Epidurál, nastaly s ním nějaké komplikace?

barccca
4. pro 2014

Holky, které jste zvolily epidural, nastaly s tím nějaké komplikace, nebo jen a jen pomohl? jak moc bolí aplikace?
🙂

annika2
18. únor 2015

Ahoj. Já se rozhodla pro epidurál až s křížovýma bolestma...a lituji toho! Pořádně nevím co pan anesteziolog dělal,ale nešlo mu to. Rozpíchal mi 2 meziobratlové ploténky. Měla jsem v polovině břicha a v jedné noze nepříjemnou parézu. Proto jsem katetr zavedený bůh ví kam měla, ale léky od bolesti mi nakonec už nechtěli dát.Pár měsíců mě bolely záda a já nahmatala na páteři posunutý obratel směrem do hrudníku.Kdyby bylo na mě, už bych do toho nešla.

barulina
18. únor 2015

ja epidural nechtela,ale muj 3 denni porod z toho 23hnmdin na sale me presvedcil n opaku. nejsem na to pxsna,akte vdecna,ze to existuje jsem,uleva sce jen ma 2hodky cca ale byka. aplikace me nebolela,yda to nejak narusilo pruaeh porodu nemyslim,tam byly zpackanyjine vebi.takze za me ano

sasetkap
18. únor 2015

Epidural jsem odmítala, ale po dvou dnech vyvolaného porodu v bolestech, kdy mi ho PA přišla opětovně nabídnout, jsem svolila. Napíchnutí bylo pro mě hodně nepříjemné, nicméně nebolelo, spíš to štíplo. Při napíchnutí mi praskla plodová voda. Šílené bolesti se zmírnily, až při samotném porodu ustoupily natolik, že jsem cítila jen tlaky. Pak se ztratily úplně a malého jsem už prostě musela bez kontrakcí dostat ven. Po porodu jsem kvůli epiduralu měla hučení v uších, závratě, pocity na omdlení. Téměř půl roku bolesti zad. Podruhé už do něj opravdu nejdu, i kdybych měla bolestí lézt po zdi. Za to mi to nestálo. A to jsem za něj platila 1500. Uf.

martaveg
18. únor 2015

Je tu nekdo kdo zazil lumbalku i epidural a muze to porovnat? vzpominka na lumbalni punkci je pro mne celkem nocni mura, napichnuti se povedlo az na paty pokus, dost stresujici pocity kdy chvilemi ruzne casti tela necitim se strida s pocity kdy citim zapichovani jehly vsude mozne v tele, navic modriny podel patere kvuli kterym jsem nemohla skoro mesic lehnout na zada a bez bolesti si pretahnout ani triko, no proste des kvuli kteremu jsem se zarekla, ze dobrovolne si uz nic u patere delat nenecham..

magdalenax
18. únor 2015

@martaveg Já jsem prožila lumbálku, už je to toliko let, že to ani napsat nemůžu, ale když si na to vzpomenu, cítím to stále, děkuji, nechci. Tenkrát jsem měla infekční zápal mozkových blan

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru