Jak jste to zvládaly 6 týdnů po porodu?

lucivalesova
16. zář 2016

Maminky jak jste to zvladaly 6.tydnu po porodu?Ceka me to v prosinci a uz ted me prepadaji myslenky zda to zvladnu!

mon_88017
16. zář 2016

Levou zadní 😎 Akorát mi nikdo neřekl, že se sesypu až po 8 měsících a skončím na antidepresivech 😎

lucivalesova
autor
16. zář 2016

Jezisisi a co se stalo

mon_88017
16. zář 2016

@lucivalesova celkem nic, znáš takový to "stokrát nic umořilo vosla"? Tak přesně to se stalo 😎

lajla
16. zář 2016

@lucivalesova v klidu😂 zbytečně se stresovat dopředu...bude to uuuzasne období seznamování😉

lucivalesova
autor
16. zář 2016

Proste mam pocit ze to nezvladnu a sesypu se,jsem docela stresar ve vypjatych situacich

mikilenka
16. zář 2016

Ahoj, byla jsem s manželem sama na dvojčata a zvládlo se to. Odsunula jsem stranou zbytečnosti a věnovala se jen jim. Někdy si na to vzpomenu a říkám si, jak jsem to mohla všechno zvládnout...maminky jsou na to asi naprogramované 🙂
Jen se nestraš dopředu, k ničemu by Ti to nebylo. Přeji hodně sil a klidu 🙂

mon_88017
16. zář 2016

@lucivalesova neboj, ženská vydrží víc jak člověk.... A když se složíš, tak se složíš, ono se to nepotentí aj bez tebe 😉

lajla
16. zář 2016

@lucivalesova vypjaté situace jsou ale jiné😉

lucivalesova
autor
16. zář 2016

Jake to bylo ty prvni dny doma,kdyz jeste nevite jak presne vse delat.

lajla
16. zář 2016

@lucivalesova není žádný důvod se skládat...pokud máte sebemenší obavu že to budete hůř zvládat...i když opravdu nevím proč!!! Zkuste kontaktovat homeopata nebo někoho kdo míchá bachovky, jsou na tyto situace jako dělané

lucivalesova
autor
16. zář 2016

@lajla tak jinak,panika ze nevim co delat.

lajla
16. zář 2016

@lucivalesova nikdy nevíte nic přesně...každé dítě je jiné, seznamujete se,ucite...miminko dá samo.brzy najevo co potřebuje...a to jste ze začátku pouze Vy, vaše teplo, klid, jedině Vám bude věřit...a opravdu nestresujte, dítě to citi

zmrzlinka
16. zář 2016

S ditetem jsou horsi veci nez šestinedělí....rozhodne nema cenu se tim stresovat.Zvladli to jine ,zvladnes to i Ty.

lucivalesova
autor
16. zář 2016

Asi ted mam strach a pak to zvladnu jedna dve.Jen me desy ten pocit ze vsichni jsou daleko a ja se budu muset spolehnout sama na sebe.

lajla
16. zář 2016

@lucivalesova panika neeeee😉 to si jen myslíte...
Takové ty klasické úkony přijdou samy, a zbytek Vám mimi naznačí
Zvladlo to milion maminek, nebudete jiná😉
Kdo Vás tak straší? Nectete hororové scénáře, většina jich je už i docela prikraslena...

lajla
16. zář 2016

@lucivalesova zvládnete...
Ani přítel, manžel?
Máte ještě čas na dulu, laktační poradkyni...

lucivalesova
autor
16. zář 2016

Diky za uklidneni,mam ted asi nejake spatne myslenky,to bude tim ze manzel uz je tyden pryc a ja sama doma.Asi mi to leze na mozek a moc myslim na blbosti

lajla
16. zář 2016

Přesně, pusťte si nějaký hezký film, nebo otevřte pěknou knížku pohladte bříško a všechno bude fajn😉

pajula123
16. zář 2016

Hele on ti tady stejne nikdo nerekne,jak to bude vypadat u tebe... Jsou mimca,co porad spi,pak mimca,co naopak moc nespi a vyzaduji blizkost maminky hned od zacatku. Mimca,co jsou spokojena sama v postylce a jina,ktere musis nosit,jinak placou. Nektera se koji co dve az tri hodky,nektera prakticky nonstop,nekdo nekoji a je hned od zacatku na UM. Kazda se taky jinak zotavujeme po porodu. Nesnaz se premyslet,jake to bude,neplanuj,co budes jak delat/nedelat. Mne se vse prevratilo naruby,nic takoveho jsem necekala. Ver sve intuici,ta ti lip nez vsechny rady rekne,co zrovna ty a tve mimco potrebujete. A nesnaz se byt dokonala-pripadny neporadek v byte nikam neutece,prezit se da chvili i na chlebu s maslem,hlavni je byt co nejvic v pohode pro sve miminko. Kdybych nekdy znova rodila,jen bych predem vsem rekla,ze navstevy az po sestinedeli-manzel moc neumi rikat ne a me navstevy fakt obtezovaly a rusily z napojeni na maleho.

anniesfibis
16. zář 2016

asi nejhezci obdobi vůbec...hlavne v porodnici...podle mne to dost ovlivni to, jak budete rodit...pokud prirozene s bondingem, prisatim a pod. bude vse krasne

lucivalesova
autor
16. zář 2016

@pajula123 dekuji to bylo mile a budu se snazit na to nemyslet,na miminko se strasne tesime a z toho me ted napodlo zda to zvladnu,nechci nikoho otravovat.

pajula123
16. zář 2016

@lucivalesova Moc drzim palce,at to nejenom zvladnes,ale i si to s miminkem hezky uzijete-prozijete! 🙂

evaamy
16. zář 2016

V pohodě.

leki
17. zář 2016

Čauko. Neboj, bude to v pohodě. Mě tak 14 dní trvalo, než jsem si navykla na nespací režim a pak už bez problémů. Manžel byl sice první 4 dny doma, ale pak už jsem na to byla též sama a v pohodě. Pokud se navíc na miminko moc těšíte, určo to bude fajn. Mimčo sice bude asi plakat, možná nebudeš vědět co zrovna potřebuje, budeš nevyspalá a muset si zvykat na nový režim, ale věř mi, že vždycky když se na tebe podívá, nebo uvidíš, jak hezky spinká.. řekneš si, že i ten řev bys vlastně za nic nevyměnila 😉 A že něco nevíš, ono se to naučíš a na všechno příjdeš. Já neměla načtený nic a vše řešila "za pochodu", případně pocitově a mrňous je v pohodě 🙂
S těma návštěvama bych taky počkala až po šestinedělí, nebo až si prostě vytvoříš nějaký systém. Já jsem navíc i těm prvním i řekla(na radu mamky), že si pohoštění a tak musí nachystat sami a všichni s tím byli v poho 😉

pafca4
17. zář 2016

napíšu vám, jak bych to zpětně udělala já, já měla poporodní deprese,ale ted nechápu proč 🙂 zaprvé: když bude miminko spát, věnujte se sama sobě (čtěte si, relaxujte, odpočívejte), to je po porodu důležité. Uklidte si pořádně byt (dům), než se miminko narodí, at pak děláte jen drobné poklízení, které vám zabere chvilku denně. Na první týden si třeba navařte jídlo do mrazáku,pokud nemáte nikoho, kdo by vám pomohl. POkud máte partnera, tak at si s vámi vezme týden dovolenou a s úklidem vám pomůže. Když bude miminko vzhůru, tak potřebuje jen málo věcí v prvních dnech. Přebalíte ho, když bude pokakané (počurané)-já přebalovala při každém kojení. Nakojíte ho,kdykoliv bude mít hlad (nemusí to být po třech hodinách,jak se někde píše, prostě kdykoliv si řekne) a pak si ho budete jen užívat v těch chvílích, kdy bude vzhůru. Pochováte si ho, nebo si s ním zalezete do posele a budete se s ním ňuňat 😉 Pokud bude hodně plakat, tak většinou pomůže právě prso, nebo pochování. A pokud by vás, tak jako mě, po porodu napadaly černé myšlenky o tom, jak se vám naprosto zhroutil dosavadní život, věřte, že cca po roku dítěte se vše hoodně změní 🙂

mika251
17. zář 2016

@lucivalesova prečo by si nevedela,co mas robiť? Si mama, neboj sa vlastnej intuície a vnútorného pocitu, sleduj bábätko a vnímaj jeho potreby, jeho nálady, vykasli sa na všetko ostatné a hlavne sa neboj. Sebaista matka ktorá sa nebojí svoje dieťa chytit, manipulovať s ním, maznať sa s ním hneď od narodenia nemá dôvod prepadať panike.

lucivalesova
autor
17. zář 2016

@pafca4 tohle je to co jrtem potrebovala slyset,ten pocit jaky jste mela vy a proc.Manzel si dovolenou urcite veme,je kuchar takze vareni je jasne,uklizeno to urcite bude 100% jsem puntickar a na tech par dni v chaosu to preziju,hlavni strasak byl jak zvladnu prtavce,jak budu kojit,co budu delat kdyz bude plakat,jak mu hlavne neublizit a delat to zpravne ale strasak se taky vytraci a verim ze kdyz to zvladly kdejake telatka tak to zvladnu taky.

cb
17. zář 2016

Zvladnete to na jednicku... Ja mela stejne obavy, ale kdyz jste v koncich, tak funguje autopilot 😉

luckylee
17. zář 2016

Ja jsen taky velky stresar a hodne jsen zmatkovala a to predevsim protoze ze jsem uz v porodnici ziskala pocit,ze bez cizi pomoci to nezvladnu...Stalo me to kojeni bohuzel tak urcite poradim si predem sehnat cislo na laktacni poradkyni ktera te kdykoli milym slovem uklidni a pripadne dorazi domu ti pomoci a poradi i ve vice vecech.🙂 Urxite si zamraz to jidlo a nic nedelej.Jen se venuj miminku a na ostatni se vykasli.Maly ma 5m a taky jsem se nakonec neslozila.😂

gracinka7
17. zář 2016

To půjde 😉
Pro mě bylo největším stresem kojení. Nešlo to. Brečel prcek, brečela jsem já. Bylo to šílené. Manžel mi ho v noci nosil. Mě se tak strašně chtělo spát a on pořád řval...
Přes den to mezi kojením šlo. Venku v kočárku se mu dobře spalo. Chodila jsem na dlouhé procházky, doma jsem stíhala všechno s přehledem, každý den jsem vařila a k tomu mám dva koně, které jsem taky nešidila. Když budeš chtít, zvládneš všechno 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru