Délka druhého porodu po dlouhém prvém porodu

simone5
1. čer 2019

Milé ženy, zejména ty, co měli první porod dlouhý (přes 12 hodin), jaký byl váš druhý porod? Byl také delší nebo kratší, případně stejně dlouhý?

Můj první porod trval 26 hodin od prvních pravidelných kontrakcích. Vím, že se říká, že každý porod je jiný, tak mě zajímají vaše osobní zkušenosti. Předem všem díky!

claire90
1. čer 2019

Prvni porod cca 24h, druhy cca 14h o dost bolestivejsi, ale to je taky u kazde jine 🙂

biedronka10
1. čer 2019

Oba porody vyvolavane. Oba teda hodne bolestive a agresivni kontrakce, docela peklicko, ale prvni 13 h se vsema moznyma chutovkama typu oxytocin, klystyr, epidural, trapeni na monitorech.... A druhy vseho vsudy 5 h pouze s rajcakem a sprchou.

vendicka
1. čer 2019

Prvni porod 25 hodin, druhy 2,5 hodiny od prvni kontrakce 🙂

urtica
1. čer 2019

První porod 30 hodin zakončen oxy, druhý 12 hodin od první kontrakce bez medikace

bayt
1. čer 2019

Toto téma se mi moc líbí :D

lv
1. čer 2019

24h a 5h

sarka1989
1. čer 2019

První porod hrozny přes 20 hodin od prvních bolesti. Druhý porod 1,5h od první kontrakce.

odula
1. čer 2019

Ja měla první porod cca 20 h od odtoku vody a cca 12 h od prvních kontrakci. Ale v porovnání s třetím (3 dny) úplná pohoda ;) každopádně k dotazu - druhej porod (po 15 měsícich) : 2 hodiny :D

misicka1988
1. čer 2019

@simone5 Můj první porod trval od prasknutí vody 9 hodin. Druhý porod trval od slabších kontrakcí 28 hodin, z toho bylo brutálních cca 8 hod. A třetí porod trval od prvních slabších kontrakcí 8 hodin. Všechny byly přirozeně bez jakýchkoliv tišících prostredků či epidurálu ( i když jsem tedy u dvou posledních porodů v těch nejhorších chvilkách o něj škemrala..... co škemrala... brečela... ale nedostala 😁)

miba10
1. čer 2019

@simone5 první porod 20 hodin od první kontrakce jinak samotný 2 hodiny od pichnuti body. Druhý 11hodin a samotný porod 33 minut. Druhý byl víc bolestivejsi. Ale mě nebolel kontrakce ani porod ale záda.
Kazda to máme jinak

pikl
1. čer 2019

@simone5 první 18 h od prasknutí vody, u druhého jsem myslela, že mám poslicky asi tak 5 hodin (nepravidelné a málo bolestivé kontrakce), ale radši jsme jeli do porodnice a do dvou hodin byla malá venku. Za mě 2.porod nesrovnatelně jednodušší a min bolestivý

nesticka
1. čer 2019

Ježíš takovejch hodin🤷‍♀️🤦‍♀️🙅 jste frajerky fakt💪👍👍

priefi
1. čer 2019

@simone5 prvni porod 30h kontrakci a na zaver manualni otvirani branky, druhy porod kontrakce zacaly v 14:30 obcas asi tak cca co 10 min, kolem 16h co 5 min, cca kolem 18 zesilily v 18:40 hodne silne a v 19:03 byl maly na svete. Hlavni je byt uvolnena a nechat kontrakce pracovat a dychat dolu do bricha, nebyt tvrda (ja u prvniho vzdy s kontrakci zatla a rikala si, jeste chvili, jeste chvili a prejde to a to byla chyba). Doporucuji si precist knihu hypnoporod, jsou tam zajimave tipy, jako napr. pri kontrakci si predstavovat milovani s milovanou osobou, pomuze to vyloucit vic oxytocinu, coz popozene porod a mene to boli, protoze si nadminis neco hezkeho

zuzkabrhelova
1. čer 2019

1. Porod 12 hodin,2.porod 16 hodin a 3.porod 4 hodiny

monika76301
1. čer 2019

První 6 hodinod prasknutí vody bolesti od půlnoci a 1:27 se mala narodila ... druhý celková doba porodu1hodina 25 min... Oba bez nastrihu oba bez šití... Mohla bych se radovat kdyby manžel nechtěl ještě chlapečka máme dve holčičky 🙂 takže mě to ještě čeká 😄😄😄

veruuu_kubesovic
1. čer 2019

waaaau...obdivuhodné 👍 mám za sebou 2 porody (první 2,5h a druhý necelou hoďku) být tam delší dobu tak se asi škrábu po stropě, klobouk dolů....

nesticka
2. čer 2019

@monika76301 unas zrovna tak. První 5 hodin a druhá 3 hodiny od prvich bolesti. Co jsem vylezla po 2. porodu že sprchy mi bylo řečeno, že to čekal horší :D (první dcera není jeho) a že pak s chlapecké to bude úplná brnkacka. To je přesně to, co chce ženská po hodinách bolesti a sítí slyšet :D

jaja01k
2. čer 2019

První 14 hodin, druhý 6 hodin.

simone5
autor
2. čer 2019

@vendicka @sarka1989 Holky, byly tyhle vaše druhé super-rychlé porody bolestivější nebo ta rychlost na to neměla vliv?
@priefi Fuj, tak první porod je otřesný zážitek. 😲 Já první porod neměla nějak extra bolestivý. Respektive bolel dost, ale křičet mě to nenutilo. Dělala jsem dlouhá léta tanec a jógu, což mi při porodu hodně pomohlo. Na hypnoporodu jsem byla, ale nesedl mi. Paradoxně mi k málo bolestivému porodu pomohly léta zkušeností s prací s tělem (tanec a jóga) a meditace. Oddala jsem se kontrakcím a díky tomu jsem je snášela líp.
@bayt Jak to? Čeká tě druhý porod?🙂

bayt
2. čer 2019

@simone5 No asi bude čekat :D

eldrag
2. čer 2019

Druhý porod byl bolestivý stejne, na dobu kratší o par hodin ale i tak to bylo dlouhý. Jediný rozdíl vidím v tom že s vyvolavaci tabletou se mi rodilo líp... druhy porod s klystyrem špatny, ta procedura me vysilila zbytečně.

evik19
2. čer 2019

@simone5 Prvni porod (4kg syn) trval celkem 24h od prvnich kontrakci, od pichnuti vody a oxytocinu to trvalo jeste cca 4 hodiny. Druhy porod bez medikace, celkem 5 hodin od prasknuti vody, kontrakce se rozjely postupne - celkem asi 3 hodiny, ale spis ty, co se daly vydychat. Velke bolesti jen cca hodinu a celkove byl druhy porod fakt za odmenu. Mozna to bylo i tim, ze dcera mela "jen" 3,5 kg a mensi hlavicku. Drzim palce, at mas druhy porod taky v pohode🙂

urtica
2. čer 2019

@evik19 Já měla první dítě 2800 g, druhé 3950 g - obě děti se narodily s ručičkou u hlavy a druhý porod byl stejně nepoměrně snazší, bez nástřihu, jen s malinkým poraněním...

vendicka
2. čer 2019

@simone5 Druhý bolel víc, o dost 😀 První byl velice dlouhý, 25 hodin kontrakcí bylo vyčerávající, ale tak nějak jsem měla čas si na ty vlny zvyknout a dalo se to zvládnout. Když pak přišlo finále, tak jsem to vnímala jako že už bude brzy konec a těšila jsem se na to. U druhého byla první kontrakce taková normální, ale pak to hned nabralo grády a ty dvě hodiny byly stejně bolestivé jako konečné bolesti u prvního, fakt mazec. Navíc jsem na to nebyla připravená, bylo to moc rychlé a k tomu měl druhý syn skoro o kilo víc než první, takže extremně rychlé otevírání a ještě 4,2kg mimino. Ale zas to bylo aspoň rychle za mnou 🙂

sarka1989
2. čer 2019

@simone5 řekla bych že to vůbec nemělo vliv, řekla bych že to bolelo úplně stejně, možná i méně

ivannka92
2. čer 2019

Ahoj, muj prvni porod trval pres 20 hodin, hodne vycerpavajici a bolestivy. Druhy trval od prvni kontrakce 4 hodiny a z toho jsem skoro 3 jeste prospala. :D Super rychly a proti prvnimu temer bezbolestny. Ono to pry zavisi i na tom, jak rychle po sobe ty porody jsou. U me 2,5 roku a rikali mi, ze to pujde rychleji, ze to mam od minule vsechno takovy jeste “prostoupeny”.

asojakova
2. čer 2019

26 hod a 5,5 hod.
První bolel pekelně (asi normální), druhý teda eště mnohem mnohem víc.

priefi
3. čer 2019

@simone5 po 1.jsem se neskutecne bala 2. 😅 ale opravdu hodne pomaha spravne si prodychavat a soustredit se na to prodychavani 😉 hodne zalezi od psychiky matky, ale taky od polohy miminka

g_m
3. čer 2019

První porod cca 15h velmi bolestivý a celkově nic moc. Druhý cca 7h, míň bolestivý, rychlejší a bylo by víc, ale malý byl seklý a hodně mě polohovali, aby zajel tam, kam měl, jinak by byl na světe min. o 2h dřív, protože já jsem byla otevřená nachystaná. Ale hollky tu dobře psaly, že je to hodně o matce. U prvního jsem se vždycky strašně zatla a bála se toho, nedýchala. Teď už jsem věděla a myslím, že to i pomohlo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru