Císařský řez na požádání - Podolí. Zkušenosti 2019?

renny_
8. srp 2019

Ahoj,
Chtela jsem se zeptat zda nekdo nemate novejsi zkusenosti s porodnici v Podoli v roce 2018/2019 s cisarskym rezem ''na prani''.
Nekde jsem cetla, ze je v takovem pripade tehotna poslana pred komisi...jestlize nema zadne zdravotni komplikace? Nemate nekdo primou zkusenost?
Prosim o nazory jak je prirozeny porod lepsi apod. kdyztak do jine diskuze🙂!

Diky,

Renca

krutak1fle
8. srp 2019

@renny_ mela zlomenou klicni kost. Jinak fyzicky nastesti nic. Jen si lokla.
A mela jsem tak do tri let podezreni na ADHD nebo hyperaktivitu.
Nastesti se to po 4.roce srovnalo.
Tezko rict, jestli to bylo z porodu.

ovecky
8. srp 2019

Mně u druhého dítěte (duben 2018) nabízeli tak jako náznakem císaře, protože bylo mimi větší, že jako kdybych se bála... Nechtěla jsem ani omylem, ale přišlo mi, že stačí říct, že to kvůli nečemu chceš a oni po tom skočí... dost mě to zarazilo.

renny_
autor
8. srp 2019

@ovecky ja mam prave zatim lehci nadprumer co se tyce vahy, muzu se zeptat kolik jsi mela ty?tak jsem zvedava, jestli to bude tak jak rikas🙂!. Jestli mi reknou kategoricky NE tak se snazit nebudu, jestli budou svolni jak rikas Ty tak bych to asi vyuzila...diky za zkusenost🙂

renny_
autor
8. srp 2019

@krutak1fle to me mrzi, moje teta mela podobnou zkusenost a take to muj bratranec odnesl se zlomenou klicni kosti:( ale to bylo pred 35 roky...a kdyz mi to rikala, tak dodala ...ale to by se v dnesni dobe nemohlo stat....Obdivuji, ze ses nebavala druheho tehotenstvi...a hlavne, ze si vse prestala...

ovecky
8. srp 2019

@renny_ Syn měl 4020 g, myslím, že to odhadli dobře (nebylo to tak, že by hrozil šestikilovej macek, jestli mi rozumíš, normální mimino). Já mám 177 cm, takže mě to nějak neděsilo, nevím, proč to řešili. Byl to takový mladý dr.

První dcera měla 3800g a to zas vyváděli kvůli ředění krve. 🙂

renny_
autor
8. srp 2019

@ovecky tak ony ty 4 kila jsou dost:D Kamoska dneska porodila ma 190 cm a rikala, ze to byla docela hruza...a zrovna u ni bych cekala, ze to prave zvladne levou zadni😉!.
To jdi dobra:D mne kdyby rekli 4 kila tak to se mnou svihne:D tak uvidime co nameri v poradne..zatim mi vychaze UTZ vzdy lehce nadprumerny a vetsi o tyden dva...ono je mozna lepsi, ze Ti to nabidli...aspon sis mohla vybrat🙂!.Moje kamradka rodila take v podoli....a rekli ji ze CS pripada v uvahu az od 5 kg...myslim, ze jeji syn byl take vetsi a nakonec to skoncilo akutnim cisarem:(.

ovecky
8. srp 2019

@renny_ Já jsem měla oba porody docela ok. Rozhodně mi nepřišlo, že rodím něco velkýho. 🙂 Držím palce, at ti to taky dopadne v pohodě. 🙂

renny_
autor
8. srp 2019

@ovecky dekuji snad to dopadne dobre at uz CS nebo prirozene:D blahopreji k uspesnym porodum🙂!

leneee
8. srp 2019

@renny_ Rodila jsem v Podoli-2x CS. Druhorozeny syn mel tez uz v brise vetsi vahu a obvod hlavy-na 3. Utzvuku v Podoli nekdy v 8.mesici potvrdili, ze syn je velky a vpodstate pak uz rovnou padlo, ze radeji CS (ale prvni dcera sla ven akutnim,takze tam byla jakasi indikace a vpodstate prirozeny mi vsichni tak nejak vymlouvali a rovnou i mne pak odeslali na konzultaci k primari co to schvaluje.. ), takze asi zalezi na koho narazite... syn nakonec porodni vaha 3,8kg, ale vetsi obvod hlavicky.

holka_zelenooka
8. srp 2019

@renny_ doporučila bych vyhledat nějakou kinezioložku, nebo nějakého terapeuta (třeba s metodou RUŠ), máš v sobě velké strachy a s takovými se vždycky může něco kazit- nebo jdi na rodinné konstelace, a polož tam otázku, proč máš tu hysterii- třeba zjistíš, ze to máš od předků, nějaké staré zážitky, uložené v buňkách...předpokládám, že na tohle vůbec nejsi, ale mohla by ses tomu zkusit otevřít. Čekás miminko, a to potřebuje mámu, co otevře srdce, duši...rozum je fajn, ale sám o sobě absolutně nestačí na zázrak mateřství, zrození, a vůbec život.....

pavca1982
8. srp 2019

@renny_ Rodila jsem 4x přirozeně a do sekce bych dobrovolně nešla.🤔 Jinak malá poznámka
SC ( sectio caesarea řez císařský) ať v tom není guláš 😉.

llenka1
8. srp 2019

@renny_ a co skúsiť napr. aniball? Ja som si teda pri prvom pôrode strach nepripustala aj keď tam niekde vzadu to hlodalo... U nás v rodine všetky ženy hrozne porody, potrhane, šité od zhora dolu.. žiaden normálny zážitok. A teda aniball mi v tomto hrozne pomohol a pôrod bol fajn bez nastrihu, bez jediného stehu. Čakáme druhé a cvičiť sa chystám znova. Skús aspoň ,, preventívne,, a možno získať sebavedomie že to proste zvládneš a CS nebude treba riešiť. Držím prsty v každom prípade. 😊

renny_
autor
8. srp 2019

@pavca1982 🙂 ja zase nechci dobrovolne do vaginalniho porodu🙂 kazdy to ma jinak🙂! Ja jsem prave zalozila diskuzi, abych zjistila zkusenosti s cisarskym rezem na prani v Podoli;)! diky za upravu:D🙂))
Diskuze co je lepsi, je asi pro jine tema=)!

renny_
autor
8. srp 2019

@llenka1 dekuji moc🙂! Ja o nem slysela...a chci si ho koupiy a byt pripravena kdyby nahodou:D) slysela jsem skvele recenze....ale dnes porodila kamoska 190 cm vysoka dite 4 kg a museli ji stirat a ma 6 stehu:((( rikala jsem si, ze jestli by mel na nekom anibal fungovat tak na ni a asi to nepomohlo:(((

sebkova
8. srp 2019

Ahoj, já jsem po cisaraku a můžu říct, že má spoustu výhod stejně jako nevýhod. Je ale pravda, že víš kdy to bude apod. Pamatuj ale že cisarak je pro dítě vždy náročnější, my si z něj odnesli vysokou dráždivost a bylo to a je peklo doposud. Malý byl uřvaný a teď je vzteklý, nic se nechce učit. A většinou tuto diagnózu mají dečka po císaři, takže zvaz spíš tyhle následky,....😊

sweet81
8. srp 2019

S obálkou to jde😉
Kamarádky známá, rodila všechny své děti v Podolí a na přání císařem.

Já jsem prvního syna rodila přirozeně, porod hrozný, 3 roky jsem nechtěla slyšet a dalším dítěti. Nebudu se tady rozepisovat, ale zapomenout se na to nedá.
Každopádně,časem jsem chtěla druhé dítě a že ten porod nakonec podruhé dám.
Kvůli mému zdravotnímu problému se porodník přikláněl k SC a ve finále se malej ani neotočil a byl KP.
SC proběhla a za mě teda pohoda. Snášela jsem to dobře a hrozně brzo jsem byla v pohodě, nikdo nechtěl věřit, že jsem po SC. Mé srovnání porodu, rozhodně SC pro mě lepší.
Kdyby jsme čekali třetí dítě (určitě nebudem😄) tak si vyžádám SC, přirozeně bych rodit už nechtěla.
A to jsem se SC bála a nechtěla jsem na to jít

pavca1982
8. srp 2019

@renny_ Však jo. Je to každého volba.👍
Značka CS je cervix score.😉

renny_
autor
8. srp 2019

@sebkova ja znam zase pripady, kdy diteti ublizil klasicky porod:( ale to je asi na jine tema:( mrzi me, ze jste meli komplikace a snad je uz vse v poradku🙂!. Dekuji kazdopadne za zkusenost🙂.

leymea
8. srp 2019

@renny_ 6 stehu neni zadna hruza. Ja mela 7 stehu a primar rekl, ze kdyby me nezasil, ze by se ani nic nestalo 😀 syn me natrhl raminkem, nic jsem necitila (pravda, siti jsem citila, injekce vubec nezabrala), ale muzu rict, ze porod byl strasne krasnej. Za par mesicu me ceka druhy porod a ja doufam, ze bude stejne tak krasny jako prvni 😊 muzes mit krasny porod a vzpominat na to cely svuj zivot, bohuzel komplikace muzou nastat kdykoliv a dopredu to nikdo nevi. Byt Tebou tak bych to zkusila vaginalne 😉

renny_
autor
8. srp 2019

@pavca1982 dik🙂 ja puvidne chtela napsat CR cisarsky rez:D ja jsem se prave snazila vyhnout se tomu presvedcovanim a rozvijenim diskuze smerem normalni porod versus SC...protoze me zajimalo spis jak to chodi v Podoli a jestli to jde...🙂 Pro klid duse.

renny_
autor
8. srp 2019

@leymea gratuluji k hezkemu porodu=)! no ja jeste s kamoskou nemluvila...ale ja pocitala ze po anibalu se rezat ani sit nemusi proto jsem byla prekvapena..a. jedine co mi kamoska napsala bylo HRUZA :D tak uvidm co pak povi...

renny_
autor
8. srp 2019

@sweet81 diky za zkusenost🙂! a je mi lito prvniho porodu:/...ja si take verim, ze bych zvladla daleko lepe CS nez klasicky porod...
Ja si nejak nedovedu predstavit jak nekomu strkam obalku...a komu to dam...bych asi vypadala divne...byla bych nervozni:D zkusim zda to pujde se domluvit asi:/:D

leymea
8. srp 2019

@renny_ ja sice Aniball nepouzivala, ale i kdyby jo tak tim, ze me vzal raminkem by mi byl Aniball prd platnej 😀

pavca1982
8. srp 2019

@renny_ Já tě nepřesvědčuji to vůbec. Já měla první porod šílený. Trvalo to dlouho, nástřih jak prase. Rajtovali mi po břiše. HNUS doslova. Rodit přirozeně se dá ale i krásně. Podruhý už jsem si to tak nastavila v hlavě. Třetí porod taky pohoda. A počtvrté jsem rodila syna ambulantně a šel po nohách bez nástřihu. 👍Jde to ale je to v hlavě. Sekce je na nic pro dítě. Pro mě to odloučení ty první hodiny nebo někdy i dny jsou zásadní. I když sekce jako taková je určitě pro ženu snesitelnější. Nemusí prožívat ty kontrakce a nemusí dítě vytlačit, ale věř že v tom je to kouzlo. Pro mě úžasný zážitek i když je tam ta bolest. Ber to spíš jako předání zkušeností ne jako přesvědčování. Třeba to ještě přehodnotíš😉🍀🍀🍀

renny_
autor
8. srp 2019

@pavca1982 dik🙂 urcite jsem rada, za kazdou zkusenost a dekuji=) jasny treba se rozhodnu jinak jeste nebo to dopadne cele jinak...uvidime...bohuzel se bojim, ze to v hlave mam nastavene prave jinak a cely zivot jsem nechtela rodit vaginalne...a bojim se toho jak cert krize...takze se bojim, ze bych tim svym strachem jeste ublizila miminu.

renny_
autor
8. srp 2019

@leymea aha...:D ja prave cetla ze 96% uzivatelek anibalu bez nastrihu...tak me ani nenapadlo, ze te muze natrhnout tim raminkem:/

pavca1982
8. srp 2019

@renny_ Chápu. Máš dvě možnosti. Zapracovat na svém strachu a zkusit ho odstranit. Nebo tu sekci prostě někde vyřídit.👍

sweet81
8. srp 2019

Já bych zašla do Podolí a řekla bych, jestli je možnost si vybrat porodníka k porodu. Ta možnost je vždy a je za odměnu😊
Jen bych se ptala staršího lékaře, mladý to většinou neradi vidí, protože je si nikdo platit nechce.
Já měla taky svého porodníka, ale u Apolináře. Měla jsem ho teda na doporučení😉

renny_
autor
8. srp 2019

@pavca1982 jj🙂! uvidime=)!

renny_
autor
8. srp 2019

@sweet81 dekuji to se asi zkusim zeptat🙂 Ja byla zaregistrovana k Apolinari ale sla jsem do Podoli a pak mi kamaradka psala, ze tam ma pribuzneho co delal cisarske rezy:D:D:D takze trosku smula no:D myslela jsem, ze Podoli bude v tomhle ohledu lepsi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru