Jak se projevují a bolí kontrakce?

luciemeli
1. kvě 2012

Ahojky holky jsem ve 31. týdnu a chtěla jsem se zeptat jak se projevují kontrakce?(Já vím, že to poznám...) a jak bolí...prosím popište mi to...Docela dost mě toto téma zajímá...a nevím, co mě všechno čeká. Děkuji 😒

bonbbonek
11. čer 2017

Díky za rychlé reakce! 🙂 Teď se mi bolesti zas trochu prodlužují :( Tak nevím...Jinak síla bolestí je taky "dobrá" teda.. já, když nebrala HA, tak jsem měla šílený bolesti. Nu a tohle je dost podobný a jestli to má být ještě horší, tak nevím teda :D

terezapetrova
11. čer 2017

@bonbbonek to zvladnes!! 🙂 verim tomu 🙂

normalnimatka
11. čer 2017

@bonbbonek těš se na broučka, mazli se s mužem, občas si dej sprchu, dejchat, měň polohy a uvidíš🙂 nemysli na to, jesi to bdue nebo nebude horší:D soustřeĎ se na teď. držim palce🙂

bonbbonek
11. čer 2017

Díky holky za podporu 🙂 Už týden přetahuju, takže se těším neskutečně, až malý bude venku :D Bolesti dopředu neřeším, jen když tu aktuálně je, tak myslím hlavně na to, že mám dýchat, pohupovat se a že malý by mohl být na cestě 🙂 teď mám zas stahy po 10 - 20 min.. už přestávám věřit, že se to dneska povede :D

terezapetrova
11. čer 2017

@bonbbonek tak to děláš s "řešením" bolesti naprosto správně 🙂

bonbbonek
12. čer 2017

Děkuji všem za podporu! Hlasim, ze po devate uz zacaly byt kontrakce jakz takz pravidelne, takze jsme v pul 11 dorazili do porodnice, kde mi rekli, k memu velkemu prekvapeni, ze uz jsem otevrena na sedm cm a v pul druhe se nam narodil nas krasny synacek! ❤ Takze jeste jednou diky moc! Pomohly jste mi moc! ❤

terezapetrova
12. čer 2017

@bonbbonek kraassaaaa 😊 moc gratuluju ❤️❤️ A není vubec zač..

dokument
12. čer 2017

uz jsi porodila, gratuluji, chci jen napsat, pro ostatni, jak vypadaji kontrakce. Bala jsem se, ze to nepoznam. Poznam, boli hodne 😀 ale tak jako...proste akutni bolest, jako treba, kdyz se bouchnes do hlavy nebo do kolene a chvili to jako by nemuzes rozdychat, takovy ochromujici bolesti. V podbrisku a rozlije se to do celyho tela. Zacne to jen hodne neprijemnymi stahy, pak az jsou vetsi bolesti, tak jak jsem popisovala. Jde to. Akorat je vycerpavajici, ze trvaji dlouho a pak ke konci mi prislo, ze jsou nonstop. Ale zalezi jak je vedeny porod. Mne pichli vodu, zbytecne vse popohaneli, takze ja jsem mela hned prudke nonstop bolesti. Ale da se to vydrzet. Nic zas tak hrozneho. Spis to jak se v cloveku kazdej hrabe...

normalnimatka
12. čer 2017

@bonbbonek téda, tak to je paráda🙂 gratuluju a přeju všem jen zdraví🙂

normalnimatka
12. čer 2017

@bonbbonek a jinak docela fjan přijet do porodnice a vyslechnout si takovejhle nález:D já tam jela, když sem měla stahy po 3 minutách a řekli, že jsem asi na 4,5, přičemž dopoledne jsem na prohlídce u doktorky byla na 4 :D pak x hodin stahů a oni že půl cenťáku..to potěší:D tak sem si ještě musela počkat.

bonbbonek
12. čer 2017

@normalnimatka no to by me asi kleplo 😀 mela jsem sileny bolesti a moc neverim PA, ze mi dali silny analgetika, pac to i tak bolelo jako prase 😂

normalnimatka
12. čer 2017

@dokument tak já jsem v pobřišku snad ani nic necejtila..bolely mě šíleně hlavně záda a přes to jsem nevnímala nic jinýho:D ta bolest je různá, různě silná a různě snášená🙂 někdo třeba cejtí jen tlak🙂

sandrasevcikova
17. led 2021

Holky já jsem dnes 38+0 a od včera od 23:15 mám šílené bolesti zad a podbřišku a nepravidelné kontrakce. Od 8mého měsíce mi odchází hlenová zádka po malých kousíčkách ale včera večer po koupání jsem měla na ručníku kus něčeho bílého (neprůsvitného) a od té doby mám ty bolesti. Mám před sebou 5tý porod ale tohle jsem nezažila tak nevím jestli začínám rodit nebo ne. Máte s tím někdo podobnou nebo stejnou zkušenost?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru