Existuje snadný porod?

lekorka453
14. kvě 2016

Porod bez bolesti prostě neexistuje. Měli jste někdo alespoň snadný porod, který trval chvíli a bolesti byly snesitelné a žádný nástřih? Měli jste po či při porodu horečku?

smillingangell
14. kvě 2016

@ivetka7686 Nepanikařit a poslouchat PA a dýchat 😀

ivetka7686
14. kvě 2016

@smillingangell diky 😃 spravne dychani je muj plan 😄 kontrakce spravne rozdychat 😃

kytka12
14. kvě 2016

Můj porod od prasknutí plodové vody trval 8 hodin, ale rychle jsem na všechno zapomněla. Bolelo to jak čert hlavně do zad u mě. Ale to miminkopak vážně stojí za všechnu bolest, navíc jde jen o jeden den bolesti, to vydrží každá žena 🙂

fidorka86
14. kvě 2016

@hz existuje plno knížek: Např. Aby porod nebolel od Lucie Groverové Suché, Znovuzrozený porod od Odenta a vůbec všechny jeho knížky, dále třeba Hypnoporod.
Mrkni do skupinky Přirozený porod: https://www.modrykonik.cz/group/5794/
Jsou tam holky, co zažily právě hypnoporod atd.
Porod je v hlavě, o tom jak je člověk nastavený uvnitř.

luckylee
14. kvě 2016

@hz a to bohuzel nereknu.Zadnou literaturu.Nacetla jsem spoustu informaci z internetu a hlavne z pribehu a zkusenosti rodicek napriklad na FB je skupina porod v domacim prostredi a nebo tady na MK je skupinka Těhotenstvím přirozeněji a intuitivněji.Velkou roli ale hralo i to,ze od zacatku jsem vedela,ze se nebojim bolesti.Pak uz jsem se jen ucila vypnout mozek.Stejne nejslozitejsi bylo pri kontrakcich se uplne uvolnit kdyz se telo chce nejlip zaprit a v krecich cekat az to prejde a predstavovat si to jak se hrdlo otevira.

lomanta
14. kvě 2016

holky díky za tyhle příspěvky. Já měla první porod asi tak normální, žádná sláva a trochu se bojím druhého. Ale tyhle příspěvky mi dodaly naději v něco lepšího 😅

barusak1
14. kvě 2016

Příspěvky jsem sice nečetla, ale porod jsem měla podle mě dost rychlý. U prvního dítěte, mě začalo bolet břicho ve 4 ráno a v 5:21 vykoukl Ríša na svět 🙂 a druhá porod byl horší, protože jsem měla bolesti zad, jinak bolest břicha od šesti ráno a v 10:08 byla Nelinka venku 😀 .... a jinak taky bez nástřihu .... bolí to, ale klidně bych si dala říct s dalším ... 😀

adypro
14. kvě 2016

@hz Dobrá kniha je i od Iny May gaskin - Zázrak porodu, jsou tam takové pozitivní příběhy, člověka to pěkně naladí a víc si věří, že to zvládne.

eficenka
14. kvě 2016

@lekorka453
měla jsem i porod bez bolesti, bez nástřihu, bez horečky, příjemný...
prostě nechat tělu volný prostor - pohybu, vzít si k sobě dobrý doprovod, který zdravotnický personál odežene ( nenechat si dát oxytocin, píchnout vodu)
a rodit třeba v kloeče, dřepu , stoji - jak je to příjemné, ne na zádech..

zuzik22
14. kvě 2016

@lomanta Ahoj, já se druhého porodu taky moc bála...Druhý porod byl rychlovka. Za 3 hodiny byla dcerka na světě a my s mužem v šoku, že to šlo tak rychle. Až z nás měla PA a Dr. srandu 🙂 Přeji, ať jste hlavně s miminkem v pořádku!

lomanta
14. kvě 2016

@zuzik22 dekuju 🙂

looneycz
14. kvě 2016

Podle mě je nejdůležitější být v pohodě, nestresovat se. Ale každému na uklidnění pomůže něco jiného, někdo si potřebuje všecko nastudovat (knihy, internet, videa, kurzy), já tomu nechala spíš volný průběh a řekla si, že se to prostě nějak zvládne. Zpětně to vidím tak, že to bylo docela v pohodě, ačkoli jsem měla porod vyvolávaný. V deset mi zavedli tabletku, ve dvanáct začaly bolesti a v půl šesté byl malej na světě.
A i když to chvílemi bolelo, dnes už si z toho pamatuju hlavně ten okamžik, kdy jsem malého poprvé uviděla a držela ho v náručí.
Horečku jsem neměla a ani jsem nikdy neslyšela o nikom, kdo by ji před/při porodu měl.

hz
14. kvě 2016

@luckylee to jsem presne delala-pri kontrakci jsem sla proti ni zatnutim vseho, takova krec. ted zpetne vidim a nevim proc, ale vim, ze to bylo spatne..

hz
14. kvě 2016

@smillingangell ano, neni li ale zena na porod psychicky pripravena a nema nic nacteno, prirozene zacne panikarit. stejne jako ja jsem zacala, nejvice kdyz slo do finale..je potreba se z toho ale poucit..

hz
14. kvě 2016

@fidorka86 diky za odpoved...neco nactu... je mi jasne, ze je pord v hlave, ale je to tezke, muzes byt pripravena, ale personal porodnice proste tlaci zenu jinym smerem, bohuzel...spatne se to zvlada...

luckylee
14. kvě 2016

@hz myslim ze to dela spousta zen.Ja s tim hodne bojovala obzvlast ke konci kdy uz slo vazne do tuheho a ja ve sprse mela chut drtit madlo.Byla jsem sice ponorena do sebe ale presto jsem myslela jen na to byt uvolnena aby maly mohl klesat a abych se otevirala coz logicky v kreci moc nejde.Misto drzeni te sily v sobe a zatnutim svalu jsem to uvolnovala kricenim..Taky mi pri prijmu rikali ze jeste tak 4h to urcite potrva a za hodinu a ctvrt byl syn venku.🙂

fidorka86
14. kvě 2016

@hz bohužel, žena může být nakrásně připravená a chtít přirozený porod, ale personál porodnice vše urychluje oxytocinem, pícháním vody, zbytečnými vyšetřeními atd. Nejlepší je mít s sebou soukromou porodní asistentku nebo dulu nebo někoho, kdo bude případné lidi od tebe odhánět. Rodička by se měla soustředit jen na sebe. Když rodí, je v jiném světě a právě často se nechá bohužel vmanipulovat třeba do nevhodné polohy. I u mně se to stalo. Nechtěla jsem na křeslo, chtěla rodit na zemi v kleče, ale prodonice k tomu moc nejsou uzpůsobené. Na porodním sále jen křeslo a žádné žíněnky nic. ☹ Je to i o tom, co si člověk vydupe...

jitavrtule
14. kvě 2016

Svůj porod (první) považuju za velice pohodový - kontrakce snesitelné, od rána průběžně zesilující během dne, normálně jsem fungovala - dobalila tašky, navařila, napekla 😀 něco po šesté jsme vyrazili do porodnice, v 19:38 příjem, 20:40 malá na světě. Bez nástřihu. Nejhorší bylo rozhodně tlačení, to bolelo jako sviň, ale zas mě uklidňovalo, že to nepotrvá dlouho...Šití teda taky nic moc příjemnýho, ale bylo to jen pár stehů, tak se to dalo. Po porodu jsem mohla sedět, všechno. Nejhorší poporodní "trauma" jsem měla z petechií, co mi vyskákaly všude po obličeji a dekoltu během tlačení, byla jsem kropenatá jak křepelčí vejce! Ale naštěstí to během pár dní zmizlo.

michelette
14. kvě 2016

Zdravím, taky přidám celkem čerstvou zkušenost prvorodičky. Porodu jsem se bála, mám nízký práh bolesti. Nakonec jsem rodila 20 hodin, s epiduralem, buscopanem a oxytocinem (bohužel porod nepostupoval, tak lepší než císař, který mi hrozil) a ve finále s nástřihem. Bolest to je pekelná, ale ten konečný výsledek za to vážně stojí. Velká opora pro mě byl přítel, který si nechal lámat ruce. Je to náročné, ale nádherné. Jsem pár týdnu po porodu a neříkám teda, že bych šla rodit hned znovu, ale už o porodu smýšlím úplně jinak. Důležité je jít na sál bez strachu a psychické pohodě (v rámci možností), nepanikařit a hlavně dýchat 🙂

mayka77
14. kvě 2016

@denvon mno...ja som tiez chcela sa osprchovat, a zrazu len zistim ze v sprche chcem tlacit...a sestra nato...jejda, tady ne, pryc ze sprchy! No...skoda, mozna bych misto 5 hodin rodila jen 3 a pul 😀 tlacit v leze na zadech je teda na hov** ale chapu ze chteji mit prehled pro jistotu.

craki
14. kvě 2016

Muj porod byl temer za odmenu. O pulnoci zacly slabe kontrakce, ktere se stupnovaly do rana, v 7 uz jsem ale byla v porodnici, protoze doma jsem se prestala citim dobre, o pul 8 praskla voda, a v 9 byl maly na svete 🙂 Jako posledni pulhodiny byl zahul, nastrihu jsem se nevyhla, dokonce mi tlacili na bricho, ale jen velmi nezne, -protoze maly se porad vracel...
Horecku jsem nemela. Takze porod relativne za odmenu 🙂
Joa do porodnice jsem sla s tim, ze to proste zvladnu a ze to bude super. Chodila jsem na predporodni kurz a nasledne na schuzky se soukromou porodni asistentkou, ktera mi vyjasnila asi milion veci a pomohla se mi, uzavrenemu typu, otevrit a mluvit o tom ceho se obavam... Porod ale nestihla 🙂 Videla maleho nez ho odnesli na intermedian, protoze mel neco se srdickem.... 🙂

luckylee
14. kvě 2016

Ja bych se vterla a zeptala se sama za sebe....Kdyz pisete ze jste rodily treba 9h nebo 20h co tim myslite?Jakoze treba 20h tech silenych castych kontrakci kdy se neda ani chodit a uz vubec ne myslet? Nebo jen ty co uz se musi docela prodychavat?😊

elialen
14. kvě 2016

Rodila jsem 48 hodin. Bez epidurálu bych to nedala. Ulevil od bolesti, ale i rozběhl porod. Nástřih byl, ale vůbec jsem ho necítila (jen malé štíp). Když se zpětně ohlédnu, tak jsem ráda, že to dopadlo takto a né jinak 🙂 . Do dalšího dítěte se mi ale kvůli strachu z toho jaké to zase bude už nechce ☹

jennnyg
15. kvě 2016

@ivetka7686 Ahoj taky ziju ve Skotsku a rodila jsem s plynem. Ptali se me, jestli chci epidural, ale bala jsem se, ze mi ho spatne napichnou, takze jsem ho odmitla. Ve finale se mi snazili napichnout morfium mezi nohy do stehna, ale na to uz bylo stejne pozde. Ja mela porod divnej, uprimne. Prvniho syna jsem rodila v Cechach a pamatuju si, ze to bolelo a ano MELA JSEM HORECKU, jak se tu nekdo ptal. To mi praskla voda ve 12.30 v noci a syn se narodil ve 20.10. Ted dceru jsem rodila tady ve Skotsku. Voda praskla ve 3.15, kontrakce hned po peti minutach. Od peti v porodnici, cca do jedenacti na takove pripravne, protoze na porodech meli plno. To me v jedenact vysetrila a rekla, ze jsem otevrena na pul prstu a ze se dojde poradit s doktorem, co se mnou. Doktor, kterej me ani nevidel rekl, ze mam jet zpatky domu. Ja jsem ji premluvila, abych mohla zustat, protoze jsem se bala, ze porodim doma. Za hodinu (ve 12.00) se uvolnilo misto na porodech a mala se narodila ve 12.33. Takze kdybych byvala jela domu, tak bych ji pravdepodobne doma i porodila. Midwife sama neverila, ze jsem se otevrela za hodinu a pul na deset. Takze asi tak. Jinak behem porodu me braly krece absolutne do celyho tela a nebyt chlapa, kterej me rval zpatky na postel, tak by me byvali nechali snad spadnout z postele.. No comment, fakt.. Za me, nikdy vic a jsem rada, ze me muj chlap v tom podporuje!A to jejich NHS tak akorat je nakopat do prdele (pardon). Platis za to takovy castky a mala dodneska nema napriklad vysetreny kycle, po porodu na pokoji po osmi, takze zadna sance se trosku vyspat, po porodu mela dostat vitamin K, kterej nedostala apod..

bassetlady
15. kvě 2016

@jennnyg omlouvám se za OT ale příspěvky jako ten Tvůj by měly být vidět co nejvíc. Aby si spousta lidí uvědomila, že naše zdravotnictví je super a za mrzký peníz.

michelette
15. kvě 2016

@luckylee u mě začátek kontrakcí v 5 ráno a hned po 10 minutách, to se ještě dalo, kolem 15:00 se to posunulo na co 3 minuty, což už bylo horší. Pak nastoupily minutové a to bylo peklo. Tlačit jsem začla 23:35, 23:55 byla malá venku. Byl to slušný záhul. 😃

danca_
15. kvě 2016

Ja jsem se na porod nepripravila nijak...zadne cviceni,nic nacteno...vubec jsem o porodu nepremyslela a brala to tak,ze az to prijde tak to proste musim zvladnout a nebudu se stresovat dopredu.do posledni chvile jsem chodila po kavickach,kina atd a uzivala si volno na konci tehotenstvi.
Porod byl celkem za odmenu,i kdyz druha,doba porodni pro me byla celkem narocna a bolestiva.kontrakce jsem mela od dvou rano po 5-6min vystrelujici z podbrisku do zad...az do osmi jsem si to prodychala sama doma a porad byla v pohode a dalo se to zvladnout...po prijezdu do porodnice udelali prijem (trval pomerne dlouho) a po vysetreni dr zjistili ze uz rodim....okamzite na sal bez pripravy...v 10.16 pichli vodu a v 10.41 bylo po vsem.bohuzel jsem zatinala svaly a branila male v pruchodu i pres upozorneni pa,ale neslo s tim nic delat...jinak by byla venku jeste rychleji....ta pulhodinka byla kruta...ale porod bez nastrihu a ze salu jsem odesla po svych...nemit u sebe miminko,asi by mi nikdo neveril,ze jsem prave porodila...

hz
15. kvě 2016

@luckylee tyjo, krasa.. ja mela od prasknuti vody osmihodinovou smenu.. a pri tom kriceni te ani personal porodnice neokrikival?

hz
15. kvě 2016

@fidorka86 jojo, presne tak.. to kreslo je zlo. sice tvrdi, ze se da sklopit do polohy svisle, jenze v tu chvili to tak stejne neudelaji. a kdyz, tak si tzena skripne kostrc, ktera zmensi pruchod pro miminko... mozna by bylo fajn prinest si alespon svou zinenku ci karimatku, ne? jenze to zas porodnice reknou, ze je na zemi milion bacilu a ze doktor pod zenu nepokeze jako pod auto..

naomi6
15. kvě 2016

Oba porody mi trvaly 3 hodinky. Praskla mi voda a do tří hodin obě děti na světě. Bolesti jsem měla minimální. U syna mě bolelo víc samotné tlačení. Nastřižená jsem nebyla ani jednou. Žádná zranění jsem neměla. Horečku taky ne 🙂. Klidně bych rodila zase 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru