• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak hodně ovlivňuje hořčík porod?

18. května 2013 
Ahoj, na hematologii mi ve 38 týdnu řekla doktorka ať beru hořčík, kvůli křečem v lýtkách (nebyla jsem schopná někdy ani chodit po celý den, nohy nahoře, promasírování nepomáhali). Dnes přenáším druhým dnem. Hořčík jsem raději vysadila, prý se nesmí ke konci těhu. Jaký máte na hořčík a přenášení názor vy?
14. lis 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Hořčík jsem brala kvůli poslíčkům už od 16.tt. Ve 35.tt mi ho v rizikové poradně zatrhli, že se před porodem nemá. Rodila jsem přesně o 2 týdny dřív, ale 30h! Jestli to teda bylo tím hořčíkem to nevím, ale byl to horor :fearful:
14. lis 2011 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
na křeče jsem si naordinovala banány - tak o jeden až dva víc, než normálně a pomohlo mi to :slight_smile: zkus
15. kvě 2013 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
horcik by se opravdu nemel, protoze uvolnuje svaly a tudiz by mohl mit negativni vliv na kontrakce / stahy delohy (coz je taky sval)
15. kvě 2013 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hořčík - magnesium má vliv a to velký! Vysadit by se měl opravdu nejpozději dva týdny před termínem (tedy vlastně už v termínu fyziologického porodu)!!! Při obou porodech se mě při příjmu na užívání hořčíku dotazovali.
18. kvě 2013 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
samotnou mě to zajímá, našla jsem tuhle odpověď jednoho pana dr. (o užívání Mg do konce těhotenství) :
http://www.porodnice.cz/node/40620
18. kvě 2013 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek