Jak vám začal porod? Praskla voda nebo kontrakce?

bramburka
22. říj 2007

Ahoj holky, co uz jste po porodu, chtela jsem se zeptat, jak vam zacal porod? Praskla vam voda a pak zacaly kontrakce, nebo nejdriv kontrakce? Díky.

grisgot
7. srp 2009

Zdravím desszi, pajka a jarimka..kéž už by to bylo za námi, že? 🙂 Já mám termín v neděli..

pajka888
7. srp 2009

jj, už aby to bylo, já bych tak chtěla zítra... 🙂

susik77
7. srp 2009

Ahojte,ja som mala prvy porod tyzden po termine. v piatok mi zacala odchadzat hlienova zatka s trochou krvi , v nedelu od rana som mala tvrdnutie rucha-ale nebolo to nejak drasticke, okolo 21.40 zacali pravidelne kontrakcie, okolo polnoci mi praskla voda, ale vytieklo len trochu, do 2 hodin boli kontrakcie po 3 minutach, tak sme odisli do porodnice, tam mi dali Yal, potom hned praskla voda uplne, dostala som epi, oxytocin, mala sa narodila v pondelok 10.49. Takze dohromady to trvalo 13 hodin.
Teraz mam termin 27.8. Uz 3 dni mam hnacku, citala som, ze je to priprava na porod, tak som zvedava kedy to pride.

pajka888
7. srp 2009

Susik77, to jsi mě moc nepotěšila, já žádné příznaky nemám ☹

susik77
7. srp 2009

pajka: nemusis mat vobec, ked ti praskne voda, vsetko pride naraz 😉

pajka888
7. srp 2009

Ale mě včera doktorka říkala, že pokud nemám poslíčky, tak rodit brzo nebudu.

susik77
7. srp 2009

pajka: to nemusi byt pravda, ja som nemala ziadne poslicky, az v den D vecer prave kontrakcie 😉 a to som tyzden prenasala. niekto ma poslicky aj mesiac a rodi po termine 😉

grisgot
7. srp 2009

susik..a prosím tě, jaký je tedy zásadní rozdíl mezi poslíčky a kontrakcemi? ☹
Já první rodila vyvoláním, tam mě naběhli hned hodně silné kontrakce každé dvě minuty..pamatuju si jen šílenou bolest..

susik77
7. srp 2009

poslicky mozu byt bud ako menstr. bolesti, nepravidelne, al. tie nebolestive kontrakcie-nebolestive tvrdnutie brucha-tiez nepravidelne.
prave su pravidelne, kazda kontrakcia trva aspon polminuty-teda aspon ja som to tak mala.
odlisit sa daju vo vani, al. v sprche-ak nepomoze tepla voda-jedna sa o prave kontrakcie

grisgot
7. srp 2009

susik..díky, tak to mám určitě kontrakce..v noci mě vzbudila bolest vystřelující do bříška a do zad..vždycky jakoby se vzrůstající tendencí a pak to zase pomalinku utichalo a každých deset minut..to šlo ale ještě ležet..teď to mám znovu, už to ale musím rozchodit 😖

pajka888
7. srp 2009

Jé grisgot rodí, super, závidím, já chci taky... 🙂

Tak já budu čekat, snad to bude taky brzy, nic jiného mě nezbývá. Holky a nevíte jaké je to vyvolání?

desszi
7. srp 2009

shaula dakujem, uz mi je to uplne jasne s tou zatkou 🙂
grisgot veru uz nech to mame za sebou, hoci ja mam este jeden tyzden a cosi, ale vidim ze u teba uz tusim zacalo, tak hlavne nech je to rychlo a stastne za tebou s co najmensimi bolestami 🙂

jarimka
7. srp 2009

jaj aj ja by som uz chcela rodit tak dufam ze sa to coskoro rozbehne 🙂
grisgot držim ti palčeky nech to už maš za sebou a maš krasne miminko

pajka888
7. srp 2009

Jarimka, máš stejný termín jako já, tak jsem zvědavá, která to zvládne dříve...
A jak se cítíš, máš nějaké příznaky?

blackie26
10. srp 2009

ahoj ste tu nekdo?

pajka888
10. srp 2009

já se hlásím

blackie26
10. srp 2009

ahoj tak jak je?
uz to mame za par doufam

pajka888
10. srp 2009

snad to bude brzy, zítra jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá. Jsem měla v neděli asi poslíčky (nějak to nepoznám), tak snad se to blíží.
A co ty, máš nějaké projevy blížícího se porodu?

blackie26
10. srp 2009

brisko mi jde dolu zada mne bolej od u tery obcas se mi dela tvrde brisko a podek mne bili tak jak bych to mnela dostat co si o tommyslis? vsich ni rikaj ze to bude do tydne

pajka888
10. srp 2009

taky si myslím, že nakonec budeš rodit dříve než já. 🙂

Mě břicho tvrdne už 2 týden, od neděle mě bolí kříže a pobolívá podbřišek, dnes jsem si dala teplou vanu, tak uvidím zítra na kontrole jestli se otvíráme. Jsem byla na kotro ve čtvrtek a vůbec nic nenasvědčovalo porodu, tak doufám že se to změnilo.

blackie26
10. srp 2009

tak mi pak dej vedet .uz vecer ani nejim to se proste neda

pajka888
10. srp 2009

Zítra písnu, už valím spát, tak dobrou.

kovik
10. srp 2009

především přeji všem maminkám hodně štěstí a pevné nervy při čekání na porod a potom hodně sil při porodu.
jsem maminkou 16 měs. chlapečka a na porod vzpomínám jako by to bylo včera.
mi jsme přenášeli týden, bylo Po a ráno jsem musela na zátěžový test. prý se porod po něm rozeběhne, ale nic se nedělo, nakonec jsem jela domů stím že ve ST. nastopím. Musela jsem jít ještě ten den ke své praktické dr. na nějaké testy, jelikož hrozil císař. ( malej byl větší a já menších rozměrů ) Nakonec jsme v noci Po na Út jeli do porodnice, jelikož mi praskla voda, ale nic se nedělo. žádné bolesti, žádné otevíráni. již si mě tam nechaly a manžela poslaly domů. ( tak tohle byla situace do který jsem se nechtěla dostat, aby manžela poslaly pryč a já tam musela zůstat)
celí úterý se nic nedělo, jen jsem dostala antibiotika, a udělali mi nějakej hmat ( to byl děs )
ve středu ráno mi zavedli nějaký gel na vyvolání, taky se nic nedělo jen po 6 min. slaboučké bolístky. plodová voda mi vesele odtékala dál a já byla na nervy ☹ maminky na sále rodily jak o závod
No a pak večer od 21.00 kdy mi dali něco na spaní to začlo, bolesti silné po třech min. bylo mi špatně a celou noc jsem skuhrala ( chudák maminka která byla se mnou na pokoji, asi se moc nevyspala 🙂 )
ráno konečně byla vizita, rozhodli se mi dát kapačky. Ale stále jsem se neotvírala, už jsem se smiřovala s císařem, ale doktor mi slíbil že dnes porodím, tak či onak.
zavolala jsem manžela a šla na přípravu. Jak to bolello se ani nedá vysvětlit, ale nebála jsem se. dostala jsem asi 4 kapačky a epidu. tož bylo uplně úžasný, v momeňtě se mi ulevilo a cítila jen tlak na konečník. ale mohla jsem se zase smát. Dokonce jsem se začala otevírat a najednou mě přepadl veliký tlak a nutkání tlačit, jenže jsem měla zakázané tlačit, protože jsem byla jen na 8 prstů a ublížila bych sobě i malému, tak to jsem se opravdu bála, nešlo to zastavit ani rozdýchat a nějakým zázrakem ( samozřejmě příroda ) se Davídek narodil něco po 13. hod. Neuvěřitelný.

pajka888
11. srp 2009

Tak jsem zpět z kontroly, nález pořád stejný, v pátek znovu na kontro a domluvíme se co bude dále.
Já snad ani rodit nebudu. 🙂

blackie26
11. srp 2009

ahoj zadne priznaky ani nic?

grisgot
11. srp 2009

Ahoj maminky, tak jsem vážně rodila!!! 😉 Psala jsem sem ve 14:45..v 17:00 jsem měla kontrakce už po třech až pěti minutách, tak jsme raději jeli. V porodnici mě prohlédli a že prý jsem otevřená jen na dva prsty, takže mě pošlou ještě domů. Pak ale přišli na to, že mi odteklo už trochu plodivky (nevím o tom..měla jsem jen trochu "výtok") a tak už si mě tam nechali. Do 21:00 kontrakce zesílily, porodní asistentka mě prohlédla a konstatovala, že jsem se neotevřela ani o píď a budu rodit nejspíš až ráno..při téhle zprávě se mi podlomila kolena ☹ Do 22:00 kontrakce slábly..vždycky dvě slabší a další silnější..říkala jsem si, tak to se vyspím a ráno mi to vyvolají. A teď pozor..ve 22:05 mě dali na monitor..do 22:20 asi tři silnější kontrakce, ale šlo to..v další minutě přišla taková, že jsem myslela, že mě roztrhne. Volám porodní asistentku a říkám ji, že mě kontrakce nutí tlačit. Říká, že dojedeme do půl jedenácté monitor a pak mě prohlédne. Další kontrakce šílená, PA odpojuje monitor, že je v pořádku, prohlíží mě a najednou, že jako jdeme na sál..to bylo 22:30..netušila jsem, co se děje..prý že rodím! Malá se narodila ve 22:34..doktor si stačil sotva navléknout rukavice, roušku a chytal mimino, jehož hlavičku už jsem cítila, když jsem lezla na porodní lehátko..!!!!!!! 😅 Nakonec tedy docela hukot 😀 Jsem bez nástřihu, žádný poranění, protože jsem už byla otevřená..a dcerunka? Eliška a je moc krásná..3120g, 49cm 😀 😀 Držím všem palec!!!!!!!

pajka888
11. srp 2009

Blackie, žádné příznaky. ☹

Grisgot: gratuluji k malé, přeji vám oběma hodně zdravíčka. Tak to jsi měla porod docela dobrej a bez nástřihu...

Já jsem dnes byla na monitoru s paní, která měla kontrakce a asi i odrodila. Jsem byla z toho úplně hotová. Říkala, jak má šílený strach a že ji to hrozně bolí.
Já mám strach taky a ještě nerodím... 🙂

grisgot
12. srp 2009

pajka..moc díky! 😉 A co ti řekli na monitoru? Hele, já byla dopoledne a neměla jsem tam jedinou kontrakci a večer jsem porodila..to není směrodatný..

pajka888
12. srp 2009

Na monitoru 1 kontrakce, jinak jsem pořád zavřená. Ve zprávě mám napsáno, že hlava naléhá, ale doktor říkal, že není úplně dole, jak by měla být. Jdu v pátek znovu na ko a to se domluvíme co bude dále. Tak jsem zvědavá.

grisgot
12. srp 2009

pajko..to ale pořád nic neznamená. Může se to otočit z hodiny na hodinu! 😉
A když nic, tak se v pátek domluvíte asi na njakém tom zátěžovém testu a pak asi vyvolání..ale nesmutni. Říkej si, že do týdne už budeš mít miminko tak nebo tak v náručí 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru