Nechci manžela u porodu - máte to stejně?

koordinatorka_odboje
20. říj 2015

Zvažuji, že bych odmítla manželovu účast na porodním sále. Obávám se sexuálních traumat, která by mu mohla vzniknout, kdyby viděl moji zakrvácenou hráz Stačí, že já budu mít celkem silný zážitek, ne ještě on. . 😀 Potkali jsme jednoho známého, který říkal "Vole, nechoď k porodu, já tam byl, krve jak z vola, myslel jsem, že si už v životě nezap... " Je to debil, já vím, ale v podstatě to může narušit sexuální přitažlivost manželky, ne? Uvidí ve mně jenom matku a už nikdy milenku.
Ptala jsem se dřív manžela, řekl, že neví, co tam bude dělat, ale obává se, že mi nijak nebude moct pomoct 😀 ale kdybych chtěla, tak půjde. Ale já asi fakt nechci. Máte to někdo stejně, že prostě nechcete otce u porodu?

luckavolosyn
9. lis 2015

Já bych nenutila, ale muž mi řekl, že i kdybych byla sešitá a popraskaná od shora až dolů, že se na lásce ke mě se nic nezmění a že mi bude oporou. Navíc mu pohled na krev nevadí a u nás není jasné jestli nepůjdu na císaře. A například v naší porodnici je velký rozdíl v chování personálu, pokud je otec přítomen u porodu a není. Takže si ho za jeho rozhodnutí moc vážím a doufám že to spolu nějak dáme 😉

aneta1994
9. lis 2015

Myslím si, že si Vás pak muž bude více vážit..až uvidí, že prostě to dítě není jen o tom si ho udělat..ale taky si to odtrpět, a potom se i na Vás bude dívat jinýma očima, jako na svoji hrdinku, že jste jeho křehká žena, ale zvládnete takovou bolest. 🙂

petanevesta
9. lis 2015

Ja mela u prvni dcery vyvolavany porod ve 42.tydnu a jiz po prvni tablete se kontrakce rozjely dost silne a caste.Asi za 2h jsem se presunula na sal a manzelovi psala,ze je to nejake rychle,at jede z prace.Byla u me porodni asistentka a pak vysetrovala doktorka...nicmene pri otevreni na 8cm a kontrakcich po minute mi PA rekla,ze manzel uz je tam a zda ho tam chci - ja rekla ne,prostem jsem to tak citila...mela jsem pocit,ze je to moje posledni hodinka a ackoliv jsem jinak tichy,trpici typ,i jsem slusna narikala a nechtela jsem,aby u toho byl.Potom ale male zacaly klesat ozvy,vezli me na sal na akutniho cisare a manzel nakonec dcerku videl hned.jak mi ji vyndali z bricha,fotil ji atd...Spis me bylo lito,ze jsem ji potom videla az asi za 6hodin :-/

barumat
9. lis 2015

@aneta1994 To jistě, pokud je to schopen v tu chvíli vůbec ustát, což ten můj rozhodně není 😉

pokyska
9. lis 2015

Ahoj, myslím si že každý tohle vidí jinak a i ty sama se musíš rozhodnout zda jo nebo ne. Já jsem si pořád říkala že bych tam chlapa nikdy nechtěla, jenže když jsem před nedávnem otěhotněla a přemýšlela jsem nad tím tedy už jinak tak jsem zjistila, že bych ho tam vlastně nakonec chtěla pokud by sám souhlasil a chtěl, rozhodně bych ho do ničeho nechtěla nutit a taky bych chtěla aby spíš stál jen u hlavy a byl mi podporou. Po špatných genetických testech jsem musela na potrat, musela jsem absolvovat hodně nepříjemných vyšetření kde jsem byla ráda, že semnou manžel byl a i tím se to u mě změnilo. Byl mi hodně oporou.

koordinatorka_odboje
autor
25. zář 2017

Mely jste pravdu ty, co jste rikaly, ze jste mely stejne pocity a nakonec to bylo jinak. Manzel nakonec u porodu byl - pres edcila me moje kamaradka, ktera rodila druhe. Rikala mi, ze me tam nechaji samotnou a ze se ke mne budou chovat jinak, kdyz tam budu s manzelem. A mela pravdu, k rodickam, ktere byly bez muze, se opravdu chovali jinak i na oddeleni sestinedeli, nebo aspon takovy dojem jsem nabyla, kdyz jsem sledovala, jak sestry mluvi se spolubydlici.
Jo a zadne trauma nema 😃 Spis si me povazuje.

hannahinka
15. led 2021

Příde mi nechutný když jsou u porodu chlapi

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru