Nástřih hráze při porodu. Opravdu to tak bolí?

akina
15. led 2007

Ahojky chtela jsem se zeptat nejake maminy,kterou pri porodu nastrihavaly,jake to je.Jestli to opravdu tak boli,jak jsem pouze slysela.Uz mam sice jeden porod za sebou,diky Bohu sel ten muj 3 kilovy drobecek bez nastrihu,ale ted me ceka 2 porod a ten uz muze byt s nastrihem,tak bych rada vedela jake to je.za vsechny odpovedi predem diky. 🙂

ladunka
15. led 2007

akino, asi jak koho 🙂 Nástřih zpravidla asi víceméně nebolí, protože je tkáň v tu chvíli odkrvená a znecitlivělá. Já měla malý nástřih a stříhání jen trochu štíplo. Bolestivější prý bývá šití, ale já měla dva vnitřní a tři vnější a nijak zvlášť to nebolelo. Mnohem nepříjemnější, i když taky ne dramatické, pro mne bylo hojení, ještě dnes, jedenáct týdnů po porodu, jizvu občas cítím a trochu mi komplikuje začátek milování.

Doporučuju masáž hráze a pozitivní myšlení, je dost pravděpodobné, že se bez násřihu obejdeš (i já to mám podruhé v plánu 😉 )

isacek
15. led 2007

akina,
mě taky nastřihávali,ale skoro jsem to ani necítila.Bylo to zrovna, když jsem měla kontrakci a musela jsem tlačit, tak jsem ucítila jen takové štípnutí.
Měla jsem pět vnějších stehů a jeden vnitřní a šití bolí opravdu víc,ale neni to tak hrozné 🙂 !A nebo jsem už byla tak štastná a zároveň vyčerpaná, že už jsem to tolik necítila!

raculka
15. led 2007

Akina- já jsem tedy nástřih necítila snad vůbec, mám to nějak zamlžené 😅
Taky jsem se při té představě zhrozila a pak jsem ani nevěděla,že už to je 😀
To šití jsem cítila,ale nebylo to tak hrozné.Takže se toho neboj.A třeba u tebe nebude ani teď nástřih nutný,když u prvního mimi to bylo v pohodě. 😉

myska
15. led 2007

Já jsem měla taky nástřih hráze a to dost velkej, v mojím případě by nepomohla ani masáž hráze. Samotnej nástřih jsem necítila, ale to šití už celkem jo, ikdyž mě to hodně znecitlivěli, ale paní doktorka tam asi něco vyšívala či co 🙂 takže mě to už později bylo nepříjemný.
Po šesti týdnech jsem už nevěděla, že nějaký šití bylo 😉

andira
15. led 2007

Kuk Akino, nastrh hraze jsem mela 😖 Dite bylo sice 3000 g presne, ale pred
15ti lety to soudruzi v nemocnici na Bulovce nezvladli 😖 Tenkrat nebyly jeste epiduraly, nastrihavali me na "ostro" bez umrtveni a taky me bez umrtveni sili - kreteni (omlouvam se, ale nemuzu si pomoct). Bolelo to silene
a dodnes mam problemy, takze to je ma story ☹

skraut
15. led 2007

Tak mě píchali injekci na umrtvení a nastřihávali mě dřív tak jsem to trochu cítila a šít mě museli v narkóze takže o tom u ž nevím 😉

ijetka
15. led 2007

Mě nastřihli, vůbec jsem to necítila, ale už jsem od pár mamin slyšela že to pocítili. Šití taky v pohodě jenom jsem cítila takové škubání. 🙂

eleanor911
15. led 2007

ahoj,já teda nástřih vůbec necítila,říkal mi to pak až manžel,že to bylo zrovna při kontrakci a pak byla hned venku hlavička. 😉
mysko presne!mě taky připadalo,že tam něco vyšívá 😲 ...zašívala mě půl hodiny,už jsem si říkala,že bych radši znovu odrodila...a to jsem dostala před šitím injekci 😠 jinak mě jizva bolela dost dlouho,i doktorka říkala,že to může trvat i rok,což u mě sedí,první sexík jsem měla až po pár měsích. 😖
u druhého porodu většinou nenastřihávají,pokud není mimi moc velké,takže pokud jsi měla první ok tak druhý snad dobře dopadne!!svou zkušenost teda nepřeju ani nepříteli.Držím palečky!!! 🙂 🙂

carodkaa
15. led 2007

ahojky me nastrihli docela dost ale skoro jsem to necitila,horsi bylo to skoro hodinovy siti potom,to sem myslela ze snad utecu 😀 a i kdyz mi to umrtvili tak sem to hooodne citila.

jess
15. led 2007

Ahoj já musela mít pět nástřihů(masáž by mi byla nanic 😀 ),alevůbec jset to nepocítila,akurát manžel mě hrozně litoval 😉 .A šily mě necelou hodku a to jsem jen občas pocítila tahy nebo tlak,ale ne bolest.Možná to ale bylo tím,že po mém porodu,bych asi dole necítila už vůbec nic🙂.Ale jinak to bylo v pohodě,nijak jsem nenadávala ani neproklínala chlapa 😀 jak to bývá ve filmech.

lucisa
15. led 2007

U první dcery nástřih byl, u druhé ne. Nástřih je fakt jenom takové štípnutí, ani to šití není tak hrozné, pokud je šikula dr. Ale u mě bylo horší hojení a jak píše eleanor, komplikovalo to sex, a to dost. Manžel byl chudák v celibátu nějakých 10 měsíců, než byl připuštěn 😉 😀
Jizvu si nahmatám dodnes (více, než 4 roky po porodu), na omak je trochu citlivá, občas bolí při zvedání něčeho těžkého, ale to naštěstí není často, už se to dá vydržet. Měla jsem spíš strach, jak přežiju druhý porod, jestli ta jizva nepraskne. Ale druhý porod byla procházka fakt, kontrakce hodinu, dvojí zatlačení a dcera byla venku.
Vzhledem k tomu, že jsi akino, rodila poprvé bez nástřihu a rodíš celkem brzy po prvním porodu, tak si myslím, že ani u druhého tě nástřih nečeká (pokud nebude nějaká komplikace - tfuj, tfuj, to ti nepřeju).

akina
autor
16. led 2007

Ahoj holky moc vam vsem dekuji za prispevky. 🙂 Nechci se chlubit,ale tady u nas v Trebicske porodnici mame sikovne doktory tak doufam,ze pokud se tomu nastrihu nevyhnu, vysijou mi na pipku aspon peknej obrazek 😀 Ta nase princezna pekne kope tak nemuzu spat,ale jestli usnu tak to bude urco potesenim z vasich zazitku,tak dobrou a jeste jednou diky. PS 😀 u toho siti bych mohla asistovat, jsem totiz svadlenka 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kacabacka
16. led 2007

akina: tak to bych se na doktory vyto...a zašila bych si to sama 😀

akina
autor
16. led 2007

Ahoj kacabacko,jo kdyby to slo,tak bych si to sama zasila 😀 ale mam pocit,ze pres ten pupek bych si tam spatne videla a mohla bych zasit uplne neco jineho 😀 .Tak budu doufat,ze se to i tentokrat bez toho nastrihu obejdu. 🙂 😀 😅

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
rova
17. led 2007

Ju, jak píše Gedren, podruhé je velká pravděpodobnost, že druhý porod se obejde bez nástřihu. Porod prostě bolí a těžko říct jestli bolel ten nástřih, nebo to jak šla malá ven, ale určitě bych se toho zbytečně nebála. Zašívání pak už bylo jen nepříjemné tím, že to občas trochu štíplo a už jsem chtěla mít vše za sebou a věnovat se příteli a miminku, takže mě to "otravovalo" 🙂)

ozak1
26. led 2007

Ahoj Akino,mám z sebou už dva porody (ten druhý před 14 dny ).První mimi mělo 4150g a druhý 4100g, takže nástřih jsem potřebovala u obou, ale musím tě uklidnit. Nástřih dělají v momentě kdy tlačíš a máš kontrakci. Takže, alespsoň já, jsem to vůbec necítila. Šití umrtvují, takže pouze ta umrtvovací injekce trochu štípne, a pak jen cítíš, že ti tam něco dělají, ale nebolí to.Období těch strašných kontrakcí před samotným tlačením je mnohem bolestivější. Porod prostě bolí a nedej na řeči, že druhý bolí míň a je jednodušší. Já rodila po dvou letech a nic roztáhlý jsem neměla, takže to bylo stejný. Možná trochu horší, protože víš, do čeho jdeš 🙂 Jo a chtěla jsem se zmínit o klystýru, je tak opovrhovaný a maminky s tím nadělají hrozný scény, ale pokud je třeba porod porod urychlit, e to nejlepší varianta a přirozená, nehledě na to, že ta teplá voda uvolňuje křeče a hlavně se před porodem vyprázdníš a necítíš se tak blbě při tlačení 😖 Není to vůbec tak strašně nepříjemné, jak mnozí píšou. Znám prostě horší věci. Na závěr jednu radu. Spousta maminek jsou prostě hysterický, takže ti radím jejich popisy hrůz si nepřipouštět a prostě si jen řekni, ty to zvládneš. Nic jiného ti stejně nezbyde. Nech se zkrátka překvapit. Mysli stále jen na své mimi. Věř, že pro něj je ten proces mnohem náročnější, než pro tebe, tak buď silná a přeji ti hodně štěstí i tvému mimi.

hanah_2002
26. led 2007

Ahoj, můj prcek měl 4350 g, takže bez nástřihu bych ho asi nevyprdla 😀. Ale ničeho se neboj. Že mě nastřihli jsem vůbec necítila.Šili mě 30 minut a to jsem cítila jen tahání, ale je to v pohodě.Když jsem se ptala doktora, kolik mám stehů, tak řekl: nevím, já je nepočítám 😒.Ale teď je to trošku horší. Jizva se nehojí a dost bolí.Za týden jdu na kontrolu a jsem zvědavá, co bude doktor říkat.

zevina
26. led 2007

ahojky, my měli 53cm a 3,75kg což je na mých 158cm a 51kg slušný macík 🙂 nástřih jsem neregistrovala, jen to šití je nepříjemné a zdlouhavé (možná proto, že manžel řekl panu primáři, ať si dá záležet, že pak budu jeho dílo všude ukazovat 😀 ) a když jsem "ukazovala" na gyndě po šestinedělí, ptal se pan dokter, kdo že mě to šil, že to mám móóóc pěkné 😀 😀

jita2
26. led 2007

akina,
nebolí to vůbec a to jsem měla nástřih docela velký, vůbec bych to nevěděla, kdyby mi to neřekli...šití docela bolí, ale spíš štípe, než bolí, zleží, jakký má kdo práh bolesti...já vydržím docela dost, tak jsem to brala docela normálně, spíš jsem si říkala, že po víc jak půl hodině tlačení už je to šití prkotina...

lucildol
27. led 2007

Holky, jako nezkušená nastávající mamina se vás chci zeptat, jestli je možné nástřih odmítnout? Že prostě řeknete, že stříhat nechcete a dost. Pokud se teda nejedná onějaké komplikace. Nebo si protstě sami doktoři řeknou: tak tuhle nastřihneme - a vy s tím nic neuděláte?
Ikdyž asi v porodních bolestech člověk bere vše, jen aby mimi bylo venku,že? ☹

cantarela
27. led 2007

lucidol-pokud doktor usoudí,že miminko projde samo,tak Tě nastřihávat nebudou!!!Ale prý je lepší,když Tě pokud je mimi velké nastříhnou oni,než aby Ti to prasklo samo.Vůbec se toho neboj,kdybych neviděla jak bere nůžky,tak o tom ani nevím!!!!A to myslím vážně.

cantarela
27. led 2007

Ale odmítnutí jako takové asi nepůjde 😕

katwind
27. led 2007

Holky, když vybíráte porodnici, tak se zajímejte i o údaj, kolik epiziotomií tam ročně udělají. Jsou nemocnice, které se pohybují kolem 100%, to znamená, že stříhají trošku rutinně všechny, ale jsou nemocnice, kde se pohybují kolem 20% 😉

0401
27. led 2007

Ahoj holky,
na kurzu nás dr poučila, že nástřih se dělá bez umrtvení, protože to není potřeba 😕 A také, jak budem ležet na sále, nemáme se zaobírat tím, co kdo bere do ruky, ať zbytečně necukáme. 😒
Já jsem se hrozně bála nástřihu, a pak jsem na to při tlačení nějak zapomněla. Jak byla venku hlavička, při zatlačení jsem cítila, že mě musel někdo rozškubnout napůl ☹ pak mi manžel řekl, že do mě PA vrazila ruku a malé pomohla, protože měla namále. Nakonec mě nestřihala, ale možná právě proto jsem se roztrhala až ke konečníku, stálo mě to 7 stehů a problémy mám dodnes. A to jsem rok a půl po porodu. ☹
Takže možná je ten nástřih k něčemu dobrý.
Cantarela - u nás odmítnutí jde. Ale pokud by nastaly nějaké komplikace, tak se neptají a střihají.
Akina - se máš, že tě netřihali poprvé, určitě nebudou ani podruhé 🙂 Neboj.

altoja
30. led 2007

Ahojky, mě taky nastřihli, ale vůbec o tom nevím, vše bylo v pohodě.

miskam
30. led 2007

Jsem chvíli po porodu, také mě nastřihli, ale skoro jsem to necítila, myslím, že je horší, kdybych se roztrhla, protože malá měla 4 kg a 54 cm.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
kitka123
1. únor 2007

lucidol, nejlepsi je, kdyz si do te sve porodnice zajedes jeste v prubehu tehotenstvi. Dneska snad uz vsude delaji prohlidky, jako ze ti ukazou porodni sal, pokoje ... a tam se rovnou zeptas jak to u nich chodi, i na ten nastrih. Urcite to pusobi dobre na psychiku, kdyz pak vis do ceho jdes, nebo mas jeste sanci vybrat jinou nemocnici.

alenahabibi
1. únor 2007

Akino, mě nastřihávali, ale zjistila jsem to až když mi porodník oznámil "maminko teď Vás zašiju, bude to trochu štípat" a já na něho hleděla, kdy mě stihli nastřihnout. Takže se zbytečně nenervuj, ani to šití není žádná hrůza.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru