Jít raději na jednolůžkový nadstandard x pokoj ve dvou?

dawnie1982
9. led 2016
Co plánujete? S čím máte zkušenosti? Co je lepší a proč?
sari_nka
9. led 2016
Taky nad tím vaham, u jednoluzaku mě láká neustálá možnost pobytu partnera s námi a klid na návštěvy, u viceluzaku pokec a sdílení (v případě fajn spolubydlících)
jitavrtule
9. led 2016
Mám zkušenost vlastně s obojím - první noc a den po porodu jsem byla na normálním šestinedělí na pokoji ve dvou, pak zbytek pobytu sama na nadstandardu. Za mě jednoznačně nadstandard - vlastní sociálky na pokoji, božský klid, jediné dítě, co by mohlo plakat bylo to moje a to neplakalo, takže klidné noci, neomezené návštěvy na pokoji. Ale asi záleží porodnice od porodnice, já rodila v Podolí (Praha) a tam jsou pokoje na šestinedělí i čtyřlůžkové a sprchy/záchody na chodbě a fakt docela hnusný..takže nadstandard byl jasná volba od začátku.
dawnie1982
autor
9. led 2016
@sari_nka přesně to jsou moje argumenty 😉
semisovamys
9. led 2016
Byla jsem v porodnici na nadstandardu a rozhodně bych neměnila. Ta volnost, mít svoji koupelnu na pokoji, tak si tam přeběhnout jen tak v ručníku, když jsem něco zapomněla, žádný problém dojít si do skříně pro něco jen tak.. Mít svoji tv, moci mít v noci světlo rozsvícené, moci si s dítkem povídat kdykoliv a jakkoliv aniž bych se musela ostýchat.. Za mě 100% nadstandard 🙂
emisekkk
9. led 2016
jako prvorodička bych volila spolubydlící 😃, protože pokud je tam už zkušená maminka, tak s lecčím pomůže a poradí. U dalších porodů jednoznačně nadstandard.
dawnie1982
autor
9. led 2016
@emisekkk taky bych to tak viděla, kdybych pořád neměla v hlavě a před očima tu kravku, kterou jsem měla na pokoji před pár lety po operaci cysty, to byl neskutečný ocistec!!! 😠😨😲😱😩
vec01
9. led 2016
Za mě jednoznačně jednolůžkový. Jak bylo zmíněno, nemusíte se ohlížet, když si chcete zajít vícekrát denně na toaletu a do sprchy. Návštěvy nikoho něobtěžují a podobně. Můžete se v klidu věnovat miminku.
shine2015
9. led 2016
Pokud to jde tak nadstandart....hlavne proto ze kdyz se vam budi deti jinak tak se vyspite....ne ze kdyz kolegyni usne vase breci a naopak...ja mela prvni den dvojluzak a ziskala super kamosku,druhy den jsem nela moznost nadstandartniho pokoje..vzala jsem ho a mely jsme obe pohodli a navstevovaly se...ale je to bajecna holka,jsme spolu v kontaktu jeste dnes....
viridie
9. led 2016
Ahoja. Já doteď vzpomínám ,jak jsem seděla na pokoji...zpocená, hormonálně vyšinutá, na sobě síťové kalhotky, rozžvýkané bradavky a co krok na záchod po sekci - to hekání. To vše se odehrávalo na nadstandartu, nejlépe investované peníze mého života. 🙂
kalipso
9. led 2016
Nadstandard! První porod - dvojlůžák a přestože spolubydlící byla fajn, tak brečící miminka nastřídačku to bylo šílené, vůbec jsem tam nespala. Druhý porod jednolůžák a ta pohoda... nejlépe utracené peníze 🙂
betelgeuzz
9. led 2016
Ani jednou jsem na nadstandartu nebyla a neměla jsem s tím problém. Ale ve Zlíně jsou jako standart dvojlůžkové pokoje s vlastní sociálkou, kdybych měla být někde, kde jsou sociálky na chodbě pro více pokojů, tak bych radši volila nadstandart.
sarivojvodova
9. led 2016
Tak k u nás nadstandardní pokoj je, ale vždycky je plný, takže stejně obyčejný mě čeká. 😀 Myslím, že e to stejně jedno.
keeshka
9. led 2016
Byla jsem v klasickém v Podolí a je fakt, že běhat do koupelny přes celou chodbu není zrovna příjemné, ještě ke všemu tam ty sprchy nestojí za nic. Ale ono prostě každé má něco. Já jsem zase byla ráda za spoluobyvatelky, které se mi tam vystřídaly dvě a obě byly v pohodě a měla jsem s kým pokecat, ale je fakt, že když se strefí na maminku, se kterou se nedá nic říci nebo si spolu prostě nesednou, tak to není v porodnici asi moc příjemné.
Jsou ale nemocnice, kde je vlastní sociální zařízení na pokoji, v Praze např. Motol.
Možná bych se prostě rozhodovala podle toho, jestli bude nadstandart volný a v takovém případě bych ho za sebe volila.
sarivojvodova
9. led 2016
@keeshka Tady u nás právě vlastní koupelnu a záchod má každý pokoj. Minulý týden jsem tu ležela tři dny, taky s těhotnou maminkou a bylo to fajn, máš pravdu, je to jak kdy. 🙂
holubice.petra
9. led 2016
Asi by zalezelo na nemocnici..u nas maji i dvouluzkove pokoje vlastni sprchu a zachod...navstevy neomezene...ja bych do nadstandardu nesla zbytecne vyhozene penize dle meho a vubec neni ani spatne kdyz mi spolubydlici pohlida prcka a ja se muzu v klidu osprchovat..a pokecat si taky neni od skody...do tretice pujdu opet do dvouluzaku
mariti
9. led 2016
Fakt záleží na porodnici, a taky na štěstí/smůlu na spolubydlící. Pro mě bylo zásadní, zda tam se mnou bude moci být partner, což u prvního byl (nadstandard), u druhého nebyl, protože hlídal malého. Byla jsem tedy stejně na 2-lůžáku sama, ale je fakt, že WC a sprcha na chodbě mě nepotěšily. Pokud nemusíš extra šetřit, šla bych do nadstandardu. Zvláště pokud je standard 3 a více-lůžák.
dawnie1982
autor
10. led 2016
Holky díky za názory, musím to ještě promyslet...třeba zrovna bude na nadstand. plno a bude vyřešeno 😆
karlajasmine
10. led 2016
Tak já zase přidám opačnou perspektivu - měla jsem dvě spolubydlící a bez nich by mi z tech hormonů asi hráblo,byla to fakt psychická podpora mít tam s kým kecat.
magdalenan
10. led 2016
@dawnie1982 Ahoj, mám indikace na plánovaný císař, tzn. cca 5 dní v porodnici. Navíc jsem fifinka, takže pro mě standard nepřichází v úvahu. Byla jsem 2014 u Apolináře na dvoulůžáku, letos budu rodit v Krči a opět budu volit nadstandardní pokoj, ale asi jednolůžkový. Další důvod je, že jsem mírně řečeno nesnášenlivá a ostatní, především tupé matky, mi lezou na nervy. 🙂 Takže asi tak 🙂
mandala
10. led 2016
Kdybych měla peníze, tak bych si určitě připlatila za jednolůžkový, ono když jseš vyčerpaná po porodu a chceš si zdřímnout, ale nemůžeš, protože dítě od spolubydlící jenom řve a řve, není nic moc. Za další tatínek na pokoj nesměl, takže jsme museli chodit do přeplněné vydýchané návštěvní místnosti, kde ani nebylo místo na sednutí. Jako vydržet se to dá, ale pokud bych měla prostor na volbu, určitě bych volila jednolůžkový. 😉
zdenka35
10. led 2016
U nas nadstandart 1200 noc a budu mit dvojcatka,tak buhvi jak dlouho tam budu....ja budu teda volit 🙂 normalni pokoj
alboo
10. led 2016
U me snad nejlépe investovane penize v živote - nadstandart. Na normalnim sem vydrzela 2 hod pred porodem a hned si sla s placem zadat o svuj pokojicek. Klid. Soukromí. Ja na nikoho nebyla zvedava. Manžel ta. Mohl kdykoliv, pomahal mi treba s prvnim vstavani po porodu, sel se mnou az do sprchy... jinde bych skoncila v blazinci
gracinka7
10. led 2016
Ze začátku jsem o nadstandartu uvažovala, ale u nás v nemocnici stojí 2tisíce za noc a vzhledem k tomu, že díky žloutence jsme v porodnici byli 6 dní, tak bych se nedoplatila 😞 Jinak by to bylo fajn, protože normální pokoje byly obsazené, takže jsem tři dny s další paní bydlela na čekateláku. Bud řvalo moje dítě, nebo její a do toho tam každou chvíli někdo rodil 😞
audrey44
10. led 2016
Jedině nadstandard. Soukromí, návštěvy mohly být se mnou na pokoji nonstop (jinak musely holky vozit mimča ukázat návštěvy na chodbu), komfort (polohovatelná postel, vlastní koupelna s WC, telka, jídlo přímo na pokoj). Každé ráno volala dietní sestra a dala mi na výběr z jídel... Normálně se mi z porodnice nechtělo domů 😃 Za chvíli budu rodit podruhé a zase volím nadstandard!
lenjii
10. led 2016
Po sekci jsem byla na JIPu a poté na dvou lužkovém v Brně Bohunicích a měla jsem super spolubydlu i hodná miminka, takže mně to nějak extra nevadilo. I když je pravda, že na ty navštěvy bych měla radši sama na pokoji. Ted v létě se ještě rozmyslím,...i když nevím, bývá to dost problem sehnat nadstandart...bohužel 😞
kika_21
10. led 2016
Brala jsem to vždy jako dočasnou záležitost, takže se přiznám, že jsem šetřila peníze. Nikdy nebyl se mnou na pokoji nikdo protivný. Prostě v porodnici se nevyspím a tak jsem to brala.Děti pláčí a nedá se nic dělat. 🙂
somalicats
10. led 2016
Poprvé jsem rodila v porodnici, kde standardem jsou dvoulůžkové pokoje a sociální zařízení v rámci pokoje. Návštěvy na pokoj nesměly, měla jsem i štěstí na spolubydlící, takže to bylo v pohodě. Podruhé jsem rodila u Apolináře, tam jsem si zaplatila nadstandard - dvoulůžák se soc.zařízením, taky pohodová spolubydlící, ale návštěvy mohly na pokoj, navíc jídlo jsme tam dostávaly na chodbu, kde zároveň probíhaly i návštěvy, takže to bylo aspoň pro mě celkem náročné - na pokoj tak během dne pořád někdo coural a v noci se chtěly děti víc kojit, takže jsem byla fakt vyřízená. Potřetí chci rodit zase tam, co poprvé, teď po těch skoro 13 letech tam mají nadstandard jednolůžkový, kam můžou i návštěvy, a uvažuju o něm, pokud bude volný.
alboo
10. led 2016
Ale je teda fakt, ze za 1600 za noc bych si predstavovala lepsi komfort
rousse
10. led 2016
poprvé jsem chtěla na jednolůžko a nešlo to - bylo moc rodiček, byla jsem ráda, že jsem se vlezla na obyčejný pokoj. Maminka spolubydla bojovala s mlíkem, takže mimčo jí pořád řvalo (ne plakalo ale fakt hladový řev) - takže spánek děs běs. No a odjezd z porodnice, to byl pro nás taky zážitek - to si zas musela užít spolubydla, už jí myslím chyběl už jen popcorn do 1 ruky a cocacola do druhé, protože já jsem v životě nikdy děcko neoblékala (když nepočítám nemocniční košilku do zavinovačky) a teď bác: bodyno, mikina, tepláky, kombinéza (která jí byla malá už v té porodnici - narodil se nám totiž malý obřík🙂 a dávat ji do autosedačky, která neměla nastavené pásy....a aby toho nebylo málo, tak do toho 4 zmeškané hovory od mých drahých rodičů, abych jim hlavně nezapomněla udělat fotku s nápisem porodnice....joooo to byla výživná story a proto příště opravdu nekompromisně jednolůžko 😃
lenda77
10. led 2016
V naší místní porodnici jsem byla taky pro nadatandart,tady jsou pokoje dokonce po třech a koupelna a toalety na chodbě, ale díky bohu jsem rodila v Olomouci, takže dvoulůžák a sprcha na pokoji, měla jsem i štěstí na ostatní maminky, vystřídala jsem tři byli jsme tam s prckem 6 dní, miminka se sladili, takže jsme kojily zároveň.

Sem začni psát odpověď...

Odešli