Dárek k porodu od tatínka. Dostaly jste?

kacenka1111
5. únor 2012

Ahoj maminky, zajímalo by mě, zda a případně jaký dárek "za miminko" jste dostaly od tatínka. Některé dostávají šperky, jiné květiny...Některé žádný, neb se u nich tato tradice nedrží. Moje kamarádka patří do skupiny "dárkuchtivých", já jsem toho názoru, že samotné miminko je dárek🙂 Jak jste na tom Vy?

aleenka1234
1. bře 2017

@g_m Nevím, je to vaše věc, me přijde normální obojí. To, že mi říká a hlavně dokazuje, že mě pořád miluje i To, že mi občas něco pěkného koupí. Po porodu je to prostě slušnost. Mějte si to jak chcete, jak jste vy spokojená. A je mi líto, že vám manžel čas od času nic nedá, zvláště po porodu. Je to váš vztah a když vám to vyhovuje, proč ne 😢

aleenka1234
1. bře 2017

@ai30 tak jasan, šperk se hodí zaručeně. Jen tady byla diskuse ohledně peněz, tak jsem napsala, že alespoň čokoládu. Jj, šperkem si vždy vzpomenu za co byl a hřeje me u srdíčka.

ai30
1. bře 2017

@aleenka1234 Je to tak. Jsme neobdarovane chudinky. Normalne k politovani. Hned stareho poslu aspon pro gatky, at se nemusim citit v diskusich na konikovi menecenna. ;D

puutalo
1. bře 2017

@aleenka1234 Ja tu nepsala, ze mi nic nedava. Ale kdyz udela neco, cim mi pomuze, to je pro me vic. Neziju materialnim zivotem.

aleenka1234
1. bře 2017

@ai30 no, když se takhle citite, tak proč ne 😀

puutalo
1. bře 2017

@ai30 A pozor, nasi chlapi nevedi, co je slusnost, kdyz nam nekoupi darek. Pro me by bylo koupeni darku ta nejmin narocna vec, kterou zvladne cestou z oběda. Bez namahy. Jen zaplati a donese.

g_m
1. bře 2017

@ai30 Nééé, pro gaťky néé, to musí být Pandora 😀

evik19
1. bře 2017

Darek jsem dostala a moc mě potěšil, protože jsem ho nečekala, manžel moc dárky pro mě vybírat neumí a tenkrát se trefil-nausnice a řetízek se třemi srdíčky, s tím, že už jsme tři. Nosím šperky jen občas, ale tyhle vážně miluju a syn je vždycky šťastný, když je mám na sobě - ví, že to je památka na den, kdy se narodil. Neberu to jako odměnu, ale jako památku a přišlo mi opravdu krásné, že to manžela tehdy napadlo🙂

aleenka1234
1. bře 2017

@puutalo no, tak to je mi vas lito. Mějte si to jak chcete, je mi to úplně jedno. Mě přijde normální dát za porod dárek. Vam nee, tod vše. Ať se vám daří ;)

ai30
1. bře 2017

@g_m 😂 😂😂

puutalo
1. bře 2017

@aleenka1234 Protoze pro vas je nejspis materialno dulezite. Jestli takhle vse prevadite na hodnotu veci, pak je i mne lito vas. Nedej Boze, kdyz vam manzel darek neprinese jakmile se to slusi. Ale zase si tak treba vzajemne kupujete prizen...

alicie_k
1. bře 2017

Myslím, že paní nám tady chce dát najevo jaké máme doma burany, ostatně to i napsala...

ai30
1. bře 2017

@puutalo Ja to mam uplne stejne.
Jako nerikam, ze mi darky nedelaji radost, jasne ze jo. Ale pro me je to tak strasne nedulezite, az hruza. Muj pritel je uzasny tata a skvely partner. A kdybych si mela vybrat, jestli bude hodinu behat po obchodech a shanet mi darek, nebo bude tu hodinu s nama, tak si bez zavahani vyberu to druhe.
A opravdu po nocich nebrecim, ze jsem nedostala Pandoru, za to, ze jsem vyplcla maleho. Pritel byl behem porodu a po nem porad s nami, nemel cas vybirat darky.

@aleenka1234 Proste mame jinak nastavene priprity. Litosti netreba.

aleenka1234
1. bře 2017

@puutalo ne, neprevadim, nejdůležitější v mém životě jsou me děti a zdraví a kdybychom nemeli penize, asi by me to netešilo, ale vim, ze s manzelem po boku se nemusim nikdy niceho bat. Vim, ze zvladneme vše. Nicméně i materiální věci jsou důležité. Vidim to i na detech. Přízeň si ani jeden kupovat nemusíme. Jsme spolu spokojení a doufám, že ještě dlouho budeme, doufám, že cely zivot.

nelinecka1
1. bře 2017

My jsme od přítele dostaly dárek obě, já i malá. Obě jsme dostaly naušnice, jelikož v den návratu z porodnice nemohl být doma, tak nám to tam nachystal i s kytičkou. Porod nebyl zrovna lehký a jelikož u toho byl a zažil si to, tak to chtěl ocenit.Myslím, že je to hezké a nezáleží na ceně, ale spíš, že to vymyslel a vybral. Navíc mi i teď pomáhá a malou miluje nade vše😚

arielka222
1. bře 2017

Tak já teda mimi ještě nemam a doufám ze se dočkám brzy 🙂 ale mě manžel už rovno řekl, že mi za porod koupi diamantové náušnice akorát že chce ať si je sama vyberu. Přijde mi to hezký ze já mu dám miminko a on dáreček ať mám památku. Nemusí být ani přehnane drahy, kytička taky potěši 🙂 jde jen o tom ze sám chce udělat radost.

kacenka_12
1. bře 2017

Tak já nevím, asi jsem divná. Každou ženu samozřejmě potěší, když jí muž něco za dítě přinese (kytku apod.), ale diktovat si, co chci dostat? Tak to by mě opravdu nenapadlo 😀 Už bych z toho asi neměla takovou radost, když bych věděla, že abych něco dostala, musím si o to říct a ještě si na to ukázat prstem. Raději to nechám na chlapovi.
P.S. Jak znám manžela, tak něco určitě dostanu, minimálně tu květinu a nemusím se mu hloupě připomínat.

sabreen
1. bře 2017

Hm, taky se mi doneslo, že se za dítě dávají dárky...i manžel mě chtěl podarovat, ale no...když mě to prostě přijde tak nějak blbý, pač cítím, že jsem obdarovaná už jenom tím, že mám to dítě. Tož nevím, asi jsem na tu dnešní materiální dobu nějak přehnaně skromná nebo co 😀 Ale jako kytka samo potěší. Jo a po prvním dítěti mě fakt moooooc potěšilo, když mi manžel donesl do porodky můj milovanej kebab 🙂

g_m
1. bře 2017

@aleenka1234 Ale ja netvrdim, ze mi manzel nic nedava... A litovat me rozhodne nemusite, ja mam radeji city nez materialno a jsem spokojena s tim, jak to mame nastavene. Jinak tady nahodim spooustu smutnych smajliku, ze jsem nic nedostala. A tim bych to ukoncila...

aleenka1234
1. bře 2017

@arielka222 přesně tak a náušnice tiše závidím ;)

zuzineckah
2. bře 2017

z této, stejně jako z dalších x diskuzí na tohle téma, vždycky vyplyne to samé - obdarování partnerky po porodu je spíš krajovou zvyklostí 👍🏼 a tak bych na to i pohlížela. Já dárek dostala, hezký a drahý. Neříkala jsem si o něj, nebyl pro mě podstatný. Ale manžel věděl, že mi udělá obrovskou radost a protože porodem dítka jsem mu udělala obrovskou radost já, tak měl nutkavou potřebu mi to překvápko udělat a vyjádřit tím hlavně to, že mi naslouchá🙂 Nic tím nezkazil 🙂 Nicméně, kdyby zůstalo "jen" u kytky, která byla pokaždé naprostou samozřejmostí, tak by taky nic nezkazil 🙂 Když jednou bude syn očekávat potomka s milovanou ženou, určitě mu řeknu, jak hezky se jeho táta zachoval. Aby věděl, že z pohledu ženy si to moc cením, protože to prostě bylo krásné gesto spjaté s krásnou událostí. Pokud se on rozhodně stejně, určitě taky nic nezkazí 🙂

katechena
8. bře 2017

U nás byl řetízek s vyrývaným srdíčkem jméno a datum..💓

baronie
8. bře 2017

Za synka jsem dostala zlaty retizek.A za dceru si pujdu vybrat prstynek.I kdyz si myslim ze deti jsou nas nejvetsi darek.

te_reza
8. bře 2017

Kytku a bonboniéru.

malinkaelinka
8. bře 2017

Já jsem asi divná, ja dárky nemám moc ráda 🙂 sladkostem se snažím vyhýbat, takže darovane bonboniéry a čokolády posílám dal, rezany kytky nesnáším, strašně se štítim těch mokrých stonků, šperky nosím už 10 let stejné, nové by mi byly k ničemu 🙂 manžel to ví, dáváme si k Vánocům startovne na závody, k narozeninám výlety apod. 🙂 pro mě je největší dárek, když nic nedostanu, vím že ten kdo mě obdarovava si s tim dělal starosti, chtěl mi udělat radost...asi jsem nevdecna 🙂 takže narozeniny tajim a Vanoce pretrpim 🙂 až jednou porodim, snad mi nikdo nic nosit nebude

wivisek
8. bře 2017

dostala jsem kytku, kterou jsem v porodnici stejně nemohla mít a než mě pustili domů, tak jsem ji mohla vyhodit 😀

symca
8. bře 2017

Určitě to musí být fajn něco dostat i kdyby to byla nějaká blbost, nemusí to být šperk. Já jsem nedostala ani slova diku za zdravého syna, když to nevypadalo dobře. Ale což, prostě každej to vidí asi jinak.

srlrsr
8. bře 2017

Opravdu jsem od něj nic necekala ale dostala jsem sadu českého granátu (náhrdelník,prstynek,náušnice a naramek)hodnota 7500kč a teď u druhého dostal zákaz.

lenatu
8. bře 2017

Dostala jsem zlatý náušnice s diamanty a kytici růží, ikdyž pro mě byl největším dárkem zdravý syn.

lucinka58
8. bře 2017

Já jsem dostala obrovskou kytici plnou čokolády 🙂 Teď čekáme druhé a osobně doufám v něco na památku 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru