Co s sebou přímo na sál na císařský řez?

petrikova01
19. pro 2018

Ahoj, omlouvám se, pokud zde již takový dotaz v minulosti padl, ale nestíhám, což jistě chápete v tom předvánočním a předporodním shonu, vše pročítat. Jen mne zajímalo, jakou máte zkušenost, co si s sebou vzít přímo k porodu CŘ. Ráda bych se připravila. Takovou tu tašku na oddělení šestinedělí mám připravenou, ale co s sebou přímo na sál? Děkuji za každou zkušenost

fyii
19. pro 2018

@petrikova01 na sal nepotrebujes vubec nic, naopak musis vsechno sundat vcetne sperku. priprav si jen mobil nebo fotak( doprovod). na Jip nepotrebujes taky nic, max ten telefon(nabijecku).Vsechno ostatni budes potrebovat az na normalnim pokoji🙂

fandysek_1
19. pro 2018

@petrikova01 na sál maximálně mobil a kompresní punčochy. Na jip jsem měla připravený ručník, kartáček, pastu, sprchac, košilku, nabíječku, kapesniky, pomadu na rty. Ráno jak tě zvedají je zároveň mytí.

sarrita
19. pro 2018

Přesně tak, vůbec nic těsně po není potřeba. Max. kapesníky, balzám na rty. V malé tašce jsem na JIP měla ručník, mycí gel, vložky a síťované kalhotky. Ráno mě poslali do sprchy a po snídani hurá na pokoj šestinedělí. Pokud si dobře vzpomínám, tak nám dávali seznam co si sebou máme vzít. Zbytek věcí jsme odevzdali sestřičkám, ony na to daly jmenovkou a zamkly do skladu. A po přestěhování věci přinesly na pokoj.

fandysek_1
19. pro 2018

Přesně tak. Zbytek věci je uzamknuto a pak předáno na šestinedelí.

sudylichozrout
19. pro 2018

Holky, trochu mimo téma, asi i trochu blbej dotaz, ale napadlo mě to a nemám se koho zeptat. Rozjedou se po sekci normálně očistky?

emamaira
19. pro 2018

@sudylichozrout Jj, rozjedou...

emamaira
19. pro 2018

@petrikova01 já jsem jela do porodnice a neplánovaně z toho byl císař. Měla jsem s sebou běžnou tašku, kterou mi pak z příjmu sestra odnesla na jipku. Na sál nic, ale měla jsem celkovou anestezii.

fandysek_1
19. pro 2018

@sudylichozrout jsou normálně, ale můžou být v menší míře. Na jipu dávají i injekci na zavinovani dělohy a tlačí na delohu, aby vse slo lepe ven. Někdo je má pár dní někdo celé šestinedelí. Já měla u prvního císaře asi 4 týdny a u druhého týden.

bartakova_veronika
19. pro 2018

já jsem byla na plánovaným císařském řezu. akorát tedy ještě před operací jsem 2 týdny byla už v porodnici, takže jsem měla sebou svojí tašku. Manžel mi potom přivezl i pro dceru, nakonec tedy jsem šla ještě o den dříve než bylo plánováno :D ale nepotřebovala jsem vůbec nic .. po odtečení vody jsem musela ještě dalších 5 hodin čekat, protože jsem si zrovna pochutnávala na banánu :D takže mě hned na sál vzít nemohli .. takže jsem si vzala pouze telefon a peřinu s dekou :D jinak jsem nic nepotřebovala ... měla jsem tedy plnou narkózu, takže tam nemohl být ani manžel, ten čekal venku a malou mu potom hned ukázali a mohl si jí vyfotit atd .. já jí viděla až cca po 5ti hodinách ... ale měla jsem veškeré svoje věci zamčené na JIPce ... věci jsem potřebovala až cca za 3 - 4 dny ... jinak jsem zůstávala na JIPce ... já nikam nepospíchala, věděla jsem že budu dlouho v porodnici, takže jsem si malou vzala k sobě až po třech dnech s inkubátorem ... docela mě to bolelo při zvedání ... ani do sprchy mě nehnali, umývali mě oni ...

@sudylichozrout - úplně bez problému se mi rozjely a trvali 6-7 týdnů .... následně už cca po 3 měsících se menstruace objevila pravidelně .... ale já přestala od 3 měsících kojit ... bohužel se malá nedokázala rozjet v kojení a mléko se tím pádem netvořilo jak by mělo až jsem po 3 měsících neměla vůbec ... hned po narození se začalo s dokrmem UM ... už v porodnici jí ho dávali a doma pokračovali až tedy úplně od 3 měsíců jenom bohužel na UM ... snažila jsem se a zkoušela 3 měsíce ... možná proto menstruace dorazila takhle brzy ....

sudylichozrout
19. pro 2018

Diky mic za odpovedi 🙂

petrikova01
autor
20. pro 2018

také moc děkuji 🙂

aronek
20. pro 2018

@petrikova01 hodně záleží na porodnici. Já rodila v HB. Na porod nic, jen přítele a telefony. Ten pak děti fotil, stříhal šňůry a klokánkoval. Mně nechali pomazlit jela jsem na JIP, kde jsem byla jen do chvíle, než mi přišly k sobě nohy. Dávali mi tam vše co jsem potřebovala vložky, napít a pod. Byl tam pak se mnou přítel a ukazoval mi fotky. Pak normálně na šestinedělí. Kde jsem už měla normálně svoje věci. Druhý den mně zvedali do sprchy a fungovala jsem se svými věcmi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru