Jaký byl druhý porod?

pavlinakm
15. bře 2018

Ahoj všem, vim ze je to dost individuální.. ale i tak by me to zajímalo. Hlavne ty které mely porod vaginální, přirozený. Je druhy porod o tolik rychlejší? Bolestivost stejna nebo menší? A jaké bylo zavinovani dělohy? U dcery jsem o tom skoro nevěděla, ale byla se mnou na pokoji druhomaminka a tu to hodně bolelo. A kdy jste vyrazili do porodnice? Nekde jsem četla ze vicerodicky uz při 15ti a méně minutovych konstrukcích... Díky za odpovědi

kejt29
16. bře 2018

U me byl druhy lepsi, nez prvni. Byl rychlejsi, ale u prvniho jsem si to trochu zavinila sama (jen jsem lezela). Byl ale bolestivejsi, to rychlejsi otvirani vic bolelo. Zavinovani bolelo u druheho vic, ale nic strasneho... proste bolestivejsi ms.

asojakova
16. bře 2018

2. porod byl mnohem rychlejší (5 h vs.26 h se vším všudy), ale taky mnohem bolestivější. Zavinování podruhé taky masakr, při kojení to bylo jako další porodní bolesti

bonavoxa
16. bře 2018

První porod za trest. I když byla dcera dvoukilová, myslela jsem, že na tu bolest umřu. Voda mi praskla v noci a porodila jsem až na druhý den odpoledne. Druhý porod za odměnu, kontrakce začaly ve 22.00 a 0.20 byl malý na světě. Dokonce mezi kontrakcemi jsem dokázala i mluvit, podepisovat papíry, což u prvního jsem se plazila po zemi, krvácela ve sprše a chtěla vyskočit z okna. U druhého to bolelo, ale míň a bylo rychlé po bolesti. Sama jsem byla překvapená, jaky to byl rozdíl.

martiniquest
16. bře 2018

@mia255 Ja melasi prvni porod podobny jako ty. Tak jsi mi dodala nadeji, ze podruhe to bude jine 🙂

bonavoxa
16. bře 2018

A zavinování podruhé bolelo hodně, vždy, když jsem tlačila na záchodě, tak šílená ostrá bolest. Chvíli trvalo, než mi došlo, co to je, poprvé jsem o nějakém zavinovani nevěděla.

pavlinecenka
16. bře 2018

U me trvaly porody stejne ,jen u druheho jsem uz vedela co me ceka,takze sem zvladala bolesti a vsechno lip. Poporodni bolesti u druheho hrozna vec ,vubec sem netušila ,ze neco takoveho je. Po 3 dnech zmizely. Ja vzdy jela hned do porodnice,jak zacaly bolesti.

lidka41
16. bře 2018

Tohle je strašně individuální, každá má jiný práh bolesti a každá zvládá vše jinak, já měla první porod od začátku bolesti do porodu za 4 hodky, druhý po třech letech na vyvolání taky za 4 hoďky, ale bolesti úplně jiné a bolestivější zavinování dělohy. No a po 18 letech od druhého třetí porod zase spontánní, za 3,5 hoďky, ale poslední dvě hodiny byly očistec. Za 70 minut z otevření na jeden cm po deset, bolesti v kuse a jako by mi někdo trhal vnitřnosti. Ale zavinování dělohy zase pomalu nevím co je, a šití neznám skoro vůbec, jen kosmet. stehy na povrchu.
Každá má jiný porod a vůbec se nestresuj, třeba budeš mít druhý porod úplně ukázkový a navíc, pak při pohledu na miminko stejně všechno zapomeneš😉

petrahorkava
16. bře 2018

@pavlinakm 1.porod bol rychly, dve hodiny od prichodu do porodnice po narodenie dcerky 3200g. 2.porod este rychlejsi, no "bolel" viac, teda len to vypudzovanie chlapceka 3700g, nechcelo sa mu von na 1 zatlacenie🙂 Kazdopadne som si ten druhy porod viac uvedomovala, pri prvom som bola ako keby v tranze🙂 a to bolo lepsie. Drzim prsty🙂

yasminna
16. bře 2018

@pavlinakm bolestivost porodu jako takového bych řekla, že na stejno. Zavinování dělohy taky, i přesto, že mi moje mamka tvrdila, že u druhého dítěte je to mnohem horší. Mě to přišlo na stejno. 🙂 Akorát u druhého porodu to tedy byla rychlovka. Ale nebyl to překotný porod, jako mají některé ženy. Večer kolem 21h mi praskla voda, cca ve 22h příjezd do porodnice, kolem půlnoci první kontrakce a v půl třetí ráno byl syn na světě. 🙂 Ale asi jsem to podpořila i tím, že jsem se snažila hodně chodit. V podstatě jsem byla pořád na nohou, takže mi kluk šel hodně rychle dolů. Je fakt, že mě trochu i potrhal jak se dral ven, ale nic hrozného. 🙂

billythekid
16. bře 2018

Mnohem lepší a o dost rychlejší než první. 🙂

pavlinakm
autor
16. bře 2018

Koukam ze kazda to ma jinak, ale dá se to shrnout ze druhy porod je ve skoro vsech pripadech rychly..

kamiska
16. bře 2018

Rychlejsi - 4h od prvnich mirnych bolesti, bolestivejsi - vsechno vic natvrdo, nedostala jsem se do zmeneneho vnímáni jako u prvniho a zavinovani dost bolestivy nekolik dnu (oproti prvnimu asi 3x pichnuti a hotovo).

pavlinakm
autor
16. bře 2018

@petrahorkava ja mela porod prave pomaly, postupny rekla bych na pohodu. Prave se obavam ze u druheho se nedostanu do toho "tranzu" a bude to rychle a bolestive

ivaflo
16. bře 2018

2.porod delsi a o dost bolestivejsi. Taky jsem si namlouvala, ze 2. porody byvaji rychlejsi, ale bohuzel no. Zavinovani me nebolelo vubec. Hodne stesti.

leki
17. bře 2018

Druhy porod byl urcite snazsi a kratsi. Nicmene 2 hodiny a min od prvnich kontrakci (jak me hodne lidi tvrdilo) to rozhodne nebylo.
Prvni porod trval od prvnich kontrakci 19hodin, pravidelne stahy po 10ti min. Zacaly 14 hodin pred porodem, v porodnici jsem rodila 8 hodin. Bez epiduralu, vodu mi "museli" prasknout, pak se malej narodil za 2 hodiny. Nicmene tlaceni trvalo asi pul hodiny (pry, ja byla mimo). Zavinovani si vubec nepamatuju, takze pohoda 🙂
Druhej porod trval od prvni kontrakce 13 hodin, ale ty byly tak pohodove, po skoro hodine, ze nevim ci je vubec pocitat a beru to spis tak, ze mi zacaly asi 8 hodin pred porodem. Po 10ti minutach byly asi 5 hodin pred porodem, v porodnici jsme byly 3 hodiny (dlouho se to nezhorsovaloani bolest ne a chtela jsem dokoukat film, porodnici mame 5 min autem 😉). Hodne bolestivy to bylo asi 2 hodky. Dala jsem si epidural, ale nezabral mi, nicmene mi po nem sama praskla voda a malej se do 45min narodil na 4-5 kontrakci. Zavinovani delohy mi prislo superhrozny, prvni den jsem neslezla skoro z postele. Pak uz jsem si brala prasky na bolest co mi dala sestricka.
Zaverem, z prvniho porodu si bolest az tak nepamatuju (dle mazela pry byla horsi-aspon jsem tak vypadala, pry), ale byla jsem hroozne unavena (manzel me pak uz nosil na zachod/do vany, drzel mi nohy pri tlaceni..).druhej jsem si vse vic uvedomovala (myslim, ze je to rim, ze jsem nebyla tak unavena). Druhej byl urcite vic v pohode i kdyz zavinovani byla hruza.

markytka21
17. bře 2018

Prní porod 2,5 hod, druhý porod sotva hodinu, vždy mi doma praskla voda a pak se rozjeli kontrakce. Druhý byl hodně intenzivní, bolest jsem vnímala víc. Mám za sebou i třetí porod a ten byl zas pohodový, vše se rozjíždělo postupně, vodu mi praskli až v porodnici, byl i míň bolestivý. Zavinování dělohy jsem cítila až u třetího při kojení, ale dalo se to vydržet, dávají i prášky proti bolesti. Hlavní je mít kolem sebe skvělý personál a snažit se vnímat tu bolest pozitivně, já se mazala olejem z růže a ta mě moc uklidňovala, vím že u druhého jsem se bolesti bránila a to bylo špatně, ale měla jsem hroznou doktorku, psychicky mě nepodpořila spíš naopak.

pavlinakm
autor
17. bře 2018

.

konidana
21. bře 2018

@pavlinakm oba stejne. Po 22 mesicich. 1.porod od 1.kontrakcí cca 16 hodin. Maly nastrih. 2.porod od 1.kontrakcí cca 15 hodin. Bez nastrihu a bez poraneni.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru