Jak dlouho jste se hojily po porodu?

lucifux
14. dub 2019

Ahoj holky, jsem týden po porodu. Rodila jsem KP, který mi museli vyvolávat, kvůli nechtěnému přenášení. Nic méně, bylo to KP, takže celkem veliký nástřih a hodně šití. Mám tam stále otok, a na dotek ještě dost citlivé. Stále si nemůžu sednout na celý zadek a chůze mi dává taky dost zabrat.

cuuza
14. dub 2019

Pravidelně chladit, studenou sprchou a nebo obkladem(naplnit kondom vodou, nechat zmrznout a zabalit do žínky) a v porodnici na otoky dávají aescin teva, funguje výborně. Vydrž, za chvíli bude lépe.

odula
14. dub 2019

Po druhým překotným porodu celý šestinedělí. týden je, pokud jsi měla komplikovaný porod, ještě celkem krátká doba. počkej jak se to bude vyvíjet a pokud budeš stále pociťovat nepohodli nebo bolest, nech se zkotrolovat. Upravit se to dá, neboj. Ale týden je ještě fakt málo, pokud jsi byla víc šitá. Zkus tomu dát víc času 😘 jak píše @cuuza, chladit, omývat. (PS - taková seriozni odpoved a takovej cool nick :D :D )

tervi
14. dub 2019

@lucifux Za 14 dní budeš ok, neboj. Hlavně fakt po každém kojení si dej sprchu.

martaskaaa
14. dub 2019

@tervi muzu se zeptat proč po kazdem kojeni? 😂😂 nemělo tam byt po wc?

martaskaaa
14. dub 2019

Ja byla sita venku i trochu uvnitř a hojilo se to skoro cele sestinedeli. Stehy teda vypadaly pomerne brzo a jeden se mi rozjel, ale napuchly to bylo dlouho. Mazala jsem dubovou kurou, studeny sprchovani a obklady z řapiku. No ale nejlip se to zahojilo, hlavne ten rozjety steh, po framykoinu (i kdyz asi neni vhodny). Půl roku to misto rozjeteho stehnu stejne obcas cítím pri sexu nebo utirani na wc, jakoby to pne. Tak at se co nejdříve zahojis, porod byl narocny urcite, ale hlavně, že vše dopadlo dobře

urtica
14. dub 2019

S nástřihem po prvním porodu celé šestinedělí, na kruhu jsme seděla též skoro celou dobu. Jizvu jsem ale cítila ještě cca rok. Je to ovšem strašně individuální. Druhý porod byl celkem v pohodě, jen lehké natržení, ale dva a půl měsíce po porodu to dole stejně cítím, je to jakoby namožené, malej šel s rukou u hlavy a v tom místě, kde měl ručičku, to pořád pobolívá.

tervi
14. dub 2019

@martaskaaa V porodnici mi říkal primář "po každým kojení". Myslím, že to souvisí s hormony a očistkami. Že kojení vyvolává větší krvácivost. Musím ale říct, že každá sprcha pro mě byla úžasná. A ještě prý jsem měla ránu "hodně větrat". Řešila jsem to tak, že večer po sprše jsem pod sebe složila ručník, lehla si na něj bez kalhotek a vložky. Ten fígl s kondomem je také fajn, hlavně bacha, musíš to do něčeho zabalit, ať si nevyrobíš ještě omrzliny. Jo a taky mi řekl, že ránu mám mazat dubovou kůrou. Ale to až zmizí otok.

fifina86
14. dub 2019

@lucifux porid si toto na jizvu https://www.drmax.cz/dr-muller-dermochlorophyl-... funguje to skvele.

merope
14. dub 2019

Jen kdyby tě napadalo, zda by císař nebyl lepší - já chodila po císaři celé šestinedělí na čištění kapsy pod jizvou, ke konci už "jenom" 2x týdně. Teď už to jenom svědí, jak je jizva zapařená v záhybu (ale to bych musela větrat nevím jak...). První týden jsem měla v noci problém vstát z postele na záchod dřív, než to šlo ven...

A jinak jak píší holky - hodně větrat. Já chodila potom v sukni (síťované kalhotky a vložka), na noc jen noční košili a pod sebe takové ty jednorázové podložky "kdyby něco". A i doma jsem chodila (když už jsem jen špinila) "naostro" a sedala si na složený ručník.

codal
14. dub 2019

Z toho nejhoršího dva až tři týdny,ale v podstatě celé šestinedělí...

dasadigi
14. dub 2019

Já se přidám s dotazem. Jsem 9 dní po porodu, byl nastrih a druhý den mi vypadly nějaké stehy, tak ti opravili. Všechno ok, ale druhý den mě to teď dole tahá, mám tam ještě šití, docela silnou nit. O vytahování stehů nic neříkali. Mám ještě čekat, je to normální? První porod jsem měla sc, tak teď nevím.

lucie01
14. dub 2019

Mě se hodně ulevilo, jak mi vypadly stehy, cca 2 týdny po porodu, nicméně na kruhu jsem seděla skoro měsíc. Pořád jsem se chodila sprchovat vlažnou vodou. každým dnem bude lépe a lépe 🙂

urtica
14. dub 2019

@dasadigi Stehy vypadnou samy...

treasurka
14. dub 2019

@lucifux Hele, po prvním porodu asi 3 měsíce... Měla jsem klešťový porod a velký vnitřní i vnější šití. Po šestinedělí jsem byla na přešívání. Chladila jsem, mazala dubovou kůrou, seděla na kruhu, atd. atd., ale myslím, že pomohl prostě až čas...

wampzee
14. dub 2019

Po nastrihu jsem se homola asi tři týdny.... po porodu bez nastrihu jsem si mohla sednout vlastně hned. Ale jinak jak už tady psaly holky....chladit, větrat a hodně často omyvat.

calvac
14. dub 2019

@treasurka Teda tak to byl porod. Ja mam po dvou CS, proto bych se chtela zeptat, jak proboha probiha to presivani. A proc? Promin,ze se ptam,ale jeste jsem o tom neslysela a zajima me to.

vanea
14. dub 2019

Rodila jsem rychle, vnitřní i vnější poranění, takže jsem se hojila celé šestinedělí, sedla jsem si poprvé bez kruhu až po těch 6 týdnech a to tak jako..opatrně. Porod byl proti tomu procházka růžovou zahradou, ale já ho měla fakt krátký a hezký, takže jsem pak byla nemile překvapená...základ je hodně větrat🙂

treasurka
14. dub 2019

@calvac To hojení bylo horší, než porod, to ti povim, a to trval skoro 30 hodin... No někde uvnitř mi prasklo šití, ani jsem o tom popravdě nevěděla, přišel na to doktor při prohlídce po šestinedělí. Přešívání bylo ambulantní, jenom mi to opíchli sešili a domů jsem jela tramvají ;)

leymea
14. dub 2019

Ja mela jen male vnitrni poraneni (7 stehu, malej me natrhl raminkem), prvni tyden uplna pohoda, ale pak se to zhorsilo a zacalo to docela dost bolet, ale sedela jsem normalne. Rodila jsem v srpnu tak to horko nebylo idealni na hojeni a hlavne ja blbka jsem si pak vzala normalni vlozku (kdyz uz jsen krvacela min) a tim jsem to nejspis zapricinila.

calvac
14. dub 2019

@treasurka To si neumim predstavit, teda fakt des. Pane boze, ty si jeste domu jedes tramvaji!?!? No a dnes to mas v poho nebo jsou i nejake problemy jeste ted?

treasurka
14. dub 2019

@calvac Měla jsem to kousek a dojela jsem domů, dřív, než mi to přišlo k sobě, takže to nebylo tak hrozný. Jinak naštěstí pak už vše ok. První porod byl 2014, druhý 16 a třetí 17 a všechno drží jak má ;)

calvac
14. dub 2019

@treasurka Diky za vysvetleni. Zeny jsou fakt neskutecne. Jsi dobra. Opravdu.

treasurka
14. dub 2019

@calvac Jé, děkuju =) Já jsem někde četla, že výraz "má na to koule" je hrozně nevýstižnej, protože koule jsou citlivý, a nic nevydržej, kdežto ty ženský partie... =D

hannasweet
14. dub 2019

Ja mela ranu taky velkou. Brzy mi popraskaly stehy, rana mi hnisala. Bylo to uz 6 tydnu a porad to bylo zle. Pak jsem udelala na radu silny odvar z rapiku, namocila do nej vatu a tu vatu 2x denne prilozila na 20min na ranu. A krasne se mi to stahlo

calvac
14. dub 2019

@treasurka Jooo, to je presne. Jeste jsem to neslysela,ale je to vystizne a stoprocentne pravdive.

helca363
15. dub 2019

Já měla taky velký poranění a domů mi ještě k tomu praskl steh.... Udělala jsem odvar z dubové kůry a tím to několikrát denně polejvala. A mazala bepanthem a po tom se to hodně rychle zlepšilo. Ale i tak to trvalo 14 dní určitě.... Přišlo mě to jako věčnost.

ange_de_la_morte
15. dub 2019

U prvního porodu jsem měla nástřih - otok jsem měla asi týden, šití bolelo docela dlouho, 3 týdny jsem si pořádně nesedla a chodila čůrat jen do sprchy, ani pak to nebylo bůhví co , první 3 dny po porodu jsem si říkala o léky od bolesti - nešlo to vydržet - nevěděla jsem jak mám sedět a kojit malého - v leže jsem ho neuměla přiložit, celkové hojení bylo zdlouhavé - sex po šestinedělí fakt nepřipadal v úvahu :Đ jizvu jsem cítila ještě 2 roky po porodu

Druhý porod byl něco jiného - i když jsem byla nakonec šitá mnohem víc - původní jizva z nástřihu se mi tak nějak roztrhala na cucky ( dle doktorky co mně šila po druhém porodu to šití po prvním značně odflákli takže asi proto) - už v porodnici jsem normálně seděla, zašla si na záchod i bez toho abych musela do sprchy, celkově jsem normálně fungovala a o šití skoro nevěděla, teď mám 10 týdnů od druhého porodu a jizvu mám tak krásně zhojenou jako bych nikdy ani nerodila.

Takže asi i záleží jak jsi zašitá - druhá lékařka si s tím fakt dala hodně práce .. jinak mám dobrou zkušenost s Rosalginem - míchala jsem si ho do flašky od Jupíka a polívala zvenku několikrát denně

martaskaaa
15. dub 2019

@tervi Aha, to je zajimave, ja chodila po wc. S tim kondomem slysim poprve, tak treba nekdy priste😂

eldrag
15. dub 2019

ja dostavala zmrzlého pindoura (kondom) v porodnici, otekla jsem byla dost, nicmene pomahal gel z dubove kury na mytí a hlavne, to chce po vypadani stehu tu jizvu pravidelne rozmasirovavat nebo ti zatuhne a budes mit problem do konce zivota.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru