Dnes termín porodu 40.tt. Máte rady, jak vypudit?

makra1988
25. bře 2020

Zdravím holky,

Jasne, stručné rady, jak ještě pomoct k vyvolání porodu. Rad je na netu spousta, každá jsme jiná. Já druhé mimčo, první vyvolání, takže dnes mám termín a chci pro to udělat maximum.dnes na kontrole říkal MUDr, že je vše připraveno. Hihi u prvního nezabralo nic. Zkuste mi hodit rady, co vám pomohlo a za jak dlouho to přišlo?! Dnes mám za sebou úklid, pečení vaření, procházku, dvě sklenky vína, extra horkou vanu a snad ještě manžela nazenu 🤣🤣🤣🤣
Dekuji

eithelwing
25. bře 2020

Mně přijde, že to je prostě ve hvězdách. 🙂 Když jsem měla termín porodu, byla jsem na kontrolu a paní doktorka se div neomlouvala, že je to úplně nanic, že jsem zavřená na sto západů, čípek tuhý a že nevěří, že se to do týdne zlepší.
Vzala jsem jen ty klasické způsoby - sex, procházka, domácí práce, teplá koupel. A druhý den večer začaly kontrakce. 🙂 Porod sice trval tři dny, ale začal, i když to zprvu vypadalo beznadějně. 🙂
Ale u nás je tedy přenášení rodové. 🙂

makra1988
autor
25. bře 2020

@eithelwing jasnacka taky věřím, že jak to přijít má, přijde. Já jsem zatím prvni oběť přenášení u nás v rodině. Dyt jsem si myslela, jak mi bylo těžko, že porodim začátkem března a nic. Každý druhé dítě rodí o týden dva dříve, ale u nás se těm klukům na svět nechce 🤣

me_druhe_ja
25. bře 2020

Taky nezabralo naprosto nic.... Veškerý ověřený rady jsem zkoušela a nic....sex snad denně, vana denně, červený víno, chodila jsem jak divá 5-6km denně, uklízela jsem snad nonstop....a rodila jsem vyvolávane 41tt+2, porod 24h. Prostě podle mě tohle nepomůže, pokud se mu ještě nechce.🤷

krupka3
25. bře 2020

Miminko je tim, kdo ma iniciovat porod, kdyz je pripravene. V ramci terminu muzes porodit jeste behem dalsich 2 tydnu, proc miminko vyhanet? Prvni dva tydny, ktere se do tehotenstvi pocitaji, jsou jeste pred ovulaci, kdyz zena realne tehotna neni, a na to spousta zen zapomina. Dej si nohy nahoru, odpocivej a nechej prirodu pracovat.

cuuza
25. bře 2020

Pokud se mu nechce, tak ho donutíš jen císařem... Ono jednou vyleze, neboj... A od ted proste bude po jeho, zvykej si 🙂

makra1988
autor
25. bře 2020

Holky, jak jsem psala, jednoho drobecka 3 leteho mám už doma a porod byl vyvolavany tabletami. Čtěte!!!!!!
Samozřejmě vím, co mne čeká při porodu, vím, co mne čeká až se narodí a žádný med to nebude. Já jsem měla ovulaci dříve, miminko je plánované a byla jsem na vyvolavacce a můj dotaz zněl jasně, zdali někomu něco pomohlo!!!!!!!!!

Říkám už bych se ráda vyvolání vyhla, v pátek mne nejspíš čeká hemilton chvat. Proto zkouším i tuto diskuzi.

puhelin
25. bře 2020

Poprve mi porod akutne vyvolavali tyden pred terminem dirupci a oxytocinem, podruhe po terminu stacil Hamilton a za 3 hodiny prisla prvni kontrakce.

cuuza
25. bře 2020

@makra1988 Jako druhorodička ale určitě víš, že miminka se rodí bez kalendáře a bez hodinek...

hezz17
25. bře 2020

Bohužel nic. Extra dlouhé procházky, horká vana, mytí oken, chůze do x pater, denně sex, masáž bradavek, masáž olejem z hrebicku, svěřeny džus se skoroci a hrebickem.... nic. Až tableta v porodnici 🤷‍♀️

marky027
25. bře 2020

Já jsem si teď před druhým porodem dala během dne dvě skleničky svaraku, večer horkou vanu a o půlnoci mi praskla voda,ale kdo ví jestli to bylo tím.

jjasmina
25. bře 2020

Já myslím, že to je věc náhody, ale zkuste se rozčílit třeba 😀 My třeba den před porodem prochajda, došli sme dom, dali si zakusek, pak jsme jeli do Obi, tam mi naparkovišti praskla voda, ale moc jsem si nepomohla, protože jsem neměla bolesti, pak jsem se vytočila, plodovka zezelenala a stejně mi porod vyvolávali.

takyjedna
25. bře 2020

Nic. Tvymu diteti je nejakej datum uplne ukradenej a prijde, az se mu bude chtit.

ebak
25. bře 2020

Nápoj Ingeborg Stadelman 😉 mě pomohl v r.2013 a kamarádce taky. Mrkni zde na koníkovi tentkrát byla i celá diskuze🙂

miba10
25. bře 2020

@makra1988 mě pomohlo mytí oken, nošení nákupů (u druhého dcery), jak byla možnost zapijila jsem taťku (sperma prý také pomáhá k porodu), chodila do schodů atd. U obou dětí se mi podařilo porodit dní před termínem.
Držím palce

krupka3
25. bře 2020

@makra1988 A to vyvolani ti z nejakeho zavazneho duvodu hrozi? Pokud ne, tak TP je stanoven mezi 38-42tt, takze jak jsem psala vys, neni treba (a ani vhodne) delat vic nez dat miminku cas. I Hamiltonuv hmat uz je vyvolavani porodu, neprirozeny zasah do jeho prubehu a vypuzovani ditete.

nik1
25. bře 2020

Ještě to mám v živé paměti. Taky jsem nechtěla podruhé vyvolávačku. Hamilton, svařák, horka vana a sex. Ať je mimčo brzo venku.

baraskaska
25. bře 2020

Ja delala prvni posledni. Lneny seminko, pupalkovy olej, vana prochazky, myti podlahy po 4, sex. Vsecko co radili. Nejdulezitejsi ale vylo donutit telo alespon pripravovat se. Kdyz uz jsem byla lehce otevrena, nastal cas na hamilton, po nem odesla zatka pak zase kolecko vsech tech babskych rad a nakonec se princezna uracila dva dny pred vyvolavanim.

eithelwing
25. bře 2020

@makra1988 Vědí, co je čeká a že je u maminky nejlépe. :D
Já hlavně třeba měla hrůzu z vyvolání, i když i tam to asi musí být indiviudální, jak to kdo snáší, sama víš. 🙂 Ale někdy mi přijde, že porodnice zbytečně tlačí do vyvolávání. :/ Což teď zase v době koronavirové nebudou, aspoň co tak slyším.
Ale jinak přesně, kolem mě se všechny strachují, že nedonosí do termínu, a já už tuším, že budu počítat dny po termínu. :D

misicka1988
25. bře 2020

U první dcery jsem nedělala vůbec nic, a rodila jsem 39+0. U dalších děti jsem dělala vše možné, a nepomohlo nic. Rodila jsem 41+0, a 41+1.

zizulka2008
25. bře 2020

Ja vzdy delala snad vse co ma udajne zabirat a nikdy nic nezabralo,ani povery,ze vicerodicky todi driv-vsechny deti(5) byly na termin a nicim jsem je driv nevypudila,ani hamilton,nic,jen u posledni jsme byli den pred terminem,kdy jsem mela v 8 rano mit nastup do porodky na prochazce,hooodne dlouhe a v noci se mi rozjely kontrakce 🤷‍♀️😁 takze doporucim prochazku v prirode 😊 a preji at vse probehne v poradku a rychle 😊

kacenka115
25. bře 2020

@makra1988 Zkoušela jsem všechno, nejúčinnější je prý sex, ale nám pomohl jen Hamilton 2 dny před konzultací na vyvolání. No objednaná jsem byla na 8,ale 2:32 byl na světě, uff... Jsem si jistá, že pomohl ten Hamilton ;)

daasqua
25. bře 2020

Já zkoušela všechno a zabrala mi jedině masáž bradavek celý den 😀 Ale opravdu nevím, zda tomu pomohlo nebo si slečna už uráčila vykouknout ven sama (40+4) 😀 Jiné známé prý "pomohla" jedině taky ta masáž. Vyplavuje to oxytocin.

dmiska
26. bře 2020

Vis co opravdu pomohlo? Přestat se snažit vypuzovat ;) U první nic nezabíralo,... Nakonec už jsem měla desaty den přenášení nastoupit na vyvolání, už jsem s tím počítala, neřešila, a ona se v noci před nástupem narodila. U druhého jsem to nechala plynout a narodil se v termínu 🙂

drakenn
26. bře 2020

Mě pomohl ricinový koktejl.
Jinak čerstvá zkušenost s Hamiltonem u kamarádky. Měla po něm komplikace, vyhřezl ji pupecnik, skončilo to akutním císařem. U nás v ČR se Hamilton dělá jak na běžícím pásu, přitom o komplikacích se vůbec nemluví! WHO ho přímo nedoporučuje..

makra1988
autor
26. bře 2020

Holky, já na nic netlačím, ptám se zdali vám něco pomohlo!!!
Ale vidím, že zkouším úplně to samé. U nás v porodnici se na nic netlačí. Když budu chtít vyvolat, vyvolají. Když budu chtít chmat, udělají. Je to jen na mne. Mám vyšší váhový odhad, tak se prostě snažím. I první dítě bylo velké. A jsem druhorodicka a vím, že děti nenosí čáp a vše má svůj čas. 👍👍👍👍

Ale děkuji za prinosnou diskuzi

anettkah
26. bře 2020

Nevim, jestli to uz nekdo psal, ale mne pomohla skorice. Doktorka mi doporucila hodit ji do vany pri koupani. Co mi ale jaksi nedoslo, ze kdyz s nim jeste nekolik skoricovych zmrzlin a zajim to susenkama lotus, ze to je vic nez jasny. V noci jsme jeli 😃

makra1988
autor
26. bře 2020

@anettkah vidíte to jsem někde četla, udělat si jakoby čaj s hrebickem a skořicí a k tomu hodit do vany. Odpo vyzkouším děkuji 👍

nik1
26. bře 2020

@makra1988 skořice a hřebíček je lepší s červeným vínem. Já pila svařák 3 večery před porodem a teď mám holčičku co se pořád směje. Náhoda? 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru