Doktor mě nutí jít na císařský řez, protože se bojí, že porod nezvládnu

blueangel2
20. lis 2018

Holky,nemůžu spát z toho,ze můj dr.chce abych šla císař,aby vše proběhlo bez komplikací a abych byla psychicky v pořádku,mě přijde naprosto zbytečný,jít na císař,když celé těhu jen něco dělám,nezastavim se od rána do večera,furt někde litam,snažím se byt v pohybu,abych zvládla porodit a pak slyšíte něco takového...hlavně proč jít zbytečně na císař...však přirozeně to je vždy lepší,už i kvůli imunitě miminka a bojím se,že když bych neměla na výběr a musela bych na císař,rozjede se mi kojení,když mám mlezivo? Nerada bych byla na UM...:/ jak ste se cítili vy na císař? Plno holek,že by radši rodila normalne:/

elwe
20. lis 2018

@blueangel2 a proc to chce? Pokud jen proto, ze je to bezpecnejsi, tak se nenech zblbnout, doktori casto vybiraji nejmensi riziko, ale uz nevidi dalsi nasledne komplikace v peci o miminko a vztahu k nemu. Navic zalezi na porodnici a hlavne na tobe, kdyz nebudes chtit, nikdo te jit na cisar nemuze nutit.

olsett
20. lis 2018

pokud k tomu není zdravotní důvod, určitě se nenech ukecat, máš naprostou pravdu že přirozeně je lepší.... kdyžtak zmeň doktora nebo jdi aspon k někomu pro druhý názor!

patmouse
20. lis 2018

Tak pokud je k tomu vazny duvod... kdyz doktor argumentuje moznymi komplikacemi,je v tvem pripade nejaky padny duvod,proc by mohly nastat? Ptala ses ho podrobne proc doporucuje cisare? To je prvni vec co bys mela udelat...
Jinak ja rodila obe deti cisarem,pokazde k tomu byl duvod (dcera byla otocena sikmo a u syna se porod prirozene nerozjel ani ve 40+4 a nebylo mozne vyvolat) a obe deti jsou napristo zdrave,obe jsem plne kojila,dceru jsem odstavila az v 19 mesicich,kdy jsem byla tehotna podruhe a synovi budou 2m a kojim zatim bez problemu.
Samozrejme by bylo lepsi porodit normalne,ale u me to proste neslo a uprimne mi to bylo uplne jedno. Nestresovala jsem se tim. Klidne bych je oba “vysmrkla nosem”,hlavne aby se narodily a byly v poradku a ja take. 😉

michaela_2
20. lis 2018

@blueangel2 Jaký konkrétní zdravotní důvod uvedl, jako doporučení sekce? Jen pro psychickou pohodu, ho podle mne asi nedoporučil - tedy, pokud se třeba neléčíš s depresemi nebo netrpíš nějakými panikami vyvolanými právě těhotenstvím, apod.

lida9
20. lis 2018

a neni ve vysledku uplne jedno jak porodis? nejdulezitejsi je vysledek: zdrave krasne spokojene mimco a to muze byt z prirozeneho i z cisare...tak se nestresuj a tes se na miminl ( doktori cisare nedelaji pokud k tomu neni nejaky zdravotni duvod )

ariadna12
20. lis 2018

Pokud je tam zdravotni indikace, poslechla bych lekare, nez potom treba si nadavala, kdyz se to prirozene nepovede. Cisar mam za sebou, ziju a dite tez. Kojeni se po cisari rozbiha pomaleji, o den dva, ale rozebehne se.

gruyerre
20. lis 2018

@blueangel2 Jaký je důvod k sekci? Jestli svému dr.nevěříš, tak jdi konzultovat k jinému.

leymea
20. lis 2018

Bylo by dobre napsat proc doktor chce udelat sekci. Nejakej duvod k tomu urcite ma.

irena1111
20. lis 2018

Záleží na důvodu, proč chce lékař dělat sekci. Pokud je tam nějaké velké riziko a je císař bezpečnější tak bych dala na lékaře. I po sekci můžeš kojit a že by mělo dítě automaticky horší imunitu jen proto že se narodilo sekcí, to je dle mě blbost.

blueangel2
autor
20. lis 2018

Ve čtvrtek to s ním proberu pořádně,sem zvědavá,jde o to,že mám z císaře strach celkově..pokud to proste jinak nepůjde,budu muset to přežít...ale normálním porodem za tím si stát budu🙅🏼‍♀️

priefi
21. lis 2018

@blueangel2 dukezity je duvod cisare, pokud se jedna jen o to, ze mimi je koncem panevnim, tak samozrejme muzes rodit normalne, pokud si to prejes. Ovsem pokud mas vcestnou placentu, nebo mimi je pricne, bohuzel cisar je nutnost

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru