Císařský řez nebo raději normální porod?

hhranolka
31. črc 2006

Ahoj, můžete prosím napsat, svoje zkušenosti. Nejlépe od holek, které si prožily oboje a mohou srovnat. Diky

arabeska
20. čer 2008

certi ahooj 😀
no veru to bolelo ovela menej,a hlavne som bola ryxlejsie fit.som lietala jak srnka a rozi si vlasy sklbal ked ma videl 😀 😀 po cisarskom som tiez bola sice hrdinka ale veru mi bolo strasne ale xodila som,mozno je to aj tym ze som mala brutal anemiu neviem ...

a ako sa mate?

certica
20. čer 2008

no, vlasov ma stale dost... 😀

arabeska
20. čer 2008

ale zase po normis porode som dostala transfuzku lebo som stratila moc krvy a to som sa potom citila ako znovuzrodena😀

certica
20. čer 2008

no vidis, ja som sa zase citila ako znovuzrodena, ked som skusila cipok proti bolesti (ked uz som ho vyfasovala), takze som 3.den spala na bruchu 😎 😀

arabeska
20. čer 2008

certi to fakt ja som bola po tom cipku ako sfetovana normalne nepricetna,som sa prebrat nevedela a maly xudak plakal,no potom som si ho uz radsej nedala

matko posluxa?

certica
20. čer 2008

matko poslucha, ale hlavne pribera a rastie geometrickou rychlostou - v 2.mesiacoch ma cez 7kg a to ho kojim, som z toho trochu na prasky

cat
20. čer 2008

certi, arabeska, mne ziadny cipok nedali, teraz spekulujem ci si nedam napredpisovat daco silne proti bolesti (vhodne aj pre kojace matky) a ze si to donesiem so sebou do spitalu, keby mi tam zas nechceli nic dat. Co myslite?

arabeska
20. čer 2008

certi tak to nasleduje nasho branusa😀 aja stale iba kojim nic ine nexce jest a tiez som uz na prasky 🙄

certica
20. čer 2008

cat, mne pri prvom tiez nedavali cipok, len ked som bola este na infuzkach, tak mi tam chcela streknut nieco, ale ja som ani nechcela. teraz prisla sestricka s tym, ze dajte si, ved mate na to narok. bolo mi ho luto 😀 , tak som skusila a fakt super vec, hlavne ma to zbavilo bolesti chrbtice.
ja myslim, ze nejaky brufen cipok si mozes vziat do zalohy

certica
20. čer 2008

ar, presne - vodu nechce, caj nechce, kazdu hodinu na cecku... no ale odbacam od temy

cat
20. čer 2008

no sak co by si nezobrala ked zadarmo davaju, nie? 😀
a veru si aj daco vezmem,keby boli lakomi ako u kocha 😅

moni83
20. čer 2008

Vrátim sa ešte ktomu cisaráku. Kvôli EPI som tlaky vôbec necítila posledná dávka pred pôrodom mi úplne znecitlivela spodnú časť ani lekár nechcel veriť ,že necítim tlaky pritom som bola otvorená na 10 cm. Malú mi pomohli vytlačiť tým, že mi sestrička pomali lahla na brucho. 😒 preto tie nepríjemné spomienky ale som zase rada,že sa nemuseli použiť kliešte. 🙂 Uvidíme čo bude zatiaľ je to 36 týždeň. 😀

heppu
20. čer 2008

moni83 nemam ziadne problemy ale rozhodla som sa tak to zalezi od doktora ktoreho mas ci ti napise aby si tak rodila alebo nie podla toho aky je alebo aky mate vztah, odporucili mi cisarsky s epiduralkou a aj mam kamosky co tak boli a su spokojne velmi za dva dni ani nevedeli ze rodili

elly111
20. čer 2008

maminy ktore ste rodili cisarskym, splnali ste podmienky na cisarsky rez alebo sa dalo s vasim doktorom dohodnut a priklonil sa k zelaniu rodit cisarskym, ak ste si to zelali?

moni83
20. čer 2008

Vďaka heppu len som bola zvedavá 🙂 .

matenka
20. čer 2008

neviem, či sa u nás dá dohodnúť, ja som mala úzku pánvu a bolo dieťa a aj ja v ohrození, takže mi rovno povedali, že jedine cisárskym to bude bez komplikácií 😅

elly111
20. čer 2008

matenka dakujem za odpoved a ze mas uzku panvu ti povedali az pred porodom alebo uz skor?

matenka
20. čer 2008

elly, určite ťa už doktorka premeriavala, štyri rozmery, všetky som mala menšie, než sú hraničné, ale ten posledný je najdôležitejší, úzka pánva je menej ako 18 cm a ja som mala 16 ☹

elly111
20. čer 2008

matenka zatial sa k tomu nejako nevyjadrovala len raz mi povedala ze som uzka a mam sa setrit, teraz mi makne krcok a trocha sa skracuje, no uvidim na najblizsej poradni
a co ten ☹ cisarsky nebolo ok, a kde si rodila?

matenka
20. čer 2008

rodila som v antolskej a nebudem ti klamať bolelo to potom dosť, ale malá stála za to, a bol to nádherný pocit keď som ju zbadala prvý krát 😀

elly111
20. čer 2008

jee to verim a krasna fotecka. Ja tiez chodim na Antolsku od zaciatku. A kto ti robil cisarsky? Mala si dohodnuteho doktora vopred?

matenka
20. čer 2008

si z blavy? hej mala som zazmluvneného doktora, keďže som vedela, že idem cisárskym, tak som sa bála aby ma nedostal nejaký začiatočnik, inak som bola u Paldiu, spokojnosť velká 🙂 , vlastne som bola spokojná so všetkým, až na novorodeneckom mi nejaké drobnosti vadili, ale nič podstatné, to už pripisujem aj popôrodnej melanchólii 😎

elly111
20. čer 2008

no my sme este taki premiestnujuci sa 🙂 , byvali sme v Karlovke, teraz sme na Zahori a asi o rok by sme sa mali stahovat velmi blizko Ba. Ja chodim k Dr. Dubcakovej, som velmi spokojna, tak dufam ze to dotiahneme do zdarneho finisu. Paldiu si chvalia ale aj mnohych dalsich, uz ich poznam viacerych lezla som tam v 18tt 😖

matenka
20. čer 2008

a kde blízko bratislavy? ja som zo stupavy 🙂 🙂

elly111
20. čer 2008

jee nie teraz daleko, pri Senici ale pracujeme obaja s manzelom viac menej v Bratislave takze skoro kazdy den frcime kazdy svojim autickom. Je to narocne casovo j fyzicky, ale ved snad to coskoro vyriesime. Teda ja uz chodim len tak raz do tyzdna a do poradne a pod. lebo uz nevladzem 🙂

matenka
20. čer 2008

keby niekedy ešte niečo potrebuješ napíš mi do ip, inak ti prajem nech spokojná aspoň tak ako ja 😀
neboj všetko dobre dopadne, veď kvôli tomu drobcovi by sme vydržali oveľa viac 😉

elly111
20. čer 2008

dakujem krasne za odpovede a zelam pekny vikend

arabeska
20. čer 2008

elly ja som mala dubcakovu a spokojnost velka 🙂 ona suhlasila s tym cisarskym ci ona o tom este nevie?

certica
21. čer 2008

ked nevie, precita si 😀

elly111
21. čer 2008

😀 precita si 😀
nie este sme o tom nehovorili, cakaju ma este nejake vysetrenia ortoped, kardiolog uvidim co povedia, ak povedia ze som normal, tak mozem ist aj tlacit 😀, ked sa v priebehu nejako nezmenia okolnosti

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru