Epidurál, vaše názory a zkušenosti prosím

verus04
17. pro 2016

Dobrý večer maminkam, chtěla bych se zeptat na zkušenosti s epiduralem ? Samozřejmě takhle dopředu nemůžu vědět zda si ho dám, ale jen mě zajímá jak to kdo měl 🙂

karlajasmine
19. pro 2016

@verus04 neměla jsem epidural, rodila jsem v Mega bolestech 32 hodin a vyčerpáním už skoro ztrácela vědomí, ale epiduralu jsem se šíleně bála. Mam skoliozu a ve spodní části páteře hodně citlivý obnazeny nerv a myslím ze u mě by to nedopadlo dobře. Navíc nevím jestli to má souvislost ale jako jediná z širokého okolí jsem porodila bez nastrihu, a četla jsem teorie, že epidural jak znecitlivi porodni cesty tak mimco správně nedorotuje a pravděpodobnost nastrihu je daleko větší. U mě byl v druhé době porodni malý na čtyři zatlačení venku. Je to každého věc ale pokud epidural nechceš, nenech si namluvit, ze to bez něj nezvladnes.

dokument
19. pro 2016

V porodnici ho nabídnou, nedává se automaticky.

betelgeuzz
19. pro 2016

Rodila jsem 2x, poprvé KP a epidural jsem neměla. Porod bolel, ale na oba mám pěkné vzpomínky. Epidural má své pozitiva i negativa a v podstatě nikdo neví, jak tělo zareaguje. Jsem ráda, že jsem rodila v porodnici, kde o podání epi rozhoduje lékař jen v opodstatněných případech a není to na přání matky a personál se nechodí vyptávat, zda epi nechcete. Ke konci 1. doby porodní se často žena cítí unavená, má pocit, že už dál nemůže, já bych v té chvíli kývla na všechno, klidně i na císaře, pak ale kontrakce ustaly, já i usnula a pak přišlo tlačení a za chvíli konec.
já naopak doporučuji přečíst si nějaké příběhy o přirozených porodech, já se díky nim na porod těšila a věřila jsem, že to zvládnem. a doporučuji si vybrat i porodnici, která tě pak v tvém přístupu podpoří.

blahova_andrea
19. pro 2016

já se epiduralu vždy bála a pokud by to jen trošku šlo, tak bych se mu bránila. já si naštěstí do porodnice fakt odskočila děti jen finálně vytlačit, takže nějaké klystýry a epiduraly už nebyly na pořadu dne 🙂

karlajasmine
19. pro 2016

@betelgeuzz kde jsi rodila?

zarecna
19. pro 2016

@karlajasmine porodil som s epi bez anstrihu a poraneni...ked sa epi pichne dobe, ty citis tlaky, citis ako tlacis babatko, normalne spolupracujes...a to mi epi posobilo aj pri tlaceni, normalne sa pichaju max dve davky na otvaranie a na tlacenie sa uz nic nedopichuje...vravim okolo epi je zbytocne vela mytov.

zerog
19. pro 2016

Doporucilabych,sli to l

zerog
19. pro 2016

Doporu

zerog
19. pro 2016

Blbne mi telefon,ale za me dopo

karlajasmine
19. pro 2016

@zarecna jak píšete - "pokud se pichne správně", ale stačí špatný anesteziolog, skolioza páteře, přecitlivělost na složku přípravku nebo rodicka, která se v bolestech pohne při zavádění, a malér je na světě. Známé ochrnulo takto stehno, nejspis trvale. Je to každého věc, akorát pokud epidural někdo nechce, neměl by se do toho od nikoho nechat natlacit.

zarecna
19. pro 2016

@karlajasmine ano, kto sa na to neciti ok, ale netreba nim ani strasit. Vsetko ma mozne negativne dosledky aj ibuprofen. 🙂

marcicek84
19. pro 2016

@karlajasmine - pardon, ale teď už ten epidural démonizuješ....souhlasím s @zarecna

karlajasmine
19. pro 2016

@marcicek84 demonizovat nechci, pokud epidural někdo chce ať si ho dá, určitě někomu může dost pomoct. Ale nejde tvrdit že je bez rizika.

betelgeuzz
19. pro 2016

@karlajasmine ve Zlíně. a vím, že ani ve Vyškově ho nedávají jen na požádání a nevnucují.

dokument
19. pro 2016

@karlajasmine pokud ho nechce, tak ho nedostane. Nevim o tom, ze by ho komukoliv nutili, naopak. Reknou spis, ted uz to nestihneme, to jsem tady cetla tolikrat. V tech porodnich pribezich co tady zenske pisou. Mne rekli, ze kdybych chtela, tak ho maji k dispozici, jen nabidli. Tak jsem rekla, ze ho urcite budu chtit.

kristynahn
19. pro 2016

Já rodila v Kyjově a nic nenabízeli, ani zmínka, naopak jsem si o něj musela řict a to ještě se museli poradit, udělat odběry a počkat až se porod trochu rozjede

verusky
19. pro 2016

ja rodila dvakrat kyjov, dvakrat znojmo, nikde nenabizeli a myslim, ze to zvladnete i bez epiduralu... prirozenosti zeny je porodit, chce to jen o tom neco precist, procist, srovnat v hlave, nachystat se... a verit, ze to zvladnu, jsem prece ZENA. i kdyz je to narocne.....

eldrag
19. pro 2016

Dva porody bez epi. Zvladlo se to. Bala jsem se spatneho napichu vic nez bolesti porodni. Mam uz kvuli spatnemu opichu krcni patere mrtvy sval na zadech.

luckyne
19. pro 2016

Dopředu jsem nad epidurálem neuvažovala, myslela jsem si, že do zvládnu bez něj, ale porod trval hodně dlouho, neotevírala jsem, tak jsem k němu nakonec svolila. Vpich byl oproti těm všem bolestem to nejmenší, i když vydržet se nehýbat bylo díky kontrakcím skoro nemožné. Každopádně porod se zastavil, měla jsem akorát šílené bolesti do zad a do nohou a malé začaly klesat ozvy, takže jsem nakonec rodila akutním císařem v celkové anestezii. Nevím, jestli to bylo zapříčiněno jen epidurálem nebo by se porod nakonec zastavil i tak, každopádně už bych si ho nikdy píchnout nenechala. Druhého syna jsem pak porodila přirozeně, i když porod trval opět velmi dlouho, snažila jsem se vyhnout všemožným umělým zásahům do průběhu porodu, i když ani tehdy to úplně neklaplo a nějakou tu dávku oxytocinu jsem dostala...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru