Mená pre deti, z ktorých nevznikne "Pája, Kája, Mája" alebo "Davčo, Nelčo"

kaccistar
14. lis 2017

Dámy, prosím Vás o inšpiráciu.. máme doma 3 deti - chlapcov a čakáme 4., prekvapenie 🙂 napíšte mi prosím typ mená, ktoré podľa vás nejde žiadnym spôsobom "zdebilniť".. muž sa smeje, že to nemám riešiť ale ja keď počujem, ako niekto nazve napr. Davida "Davčo", tak má to za dotyčného "vytočí".. viem, že je to tu bežná prax, ale skúste prosím bez nejakých výchovných rád len napísať mená.. celkom ma to zaujíma.. 🙂 ďakujem 🙂

kaccistar
autor
15. lis 2017

@slimacikmia no práve, Fíla, to je fakt hrozné... a fífa tiež... na SK je to proste Filip a hotovo.. preto vlastne aj premýšľam takto nad tými menami.. a to ani nehovorím o tých koncovkách.. mne to hlava nepoberá 🙂 partner sa volá Michal a som ho nikdy ani inak neoslovila.. žiadné Míšo u nás neexistuje. Dokonca mi pripadá divné aj to, keď ho na SK niekto osloví Miško.. nemá 5 rokov predsa 😀 😀
@babanci no a zrovna Johanka je tak krásne meno, ani by ma nenapadlo, že ide zničiť..
@frndafrrr a Adinu vyslovujete ako Aďinka alebo ako Adynka?
@lisha Ester ma nenapadla, to je tiež pekné meno. Aj keď v priezvisku R už bude mať, ale bolo by to také výrazné 🙂
@petulik81 ha ha ha, tak to viditeľne chlap nepobral rozdiel medzi ženskými a mužskými menami 😀 to sa im chcel asi pomstiť, že sú to dievčatá 😀

kaccistar
autor
15. lis 2017

@plea no úplne presne.. ono ten problém je práve preto, že u nás sa tie mená tak neničia 😀 ale som rada, že niekto tiež má Timeu, podľa mňa je to krásne a keď tak, je to Timi .. a ľudia sú z toho mena v šoku? Fakt? 😀

janulkakraniska
15. lis 2017

@plea Omlouvám se,není tam...
Bývalo tam určitě něco podobného,možná už to změnili...

plea
15. lis 2017

@janulkakraniska Timea v slovenskom kalendári je, na Slovensku to nie je žiadna exotika 🙂. Žijeme ale v ČR a tu sa s tým menom veľa ľudí očividne ešte nestretlo 🙂

versatilka
15. lis 2017

@janulkakraniska tak mi říkal děda.. Neměl vnuka, takže já byla Honza a sestra Karel.

plea
15. lis 2017

@kaccistar hej hej, niektorých to vyvedie z miery 🙂. Už som si vypočula, že je to exotické meno ako pre nejakú Afričanku 😀. Ale vďaka tomu prekvapeniu málokoho napadne vmýšľať hovadiny a hovoria jej proste "Timeo". Bol to celkom oriešok vybrať vhodné meno, ja som tiež ako prvé vylúčila všetky, ktoré sa prznia štýlom "-ája" (Kája, Pája, Mája), "-ča" (Pavča, Hanča, Davča). Nakoniec sme dali Elenu po mojej mamine, oslovujeme ju Ela, Elenka, Eli. Noa za Timeu som musela u muža orodovať dosť dlho 🙂. Ja som ešte bojovala s tlakom okolia pomenovať dvojčatá tak, aby to "ladilo" - Ema a Ela, Anička a Hanička... Na to som vždy odpovedala, že žiaden Pat a Mat nebude, sú síce sestry, ale nie dvojbalenie.

frndafrrr
15. lis 2017

@kaccistar Tak jak se píše s I Adina.

kaccistar
autor
15. lis 2017

@plea ha ha ha ha ha, tak sa fakt smejem.... to vidím, že sme na tom úplne rovnako aj s tou vylučovacou metódou 😀 no ja inak myslím, že keby som predniesla tú Timeu, tiež muž asi v prvom momente vytreští oči 😀 ale mám ju tiež napísanú na lístočku. 🙂 a ani sa nedivím, že si nechcela Pat a Mat.. no to by ma bralo, keby toto do mňa niekto hustí... mne stačí to, že mi všetci vnucujú to, že 4. dieťa bude chlap, lebo muž robí len chlapov (my máme spolu 1).. takže som si naschvál ani nenechala povedať, čo čakáme, aby mi dal každý pokoj 😀 😀

kaccistar
autor
15. lis 2017

@frndafrrr no to je tiež krásne 🙂

petulik81
15. lis 2017

@kaccistar holky jim za to jednou pěkne poděkujou,stejne jim rikaji Niki a Aja

bayt
15. lis 2017

@kaccistar Třeba Ester je pěkné jméno, ale Esterka, to je fakt příšernost :D To už mi zní skoro jako nadávka. Já totiž mívala na ZŠ kamarádku Ester a někteří jí říkali Esterka. Znělo to už ani ne jako zdrobnělina, spíš jako nick nebo skoro jako nadávka.

janapetrvalska
15. lis 2017

@versatilka me je vcelku jedno jak mi kdo rika, spis mi vadi ton, ale janicka to mi zni hezky jen od babicky , kdyz mi nekdo v praci rekne Janicko, no tak urcite by to slo .. tak rostu 😵

xsenova
15. lis 2017

V našej školke u nás je dievčatko a vola sa Rita. Hovoria jej Ritka 😅

versatilka
16. lis 2017

@janapetrvalska Taky pravda, já jsem takhle v práci rostla z Janinky 😂 Jé, Janička by mi od babičky vyhovovala.. Jenže takhe pěkně říká babi jen sestřenicím. Já jsem prostě Janina tohle a Janina tamto. Teď už jsem velká, tak jsem se s tím sžila, ale poslouchat ten rozdíl jako dítě bylo kruté.

iulia
16. lis 2017

@kaccistar Ono zprotivit se dá každé jméno - nám se moc líbilo jméno Isabela. Až jednou jsem slyšela, jak maminka volná na holčičku - Isabelko, Isabelko......IZI! A byli jsem opět na začátku hledání správného jména. Potom byla Diana, ale hned mě napadlo "Didi". A nakonec máme Karolínku a děda ji říká "Karle"... nic nenadělám. Pro nás je Karolínka a basta fidli.

maudd
20. lis 2017

Zajímavá diskuse 😄
Ja jsem Zuzana a úplně nesnáším, když mi tak někdo řekne - hned mam pocit, ze jsem neco provedla 😅 ja byla vždycky Zuzka, občas Zuzinka 🙂 ale uz jsem slyšela i Zuzčo, Zuzáku a podobne patvary 😄
Muž je František a ja mu neřeknu jinak, ostatní tvary jako Fanda a Fanoušek mi fakt trhání usi. Syna máme Jáchyma a to jde teda zprznit různě - Jáša, Jája, Jášule, Jašku, Chymi...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru