Císařský řez nebo raději normální porod?

hhranolka
31. črc 2006

Ahoj, můžete prosím napsat, svoje zkušenosti. Nejlépe od holek, které si prožily oboje a mohou srovnat. Diky

alexandra
3. srp 2006

zuz mam podobny nazor, ale to pohlavie chceme vediet, ked uz pre nic tak aby sme mohli konecne drobcovi hovorit menom 🙂

zuz11
3. srp 2006

alex, len bacha aby si mu nevravela Nicolla a bude to nakoniec David 😀 😀

hata
3. srp 2006

ahojky,tak mojí známé,celé těhotenství tvrdili,že to je kluk a ejhle ..narodila se holčička 🙂 ale u mě se teda nespletli,ani jednou 😀

renca3
3. srp 2006

mcw, aj moj syn bol pridlho zakliesneny a narodil sa sekciou s pupakom na hlave. Ten mu samozrejme zmizol, ale zostala mu plesinka, kde mu nebudu rast vlasky. Budeme to riesit chirurgicky. Ale az ovela neskor, ked bude vacsi.
Ja nemam nic proti prirodzenym porodom, ked je vsetko O.K. Myslim, ze dnes su tie ultrazvuky dost presne na to, aby zistili, ci to ta zena zvladne. Hlavne ked je zena mala a utla. Teraz mi povedali, ze sekcii sa opat nevyhnem. A aj som si vydychla. 😒

alexandra
3. srp 2006

zuz Michael 😉 Ale tak na usg sa dozvieme 😀

zuz11
3. srp 2006

alex, aj jednej znamej tvrdili ze chlapec chlapec a bola to baba 😀

kaciatko81
3. srp 2006

baby, ja sa len rychlo zapojim... ze vraj ak hovoris babatku v brusku menom pre ine pohlavie ako je babatko, moze to mat nejaky vplyv na jeho psychiku. neviem, co je na tom pravda, dufam,ze som to napisala zrozumitelne 😒

zuz11
3. srp 2006

preto sa u nas smie pouzivat do porodu meno technicke a to je Drobec 😀

kaciatko81
3. srp 2006

zuzi 😀

zuz11
3. srp 2006

bacha vam ak je vam zivot mili ak mu inak poviete 😀

alexandra
3. srp 2006

kaciatko ano, dost zrozumitelne 😀 Tak to bude aj nadalej babo 😀
zuz no sak jdoobre, dobre, ja viem ze metody su pomerne malo spolahlive, ale ved najneskor za 22 tyzdnov sa dozviem 😀

zuz11
3. srp 2006

no ja snad uz za 18 😀

hhranolka
autor
4. srp 2006

Tak koukam, že před porodem pro jistotu kupovat vše neutrální 🙂

alexandra
4. srp 2006

My mame modre, biele, zlte a nieco malo zelene.. A modre mame aj perinky a vsetko, nech ma maju radi, kde je napisane ze sa dievcatka MUSIA obliekat zo ruzovej?

macik
4. srp 2006

já růžovou ráda 🙂 a spíš mám právě pocit, že dneska už tu růžovou pro holčičky málokdo používá..já bych do ní šla, ale určitě budu mít jak na potvoru samé kluky 🙂

zuz11
4. srp 2006

ja tiez nie som na ruzovu, ked tak sem tam ale urcite z nej neurobim barbinu ale ani nie chlapca 🤐

anetta
4. srp 2006

,,,tak kocky mne povedali,ze to bude chlapec,tak nakupujem v modrom,ale mam aj zltych par veciciek,,dufam,ze sa nezmylili,lebo by som velmi nechcela dievcatko do modrej obliekat,je to predsa taka chlapcenska farba

alexandra
4. srp 2006

No ja modru milujem, manzel modru miluje, tak nie je co riesit.. Ved ked bude vacsie tak si vyberie same farbu aku chce nosit..

cat
4. srp 2006

aj my zbožňujeme modrú, ale Zlobríkovi najviac ide žltá a oranžová 😀

kangaroo
4. srp 2006

cat:dík za to meno 🙂 🙂 🙂

srnciatko
5. srp 2006

zienky tak ci tak vy to mate dobre ja mam vsetko v tyrkysovej po manzelovom zachvatu nahlej oblubenosti tejto farby ete aj cumliky no vsetko... 😀

husenka
8. srp 2006

Dámy, má niektorá z vás užšiu panvu?Lebo moj doktor ma straší, že budem musieť mať cisársky.Nič by na tom nebolo, keby som nechcela mať viacej detičiek a vraj už tretí taký porod býva riskantný 😖 tak neviem...

bellezza
12. srp 2006

husenka, mne doktor povedal, že ešte jedno dve deti budem môcť mať s cisárskym.

alexandra
12. srp 2006

husenka lezala som v nemocnici s pani co prave cakala na svoj 3. cisarsky a bez problemov 🙂

scarys
29. zář 2007

AHOJTE BABENKY,NO TAK 16.9.2007 SOM PORODILA CISARSKYM SVOJHO SYNCEKA ADRIANKA A POVIEM VAM JE TO DOBRE V TOM ZE POCAS PORODU SA NETRAPITE,ALE PO PORODE KED VAS DAJU S POOPERACKY NA IZBU TAK JE TO HROZNE NEMOZETE SI LAHNUT SADNUT NIC ZDVIHAT,DONESU VAM BABENKO A VY SI ANI SADNUT NEMOZETE A KED SA CHCETE POSADIT TAK NAPNETE SVALSTVO A MYSLITE SI ZE SA VO VAS NIECO POTRHALO,CIZE CISARSKY SA MI NEPACI SICE TO NEMOZEM POROVNAT S NORMALNYM ALE MYSLIM SI ZE NORMALNY JE LEPSI ,AJ ZENY KTORE RODILI V TOM CASE AKO JA A MALI SPRAVENU SEKCIU POVEDALI ZE V ZIVOTE NIKDY,A NAVYSE PRI CISARSKOM MOZETE MAT LEN DVE DETICKY,POTOM JE TO ZIVOTU NEBEZPECNE A U NAS V PB PO 2HOM CISARSKOM ZENU STERILIZUJU SICE NEMUSIA ALE JE TO POTOM UZ NA VLASTNU ZODPOVEDNOST-HOCIKEDY MOZETE VYKRVACAT.ALE BERME TO TAK ZE CI UZ PRI CISARSKOM,ALEBO PRI NORMALNOM PORODE MAME BOLESTI,ALE TAK CI TAK TO STOJI ZATO 🙂

doriska
29. zář 2007

Já jsem rodila tak i tak - první porod přirozeně a byl naštěstí krátký (jen tři hoďky), druhý císařem. Teď čekám třetí miminko a dostala jsem na výběr kvůli jizvě na děloze a volím rozhodně císaře. Pro mě je to lepší z psychického hlediska. Když se probudíte z narkózy, sice to bolí, ale šití po přirozeném porodu bolí taky, nedá se říct, že by člověk běhal jako laňka. Po císaři víte, že to den ode dne bude lepší. Já jsem navíc po přirozeném porodu měla problémy při sexu, ještě dobrýho půl roku mě bolela jizva po šití, a to jsem měla jen pár stehů. Po císaři tohle nehrozí, protože choulostivých míst se to jaksi netýká. 🙂

tweety22
29. zář 2007

ja som rodila cisarskym pred 8.mesiacmi a bolo to v pohode, sice som bola dlhsie po porode anemicka ale inak som to zvladala velmi dobre a ja xcem sekciou 3 deti 🙂 moja kamoska ma sekciou tiez 3 deturence po sebe a vsetko je ok... 🙂

terezkaaa
29. zář 2007

Určitě se nedá přesně říct, jestli to, či ono je lepší.Já jsem každopádně ale stejně mooooc ráda, že jsem měla přirozený porod a nemám jizvu na bříšku.Je fakt že šití dole se taky nějakou dobu hojilo, ale do šestinedělí to bylo úplně ok.

doriska
29. zář 2007

On je taky každý přirozený porod jiný, že. Já jsem v té 2. době porodní měla takové bolesti, že jsem křičela na celou porodnici a chvílema omldlévala, a to si troufám říct, že nejsem žádná padavka. Na hekárně mě naopak neustále chválili, jaká jsem statečná a jak vzorně spolupracuju. No a na porodním sále jsem jim to teda trochu zkazila 🙂 Ale co, taky zkušenost. Jen jsem chtěla říct, že mě fascinuje, když vidím porody v TV (opravdové, třeba v dokumentu o porodnici U Apolináře) a ty maminky při tlačení jen tak decentně vzdychají.

doriska
29. zář 2007

Jo a ta jizva po císaři není vůbec vidět, a to jsem ho měla před 2 lety. Asi jsem měla štěstí na zručného vyšívače. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru