Jely jste do porodnice samy autem?

kopretinkaa
21. črc 2014

Holky,chtěla bych se zeptat jestli jste některá z vás jela sama do porodnice,sedli do auta a jeli..........je tady některá taková která začala rodit a jela sama autem do nemocnice?

blondynka400
21. črc 2014

@kopretinkaa První porod jsem měla, kam jsem se sama odvezla (cca 100km). No a u druhého to byl ještě zajímavější 😀 Začala jsem rodit v noci, doma starší dítě a chtěla jsem do porodnice cca 130km vzdálené. Nejjednoušší byla varianta odvézt se sama. Za mne to byla pohoda, kontrakce jsem měla pak pravidelné cca po 4-5 minutách. Přijela jsem otevřena na 5-6cm. Malá se narodila cca 3 hodny po příjezdu a to jsem porod zdržovali, protože jsme čekali na mého doktora...

madulinka
21. črc 2014

@kopretinkaa ahoj, opravdu nedoporučuju.. takhle to měla "namyšlené" kolegyně z práce, při porodu prvorozeného.. Její manžel měl v dobu TP domluvený nějaký mechechce a ona mi přišla říct do práce, že kdyžtak auto má.. Při porodu-nebo začínajícím porodu si myslím, že má člověk co dělat sám se sebou, natož se soustředit na nějaké řízení auta a neohrozit přitom sebe, nenarozené dítě, nebo ostatní účastníky.. Já se kolegyni nabídla, že u ní klidně přespím a kdyžtak ji do porodnice odvezu.. Nechtělo se jí prosit neznámé sousedy, s tím, že by zaťukala na dveře, dobrý den, rodím, můžete mě odvézt. A ohledně sanitky si nebyla jistá, za jakou dobu přijede.. nakonec se to schumelilo tak, že to mecheche manžela kolegyně nekonalo a ano, kamarádka v ten termín rodila a porodila - ještě že byl její muž doma, jinak bych jí tam vezla - a já tenkrát bezdětná snad byla i u porodu 😀

blondynka400
21. črc 2014

@madulinka promiň, ale to musím nesouhlasit. Každý máme schopnosti někde jinde. Rozhodně jsem tenkrát neohrozila sebe, dítě ani nikoho jiného. Moc dobře jsem věděla co dělám a jaké jsou moje limity.
Jedině toto si člověk nemůže naplánovat dopředu, záleží na momentálním rozpoložení...

tamarila
21. črc 2014

Znám jednu holčinu 🙂 Jinak já jsem jela do porodnice taky ve stavu že bych to v klidu dala, ale zase to co přišlo potom, to si nedovedu představit řídit. Ale pokud to není daleko, tak by to neměl být problém, koneckonců odstavit auto a zavolat sanitku se dá vždycky.

blondynka400
21. črc 2014

@kopretinkaa koukám vypadlo mi slovo. První byl vyvolávaný, domluvený v noci a ráno jsem pak do porodnice jela.
Já měla po cestě zmapovaných asi 5 porodnic, kam bych to v případě zakotvila a nebo jak píše @tamarila krajní varianta byla auto někde nechat a zavolat si sanitku.

barinkas
21. črc 2014

co mohu říct za sebe, dopředu bych si to takto neplánovala 🙂
Ale když vezmu, jak to bylo u mě pak zpětně.. bych to v pohodě odřídila i 100 km... v autě mi kontrakce úplně přestaly 😀 prostě nic... jsem si pak říkala po příjezdu do porodky, zda jsem se nespletla, bo ani tam nic.. až tak po hodině od příjezdu tam se to zas vrátilo... kdybych vyrazila při úplně slabých kontrakcích z domu, tak nevidím problém. První slabounké jsem cítila už kolem 5 odpoledne, do porodky jsme jeli až před půnocí...malá se narodila v 8 ráno..

dezyre
21. črc 2014

Já jsem měla takové pozvolné rozjezdy porodu, že bych si to klidně odřídila 😉

j.a.n.i
21. črc 2014

Asi takhle, k prvnímu porodu jsem se odvezla sama, pravda, nevěděla jsem že rodím - jela jsem na kontrolu, přítel stihl tak akorát dojet za mnou, aby stihl porod 😀 U druhého jsme jeli později, byla jsem ráda, že řídit nemusím, ale nebýt partner doma, tak bych to nějak dala.

kikimaruska
21. črc 2014

Tak já sem zdatná řidička, ale toto si nedovedu představit. První syn byl předčasně porozen v porodnici, takže to bylo mimo téma, ale druhý syn se narodil přirozeně v termínu. V noci v 00 sem se probudila s šílenou jako MS bolestí
, odtekla hlen.zátka a začaly takové kontrakce, že sem se věšela na dveře a nebyla schopná se ani obléknout pomalu. Kontrakce lítaly po 4,5,2,1 minutě, pokaždé jinak. Bylo to v zimě, manžel oškrabal auto a jeli jsme cca.15 min do porodnice, ta cesta mi přišla nekonečná, u kontrakcí bych nejradši prokopla podlahu a urvala všechny madla v autě a řídit???? No to ani ve snu teda! 😕 😅 😀 . To bych fakt nedala. Do porodnice jsme dorazili a otevřená sem byla na 6 prstů, malej se narodil do 1 hodiny od příjezdu do porodnice a 3 hodiny od kontrakcí (přestože sem počítala s několika až 15-20 hodinama porodu, jako prvorodička)...takže z mé zkušennnosti-pokud přijde porod náhle a intenzivně, nedovedu si představit ani jet MHD, natož řídit, tot moje zkušennost. 😉

krucis
22. črc 2014

Proboha neblázněte! Odvézt se do porodnice? Vždyť nikdy nevíte kdy přijdou ty "pořádné" kontrakce nebo něco nečekaného (bolest, krvácení...) a to může být znenadání! V autě budete sami, nikdy nevíte co se může cestou stát a nemusí tam být nikdo, kdo by Vám pomohl (třeba jen v tom zmatku najít mobil...) Za mě si myslím, že je to hloupost a že ohrožujete sebe, dítě i ostatní co se s Vámi na silnici potkají. Je mi jasné, že se nic stát nemusí, ale náhoda je blbec. Buď domluvit odvoz, nebo volat sanitku.

blahova_andrea
22. črc 2014

jako sama řídit? ne 😀 já u prvního dítěte ještě neměla řidičák a navíc jsem si to skoro celé odrodila doma a do porodnice jela až ve stavu, ve kterém se teda řídit nedá 😅

lu777
22. črc 2014

@kopretinkaa já to nedoporučuju, protože je to nepředvídatelné...
mně třeba u obou porodů lítaly kontrakce různě, takže kontra byla třeba po 20 minutách ale dalších několik po 2 minutách... a docela síla... k tomu šly velmi silně do nohou, nezvládala jsem stát... takže řízení by nešlo ani náhodou...
a druhý porod byl velmi rychlý, během hodiny odbyté vše... měla jsem domluvené, že nás tam odveze kamarád, vytočila jsem číslo při prvním příznaku a než to vzal tak jsem věděla, že to je na sanitku.... ta dojela za asi 5 minut a zděsili se, že to budou asi rodit doma.... nakonec jsme to nějak dali, ale teda já nemohla nic, ani si přezout boty, byl to nářez... takže taky ani náhodou...

určitě bych tohle neplánovala bez toho, že bych měla záložní řešení... jeden porod může být dlouhý, druhý bleskový... a když v autě začne člověk třeba zvracet a silné křeče do zad a stehen a je sám v autě, no dejte pokoj ve dne, natož v noci....
já bych do toho nešla, to bych radši odrodila doma a zavolala si sanitu tam, v tomhle stavu řídit, to by člověk mohl ohrozit dítě nebo sebe.... hormony se nedají kontrolovat na povel 😉

tkanicka
22. črc 2014

No přece jen se už několik dětí cestou narodilo, co nechtělo čekat až do porodnice.... to by mě potom zajímalo, jak by to rodičky, co jedou samy autem zvládly. Já měla porody hodně rychlé poprvé nadoraz na dojezd do porodnice, příjem, sál, druhý ještě rychlejší, naštěstí jsem už v porodnici ležela, jinak bychom to za těch 25 min prostě nestihli. Protože pořád to byla brnkačka s dlooooouhými intervaly a pak zničehonic fofr, v autě bych sama sedět nechtěla a doufám, že až budu řídit, tak ani nikoho takového nepotkám. Ono zavřít oči při kontrakci je docela přirozené

siebs
22. črc 2014

@kopretinkaa Rozhodně to nedoporučuji! Já se sice považuji za velice zkušeného řidiče, ale když mi v autě (jako spolujezdci) zesílily kontrakce, nebyla jsem schopná ani sedět, natožpak se na cokoliv jiného soustředit. A to jsem měla ještě dalších 8 hodin kontrakcí před sebou...

vanule
22. črc 2014

@kopretinkaa mi se tohle nestalo, ale moje švagrová absolvovala oba své porody tak, že se musela do porodnice dovést sama a to jen "díky" tomu, že můj brácha neměl v té době řidičák (udělal si ho až 2roky od druhého porodu) odstupem času si z toho dělají legraci 😉

simulka22
22. únor 2015

Je to sic starší debata, ale přidám taky svůj příběh. Kontrakce přicházely pozvolna od 19.30, zrovna jsme grilovali na zahradě a řekla jsem manželovi, že už to nejspíš začíná, tak začal do sebe kopat panáky, jelikož byl strašně nervozní. Dopadlo to tak, že jsme v 01.30 hod. sedli do naší tehdejší Škody 120 L po dědečkovi a odvezla jsem se do porodnice, a to nás ještě po cestě stavěli policisté, že nám nesvítí pravé přední světlo. Řekla jsem jim, že spěchám, že jedu do porodnice, koukli na manžela a prý proč neřídí on, ten je ještě v alkoholovém opojení sprdl, tak nás nakonec pustili a dcerka se nám narodila před 6 h ranní, a to jsem si stihla ještě zdřímnout. Doteď na to vzpomínáme se smíchem. Ovšem letos budu rodit v porodnici, kterou mám cca 20 min chůze, takže de facto za barákem, tak to si vemu asi taxi 😀

golla
22. únor 2015

Ja jela sama taxikem. Jela jsem ve chvili, kdy me kazda kontrakce vzdy zastavila a musela jsem se o neco oprit. Takze auto bych neuridila, musela bych jet drive,coz jsem nechtela, chtela jsem byt co nejdele doma a sama. 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru