Jaký obvod hlavičky měly 4kg děti při narození

pavlinakm
31. srp 2018

Dobry den, zajimalo by me ze zvedavosti jaky obvod hlavicky mely vase 4 kilove (a vice) deti pri narozeni?
Dcera se narodila s 4140g a hlavicku mela 36,5cm. Ted udajne opet cekam vetsi miminko/kluka a tak nad tim stale premyslim...
Cvicim s Aniballem, prvni porod jsem mela bez jakehokoliv poraneni (taky jsem cvicila).

ilussion
9. říj 2018

první syn 4640g a 36cm hlavička, nastríh byl ale kvůli tomu, že byl zaseklý.. první porod jsem cvičila s aniballem.. druhý syn 4kg a hlavička 36,5, bez anibalu, bez nástřihu 😉

snowbee
9. říj 2018

4730g a hlavička 38

jenny91
9. říj 2018

Syn 3970 g a hlavičku 35,5 cm. S Aniballem jsem měla nacvičeno jen 27,5 (při vyšších číslech jsem krvácela), přesto bez poranění 🙂 (Prý dva vnitřní kosmetické stehy, ale kdyby mi to neřekli, tak o nich ani netuším.)

pavlinakm
autor
9. říj 2018

Tak mohu ted napsat, ze syn mel 4240g, obvod hlavičky 37,5cm..

sonisek
9. říj 2018

4100g a obvod 37 cm,kluk

sonpo
9. říj 2018

4150g , 36cm kluk

ilussion
9. říj 2018

@pavlinakm a vše vpohode? 🙂 ty druhé děti se tam už nějak prosoukaji 🙂

pavlinakm
autor
9. říj 2018

@ilussion ano, dalo by se rict. Bylo to asi trochu jednodussi nez prvni. Udelal mi jen u vchodu maly skrabanec co krvacel, tak mi na to dali jeden steh. Ale jinak vse ok.

kittyy17
9. říj 2018

@pavlinakm gratuluji. nechtěla jsem tě strašit, ale u druhého císaře se doktoři nade mnou bavili, a jeden říkal: zase má velkou hlavu, většinou když dělám plánovaného císaře, tak kvůli velké hlavičce...
Tak nevím, jestli je 36 cm moc...

pavlinakm
autor
10. říj 2018

@kittyy17 tak asi zalezi na pomerech panve dané rodicky k k obvodu hlavicky. U nektere je 36cm ok, jinde je to moc..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru