Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Císařský řez s epidurálem - bojím se, že i tak něco ucítím

novacka1276
14. lis 2018

Ahoj holky, kdo měl epiduárl? Cítili jste něco? Mám plánovaný CŘ a bojím se toho, že i když budu mít umrtvený spodek, že něco ucítím...

veronika8808
14. lis 2018

Ahoj. Já cítila jen takové skubani a tahání

kreatura
14. lis 2018

Já jsem měla spinální a úplně v pohodě, jako cítila jsem mravenčení v nohách, nebo když mi potírali břicho tak jsem cítila, že něco se mi leje po břiše, ale pak nic, ani šití si nevybavuji, jediné co, tak když mě přeložili ze sálového lůžka do postele, tak mi tak na hodinku nastala hrozná zimnice, ale ta odezněla a v pohodě, jen jsem ji vůbec nečekala... 🙂

novacka1276
autor
14. lis 2018

Já se právě bojím, že ucitim jak malou berou ven atd.. Začínám z toho mít čím dál tím větší strach 😂😂😂

kittyy17
14. lis 2018

Neucitis vůbec nic. Mě to bylo i líto, že jsem necítila přesně ten okamžik, kdy ho vytáhli. Po zašití mi zvedli na chvili nohy nahoru, a já na ně koukala a přemýšlela, co je to za dvě klády 😂

kreatura
14. lis 2018

@novacka1276 Neboj, necítíš nic, také jsem z toho měla velký strach, ale u nás to bylo akutní, takže ještě když se k tomu přidal ten šok a tak, tak jsem ráda, že si vůbec něco pamatuji 🙂

@kittyy17 Jo nohy 😀 Ty byly dobré, měla jsem za to, jak je mám rovně natažené, mírně od sebe a když mě přendávali na postel a já viděla jak mi ty nohy " lítají " tak jsem si říkala, co to je za eror 😀

hezz17
14. lis 2018

Já jsem teda necítila bolest, ale úplně všechny pohyby v břiše. Jak malou vyndavali, jak vydávali delohu na siti. Bylo to ... nvim jak to popsat. Nejenom hodně zvláštní, ale bylo mi z toho teda fakt dost zle. Prostě jsem uvnitř břicha cítila ruce a všechno smatrani tam. Pracuju v oboru, přesně jsem věděla co mě čeká, ale že to bude takovyhle masakr, to mě nenapadlo. Bolest žádná, ale strašně zvláštní no...

arevb
14. lis 2018

Já Tě nechci děsit... záleží jak Ti to píchnou. Mám císaře před 2 týdny ve spinale. Napichli mě az na potřetí, celou dobu jsem hýbala nohama v kotnících, vytahování malého hrozná bolest a když zjistili, že mě šíji za živa, bolesti jsem se kroutila, tak mě prispali.....byla to neskutečná bolest...sice vidět ho jak ho vytáhli super, první císař mám v celkové...

novacka1276
autor
14. lis 2018

@hezz17 toho přesně se bojim

nikoldarb
14. lis 2018

Já měla u prvního normálního císaře a u druhého spinální. První syn má 7 roků a druhý 3 měsíce, oba porody v Brně. U spinálního jsem nic necítila na sále. Ten spiná je lepší. Mimino mi sestřička ukázala ještě špinavé a pomačkané.😍 Partner malého přinesl po měření za mnou na pokoj. U normálního císaře mi ukázali syna až po delší době. Doporučuji spinální 👍

lucie_j
14. lis 2018

Nebolelo, jen jsem trochu cítila, jak miminko vyndávají, ale nebylo to hnusné, spíš příjemný pocit, že už bude venku a už ho uvidím. Kdybych to necítila, přišlo by mi to divné, jako kdyby ho odněkud přinesli a ne že ho vyndali z bříška.

xtina123
14. lis 2018

@novacka1276 Já měla císaře v pátek. Píchani spinalky trochu zabolelo, spis to tak tlačí...nejhorší bylo vydržet nehybne, dělalo se mi zle. Co se tyče operace, malého nemohli vytáhnout, takže po mně skakali doktoři, aby vylezl...bolest mi zasahovala až do ramene, potom jsem objevila i krev v nose. Po vyndani mimi mi bylo hrozne zle, pořad mi to natahovalo na zvraceni. Pořad jsem cítila zvláštní a nepříjemnou bolest na levé straně břicha, nějaké namotavani či co. A pak jsem cítila mocak a cevku v něm, asi s nim taky nějak manipulovali. Jsem z oboru a myslela jsem si, ze to takovej masakr nebude, ale pro mne to byl nekonečný utrpení.

no_title
14. lis 2018

Pokud je plánovaný, tak půjde o spinál, ne epidurál a to bys nic cítit neměla, max tahání.

ariadna12
14. lis 2018

Pokud ucitis i po epiduralu bolest, uspi te celkovou anestezii, takhle to udelali kamosce. Ja mela cisare v epiduralu, resp. spinalu, a zadna bolest, je obcas takove jakoby smrdlani a tahani. A to jsem fakt na bolest hrozna a dost jsem se bala.

ariadna12
14. lis 2018

Kdyz prcka ze mne vytahovali, tak jsem necitila zadnou bolest, jen se mnou trochu cloumali, aby ho vytahli. Dulezite je presne jim rikat, jak se aktualne citis, a ptat se, jestli je to normalni. Pokud te napichnou dobre, nemela bys po chvili ovladat nohy (zvednuti, apod.).

nikol85bl
14. lis 2018

Já mám císaře v částečné anestezii jen poprvé a bylo to tak nepříjemné, že každý další císař jsem si dobrovolně vybrala celkovou anestezii. Poprvé to totiž byl akutní císař. Přes dvě hodiny jsem tlačila, doktor skákal po břiše a když to nešlo, rozhodovali se mezi kleštěmi a císařem. Nakonec císař, jenže malý měl skoro 5 kg a byl už dost natlaceny dolů, takže to vytahování bylo hrozné.
Ale věřím, že u plánovaného císaře to může být super zážitek.

aronek
14. lis 2018

@novacka1276 ahoj, mám za sebou 4 CS. První v celkové, další ve spinálu. Tvrdili, že můžu cítit tlak, když budou dítko šoupat dolů k řezu, ale nic jsem necítila, ani to napíchnutí nebolelo a vždy napoprvé a to že jsem chodila rodit s hroznou váhou a bylo co propichovat. Poslední CS mám před 14 dny. Břicho plné srůstů, jak je odstraňovali, slyšela jsem zvuky, jako když se porcuje kuře. Malou odtamtud nemohli dostat, ještě byla omotaná pupeční šňůrou dvakrát kolem krku a jednou kolem tělíčka. Snažili se jí odtamtud dostat, viděla jsem, jak se úplně hýjbe stůl ze strany na stranu, ale necítila jsem nic. Pak při přendavání jsem viděla svoje zvednuté nohy, ale přišly mi jak od cizího člověka. Bolesti bych se nebála, kdyby něco prostě to řekneš anestesiologovi a on si poradí 🙂

patmouse
Autor odpověď smazal
Zobraz

Sem začni psát odpověď...

Odešli