Narodil se jako superman, máte zkušenost?

darwin04
17. srp 2014

Holky chtěla jsem se zeptat jestli jste měla některa zkušenost , ze miminko se narodilo jak říkala moje porodní asistentka jako superman s rucickou smerem nahoru .Jak jste to zvládli ja jsem myslela ze horší bolest jak u prvního porodu nezaziji kdy jsem rodila dva dny ted to bylo kratší ale o hodne bolestivejsi.Myslela jsem , ze to nezvladnu , ale jak jsem zaslechla , ze se malemu uz nevede dobre tak jsem jsi zašla na dno sve bolesti a rekla jsem jsi musim vydrzet , ale dalo nam to zabrat.

camelinka
17. srp 2014

@darwin04 Ahoj, naše dcera šla taky s ručičkou u hlavy, no nic moc 😅 😝

darwin04
autor
17. srp 2014

Jak dlouho vam trval porod a zvládli jste to bez pomoci mi museli zatlačit na břicho pak naštěstí vyšel ven 🙂 mela jsi epidural?

camelinka
17. srp 2014

@darwin04 Samotnej na sále už byl rychlej, počítám tak hoďku a půl, neměla sem nic krom infuze oxytocinu předtím,..... Nikdo mi na břicho netlačil, zvládly sme to samy, ale dorasovala mě celkem obstojně 😅 😝

veverusa
17. srp 2014

Máš šel taky s ručičkou napřed. Ale bylo to ok. Ani mě nesnastřihávali a potrhaná jsem nebyla. Ale byl to můj první porod tak nemůžu srovnávat.

darwin04
autor
17. srp 2014

Ja taky neměla nic krom oxytocinu , ale maly se tam asi nějak zasek a bolesti silene bez postupu pak byl docela fialový říkali , ze ma modrinku 😒 Je zajimave , ze tu rucicku i u kojeni dava nahoru 🙂 ma devět měsíců a je pěkné torpedo 😀

konikova
17. srp 2014

tez jsme meli rucicku u hlavy a na sale jsem byla od 7 rano do 5 vecer...nastrihnout me museli, skakali po me a nakonec maly museljit ven vexem, mela jsem 3kapacky s nejakymi utisujicimi latkami ale nevim to to bylo..ale ja se i pomalinku otvirala takze tam byl problem jeste tohle

bajana
17. srp 2014

Moja kamaratka takto porodila dceru...viem, ze mala oxytocin a nasledne ju vela sili - skor "vysivali" z vnutra - rucicka ju velmi potrhala

lucinacka
17. srp 2014

Nas malej se tak narodil. Samotny porod byl pohodicka, od prasknuti vody byl za 20 min na svete, nejsem ani nastrihnuta, jen trochu natrzena. Pred tim jsem teda mela 24 hod bolesti, ale to na to vliv nemelo, dle meho. Neotvirala jsem se a pak jsem se za 2 hodky otevrela z propustnosti pro prst na 10 cm. Nemela jsem zadne leky, ani epi ani oxytocin...

malydelfin
18. srp 2014

Ahoj, Můj mladší syn se narodil taky na supermana. Byl trochu větší, takže se cestou zasekl (prý tam strkal ještě tu druhou) a nějakou chvilku jim trvalo, než vylezl. Naštěstí nebylo potřeba žádných jejich nástrojů a zvládli jsme to za pomoci asi tří doktorek a několika porodních asistentek. Nebylo potřeba ani žádné zvláštní šití a nijak mi vnitřně neublížil. Jen ty kila po něm nemůžu dostat dolu 🙂
Muka to byly teda slušný, ale vše je v pořádku a už tady rok a půl řádí. Večer ale vždycky usíná s tou svojí ručičkou u hlavy. 🙂

veruska007
18. srp 2014

Taky jsem porodila supermana. Rodila jsem dva dny, nástřih jsem neměla, ale malý mě pořádně natrhnul - skoro mi udělal obřízku. Dr. mi to šil bez umrtvení, bolelo to šíleně, sešil to dost ošklivě a ještě jsem v tom měla později absces a přišlo se na to, až jsem zkolabovala s otravou krve. Chjoooo. Dalšího porodu jsem se pak hodně bála, ale ten už byl v pohodě.

girafka
18. srp 2014

Ahoj,muu synek ma ve zprave salutujici rucka 😀. Rodila jsem 3,5 hodky a bolelo to jako prasatko 😀 mela jsem nastrih a malej me i trochu potrhal. Tak snad druhe,jestli se povede,bude mit lepsi prichod na svet

bunny123
18. srp 2014

Ahoj, moje mala sla taky rucickou. Pri tlaceni vleze se tou rucickou odrazela zpatky, no beznadej. Pomohl az drep a gravitace. Byla jsem sesita jak sbirka zakonu, ale to i tim, ze mam hodne krehkou sliznici a dle slov doktorky "bylo to jako do masla", sesiti se rozpadalo. No uzila jsem si, ale paradoxne to nevnimam nejak negativne. Hojeni bylo dlouhe, sesiti az na konecniku mi zahybalo s vyprazdnovanim, ale my zeny prezijem vsechno 😉

pisjutynka
18. srp 2014

Ahoj, malá se taky narodila jako Superman. PA mi musela skákat na břicho, aby šla ven. Pěkně mě potrhala i uvnitř a dost dlouho to bolelo, ale teď už si z toho dělám srandu 🙂

lv
18. srp 2014

Apolenka se narodila taky s ručičkou vedle hlavy, natazenou.. Rodila jsem 24h, epidurál, oxytocin..posrbabala me uvnitř nehty, pry jak ziletky, mela jsem asi 15vnitrnich stehů. Setra někde vyčetla, ze takový lide maji na světě nejaky úkol, vedou ke změně, k lepšímu.. 😵

bunny123
7. pro 2014

@lv Jak se na to přišlo, že mají na světě nějaký úkol? 😀

lv
7. pro 2014

@bunny123 jo to já nevím, moje sestra se výživa v esoterii, astrologii, já jsem na tohle moc racionalni

bunny123
7. pro 2014

@lv Jestli je to pravda, tak se těším 😎

denca1988
12. pro 2014

@darwin04 ahoj taky som mala supermanku;) celu ma potrhala a este ma aj nastrihli;) vic posita som uz byt nemohla🙂 porod som mala strasne rychly,v 20:00 kontrakce,21:00 prichod do porodnice a 23;43 mala na svete

ladenka
12. pro 2014

Náš malý se také narodil s ručičkou jako superman. Porod trval 4 hodiny, byl to již druhý, bolesti ukrutné, horší než u prvního. Ale samotné tlačení byla úleva a malý byl na dvě zatlačení venku, tou ručičkou mě uvnitř škrábnul, takže byly nutné tři vnitřní stehy, ale jinak pohoda, bez nástřihu či poranění hráze. Bez jakýchkoli léků nebo epidurálu, porod proběhl v kleče s jednou nohou přizvednutou na zemi na žíněnce opřená o porodní stoličku.

annodomine
27. čer 2021

@bunny123 je tak to jsem měla stejný... posešivana od a do z a žádné umrtvení musela jsem užívat projímadla aby to nebolelo protože ten týden po byl dost psycho...

annodomine
27. čer 2021

@lv 😂

lv
27. čer 2021

@annodomine teď to tady čtu, po 7 letech.. Právě teď mám úkol já a to, aby mě svou pubertou nedostala do blázince

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru