Hojení po nastřižení hráze, co vám pomohlo?

Dobré ráno...
Chtěla bych se zeptat těch z vás, které tento zákrok máte za sebou, co vám pomohlo k nejrychlejšímu hojení?
Jsem 6. den po porodu a bolest mi přijde čím dál nesnesitelnější. Šití mám jakoby vystouplé a tře se mi o vložku, což je hodně bolestivé.
V porodnici nám radili chodit čůrat do sprchy a jen oplachovat vlažnou vodou, ničím nemazat. Jenže mně to nepomáhá.
Sedět můžu jen na nafukovacím kruhu, a i tak s obtížemi.
Nejhorší je ale vyprazdňování stolice... Musela jsem si říct o čípek, aby to vůbec šlo, a i tak to šlo špatně a bylo to hodně bolestivé. Každá návštěva WC je jako druhý porod... Cítím, že potřebuju na velkou a prostě to nejde a tlačit nemůžu. Nejdou ani moc větry. Prosím, poraďte, co pomůže na tohle trápení. :(

barbarelllka
19. čer 2016

Na nástřih je výborný Hemagel.

michelette
19. čer 2016

Na předporodních kurzech nám radily, že když je nejhůř, tak koupit Rosalgin a natřít na vložku, že se to rychleji hojí. Jinak sprchovat a chladit. A mě hodně pomáhal gel Herbalon a dubovou kůrou.

kachnicky
19. čer 2016

Ahoj,me hodne pomahalo opravdu pri kazde nasvteve wc si pri čurani oplachovat genitalie vodou,hodne jsem větrala,sušila fenem,abych to nemusela třít... jinak si myslim že odvarem z heřmánku nic nezkazíš,je to přírodní a hlavně hojivý ☺ A neboj každý den je to lepší a lepší 😉

horsiee
19. čer 2016

Mě stačilo chladit a větrat. To vyboulení je normální., je to ještě trochu opuchnuté. Používala jsem poporodní vložky, protože ty normální zachytávají za ránu, ale to určitě máš. Hlavně opatrně sedat, aby nějakÝ steh nepovolil.

laskonka85
19. čer 2016

@nejkulatoulinkatejsi ahoj ,u me po nastrihu hraze pomohla po wc hned sprcha,oplachovani vyvarem z dubove kury,ty první dny suseni fenem,ale hlavne promazavani vazelinou.V porodnici mi i davaly ledovy kondomy naplneny vodou .Na stolici to proste neslo...ani cipky nezabiraly,tak mi dr.predepsala klystyr...Ten gel..Pri stolici si na hraz pritlacit čistou vlozku.Ona ta bolest casem prejde ,neboj😉

nejkulatoulinkatejsi
autor
19. čer 2016

Vsem dekuji za reakce, uz jsem začínala byt celkem zoufalá. Urcite na vaše rady dám.

alboo
19. čer 2016

@nejkulatoulinkatejsi nejlip pomůžete cas. Jinak opravdu curat ve sprse a zaroven se u toho oplachovat. Vetrat, chladit, odpocivat, hemagel je taky dobrej, sice aplikace je horsi, chce to aby to tam chvili vydrzelo, tak namazat a lehnout bez vlozky. Ja sedela na kruhu 3tydny... ale jelikoz jsem nekojila, tak sem si doprala na bolest trebs novalgin a na zácpu laktulozu

hankaros
19. čer 2016

Me pomahalo hodne chladit. Jinak hodne odpocivat, nestat moc dlouho, on se pak ten spodek prekrvi a je to horsi. Na vyprazdnovani mi pomohla laktuloza, stolici zmekci a celkove prozene, clovek nemusi tlacit proti bolesti.

kaci11
19. čer 2016

U obou porodů gel Herbalon s dubovou kůrou a pak potřít Hemagelem, čůrání do sprchy a oplachování vodou. Den ode ne to bylo lepší. 🙂

janawei
24. čer 2016

Homeopatikum, arnica montana.

smekalovamo
24. čer 2016

Ja po porodu nemohla sedet ani na tom kruhu.Chodila jsem jak duchodce.Brecela jsem bolesti.V lekarne mi dala pani vaginalni cipky.Jmenuji se cicatridina!! Opravdu zazracne cipky.Na 99% funguji.Rano a vecer jsem si ji zavedla a po dvou dnech velika uleva a po tydnu? Ani trosku bolest jsem necitila.Jsou sice drazsi 10 cipku 400 kc ale fakt zazracne! Utikej si je koupit.Neni to na bolest ale na rychle hojeni poporodnich zraneni 🙂

kaci11
25. čer 2016

@smekalovamo A nebolelo to zavádění? já si něco strkat po porodu do vaginy tak vyrostu. Byla jsem dost šitá.

smekalovamo
25. čer 2016

@kaci11 Dala mi to dost odhodlani a premlouvani si to tam strcit.Nakonec jsem si rekla,kdyz uz jsem za to dala ty prachy tak to musim dat.No a taky jsem si myslela,ze me to bude bolet..Ale svete div se,vubec... Ja byla sita pry stredne,kdyz jsem se ptala :D

nejkulatoulinkatejsi
autor
25. čer 2016

Tak hlásím, že mi zázračně pomohl opravdu ten Hemagel. Už tři dny můžu chodit normálně, sedět jakž takž a na záchod si od včerejška dojdu i bez čípku. Jsem fakt šťastná, protože to bylo dost hrozný. Já byla nastřihlá hodně, až ke konečníku a více vrstev, malá se zasekla ramínky...

veru11
25. čer 2016

@smekalovamo Já také používala Cicatridinu - ale sprej, byl krásně chladivý a opravdu účinný, čípky bych asi nedala :D

kuratkol
25. čer 2016

Nestalo se nekomu, ze by stehy povolily? Jsem den po propustrni z porodnice a zacalo mecsiti v jednom miste stipat. Musela jsem se odhodlat a mrknout na to. V jednom miste je to jako otevrena rana. Co s tim? Nerada bych sla na siti znovu...

hankaros
25. čer 2016

@kuratkol stalo se mi totez. Pokud to neni velky, stejne s tim nic neudelaji. Moje rada je kontrolovat, dbat na hygienu, nepretezovat se + vyse uvedene rady. Pro klid duse lze zajit k lekari. Me se to postupne zatahlo.

dadaamstaff
25. čer 2016

Ja trochu odbocim, boli ten nastrih? Strasne se toho bojim a vubec porodu celkove :/

urtica
25. čer 2016

@dadaamstaff Nebolí vůbec- dělá se na vrcholu kontrakce a ten tlak je tak silný, že nástřih vůbec necítíte - pokud je tedy správně proveden. Že mě nastřihli jsem se dozvěděla až po porodu.

dadaamstaff
25. čer 2016

@urtica me rikali, ze to siti boli a pak to hojeni, ale koukala jsem na par videi a ten nastrih vypadal desive :/ ted se toho bojim a pry potom uz se budu modlit at je miminko venku.

kuratkol
25. čer 2016

@hankaros Sprchuju se aspon 10x denne, ale stejne nevim, jestli na otevrenou ranu muzu vubec dat nejakou mast/gel - dubovou kuru, hemagel...

mikulilinka
25. čer 2016

v porodnici nám stříkali na šití dermochlorophyl ,ten jsem si koupila i domů, měla jsem 3stehy prej, vstřebatelné.Asi po 14 dnech nebylo po nástřihu ani památky.Doporučuji od Eone olejičky Tea tree a levandule míchala jsem si to do pul litrové petky a po každém wc si oplachovala rodidla ,no pro mě teda lepší než sprchování(bych se musela usprchovat 😀) no a pak jsem to osušila a stříkla tím sprejem sice to barví,ale je super.

mikulilinka
25. čer 2016

@urtica přesně já taky nevěděla ,že mě nastřihli ,vůbec jsem nic necítila a byla to neskutečná úleva 🙂

urtica
25. čer 2016

@dadaamstaff Těžko říct, každý porod je úplně jiný...částečně tomu můžete zkusit předejít masáží hráze a třeba cvičení s aniballem...případně výběrem porodnice, kde budete mít možnost volby porodní polohy. Šití bolí jak kdy - záleží jak Vám to umrtví - ale není to nic, co by se nedalo zvládnout, nebo vydržet, žádný hororový zážitek z toho nemám (zvenku mi rodidla umrtvili,ale vevnitř šili dva stehy naživo)...hojení trvalo celkem dlouho, ale tak - berte to tak, že je to porod no, nejsou to lázně 🙂...a za ten výsledek to stojí 🙂.

alboo
25. čer 2016

Na otevřenou ranu hemagel klidne. Mela sem siti dost hnusny a pomohl. Tef bychom si asi poridila tu cicatridinu
Jinak s velkej cita a o nastrihu nevim. Ale mela sem to opichli. Siti dalsi opich a entonox k tomu a nevim nic 🙂

danca21
25. čer 2016

Tahle vedra jsou na hojeni prusvih, me se to pred rokem zaparilo a nez se to zas dalo dokupy, stalo to za to ☹ Take jsem pouzivala myci gel herbalon s dubovou kurou a pak i hemagel a snazila se hodne vetrat jizvu, nejdriv jsem to vetrani podcenila. Take je dobre nemit igelitove kalhotky, ale sitovane a vlozky bez igelitu vespod.

urtica
25. čer 2016

@danca21 Jj, s tim souhlas, já nosila síťovky snad dva měsíce....

danca21
25. čer 2016

@dadaamstaff nastrih pri kontrakaci nebolel a na siti jsem mela injekci. Radsi jsem hlasila predem, ze chci umrtveni, ale ze pry je to samozrejme 🙂 Videama se radsi nedes, nemusi to byt takove drama 😉 Mne nejvic pomohlo dychani, co me naucila dula.

kuratkol
25. čer 2016

Ja byla sita 3x a teda fakt dost uvnitr i venku. Ted pitreti mam sitou celou hraz az k zadku, rany uvnitr a taky sity hematom zily uvnitr. Siti me vzdy i pres umrtveni neskutecne bolelo, nastrih jsem mela jednou, ten nebolel, 2x jsem praskla sama, to sice bolelo, ale urcite ne tolik jako siti po porodu. Nejhorsi je bolest siti 3. tyden po porodu, tentokrat je to hrozne uz ted, jak je to otevrena rana. Vypada to hnusne - jako sesity kus masa ☹

nejkulatoulinkatejsi
autor
26. čer 2016

@dadaamstaff Nástřih nebolel, byla to spíš úleva po tom dvouhodinovém tlačení, protože malá konečně vylezla ven. Šití potom jsem cítila, ale zase - měla jsem už na sobě malou, 17 hodin porodu jsem přežila, tohle už bylo to nejmenší. Ovšem následné hojení byl očistec... viz moje fórum. Teď už je to dobrý. Doporučuju si vzít do porodnice nafukovací kruh. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru