Jaký je třetí porod?

andrea2016
3. zář 2016

Ahoj holky, jelikož mě během pár dnů až týdnů (doufám, že těch dnů) čeká třetí porod, chtěla bych vědět, jak se rodilo po třetí Vám? Můj první porod v roce 2008-naprostá katastrofa. Divím se, že jsem šla do dalšího. :D A druhý v roce 2009, sice dlouhý ale pohodička. ;)

andrea2016
autor
3. zář 2016

@babanci Jezisi :o A je v poradku?

zuzineckah
3. zář 2016

@andrea2016 u mě ne. Měla jsem to stejně silne, protože mi to zase leželo do zad :( takže bolest stejně šílená jako naposledy,bohužel. Musela jsem si nechat píchnout analgetika.
Prekvalilo me zavinovani dělohy, o tom kolují úplne horory a mne to bolelo méně než u druheho, v podstate ani nemůžu říct, že mě to bolelo. Tak aspoň něco bylo příjemné poměrně výrazně 😃

palomitacheca
3. zář 2016

@andrea2016 ja na vsechny 3 porody vzpominam rada 🙂

Poprve jsem rodila 5 dni po terminu. Rano prisly pozvolne bolesti a za 9 hodin se syn narodil. Pamatuju si, jak jsem si jeste na sale rikala, ze se tesim na dalsi porod 😀 udelala jsem jen jednu chybu - nechala jsem si pichnout leky proti bolesti, motala se mi hlava a vsechno mi bylo jedno...

Dcera se narodila presne v den terminu po vyvolani. V poradne se doktorce nezdaly ozvy, poslala me na oddeleni rizikovebo tehotenstvi a 3 hodiny po zavedeni vyvolavaci tablety byla dcera na svete. Nic proti bolesti jsem si pichnout nenechala a vzpominam si, jak jsem si u poslednich kontrakci rikala, ze do toho znovu nejdu 😀
Zavinovani delohy nebylo tak hrozne a jeste na pokoji pri pohledu na ten uzlicek jsem si rekla, ze bych ten pocit chtela zazit znovu 🙂

Potreti jsem rodila den pred terminem. Sla jsem do poradny a na rannim monitoru jsem mela ruzne silne stahy po 7 minutach. Podle doktora v poradne jsem byla otevrena na 4cm, tak me poslal na sal. Tam me napojili na monitor, stahy byly slabe a nepravidelne a podle doktorky jsem byla otevrena jen na 2cm, ale nechali si me tam. Dali mi kapacku antibiotik kvuli streptokokovi, pak jsem byla ve sprse a po ni mi doktorka zkusila pichnout vodu, aby se porod trosku rozjel. Velky efekt to ale nemelo, tak jsme se domluvily, ze zkusime kapacku oxytocinu - po ni zacaly kontrakce silit. Doktorka mi jeste poradila houpani na mici, tak jsem to zkusila. O 20 minut pozdeji uz jsem byla otevrena a mohla jsem tlacit. Syn se na nas asi moc tesil, pomalinku lezl ven sam 😀 proti bolesti jsem si zase nic pichnout nenechala a nelituju. Nebolelo to o moc vic nez predchozi porody, ale pocitove to byl nejhezci porod. Nejvic jsem si uzila ty prvni chvilky s miminkem ♡ syn se narodil necele 3 hodiny po pichnuti vody.
3.porod byl super, o to horsi bylo zavinovani delohy... 2 dny jsem si pri kojeni protrpela, pak to ustalo.

megggany
3. zář 2016

3.porod byl zatím nejsnazší a nejrychlejší, od 1.kontrakce byl malej do hodiny venku, málem jsem ani nestihla dojet 🙂. Uvidíme, co mě čeká teď...mám strach 😕

bonulinka
4. zář 2016

@andrea2016 První i druhý byl určitě lepší. Do porodnice jsem jela prakticky jen porodit. Tentokrát jsem tam trčela kvůli odtoku vody pěkně dlouho. Říkala jsem si, že si to asi mám vyžrat za ty dva rychlé předchozí porody a nakonec to nebylo špatné. Ale ve všem úplně jiné, od začátku až do konce.
Tak přeji, ať máš na ten svůj třetí porod jen hezké vzpomínky 🙂 .

andrea2016
autor
4. zář 2016

@bonulinka Dobre rano, presne to si ted rikam i ja o tehotenstvi, o prvnich dvou jsem nevedela a ted to mam za obe zpetne. :/

andrea2016
autor
4. zář 2016

@megggadobre rano, to mi rikala i znama PA ze treti porody jsou bud skoro prekotne a nebo se vlecou... Kdy mas ted termin?

andrea2016
autor
4. zář 2016

@palomitacheca Dobre rano, tak koukam, ze nekdo rodi jako po masle ;) Jak jsem psala par radku zpetne o zavinovani nevim nic, tak uvidime ted po dlouhe dobe... Ale rikate to kazda, tak se zacinam celkem bat :o :/.

andrea2016
autor
4. zář 2016

@zuzineckah Dobre rano s tim zavinovanim jsi zatim jedina 🙂 A jak bylo po analgetikach? Ja si nenechala nikdy nic dat, ale ted mam pocit ze na procitovani plne bolesti uz jsem ,,stara". :D

bonulinka
4. zář 2016

@andrea2016 Ale zase šestinedělí bylo super. Nic mě nebolelo, ani zavinování dělohy a pozitivní energie jsem měla na rozdávání. Možná i díky tomu, že mi konečně dopřáli bonding, celkově se ke mně v porodnici chovali hezky a malý byl doma zlatíčko. Pořádně se napil a pak spal do dalšího kojení, netrápilo ho bolení bříška apod. Jak říkala MUDr. - dítě za odměnu 🙂 .

andrea2016
autor
4. zář 2016

@bonulinka Dite za odmenu :D Ja bonding jeste nezazila :( Prvni ditko se moc nalokalo vody a druhe bylo fialove jako svestka. Pupecnik kolem krku a raminka, doufam ze aspon tentokrat by to mohlo jit 😍

palomitacheca
4. zář 2016

@andrea2016 niceho se predem neboj. U kazde rodicky to muze byt jinak 😉
Zase na druhou stranu bylo fajn, ze se mi brzy po porodu rozjela laktace, syn zacal pribirat a domu nas pustili driv nez 72 hodin po porodu. A to zavinovani delohy bylo taky rychle, behem pobytu v porodnici byl klid a domu uz jsem jela bez bolesti 🙂
Kdyz si vzpomenu na zavinovani delohy po 1.porodu, tak to trvalo strasne dlouho - nastesti to tenkrat nebolelo...

luckamb
4. zář 2016

Ahoj holky, za pár týdnů me také čeká třetí porod. Tentokrát dvojčat. Bohužel to vypadá na císaře. Rozdíl někdo 2x normálně a do třetice císař? Jaké je srovnání?

yildiz
4. zář 2016

muj prvni porod - super od pichnuti vody za 1h 50min venku kontrakce byly postupne vse se dalo na prvni porod zvladnout ...druhy porod taky superka trval vsehovsudy celkem 45min ...a treti 😀 ? tak to jsem ani nemrkla ze vsech ctyrech co jsem mela nejrychlejsi a bleskovka porod trval od prvni kontrakce 16min 😀 ja uz davno rodila kdyz jsem prisla na kontrolu do poradny byla jsem kratce po terminu tak me dr rekl at jdu na sal ze rodim 😀 ja uz byla otevrena na 8cm ...bez bolesti bez kontrakci atd 😀 proste bych sla dom...ale slo se rodit 😀 u ctvrteho taky pohodicka ...lehce me odtekla voda tak jsme radeji jeli ...😀 preci jen 4. porod a jaky mam bleskovky tak aby se to stihlo ze ? no a na prijmu me dr rekla ze jsem otervrena na 7.5cm 😀 opet bez bolesti bez kontrakci atd 😀 malej si sice daval na cas protoze spal 😀 jako cely porod prospal takze fakt sranda no ale pohodicka az do konce ...jediny kontrakce jsem pak mela ten posledni pul cm do 10cm a pak se milostpan uracil 😀 ven

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru