Jak to udělat, aby byl manžel u porodu? Nemáme hlídání

mishule78
16. pro 2012

Jsme v situaci, kdy řešíme jak bude probihat nas dalsi porod, mame dvojcatka a nema nam je kdo pohlidat a tak resime jak to udelat aby byl manzel u porodu...........ale na nic neprichazime, kdo a jak me odveze do porodnice a pak?Je tu nekdo kdo byl ve stejne situaci a nakonec rodila sama bez manzela?

kauculacek
17. pro 2012

A co to udělat obráceně? V době termínu se na pár dní odstěhovat k rodičům do Ostravy? 🙂

damada
17. pro 2012

@mishule78 jojo, lehce se to řekne 🙂 ..... Nedaleko Rudné 🙂

maciik
17. pro 2012

Napadlo mě to samé jako @kauculacek, co jet v termínu do Ovy? Nebylo by to možné? Zas je asi problém v tom, že by si manžel musel brát víc volna..☹

romantika
17. pro 2012

my to mame stejne, vlastne jsme podobnou situaci resili jen neslo o porod ale o horsi a jak slo do tuheho, dojeli obe babicky a to to mame taky 350km. Nicmene ikdyz sousedku s ditetem potkavam jednou za mesic, parkrat jsme pokecali a deti si hrali a kdyby slo do tuheho tak asi vrznu malou tam. Uz jsem jednou mela obtize a byla jsem sama doma s malou a chtela si volat zachranku a myslim, ze v takovem pripade veznmou dite sebou a tam ho podle mne nekdo pohlida. Nicmene pokud se s nekym nezkamaradis a bojis se deti sverit nezbyva ti nez rodit bez manzela. Ona je otazka jestli vubec u tebe dojde na prirozeny a zda vubec manzela a kdy pusti k porodu. U men to nestihl ani po dvou dnech cekani. Takze spis bych volila tu placenou chuvu a pozvala si ji parkrat dopredu na hodinu dve.
Mne manzela nepustili ani na pripravu takze to chce i na ten porod koukat z nadhledem. Neznam moc holek co po cisari rodili prirozene.

evaviki
17. pro 2012

a aka je sanca, ze budes rodit normalne? Nie su to ani dva roky, tak aby nehrozilo protrzeni jizvy.. :-/

mishule78
autor
17. pro 2012

@maciik o volno nejde, ale nema nas kdo ubytovat 😀 a hlavne na jak dlouho ze?jako cestovat hned po porodu do Phy fakt ne, my s dvojcaty jeli az zaskoro 2mesice do Ovy a byl to mazec....a byt 2mesice v ove u koho???to byla taky varianta, ale neuspela..........

mishule78
autor
17. pro 2012

@damada ju v Nucicich jsme meli mit podnajem:o)

mishule78
autor
17. pro 2012

@romantika
@evaviki no to nevim gyndar mi rikal ze ta moznost je a pokud by nebyla a byl by to cisar tak moznosti je teda vicero....ale ja cisar uz nechci zazit.........no uvidime...

evaviki
17. pro 2012

@mishule78 rodit doma? 😀😀

mishule78
autor
17. pro 2012

@evaviki to je dobry napad 😀 neee do toho bych nikdy nesla, to je tak veeeelky risk, ze ty co to podstupuji jsou silene zenske, dle me....me zachranovali zovot a nebyt v nemocnici tak tu nejsem.

mishule78
autor
17. pro 2012

@kauculacek Jak uz jsem vyse psala tam nas nema kdo ubytovat, kdyz tam jedeme tak spime jak kocovnici u svagra ti maji taky dvojcata a svagr s zenou spi na zemi v obyvaku a takto zit mesic ci dva to je silene.........

evaviki
17. pro 2012

@mishule78 😀😀 zartujem.. este ma napadla zmena porodnice,vo vrchlabi dakedy mohli byt aj deti,pocas finalnej faze ich pohlidala sestra.ale ako je to dnes.. netusim..

mishule78
autor
17. pro 2012

@evaviki no to je tedaaa hodnee z ruky, praskne mi voda a co nez tam dojedeme tak porodim v aute 😀 a jak ma clovek vedet kdy presne bude rodit abych si tam nasla nekde ubytko, je to uplne to same s tou Ostravou..........klidne bych rodila tam ale museli bychom bydlet v penzionu a pak tam zustat aspon mesic driv stejne s miminem nemuzes cestovat 400km anvic v zime????

damada
17. pro 2012

@mishule78 a nevyjde to v těch Nučicích? bych pak kdyžtak mohla zaskočit 😉 . . . to je pěkný, že máte v rodině tolik dvojčat 🙂

evaviki
17. pro 2012

@mishule78 preco?? Ja som mala termin povodne v unoru a chcela som tam rodit 🙂 nakoniec som musela v prahe. Ale aj s mojim rychloporodem by som to tam stihla 😀 Mas to blbe, fakt jedine chuva..☹

romantika
18. pro 2012

@mishule78 no je videt ze uz chytas predporodnipaniku taky si to pamatuji a manzela chces nejspis protoze mas spatne vzpominky s porodu. ale ja mela prirozeny a zavidim vsem po cisari, ono proste to jak to bude a jak dopadnes nenaplanujes a predstava ze prirozeny porod je jednodussi je opet jen v nekterych pripadech, stejne tak s cisarem. spis bych si pohlidala kde budu rodit a jak pristupuji k porodu ikdybych tam mela zustat sama a vzala si pujcku na chuvu. pokud nikomu v okoli neveris a nemas kamaradky pak uz te spasi jen penize. do ovy bych teda nejela kdyz tam nejsi uz mistni. jsem tam nekde z te strany a ani nahodou bych se tam nestrachala v tehu a s dvemi detmi. Co jestenejaky sourozenec, nemate? Ze by si vzal dovcu? To uz je ovsem v rodine jake mate vztahy a jak je narozeni dalsiho miminka pro vas dulezite.

lucie777
19. únor 2013

@mishule78 Tak jak jste to nakonec vymysleli?

mishule78
autor
19. únor 2013

@lucie777 nejak to neresime 😀 pokud pujdu CS tak je soupnem na ty dve hodky tady sousedce a pokud prirozene tak jedu sama autem. 😀

speedygon
21. únor 2013

@mishule78 řešíme pomalu to samé...tak snad to nějak dopadne...nabídla bych se Ti, ale už není čas na seznámení se s dětmi....možná bych to zvládla, třeba taky ne 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru