Jak byste popsaly porodní bolesti?

anza
12. čer 2008

Ahoj holky, kamarádka říkala, že to je jako kdyby vás někdo bodal nožem a zesilovalo se to až do porodu, její známá zase že to je jako rvaní vnitřností z těla. Tak by mě zajímalo, jak byste to vy rodičky popsaly 🙂 Ať vím, do čeho jdu...

evulinkab
21. čer 2014

Sranda ale je, že u obou porodů jsem v průbehu kontrakcí přísahala, že takovou bolest už NIKDY dobrovolně nepodstoupím, čili s rozením dětí jsem skončila 😀 ....no ale jakmile jsem děti vyplkla a bolesti odezněly, tak už jsem samozřejmě přísahu rušila a už už jsem věděla, že tohle naopak zažít chci znuvu 🙂 a že chci jeste další dítko.Ted už tedy třetí.No ale asi mám smulu, chlap už nechce.

maia74
21. čer 2014

My jsme taky nechtěli, ale "příroda" se rozhodla jinak, tak jsme se rozhodli, že ji v tom bránit nebudeme 😅 Otěhotněla jsem přes antikoncepci... Přes prvotní šok nad těhotenským testem jsme teď z těhotenství vy..... a vychutnáváme si to

dokument
17. zář 2014

jééé, starší diskuse, ale když jsem ji před svým porodem četla, neuměla jsem si ty bolesti představit. Takže můj zážitek - stahy v podbřišku. Napřed nepříjemné, ale nebolestivé. Hodně nepříjemné. Po píchnutí plodové vody hodně ochromující velké bolesti, vždy jen stah v podbřišku, akorát, že jak to bolí, tak to ochromí celý tělo. Člověk nemůže nic, neví co by měl dělat, někde se o něco zapře a čeká až to přejde. Pak se to přesune níž a člověku se chce jakoby kakat. Hlavička tlačí na konečník, tělo samo, jako třeba u zvracení, má nutkání miminko vypuzovat. Jakmile se dítě narodí, ihned to přestane, není vůbec žádná bolest (při normální porodu asi).

chiaraemma
9. čer 2015

Ahoj holky🙂)
jste úžasné, vůbec jsem netušila, že je na fóru taková zábava🙂 Děkuji. Víte co, zrovna včera jsem na toto téma psala článeček a snad se nikdo neurazí, když Vám ho dám přečíst, může se totiž hodit.
http://www.hezky-porod-blog.cz/porodni-bolesti-...
Líbám a zdravím
L.

chiaraemma
8. črc 2015

Anzi je sice pravda, že naštěstí mě nožem ještě nikdo nebodnul, takže tuto zkušenost nemám, ale myslím si, že porod určitě není takovej masakr🙂)). Je to přece ta nejpřirozenější věc na světě. Ano, porod je velmi náročný, jak fyzicky tak psychicky.Jje to skutečně takovej challenge🙂, velká výzva, trnitá cesta, kterou ale hravě zvládneš! Pokud hledáš způsoby jak si ulehčit náročné porodní kontrakce, můžu ti doporučit svůj ozkoušený nápoj. Jukni tu http://www.hezky-porod-blog.cz/bylinky-pro-snad...
Doporučila jsem ho už 4 kamarádkám a zajímavé je, že porod u každé z nás probíhal úplně stejně🙂). Musím ale podotknout, že jsme byly všechny druhorodičky. Snad pomůže i tobě:-* Lenka

daasenka85
7. zář 2015

Samozřejmě to popsat nejde, ale kdo zažil ischias jako já po celé těhu (skříplý sedací nerv, bolest vystřelující ze zad do nohy), musím říct, že porod byl mnohem menší bolest. Ale měla jsem vyvolávaný, kontrakce nebyly až tak účinné asi, o to víc mě bolelo tlačení té naší "obryně" s 2300 gramy 😀

santna
8. zář 2015

Přesně tak, porodní bolesti nejdou popsat... Hlavně je má každý jiné... 🙂)

claire90
8. zář 2015

@daasenka85 mě se skřípl nerv cca v polovině v druhém těhu, jako proti prvnímu porodu to byla neuvěřitelná bolest, ale co přišlo u druhýho porodu, tak to bylo prd proti němu 😀

daasenka85
8. zář 2015

@claire90 a taky Tě to bolelo dennodenně? Myslím ten nerv, je to šílený, že... Tajně doufám, že se mi to v tomto těhu vyhne, dost jsem od prvního porodu cvičila Mojžíšovou a tak..

claire90
8. zář 2015

@daasenka85 cca tyden, ale des. Jak me tto chytlo, nemohla hsem nic, jen lezet, manzel to psychicky nevydrzel a volal sanitu 😀 ve spitale senou nic udelat nemohli, pry at si dam paralen a doufam, ze to prejde, taky neurolozka strasila, ze by to mohlo byt az do porodu, no nastesti si to dalo ruct, nrvim co bych delala se starsi doma 🙂

jarkakr
8. zář 2015

Mě nejvíc bolely záda a sestra se ptala, jestli to mívám i při menstruaci. A jak jsem řekla, že ano, tak kývla hlavou a změnila mi polohu a poradila jiné dýchání. Proto si myslím, že bolest se dá trochu představit podle ms bolestí. Ale jinak je to neskutečný a nedá se to popsat.

te_reza
8. zář 2015

četla jsem prvních pár příspěvků .... a zbytek číst nebudu 😀

daasenka85
8. zář 2015

@claire90 no já to právě měla celé těhu v kuse ☹ Nejvíc po 14.tt a zhoršovalo se to, kolem 20.tt jsem už myslela, že nepřežiju a od 28.tt jedla 3 Paraleny denně. A divím se, že jsem to přežila, naštěstí i malá ☹ bylo mi jí líto, protože jsem trpěla fakt neskutečně

vrtule333
8. zář 2015

Tak mě to začalo bolet nepravidelně v zádech dole-jako při silné menstruaci,pak se to začalo stupňovat občas takovým brněným píchnutím,až sem se zasmála(2-3 hodiny před porodem). Těsně před porodem- asi tak 20 minut- bylo pro mě jak 2 hodiny,jako když mi někdo láme pánev.

lady22
8. únor 2016

Nevím, co Vám přinese tato diskuze, když každá z Vás popisuje, jaká je to příšerná bolest??
Ano, bolí to, ale buďme hlavně na sebe hrdé, že to zvládneme a že přivedeme na svět miminko.
Mě čeká třetí porod a raději nestuduji žádné rady, jak porod zvládat. Zkrátka vím, že tam budu mít manžela jako velkou oporu a že ta bolest přebolí po narození miminka. 🙂 Nato se nejvíce těším a soustředím své myšlenky.

arha
10. bře 2016

Ahoj, tak já rodila před 4 lety a pamatuji si že mi 24 hodin před prasknutím vody tvrdlo bříško. Nemohla jsem spát a tak jsem gruntovala koupelnu.. 😆 ráno jsem měla kontrolu a vše bylo v klidu, nic se prý neděje. Cestou domů to zase začalo pobolívat... Parádní poslíčci. Kolem poledního jsem už musela posly "rozběhávat" po bytě... A pak klid. O půl třetí ráno mě vzbudil divný zvuk, praskla mi voda... O hodinku později se dostavily slabé ms bolesti ale dali se rozdejchat a mezi nimi jsem spala až do 6 ráno. To mě vyhnali na sál a přišlo finále. Děsnej tlak na konečník a v 7:03 jsem měla mimi u sebe... Takže za mě pohoda...
Na druhou stranu mám za 9 dní termín a jsem celá rozpačitá jestli to poznám... Posly mám snad pořád... Tak uvidím 😀 jinak supr téma. Četla jsem celý a dost se pobavila

julisa88
11. zář 2016
Uživatel julisa88 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od julisa88.

Par slovy, nic prijemneho :D ale kdybych predtim vedela jak se daji zmirnit porodni bolesti, tak bych do toho sla 🙂)

pinkmamba
20. lis 2016

Tak to je uzasny tema.Brecim smichy a vzpominam na svuj porod.U porodu jsem mela manzu a kamaradku.Nejdriv kontrakce po 3 minutach a kamaradka vytahla nejaky vodicky s rozprasovacem.Prodychavala jsem a prestavala vnimat svet.Vodicky mi byly uplne volny dokud mi to necakla n ksicht.To jsem ji velmi slusne upozornila "udelej to jeste jednou a zabiju te" :D Pak kratce pred tlacenim.To uz jsem myslela ze chcipnu.Stala jsem na palcich u nohou a rvala jak silena.Po kontrakci jsem stihla rict akorat prosim leky to nedam...Prej uz nic nestihame ze uz to bude...Dalsi desiva kontrakce...A pak jsem jen skemrala prosim aspon brufen...Ani to mi nedali :D :D :D No a pak parkrat zatlacit a hotovo.Pri siti jsem konstatovala ze to byl teda ficak,vsem pritomnym se omlouvam za krik a ze bych si dala kachnu s knedlickem :D :D Dneska je to 8 mesicu a uz si na druh bolesti ani nevzpomenu.Boli to to jo,ale da se to s vedomim ze nic netrva vecne.Bud chcipnu nebo porodim.Tak jako tak bude zase dobre :D

munasamia
23. pro 2016

😂 ja teda rodim za 17 dni, ale z toho smíchu jsem dostala akorat tak poslíčky 😀 nastesti jsem se do toho strachu za cele tehotenstvi nijak neponorila a ani to delat nebudu, mimi musi nejak ven at uz to jde jakkoli, hlavni je kdyz maminka a miminko prezijou ve zdravi, a strachem pred si stejne nijak nepomuzeme, ale jeste jednou musim rict, ze u spousta prirovnani jsem se tu musela ze srdce zasmat 😂 jako vybuch u same prdele 😂 a dalsi, doufam, ze si na to vzpomenu az budu tlacit ja 😝

skarma007
20. říj 2021

začátek po prasknutí vody začaly jako lehké menstruační bolesti asi po 5 min, pak mi začalo strašně silně tvrdnout břicho a bolesti silné jako menstruační a trvalo to asi já nevím teď, minutu nebo dvě a pak po minutě zase to samé, pak už ta bolest nestupňovala. Hrozně mi pomohlo být v předklonu a dýchat jako pes, sprcha vůbec nepomohla...Po 7 h jsem byla otevřená jen na prst, nepostupující porod, takže skončil císařem...JInak jak po 7h přijel za mnou přítel, tak kontrakce úplně přestaly, zvláštní :D ,ale super bylo to, že jsem aspoň minutu nebo dvě mezi těmi kontrakcemi měla úlevu, to jsem nečekala :D

bohumilakupkova
20. říj 2021

U mně to bylo jako křeč postupující od stehen do břicha. Vždycky to za nějakou dobu přešlo a znovu. Poznala jsem, kdy to začíná. Postupně bolest zesilovala a pak zase slábla, až mě nic nebolelo a pořád dokola. Ten vrchol byl dost nesnesitelný. Nejvíc mi pomáhala teplá sprcha.

orisek56
20. říj 2021

Tak asi záleží, jakým způsobem rodiš 😂 já oba indukovane..... A sice druhý jsem zvládla za 6 hodin s raicakem ale první byl 13 hodin něco naprosto sileneho, zustaly mi z toho pak nějaká traumata. No bolest....... Těžko říct. Jako když mi rvou celou dutinu břišní... U té první... U druhé jako silné menstruační bolesti asi tak levlevl 10 ale i tak to bylo lepší než první. No on první porod se neobešel bez komplikací, takže já mám asi trochu zkreslený pohled na věc.

skarma007
25. dub 2023

@anza mě hrozně ztvrdlo břicho a bylo tvrdý jak šutr, nemohla jsem se hybat a nějakou chvilku to trvalo a pak přestalo a pak na novo. Ale po 6h jsem měla už císaře

ferda90
25. dub 2023

@anza tyjo, jsem 2 roky po porodu a musím hodně vzpomínat, jaké ty bolesti vůbec byly. Přesně je nedokážu popsat, ale byly šíleně bolestivé. Vyvolávali mi porod skoro tři dny. Celou dobu jsem byla bez bolesti bez kontrakci až jak mi dr pichl plodovou vodu, tak to začalo. Nemohla sme bolesti ležet na zádech, musela sem na tom lehátku být na čtyřech. Křičela sem bolesti. Ta bolest se snad ani nedá popsat. Kdyby sem měla bolestivé měsíčky, po porodu je nemám, ale ani tak bych neřekla, že to bolelo jako menstruace. Bolelo to víc a jinak prostě

skarma007
25. dub 2023

@ferda90 přesne, taky mi vyvolavali porod a kontrakce silný a rychle za sebou a jako menstruační nebyly. Prostě rapidně ztvrdlo břicho a bylo Tvrdý jako kámen a dost to bolelo, ale dalo se to vydržet. Mě pomohlo hodně dýchat jak pes, sprcha k ničemu...

ferda90
25. dub 2023

@skarma007 jako pes sem taky dýchala 😁na prvorodicku byl porod po vyvolání rychlí. Rodit sem začala po půl 3 a syn se narodil v 17:21 hod. Rychlovka, ale bolestivá šíleně.

skarma007
28. dub 2023

@ferda90 tak hlavně, že jste ho měla rychlý 🙂 u mě to skončilo císařem ...

nikkolkka84
5. črc 2023

@petrusam 😀 já taky!!!! Mám 7 dní do termínu 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru