Jak dlouho trval váš porod?

baru.v
9. únor 2009

Protoze uz se to blizi, chci se zeptat, jak dlouho trval vas porod? Mam na mysli dobu od zacatku kontrakci do porozeni miminka 🙂 a pro ty, kdo to uz maji take za par, prikladam odkaz na clanek o prubehu porodu, ktery jsem si rano precetla 🙂 http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=p...

weverka11
29. zář 2011

dlllho predlllho...2 vyvolavacky, 24 hodin ukrutnych bolesti v chrbtici, prasknutie vody doktorom a oxytocin, dalsie 4 hodiny ukrutnych bolesti, ale to uz v podbusku, normalne kontakcie, a potom este 4 hodiny s epiduralkou - to uz bola pohodička...

handm
29. zář 2011

Přenášela jsem podle termínu z UZ už skoro 14 dní, v pondělí v poradně mi udělali Hamiltona s tím, že když neporodím, ve středu vyvolávání. V úterý kolem poledne jsem začala pomalinku cítit nějaké kontrakce,a le nic zásadního. Pak se to začalo zrychlovat, byly pravidelné. Tak jsme asi na 16,00 dorazili do porodnice, to bylo ejště taky docela dobrý, kontrakce co 3-5 minut pořád. A malej se narodil v 20,38 🙂 Takže to na prvorodičku docela šlo. N avíc jsem do toho Hamiltona nepoznala, co jsou poslíčci, křížové bolesti nic. Bylo mi furt báječně 😀

sonnnka
29. zář 2011

kontrakcie zacali o 9 rano a porodila som o pol 6 vecer... samotne tlacenie uplne v pohode, to ma ani nebolelo ale tie kontrakcie predtym ma dost vycerpali. bola som prvorodicka a porod mi vyvolavali lebo som prenasala. zelam vela sil a zdrave babatko

boobinka
30. zář 2011

u me zacaly kontrakce v sobotu kolem 5h rano a mala se narodila az v pondeli ve 13:27h. Ale nejrychlejsi prubeh byl az to pondeli kdy me pichli v 8h rano vodu a v tech 13:27h na nas konecne vykoukla princeznicka... 😉 porod mi nemohli nijak urychlit kvuli jizve po predchozim cisari.

zenabla
30. zář 2011

9 hodin od prveho naznaku po vyklznutie drobca. Z toho prvych zhruba 6 hodin este doma, kedze vsetko bolo ok.

rora
2. říj 2011

Mne 0:20 odtiekla plodova voda, asi tak do 2:00 slabucke bolesti asi po 15 min intervaloch, no 2:30 sme uz pre istotu isli do nemocnice kde mi povedali ze som uz na 6cm otvorena, od 3:00 som bola na sale, najprv predychavala kontrakcie a asi tak 3:30 sme isli na to a 4:35 bola mala na svete :D takze taka rychlovka to bola podla mna 🙂

_________________________
I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://e.exps.me

alzbeta.hod
6. říj 2011

@rora nádherný porod

gabuci
6. říj 2011

@rora,mala si krásny,lahučký, rýchly pôrod.Ja som mala o niečo dlhší ten prvý.23:50 mi odtiekla plodová voda.2:45 ma prijali do nemocnice.4:45 ma vzali už na sálu.5:00 mám zapísané,že sa mi narodila dcérka.Druhý p.16:45 ma prijali,19:10 malá bola na svete.Prvýkrát ked som išla,tak som bola na 5cm otvorená.

mkr
6. říj 2011

můj druhý porod byl velmi rychlý 🙂 v pátek mi dr. udělat hamiltona a od té doby jsem měla mírné bolesti v podbříšku, ty jsem nějak moc neřešila až odpoledne jsem si to stopla a byli po 7 min, ale nebylo to nic hrozného v 11 večer jsem šla spát a v 1 to ve mně luplo, v 1:15 odtok plodové vody, o půl jsme vyjeli do porodnice, protože po odtoku mi začli kontakce po 2 min, ve 45 jsme projížděli branou nemocnice a ve 2 ráno byl brouček na světě, takže to byl pěkný fofr, na jedno zatlačení byl venku, bohužel manžel byl na chodbě a sestra nestihla pro něj skočit, tak přišel až se setrou co si jela pro malého :(

rora
6. říj 2011

@alzbeta.hod
@gabuci veru lepsie som si to ani nevedela predstavit, sice netvrdim ze som si neuzila bolest,ale tak to k tomu patrilo, chvalabohu to slo same velmi rychlo a nelutujem ze som nechcela ani epidural. no mam na samotny porod pekne spomienky 🙂

alzbeta.hod
6. říj 2011

@rora jj bolest k tomu patří i když to vše trvá třeba jen 10 minut jako u mé kamarádky....

gabuci
6. říj 2011

@rora aj ja vždy hovorím každej jednej,že ja tiež mám len pekné spomienky.A ten prvý okamih,ked som uvidela prvé moje bábo,to sa nedá ani napísať ako som sa cítila.Na to nenájdem slová.

aneta15
20. říj 2011

první porod 18 hodin,druhý 40 minut 🙂

lenulak
20. říj 2011

první porod 7h, druhý 2,5h 🙂

misanda
20. říj 2011

kontra 4 hodiny, hned po pěti minutách...pak akutní císař...do pěti minut uspaná na sále a do dalších pěti minut byli děti venku 😉

alexandra
20. říj 2011

Prvy cca 17hod, druhy asi 4 😉 Pocitam od chvile, ked som vedela, ze v ten den to bude, v prvom pripade od vyvolavacky, v druhom ked som sa po kontrole v poradni ocitla na boxe, lebo som bola na 4cm otvorena uz na poradni 😀

tehulka2011
20. říj 2011

4 hodiny

cervena_ciapocka
20. říj 2011

6 hodín, s vyvolávačkami lebo samému sa nechcelo 🙂

anzelik
20. říj 2011

ja som mala rychlovku o 20hod som prisla na prijem a 22.26hod uz som mala batoztek u seba 🙂

bubliinka
20. říj 2011

Přijeli jsme do porodnice v sobotu v 23:00 s bolestma v neděli v 14:30 praskla voda a v 3:10 v pondělí byla malá na světě 🙂

katka3012
20. říj 2011

O 17 mi odtiekla plodova voda,o 18 sme boli v nemocnici,od 22 zacinali bolesti a rano o 8:05 sa mi dcerka narodila 🙂

cicusmicus30
20. říj 2011

Ahojte kocky.Mam 28 rokov a rocneho syna.Ako prvorodicka som mala velmi rychly a bezproblemovy porod,ktory trval len 2 hodiny a 40 minut.Rano o 6 hodine ma prijali a 8.40 som ho uz videla pri sebe.Chcem sa spytat,ci druhy porod bude trvat este kratsie,kedze sa hovori,ze to druhe ide rychlejsie.Planujeme mu sestricku,tak ma to zaujima.Dakujem.

gabuci
21. říj 2011

@cicusmicus30 môže byť,ale nemusí.Susedka 2x rodila spontánne a rýchlo,tretí jej nešlo a mala cisársky.Ja som mala rýchle pôrody,druhý ešte rýchlejší,možno len preto,lebo pri druhom som dostala infuziu oxitocín.

mitka2007
21. říj 2011

cca nejakych 10-11 hodin a nakoniec sekcia 😅

jasekd
21. říj 2011

@cicusmicus30 To ti nikdo nerekne, ja mela prvni spontanni 9 hodin od kontra po 5 min., druhy preindukci Prostinem, 12 hodin od kontra po 5 min. Ale druhy naprosto nekomplikovany a lehci v 2.dobe porodni, za chvili byla venku, bez nastrihu, male natrzeni, a to mela vetsi hlavu (36,5). Prvni dite mi spatne rotovalo, navic jako prvorodicka to clovek hur zvlada, takze za me jasne 2.porod lepsi, i kdyz delsi a o neco bolestivejsi asi.

cicusmicus30
21. říj 2011

@jasekd Tak dakujem,no dufam,ze aj druhe pojde aspon tak lahko ako prve.Ako druhorodika sa budem bat viac.Prvy krat som sa vobec nebala.

jasekd
21. říj 2011

@cicusmicus30 Ceho se bojis, kdyz jsi to mela v pohode? Na tvem miste bych se spis bala, zda to vubec stihnu 😀 Jasne, vzdycky muze byt problem, ael az to bude aktualni, tak nejak se bat prestanes. Ja se po prvnim bala dost, a pak jsem druhou prenasela a spis uz se tesila, az to zacne 😉

cicusmicus30
21. říj 2011

Dakujem za povzbudive slova.Ja by som kazdej priala,aby mala taky porod,ako ja.Prajem vsetko dobre.

x142071
23. říj 2011

Mě začali mírné bolesti kolem 20hod.večer, do půlnoci jsem už neusnula, o půlnoci praskla vody, po cestě autem jsem už měla kontrakce po 4 min., do porodnice jsme dojeli v 1hod. a porodila jsem v 3,45. Docela jsem se porodu bála, ale musím říct, že mě to jako prvorodičku mile překvapilo, že to šlo tak hladce a ráda na to vzpomínám 🙂 Pro mě to byl opravdu nejkrásnější zážitek v životě!

carodkaa
23. říj 2011

11hod od prasknutí plodovky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru