Jsem nachlazená. Dají mi po porodu mrňouska na pokoj?

annielok
1. únor 2015

Zeny, jsem ve 38tt a i kdyz mam relativne jeste cas, celkem rychle se oteviram a diky nocnimu poceni jsem se nachladila. No ryma jak tram, trochu bolest v krku, ale nic hrozneho.. Mam to uz 3ti den. Cele tehu jsem byla imuni az ted jsem 'onemocnela'.. Dr tvrdi, ze malej pujde stejne do tydne ven a ja se bojim, ze se nestihnu uzdravit, byť delam co muzu.. Mam strach, ze i kdyz porodim, nedaji mi mrnouska na pokoj aby odemne neco nechytil.. Je to mozne? Jake mate zkusenosti vy? Diky a hezky den 😉

gwennie
1. únor 2015

Já myslím, že dají 🙂 Kojené miminko má na začátku života imunitu proti nemocem, které aktuálně proděláváš. Taky jsem při porodu byla nachlazená a nikdo to ani neřešil ani se neptal....

alcar
1. únor 2015

Spis bych mela obavy, abys zvladla porod. Budes rodit normalne nebo cisarem?

gabi_k
1. únor 2015

Na tu rymu pozor! Nechcem strasit ale ja som v 29tt dostala "iba" rymu, ktoru som na rady lekarnikov liecila vincentkou a babskymi radami a bol z toho akutny zanet dutin (teraz mam 33tt a stale to doliecujem). Sliznice su v tehotenstve tak ako tak trochu otekle a nachylnejsie, takze urcite co najskor zavolaj doktorovi, ci mozes pouzit normalne kapky do nosu (vacsinou su rozumni a dovolia ti olynth alebo nasivin - hlavne aby sa ti neupchali dutiny, takze nos by mal byt volny).
Niekde som citala, ze sa da mimiko odrodit aj s chripkou, takze sa toho inak neboj..telo sa v ten moment vraj vie vybicovat k vykonu 🙂 Hlavne aby si bola rychlo fit..miminko uz mas pripravene na tento svet, tak aby si sa o neho mohla v plnej sile starat 🙂

alcar
1. únor 2015

@gabi_k v tehotenstvi neni zakazany Afrin. Uzivala jsem ho. Ale ani Olynth ci Nasivin urcite neuskodi. 🙂

gabi_k
1. únor 2015

Afrin nepoznam..Keby som vsak mohla vratit cas, tak splicham olynth aspon 3x denne. Rozhodne by to narobilo menej skody nez to, co potom do mna museli narvat za lieky (pritom som s dutinami v zivote problemy nemala). A to mesacne lezanie malemu tiez urcite moc neprospelo. Takze rymu v tehotenstve nepodcenovat! 🙂

veuni
1. únor 2015

Já jsem 2 dny před porodem chytla strašnou rýmu a myslím, že i kašel kašel. Během porodu rýma úplně ustoupila, rodila jsem 25 hodin a opravdu jsem o ní nevěděla. Druhý den se opět spustila. Malého mi dali normálně na pokoj, nikdo nic neřešil.

annielok
autor
1. únor 2015

Holky diky za rady, trochu me to uklidnilo.. Ja se teda snazim lecit prirodne, ale dnes uz nastoupil bioparox aspon do nosu, me milovane vincentkove tabletky a vecer si vezmu paralen aspon na bolest hlavy a trochu zmirnuje to poceni, abych aspon chvilku vyspala a nabrala par sil.. Jsem jak krecek, napuchla, porad neco zobu, abych mela z jidla silu, ale jak uz se prdous roztahuje moc mista v brise neni 😀 tak snad bude shovyvavy a brzo nas porod potka.. diky za info, fakt me popadl strach, ze mi prcka nedaji.. Budeme rodit vaginalne, uz od 33tt je prcek natocenej a ja se uz dva tydny oteviram, vse je na porod dle dr pripraveno, takze jen cekame az si Miky usmysli, ze chce za nama 😉

eldrag
1. únor 2015

@annielok ahoj , ja rodila s chřipkou, malý nic nechytil, jen pro mě to bylo hodně drsné startovné hned po propustění z porodky jsem dostala antibiotika. ☹ mělo to vliv jen na tvorbu mleka co šlo pomalu do měsíce jsem uz bal lepší

janinek
1. únor 2015

@annielok rodila jsem ted s desnym kaslem a rymou. Na kontrakce je ten kasel brutalni. Ale na samotne tlaceni to vse ustoupilo. 24 h po porpdu se mi to bohuzel vratilo. Kasel po porodu tedatake zazitek se zavinovanim delohy. Maly ma ted rymu ve skoro 4 tydnech, takze to chytil jinak.

Mimi si ponporodu urcite vydupej. Musi ti ho dat. Nemas prece tuberkulozu.

annielok
autor
1. únor 2015

@eldrag ahoj, no chripajzna to asi nebude, krk uz mam po dnesku dobrej, jen ryma a trosku odkaslavam hleny, ale obavam se, ze se toho diky tomu nocnimu poceni nezbavim.. Tak snad to bude ok 😉

annielok
autor
1. únor 2015

@janinek ja si teda myslim, ze nemam nejaky drasticky prubeh, ale fakt me popadl strach, ze by to mrnousek chytil odeme nebo mi ho vubec nedali a to si nejak neumim predstavit.. Uz se s pritelem moc tesime az budeme moct vzit prdouse poprve do naruci a neumim si predstavit, ze by mi ho potom nosili treba jen na kojeni.. Tak diky za rady 😉

akmitaf
1. únor 2015

Ahoj já rodila s angínou - přenášela jsem a když jsem dorazila k Dr, tak říkala, že už mi nic nedá kvůli porodu. Při příjmu jsem kašlala, nemohla se ani nadechnout, ale jakmile se rozjel porod, tak vše zmizelo - miminko mi přiložili hned a normálně jsem kojila. Opravdu zázračné uzdravení - nic se mi nevrátilo. A jen tak mimochodem má sestra to měla úplně stejné - jen jí asi kašel vyvolal porod o týden dřív a druhý den už ani nezakašlala. Nevím jak to vysvětlit, ale my ženy zvládneme prostě vše. Jinak když budeš nemocná, tak normálně kojíš dál, k dítěti se nesmí jen s pásovým oparem a oparama vůbec.

sheeni123
1. únor 2015

Mela jsem strasnounrymu pri druhem porodu. Dite jsem mela u sebe, jen jsem nosila na pokoji rousku - kvuli ochrane ostatnoch maminek a deti.

janinek
1. únor 2015

@annielok to zalezi, kde rodis. Mozna ti mimco seberou i tak. Ale jinak se toho nachlazeni neboj. A urcite to neni duvod k nejake separaci. Nic neni. Kdy chces minco u sebe, tak si to vydupej. I hned po porodu, ze nechces vazit treba atd a chces ho na bricho a at se prisaje.

konidana
2. únor 2015

@annielok Asi nejsi vyjímka 😉 Já chytila rýmu a a potila se asi den dva před porodem. Myslím si, že to možná i souviselo s blížícím se porodem. Krom toho, že mi nebylo nejlíp a že jsem rodila v kulichu 😀 (při rýmě mi dělá čepice dobře), žádný problém. Po porodu se to zlepšilo.

annielok
autor
2. únor 2015

@konidana to já zase nesnesu :D dělá mi problém jezdecká přilba na koně, natož tak kulich 😒 Bohužel, já se potím už přes týden a od té doby vlastně nemám ani poslíčky, přitom mi dr tvrdil, že je vše připravené a do týdne rodíme (to tvrdil už před 3 týdny :D ) Tak doufám, že to už brzo příjde 🙂 Spoléhám na úplněk :D
@janinek tak porodnice ja v programu "baby friendly" nebo jak to je, bonding a rooming in je samozřejmostí, ale i tak můžou mrňousky vzít, což ale nechci.. tak snad se tentokrát tenhle pobyt ve špitále obejde bez problému-vždy jsem měla s hospitalizací v nemocnici problémy-teda s personálem.. Ale jak už je člověk starší, víc si dovolí, jako 18cti letá žába si nedovolím sestře vynadat, jak se to chová, ale teď už ano! Mé zaměstnání mě to naučilo a nebojím se říct 🙂

espada
2. únor 2015

@annielok Já taky rodila nemocná a u porodu jsem to ani nevnímala, páč mi teklo nejen z nosu 😅 Malá nic nechytla a dali mi ji hned.

konidana
2. únor 2015

@annielok poslíčky? co to je? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru