Jak vám začal porod? Praskla voda nebo kontrakce?

bramburka
22. říj 2007

Ahoj holky, co uz jste po porodu, chtela jsem se zeptat, jak vam zacal porod? Praskla vam voda a pak zacaly kontrakce, nebo nejdriv kontrakce? Díky.

zora256
3. črc 2011

@jaya Ďakujem! 🙂
Tak aj ja som tak kríže,podbruško každý deň ráno,večer a ak si ľahnem cez deň tak i vtedy,len ak sedím,tak mi je akoby som ani tehu nebola,ale tak už by som rada mala malého vonku a radovala s z neho.Tak dúfam,že za pár dní si tu budeme písať ako prebiehal ten náš pôrod.Tak sa majte krásne zatiaľ! 😉

modrofuzik11
3. črc 2011

ahojte dievcata, ja som mala termin vcera. citim sa ako gula, ktora ma kazdu chvilu prasknut 😉 . uz aby som to mala za sebou. saru som rodila den skor. za 12 hodin. drzte palce, aby toto chlapatko bolo von skor ako za 12 hodin...

lines
4. črc 2011

@jaya Tak co, pořád nic? Máme termín skoro stejný a u mě krom tvrdnutí břicha a poslíčků vůbec nic. Podle toho, co píšeš, by to mělo být u tebe každým dnem. Držím pěsti, ať to vyjde a porod máš rychlý a pokud možno pohodový.

jaya
4. črc 2011

@lines nene, furt nic 🙂 Jenom se pridalo konstantni spineni. Vsechno je pripravene, jenom presvedcit juniora... Kde budes rodit? Jsem taky z Brna a chci na Obilnak. Treba se v porodnici potkame ;)

lines
4. črc 2011

@jaya No já bych asi do Bohunic, ale když budou mít plno, tak stejně budu muset na obilňák, ale v podstatě je mi to asi jedno. Byla jsem na obilňáku před 14lety, takže to tam "trošku znám", i když teď je vše asi jinak. Tak špinění už je taky dobrá známka, ne? A budeš ještě zkoušet riciňák? Já ho tady nikde nemůžu sehnat a v lékárně, když přijde těhotná, tak se na mě dívají jak na blbce a v žádném případě mi ho nechtějí prodat, i když jim řeknu, že ho mám na jizvy.

jaya
4. črc 2011

@lines No, ten ricinak zkusim az v pripade, ze neporodim do terminu. Jinak to necham na prirode. Staci mi ty posly a bolesti 😅 Vic to pokouset nechci...aspon zatim. Kdyz budu chtit ten ricinak, tak poslu manzela, aby mi ho koupil on.

hlavinka
4. črc 2011

@modrofuzik11 drzim palce, hlavne at dlouho neprenasis! 😉
@jaya jeste se da zkouset krouceni bradavek. Ja bych do toho olejoveho napoje asi nesla. Nevim, ale kdyz mam prujem, docela to vysili, tak bych se toho trosku bala. I kdyz verim, ze kdyz clovek prenasi delsi dobu, zkusi cokoliv, aby uz to bylo - mozna k nemu taky dospeju 🙄

jaya
4. črc 2011

@hlavinka jo, prave 🙂 radsi uz nikdy nerikam nikdy... To cekani je fakt ubijejici :( Ale zase mnohem lepsi, nez porodit prilis brzy. Takze uz jenom par dnu ;) Musime to vydrzet. Ta stimulace bradavek mi tez byla doporucena... Ricinak je kazdopadne az posledni stace.

lines
4. črc 2011

@hlavinka taky nechám riciňák v případě, že se do termínu nic nebude dít. Přenášení a ještě v létě, když je vedro musí být šílené. Ale jak říká jaya, je lepší pár dní přenášet, než porodit příliš brzy, kdy mimčo není ještě úplně vyvinuté.

hlavinka
4. črc 2011

@jaya no, ja bych se vubec nezlobila, kdyby Majda vykoukla treba o 14 dni driv...Ale mas pravdu, ze lepsi pozdeji nez velmi brzy, to nestoji za zadny komplikace. A stejne to nikdo neovlivni.
Bradavky teda ja nesnasim - brr, zkousela jsem to a jak je mam citlivy, tak to fakt az boli a to si je nemudlam Buh vi jak...takze to zatim taky moc nezkousim, spis uklid, chuze, ostry jidlo, tepla vana....ale az se bude chylit tydern ke konci, nasadim tezsi kalibr 😀 😲

@lines no, jediny stesti je, ze nejsou ta vedra, ze se to da.
holt vydrzme, maminy, vydrzme 😉

berule
4. črc 2011

@zora256 Tak ti přeji rychlý porod a aby ses brzy radovala s malého zlatíčka 🙂
@jaya Taky myslím, že už to máš za pár, když špiníš, tipuji tak den,dva 😉

lencita
4. črc 2011

mne zacal odtokom hlienovej zatky (2 hod. po sexe- asi na tom nieco bude 😀 ) hned potom sa mi zacali slabe kontrakcie.. drzte sa 😉

lumimi
4. črc 2011

@zora256 rano mi odtiekla voda,odišla zátka, odišli sme do nemocnice lebo som nevedela či treba či nie, ale radšej som si vravela že zbytočne je lepšie ako nevediet doma čo, po ceste som cítila take akoby tvrdnutia brucha - ale nebolelo to,takže som netušila že su to kontrakcie, v nemocnici na čakačke boli už tri ženy ktorým odišla voda už cez víkend (ja som prišla v pondelok ráno) tak som si myslela že aj ja tam budem celé hodiny, kontrakcie som stále citila castejšie ale neboleli, začali bolieť okolo obeda, dostala som čipky proti bolesti (moc nefungovali), o jednej na neustále otravovanie sestričiek privolali doktora lebo som trvala na tom aby ma vyšetrili, že to fakt boli, že už porodim, zistili že otvorená som na 6 cm, takže vraj na epidurál bolo pozde a o tretej bol maly vonku. a dalo sa to aj bez epiduralu ale druhé budem rodit snim, snad!

andreasek82
4. črc 2011

odtokem plodovky.. 🙂

jaya
6. črc 2011

@berule tak furt nic ☹ . Vcera desive utrapy a pak to preslo :D Malej si asi jenom hraje... Jsem fakt uz jak na trni. Doufam, ze tyhle velkolepe pripravy budou stat za to a samotny porod nebude tak bolestivy....

gabikaluisa
6. črc 2011

Mne plodova voda praskla v obchodnom centre 🙂 ,takze nakupny kosik sme nechali tak a ... isli sme domov vziat si tasku a ...kontrakcie mi zacali po cca hodinke a do dvoch hodin bol maly na svet.Vsetko prebiehalo velmi rychlo aj ked tie posledne minuty som uz nevladala.

jaya
6. črc 2011

@gabikaluisa to se nekdo ma 😉

li_la
6. črc 2011

Bolesťami všetkého druhu... O pol jedenástej večer, o pol osmej sa zastavili a to som bola otvorená len na 4 prsty. Keďže až ráno sme išli do nemocnice... nič ma už nebolelo... ale to som im nepovedala, praskli mi plodovú vodu, dali vyvolávačku a potom som sa už len nejako potrápila... aj na epidurálku som zabudla... ale druhé už chcem radšej s ňou...

zora256
7. črc 2011

@berule Ahoj!
Ďakujem!Tak dúfam,že už po tej 23-tej dnes pôjdem,rada,by som šla ešte dnes v noci,ale melón si nechcem nechať ujsť z poobednej mi môj muž donesie okolo 23tej,tak si znej ešte chcem dať a potom vpohode by som šla a zveľkou radosťou. 😀

zora256
7. črc 2011

@lumimi Ahoj!
Tak to si mala hneď jasné,keď Ti odišla voda,že sa Ti začal pôrod,keby so i ja mala taký začiatok,bola by som rada.Tak Ti držím palce k dcérke,aby si mala tiež aspoň taký pôrod ako so synčekom,alebo ešte ľahší! 😉
@jaya Ahoj!
Tak Ti držím palce,aby si to mala čím skôr za sebou! 😉

lumimi
7. črc 2011

@zora256 dakujem 🙂

anieanne
7. črc 2011

Praskla mi voda, chvilku po půlnoci. První slabé kontrakce byly cestou do porodky, a od třičtvrtě na dvě už festový bolesti. Malý se narodil ve 13:40.

berule
7. črc 2011

@jaya Ahoj, tak to je škoda, že se to nerozjelo. Anebo jo?

wsmoulinkaa
7. črc 2011

praskla mi voda v 5.30h a ve 13.30h byla venku 🙂 procházka růžovou zahradou oproti prvnímu porodu 😀

ivcal
7. črc 2011

Mě praskla voda, zelená, ošklivá a tekla proudem, že jsem ani nestihla doběhnout na toaletu, která navíc byla hned vedle. Naštěstí jem, byla hospotalizovaná v porodnici. Teprve po několika hodinách kontrakce a po 16 hodinách jsem porodila, bohužel císařem. Nešlo to. Jsem prvorodička.

lines
8. črc 2011

@zora256 Stále nic? Jaya tu byla naposledy 6.tého, tak snad už se jí porod rozjel. Já byla včera na kontrole a prý je malej tak nahoře, že ani hamilton nejde udělat. Že to jen tak nebude. Na to, že mám za 5dní termín, tak se neděje vůbec nic 😒 (krom šílených bolestí břicha a v kříži a tvrdnutí břicha v noci). Ty máš termín kolikátého? Držím pěstičky 🙂

jaya
8. črc 2011

@berule jeste ne... vcera jsem byla v poradne a cipek uz prakticky zmizel. A kdybych pry mela znovu ty silne posly, tak uz muzu klido prijit, ze na zaklade nalezu me muzou prijmout hnedka... Malej asi ceka na nejaky impuls 😅 Citim, ze to bude brzo, ale nechci to zakriknout - od rana prujem a chce se mi zvracet... Tak uvidim. 😎

jaya
8. črc 2011

@lines no, furt nic 😅 ... asi nam v Brne chybi ta bourka... V podstate uz nebyla aspon tri tydny. Jsem zvedava, zda se moje utrpeni zuroci a prvni doba porodni nebude tak dlouha, kdyz se mi takhle rozlozila na tolik tydnu :D

lines
8. črc 2011

@jaya Tak ty jsi stále tu? No koukám, že tě ty přípravy na porod vůbec nešetří. Tolik příznaků a pořád nic, to je mazec. A to nás bouřka ani nečeká, ale 28 stupňový vedra. A to celý příští týden... 🤐 hrůza!!! Já krom nočních bolestí a tvrdnutí vůbec nic. A co doktor? Řekl něco?

lines
8. črc 2011

@jaya Tak to je na dobré cestě, myslím, že dnes max.zítra pojedeš. Držím pěstičky, ať to dobře dopadne.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru