Naodilo se mezi 35. a 37. tt. Je předčasně narozené?

hlavinka
7. čer 2011

Ahoj holky,
chtela bych se zeptat, zda decko narozene cca v rozmezi od 35 do 37. tydne je povazovano za predcasne narozene a je v inkubatoru? Jak dlouho pak je v porodnici? A musi se s nim chodit na takovy ty neurologicky vysetreni a pod.?
Dekuju moc 🙂

odula
26. pro 2019

@puhelin 38+4 je 39.tt. to uz je v termínu.

vendes
26. pro 2019

Myslím, že od 36. týdne je miminko považováno za donošené. Mně se dcera narodila 40+5 a neonatolog se ptal, zda se jedná o předčasný porod, že by to viděl ještě na 14 dní vevnitř. Když chtěl muž bonding, měl smůlu, musí být přes noc v inkubátoru. Ale tady mám spíš pocit, že tam s ním o půlnoci nechtěli trávit čas. Takže spíš záleží na konkrétní situaci.

lennus
Autor odpověď smazal
Zobraz
lennus
26. pro 2019

@vendes A proč jste si to neprosadili? Neupsala ses s tím 40?

vendes
26. pro 2019

@lennus Nene, opravdu neupsala. Byla jsem v narkóze (akutní CS) a manžel se prostě nechal odbýt.

lennus
26. pro 2019

@vendes To nechápu, jak se může v tomto týdnu neonatolog ptát

puhelin
26. pro 2019

@odula Ano, slo mi o ty porodni miry. Ze to muze byt i naopak - mensi miminko temer v terminu.

odula
26. pro 2019

@puhelin o míry sice jde taky, ale myslím že zásadní je zralost miminka 🙂

vendes
26. pro 2019

@lennus Přišlo jim to tak podle množství mázku. Muž říkal, že se ptali, jestli je před termínem.

veroniquecz
26. pro 2019

@nazka malá se narodila 36+5, 2.470g a byla brána jako nedonosena. V porodnici jsme byli týden. V inkubátoru teda nebyla, dokonce byl bonding. Jen teda musela skrze žloutenku pod světlo.

megi89
26. pro 2019

Syn narozený 36+4 a 4. Den po císaři jsme šli domů 🙂

sayast
26. pro 2019

Syn 36+4,vyvolávané, váha 3250 g a 50 cm. Domů jsme šli 5.den,o den dýl kvůli žloutence. V inkubátoru vůbec nebyl,plně kojeny

suromana
26. pro 2019

@hlavinka
Tak do 38tt ti zbývá pár dní a 38tt už je brán jako donošené dítě, myslím, že se nemusíš vůbec stresovat.

alcar
26. pro 2019

Nezralost se pocita presne do 37+0. Od 37+1 uz je donosene dite. U predcasne narozenych deti (tedy do 37+0) je na posouzeni neonatologa, zda vas posle na neurologii. Do 35.tt nebo pri porodni vaze do 2500g jsou automaticke kontroly v ambulanci pro rizikove novorozence.

nazka
26. pro 2019

@veroniquecz
@megi89
@sayast a další holky.. Moc dekuju. Jsem 35+4 a vylitl mi dost tlak, tak jsem zvědavá, co mi řeknou v porodnici, zítra tam jdu. První jsem rodila 37+0 2,9 kg a 46 cm) a byla brána jako donosena. Chtěla bych ještě chvíli vydržet 🙏 jsou to nervy

kuttu
26. pro 2019

@puhelin ja rodila 38+1,malá 48 cm a 3400 g...rodit v terminu ma 4 kila

zelenoockaa
26. pro 2019

Dcera narozená 37tt, byla docela velka (3 kg) hned po porodu byla se mnou, v porodnici tři dny...

zuzita15
26. pro 2019

@alcar nejsou, dcera narozena 34tt, 2.34kg, naprosto zdrave dite bez potizi, inkubator vecne vypnuty a do rizikove poradny nas nechteli, ze je nadstandard a je to zbytecne. Rodila jsrm v Praze Podoli

seminko16
28. kvě 2020

@krystofka dobry den, vim ze uz je to dlouho, ale jsem 33+3 a hrozi mi, ze kvuli preeklampsii budu do tydne muset maleho porodit. Chci se zeptat jestli jste maleho rodila vyvolavanym porodem nebo cisarem. Me chteji totiz zkusit porod nejdriv vyvolat. A maleho jste po dobu v inkubatoru nekojila? A byla jste po celou dobu s miminkem v nemocnici nebo jste za nim jezdila. Moc dekuju za informace.

alcar
28. kvě 2020

@seminko16 odpovim na prvni cast dotazu. Vzdy je lepsi porod nejdrive zkusit vyvolat. Pokud se podari zkompenzovat preeklampsii a nebude tebe a dite ohrozovat na zivote (budou se pravidelne delat odbery, merit tlak a natacet monitor). Pokud uz by to neslo ukocirovat a nastaly komplikace, tak je bezpecnejsi udelat SC. Jinak po porodu zalezi na posouzeni neonatologa, v jakem stavu mimco bude. Nekdy ani nemusi v inkubatoru vubec byt.

nazka
28. kvě 2020

@seminko16 já jsem preeklampsii měla.. A. Chci se zeptat, vy ji už máte nebo vám teď "hrozí"? Držte se, doufám, že se vám vyhne 🍀
Jinak 34.tt bývá na inkubátor (ale vždy jde o konkrétní miminko), a většinou se miminku donáší odstrikane mlíčko.

seminko16
29. kvě 2020

@alcar moc dekuji za informace.Nakonec porod budeme vyvolavat. A bude to do pondeli. Malemu uz se tam nedari dobre. A bylo mi receno,ze pokud to zvladne stav moji placenty porodim normlane. Tak se budu modlit.

seminko16
29. kvě 2020

@nazka Ja uz preeklampsii mam. Zatim jsem hlidana, ale nejpozdeji v pondeli musi ven. Uz mam nektere hodnoty pod normou a to neni dobre. Maly ma i malou vahu. Mel by pry mit alespon 2000g a nyni dle UTZ jen 1700g a to pry take neni dobre. Takze se asi inkubatoru nevyhneme. Ted aby chtel papat a vsechno pekne dohnal. Dekuji moc za informace.

nazka
29. kvě 2020

@seminko16 moc držím palce🍀🍀 kdybys chtěla neco k preeklampsii, klidně piš do iz. Jinak kámoška rodila 31+3 a malý měl 1,5kg.
Každopádně u vás je to jen odhad, může mít i víc a přeju vám to

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru