Sama u porodu, protože nemáme hlídání - pustili by pak na bonding?

luciiiiiiik
28. črc 2021

Pravděpodobně budu muset rodit bez partnera, nemáme hlídání pro našeho prvního syna. Dávat ho někomu na hlídání s vidinou, že tam bude plakat, je pro mě těžší, než rodit sama. Do porodnice bych ráda až na poslední chvíli a ambulantně. Je reálné, aby pokud bude všechno v pořádku, ke mě pustili na bonding jak partnera, tak i 4 leté dítě? Nebo mám spíš počítat s tím, že je uvidím až při odchodu? Naše porodnice pouští ambulantně po 6h. Máte některá podobnou zkušenost?

felixfelicis
28. črc 2021

Otázka je, jak s tím zamícha covid, já rodila před ním. Ale měla jsem děti u bondingu 2x.

dominge
28. črc 2021

@luciiiiiiik cvuli covid ti tam dítě nepustí

cherie24
28. črc 2021

@luciiiiiiik řekla bych, že to bude za prvé na domluvě s porodnicí a za druhé podle covid situace 😏

kosi_cek
29. črc 2021

@luciiiiiiik určitě to bude záležet na konkrétní porodnici, počítám, že tohle by byl mnohde problém i mimo covidová opatření, rozhodně to není v porodnicích standart, respektive otec dítěte ano, má na to i právo, není to návštěva, sourozenec nikoliv. Naopak by možná nemusel být problém odejít z porodnice ještě dříve? Já rodila nedávno a mohla jsem odejít rovnou ze sálu po dvou hodinách (a to bylo v porodnici, do které se ambulantně rozhodně rodit nejezdí, rodičky vybírají jinou, já tam skončila naprosto neplánovaně). nešla bych přes novorozenecké, to se pak dělá i covid test..Jistě to záleží i na přítomnosti-ochotě neonatologa a porodníka, kteří musí vystavit negativní revers k podepsání. V tomto bude hrát zásadní roli, i vzhledem k Tvému přání, čas porodu a porodu placenty, od té se třeba počítají 2 hodiny pobytu na sále.Já např. porodila před jednou v noci, placentu skoro hodinu po + 2 hodiny, ale pořád čas, kdy většina spí, zvlášť děti. Takže jsem šla až po 8mé ráno, covid test mi nakonec nedělali, že tam budu chvilku a na pokoji zatím sama 😃 Ale super, tím, že to bylo takhle v noci, tak si mé nepřítomnosti skoro nikdo doma nevšiml 😉

luciiiiiiik
autor
29. črc 2021

@kosi_cek děkuju, já byla smířena s tím, že si mne až vyzvednou, ale pak mě napadlo tohle 🙂 samozřejmě, když se narodí o půlnoci, tak pro mne nikdo nepojede a zůstanu do rána. O 2h po porodu vím, že můžu odejít, ale nechci zbytečně prudit, když mají zaveden odchod po 6h. Jsem i smířena s tím, že tam třeba ty tři dny zůstanu, ale chci dopředu znát mé možnosti 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru