Druhý porod císařem po prvním porodu SC?

dvvd
16. srp 2015

Ahoj, jaká je šance že druhý porod bude císař po prvním akutnim CS z důvodu preeklamsie a nepostupujicího porodu po vyvolavani?

shine2015
16. srp 2015

@dvvd záleží ke komu se dostaneš.....a jak dlouho jsi po první sekci,zda nebudeš mít komplikace znovu atd.

Ještě před dvěma lety pokud žena chtěla a měla prni porod sekci, mohla si častokrát vybrat. Teď už se prý snaží aby víc rodily klasicky. Rozmysli se co víc by jsi chtěla ty a zkus najít lékaře ktery te podpoří v tvém rozhodnutí a který ti sedne.

shine2015
16. srp 2015

Teď koukam že budeš víc než 2roky....si myslím,že té nechají rodit klasicky. Pokud te nebude bolet jizva nebo nebudou jiné komplikace. Vyvolávacka se po sekci nedává nebo by neměla....

dvvd
autor
16. srp 2015

Přesně dva roky to bude od prvního porodu, ja bych radši znova sekci

ronyx
16. srp 2015

Můj první porod byl akutní císař pro nepostupující porod (neotevřená ani na prst ani po 22 hodinách silných kontrakcí) a nakonec špatné ozvy miminka . Teď jsem opět ve 38 tt a jsem domluvená,že to zkusím znova přirozeně,sice má gynekoložka je docela skeptická a myslí si,že to dopadne stejně,ale já to vyzkoušet chci.Tak uvidíme jak dopadnu

shine2015
16. srp 2015

@dvvd to tady radeji ani nepis 😀

aronek
16. srp 2015

@dvvd mám dva CS po 2,5letech. Oba jsem se pokusila přirozeně ale neotvírala jsem se a kluci se začali ztrácet 😒 Mám v plánu ještě třetí, ale tam mi dr rovnou řekl, že CS 😒

akankeo
16. srp 2015

@dvvd me byli ochotni nechat rodit prirozene rok a ctvrt po porodu, pokud dite nebude mit vetsi hlavu nez me panevni rozmery a pokud se porod spusti sam, vyvolavacka by se po cisari davat nemela. Nechali me i prenaset, po terminu sem tam kontrolovali, zda jiz neni jizva moc ztencena, takze moznost rodit klasicky, ted jen jestli se to spusti. U me se porod nespustil, ale je spousta maminek, co po cisari porodila a v pohode.

elana
16. srp 2015

@dvvd záleží na porodnici, správně (pokud se něco nezměnilo) je lege artis postup ten, že ti dají vybrat s tím, že pokud si zvolíš spontánní porod, tak podepisuješ infosouhlas s tím, že jsi byla seznámena s možnými riziky pro jizvu atd. Ale ne všude se to děje bohužel, někde je tlačka do přirozenýho porodu automatická a docela nepříjemná (zkušenost kamarádky z Brna). Jinde dají rovnou na výběr a jsou rádi, když zvolíš císaře (moje zkušenost z ČB). Takže se optej a případně zařiď místo porodu podle toho, jak ti bude vyhovovat přístup.

shine2015
16. srp 2015

@elana oni to teď asi necelé dva roky zpět zprisnili a tlačí do klasických porodu i po první sekci i kp,který ještě před třemi lety byl indikaci k sekci pokud žena netrvala na vaginálním porodu.....bohužel kritika EU a hned se mění pravidla.....ale ono to bude do prvních pár pruseru.....v ČR je péče na luxusní úrovni..teď je to takový boom nové pravidla ale zase si to sedne....

lucifereeek
16. srp 2015

První byl akutní císař který následoval po vyvolavanem porodu. Druhe jsem chtěla rodit přirozene a povedlo se.

kkouzlo
16. srp 2015

@ronyx u mě to dopaddlo dobře ;) ;) důvody jako u tebe a odrodila jsem normálně 🙂

brouzdalka
16. srp 2015

Pokud chceš po sekci opět sekci, můžeš se odvolat na Doporučené postupy v perinatologii - dle nich je pro vaginální porod po sekci třeba souhlasu rodičky s vedením porodu přirozenou cestou. Takže řekneš, že vaginálně rodit nechceš. Kdybys to chtěla obejít, tak v některých porodnicích stačí postěžovat si na bolest jizvy v těhotenství - např. v Podolí či u Apolináře tě klidně znovu fiknou.
Neznám tvé důvody pro opětovnou sekci, ale já osobně jsem šťastná za vaginální porod po císaři, rodila jsem 18 měsíců po sekci, všechno bylo zcela bez komplikací a byl to nejkrásnější zážitek v životě.

glimmer
16. srp 2015

já rodila 2 roky po první sekci ... doktor mi dal vybrat ... zvolila jsem si zase sekci ... hlavně z důvodu toho, že první porod byl pro mě strašnej zážitek ☹

jamia
17. srp 2015

@dvvd Sama jsem si zjišťovala info, protože budu rodit 1,5 roku po SC. V zásadě záleží na více faktorech, kromě stavu jizvy, polohy plodu a odhadu hmotnosti i na tom, z jakých důvodů minulý porod skončil sekcí, přičemž preeklampsie a nepostupující porod jsou přitěžující okolnosti. Ani tak by ti ale nemuseli automaticky indikovat sekci.

Koukám, že jsi z Prahy, tak si určitě pozjišťuj, jak se v takových případech staví jednotlivé porodnice, ideálně se nakontaktovat přímo na porodníka s těmito zkušenostmi. Dle mého gynekologa se obecně v Podolí a u Apolináře snaží matky uvrtat spíš do další sekce, naopak z Motola mám zprávy, že pokud je to přání rodičky a okolnosti jsou příznivé, upřednostňují vaginální porod. Takže já budu rodit v Motole 🙂

akankeo
17. srp 2015

@jamia informace ohledne Apolinare je zavadejici, prvni dcera byla koncem panevnim, nebyl problem rodit tam, meli na to x porodniku se zkusenostmi, bohuzel u ni selhavaly prutoky, tak sla sekci. Kdyz jsem se ptala jak dalsi porod, jizva je hotova do pul roku po porodu, pak uz je to bezpecne i na porod. Otehotnela sem kdyz male bylo tech pul roku, nechali me prenaset 10 dni, nez mi malou vzali cisarem s tim, ze vyvolavacku ne, ale to uz mela skoro 4 kila, hlavicku mela jak dvoumesicni a jizva 1mm, takze v Apolinari proti prirozenemu porodu pro sekci nic nenamitali - jem me premerili, jestli muze jeste takhle velka projit, ani jsem pred temi 3 lety nemusela k tomu nic podepisovat. Porod se nespustil, byla sekci, ale opravdu tomu nechali ten volny prubeh, nekde se kolem 40+0 uz zeny zenou na sekci... Ted potreti to bude horsi, po 2 sekcich uz to neni lege artis, navic nemam dobrou jizvu, tak uvidim, jak to dopadne, ale do sekce me tam ani jednou nikdo netlacil, vzdy jsem to dostala jako moznost, k obou moznostem mi vyjmenovali klady a zapory, rekli jak to bude probihat, treba na KP by bylo vic dr, aby se priucili, jedine pred cim varovali byl strach, ze pokud mam z porodu hruzu, muzu si spustit prekotny porod nebo se mi zasekne, takze pokud nejsem psychicky v pohode, pak radsi tu sekci...

anetka1701
17. srp 2015

Ahoj. U mně první císař akutní - kvůli padajícím ozvám malé. Podruhé semnou porod nikdo moc neřešil, ale obecně se stavěli spíš k přirozenému porodu (ale císaře by asi udělali kdybych si na tom trvala). Byla jsem na konzultaci s primářem, dohodli jsme se pak že zkusíme přirozený porod, ale nakonec šla i druhá dcera císařem kvůli hodně ztenčené jizvě...

jamia
17. srp 2015

@akankeo Tak to rada slyslim, ze se posunuli od doby, co tam muj gyndr slouzil 🙂

danny36
17. srp 2015

@anetka1701 můžu dotaz? U druhého císaře vedli řez kudy? Ve stejném místě jako první? Děkuji 🙂

lenkastrizek1
17. srp 2015

Mela jsem první také akutní cs. A ted po druhém mi hned dr.rekla ze druhý bude zase cs a plánován Kuly jizve. Tak pokud ti ultrazvuk ukáže zda mas jizvu dost silnou aby nepraskla a zadne jiné komplikace můžeš rodit normalne zda chceš ale na výběr ti dají . Hodně štěstí

michaela_2
17. srp 2015

@lenkastrizek1 Můžu se jenom zeptat, co máte s jizvou po 7 letech od porodu? 😕 Ptám se čistě ze zájmu. Já jsem po císaři otěhotněla, když bylo dceři 13 měsíců a ve druhém těhotenství mě sice více sledovali na ultrazvuku, nicméně syn se narodil přirozeně a bez problémů. Můj doktor říkal, že po 1-2 letech, už by jizva měla být naprosto zahojená.

lenkastrizek1
17. srp 2015

Mám ji slabou a Tim ze bych rodila prirozene a tlacila muže prasknout a hojit se nahoře i dole mi nedoporučuji. Tak mi druhý naplanovali na 1.9 .

michaela_2
17. srp 2015

@lenkastrizek1 V ten den mám státnice, tak si na tebe určitě vzpomenu 🙂 Ať vše dobře dopadne a jste s holčinkou v pořádku!

akankeo
17. srp 2015

@jamia tezko rict, mozna zalezi na tom ,na koho narazis nebo jak se k tomu stavis, ja tam opravdu problem nemela a prave zrovna k apolinari sem mela predsudky, jen v mych favoritech malovali, tak nebyla moc volba a uz sem tam zustala a spokojena....

lenkastrizek1
17. srp 2015

Michaela 2 moc děkuji už se těšim na konec tak budu držet i vám ať to dobře zvladnete. 😉

anetka1701
17. srp 2015

@danny36 jj, řízli to přesně tam, kde je první jizva - vlastně ani nejde poznat, že to tam bylo řezané dvakrát :o)

danny36
17. srp 2015

@anetka1701 díky za info 🙂

dvvd
autor
18. srp 2015

Ja nějak po přirozeném porodu opravdu netoužim císař byl v pohodě. Tak budu doufat, že bude zas.

@akankeo ja právě z porodu mám strach a hrůzu šilenou, pro mě je císař pohodička. Do Apolináře se chci právě zaregistrovat tak uvidim.

Díky za odpovědi

akankeo
18. srp 2015

@dvvd, toz jestli mas z porodu strach a uz si po jednom cisari, tak si nemyslim, ze te budou nutit do porodu, ja tam tu volbu cisare mela, jen me do nej nikdo nenutil. Ja zas nemusim operace, takze radsi porod, ale ted uz asi fakt budu mit smulu 😀. Jinak sekci mi vedli ve stejnem miste, starou jizvu vyrizli, jen podruhe davaji uz dren, coz neni muj salek kavy, musim s nima doresit jak se mu tentokrat vyhnout, mam reaktivni delohu a opet by mi to potrhalo stehy a kontrakce na certve sitym nejsou uplne prijemne...

dvvd
autor
20. srp 2015

@akankeo mě daly dren už poprvy jedina věc co mi na cisaří vadila bylo to vytahování drenu auuu, jinak rekonvalescence a vše ok

akankeo
20. srp 2015

@dvvd kazdopadne drzim place at vse probehne hladce vcetne volby porodu. Jinak kdyby zensky s drenem meli problem, urcite by ho nedavali, asi hold vzdycky musim mit neco extra ahold mi to vadi, no 😀, radsi podepisu papir nez mit drama jako posledne, chteli me hnat znova na sal...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru