdenule23
7. kvě 2021

Měla jsem dva přirozené porody a děkuji za ně. Pak jsem měla císařsky řez malému selhavaly ozvy byl omotaný pupeční šňůrou , a upřímně raději bych rodila přirozeně. Lokální umrtvení pichly správně až po 4 , druhý den jsem nemohla hnout hlavou a to trvalo ještě týden po propuštění. A to nemluvím o tom vstávání děs. Jizva se mi blbě hojila do dnes mívám bolesti a je to 4 roky.. Ja spíš bych rodila 100x přirozeně než císařem. Můj nazor

hezz17
7. kvě 2021

@mamadvoudeti da se domluvit. Pokud mas za sebou nejakou hrůzu a mas z toho opravdu velky strach, tak se da indikovat na "diagnózu anxiozni rodicka". Hele ja mela oba porody a za me byl lepsi POporodni prubeh u sekce 🤷🏻‍♀️ o porodu samotnym se ani nebavim 😁

markyska82
7. kvě 2021

@mamadvoudeti ani jedno ale není indikací k císaři. Sekce je velká břišní operace a říkat si o něj na přání je docela hazard. Mám za sebou sekce dvě( první pro nepostupolujici porod,druhý zdravotní komplikace). Hojila sem se dobře,ale první dva týdny šílený,vstávat k mimcu nadlidský úkol . Nechápu proč chcete cisare

katule1990
7. kvě 2021

@markyska82 Soudit uplně nemůžeme, když nevíme, jaký trauma má paní za sebou a neumíme si to třeba představit. Nicméně souhlasím. Radši bych navštěvovala psychologa a pracovala s tím traumatem než císař. Mám za sebou jenom císaře s komplikacema a nikomu bych to nepřála. Taky nedokážu pochopit, jak to může chtít někdo podstupovat dobrovolně. Zároveň ale nevím, jaký je to mít trauma z přirozenýho porodu.

hezz17
7. kvě 2021

@markyska82 hele ja treba uz v porodnici fungovala uuuuuuplne nornalne, jako bych zadnou operaci nemela. A po spont porodu jsem nedosla trojuhelnik postel-wc-sprcha. Doma krom kojeni delal vsechno manzel.
Naucme se nesoudit vsechno a vsechny podle naseho jendohi subjektivního zazitku.

Jen bych rada dodala, ze jsem strasne rada, ze jsem do spont.porodu pi sekci sla a niceho nelituji. Ale nekdo ma proste zazitek hrozny a strach jeste vetsi.

klovalka
7. kvě 2021

pokud máš takový zážitek, tak Tě chápu.
Panický strach z porodu indikace k sekci je (nejsem si jistá, zda nemusí být podloženo psycho nebo psychiatrickým vyšetřením).

mamadvoudeti
autor
7. kvě 2021

@klovalka no spíš se bojím ,aby mě zase nemuseli odvážet do jiné nemocnice a já nebyla bez mimča skoro měsíc. Říkám neměla jsem pěknej porod, bylo tam spousta komplikací a nejhorší je ,když ani doktor neví co s váma je a co bude dál.

inkheart
7. kvě 2021

Zkuste se zeptat ve skupině na fb Císařský řez - diskuse. Je tam přes 7 tisíc členek, někdo třeba bude vědět.
Za mě : měla jsem hnusný porod zakončený císařem kvůli špatnému monitoru, ale stejně chci příště rodit přirozeně. Sekce je hnus. Ale respektuji názory jiných. Každý má trauma z něčeho jiného

jako_mala_holka
7. kvě 2021

Já myslím, ze přes psychiatra by to mohlo jít, zkus pozjišťovat... Držím palce, ať je to podle tvých predstav a ať je hlavně všechno v pořádku

jako_mala_holka
7. kvě 2021

@inkheart já třeba taky nějak nechápu, proč si tolik lidí furt myslí, že císař je bezbolestna věc... Jako je pravda, že samotná operace/porod neboli, je to jen nepříjemné, ale potom ty následující dny a týdny... znám holky, co měly problémy a bolesti i několik měsíců, já naštěstí celkem ok, hrůza to byla jen pár dní po, ale jizvu občas cítím doteď a to bude mít malá rok

jako_mala_holka
7. kvě 2021

@mamadvoudeti tím jsem nemyslela tebe, u tebe i chápu, co tě k tomu vede, jen že panuje takový všeobecný názor, mi někdy přijde... 🙂 samozřejmě porovnávat nemůžu

tynka9
7. kvě 2021

myslím si, že oficiálně v ČR nic jako císař na přání nejde. Musí být k císaři nějaký důvod, indikace. Ale pokud máš trauma z porodu takové, že by tě psychika mohla ochromit u dalšího porodu, tak se podle mě dá domluvit s gynekologem. Mluvila jsi o tom s ním? Co ti řekl?
Osobně mám za sebou prvně komplikovaný porod - klesající ozvy a blbá rotace hlavičky, zakončeno kleštěmi, nastřižená, šitá přes hodinu. Malý pro horší saturaci na JIPu 4 dny, 6 dní antibiotika kvůli zánětu. A potom druhý porod císařem pro polohu koncem pánevním. A teda zlaté kleště. I když mě jizva nebolela nějak moc, tak jsem byla fyzicky strašně vyčerpaná ještě měsíc a jen jsem děkovala, že ten měsíc mohl být s námi doma muž. Vůbec nevím, co bych si se 2 maličkýma dětma počala. Teď mě za měsíc čeká třetí porod a zatím vše vypadá v naprostém pořádku. Tak doufám, že mi konečně vyjde hezký přirozený porod. Ale já jsem i po těch předchozích zkušenostech klidná. Pokud ty máš strach, řeš to přes doktory - ať už domluva císaře, nebo nějaká psychologická pomoc, jak se s předchozím traumatem vyrovnat.

ajja87
7. kvě 2021

@hezz17 měla jsem to stejně jako ty, první porod císařem a v nemocnici fungovala úplně v pohodě, druhý porod přirozený, bez komplikaci, ale nebyla jsem schopna fungovat, v nemocnici jsem teda tak nějak musela, ke všemu porod v době covidu, takže ani manžel za námi nemohl, ale byla jsdm pak ráda, že byl doma a fungoval on... 14 dni jsem sotva vylezla z postele na wc a sprchu. Po císaři jsem doma hned uklizela, varila,...

volodka162
8. kvě 2021

Já paní třeba naprosto chápu. Rodila jsem po komplikacích nakonec císařem...je to už 7let. Okolí i manžel tlačí do druhého, nedaří se...asi to tak má být. Ale jediné co mě děsí na těhotenství by bylo, že bych musela opět normálně rodit. Mám z toho takové depky když o tom přemýšlím, že bych i tisíce zaplatila za onu jistotu, že pujdu v termín porodu pod kudlu. Nesuďte... ☹ Každý to má jinak! Držím palce!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru