"Nepřirozený"porod

sisstin
18. led 2008

Ahoj holky...pořád tady čtu o tzv.přirozených porodech 😉 nejsem vyloženým odpůrcem, ale občas mi přijde, že hodně maminek má nereálné představy...a mnohdy tou svou touhou pro vše přirozené ohrožují sebe i dítko 😕 nejsem zdravotník, ani nemám s touto profesí nic společného..ale věčné zatracování porodníků se mi moc nepozdává. 😒 Já jsem např.při porodu pít ani jíst nesměla, což se mi v té chvíli samozřejmě nelíbilo..ale pak jsem zjistila, že to své důvody má...jakož i oxytocin atd. 😉

Nechci, aby se tady zase hádalo...jen mi občas přijde, že si každý stěžuje na přístup lékařů(Pa, dětských sester), ale už se nějak nebere v potaz, jaký přístup má sama rodička k nim ....jen tak pro zamyšlení 😉

lucianka
19. led 2008

Siss, Luky taky ne (až se všichni divili), jen měl odřený uši 😀

babalala
19. led 2008

sisstin - tak ty dvě minutky jsou nádherné.. na příští porod si to taky tak naplánuju!!! 😉 Jinak - taky jsem se prolívala maliníkem, baštila homeopatika, masírovala hráz - jo a obzvláštní lahůdka - odvar z lněného semínka byl taky na mém nápojovém lístku - ale prostě nic z toho nestačilo, protože Bambu má holt vélikou a tvrdou hlavu.. 😀 😀 😀

draga
19. led 2008

mě porod jako takovej trval asi 20min placentu jsem porodila taky hned ale těch 36 hodin předtím nic moc 😝

slevik
19. led 2008

Brý večír, koukám, že jste téma trošku rozšířily 😀. Se připojím, kromě toho, že teda u nás samotná akce tlačení byla taky rychlovka a Veru nebyla ani otlačená ani neměla šišatou hlavičku 😅 a celkově byl porod pohoda, jsem rozhodně zastánce "nepřirozených" porodů 😎
Kdyby mi dr. neprasknul vodu a nenapíchnul oxytocin, tak rodím snad ještě dneska 😀

karotky
19. led 2008

Mě osobně monitor tolik neobtěžoval(ležela jsem na něm v kuse asi 4h. do porodu),jako ta sonda,kterou i strčili do vnitř a nemohla jsem se ani blbě nadechnout 😅 ,aniž se pohnul nebo vypadla. 🙄 Hned PA přiběhla a poučila mě,že mám být v klidu,jinak to nebude fungovat. 😝
A to jsem si třeba původně představovala,že 1.dobu porodní strávím ve sprše ne bo na balónu a nebo dokonce ve vaně. 😀
Samotné tlačení bylo v pohodě.Jak píše Draga..............se vším všudy bylo za 20min. hotovo a já se mohla kochat Adámkem,kterého mi už přivezli v zavinovačce.Akorát mě trochu zamrzelo,že mi ho hned po narození nedali na bříško...........myslela jsem,že se to už dělá běžně všude. 😉

sisstin
autor
19. led 2008

karot: taky jsem měla nějakou sondu..chvíli..a to bylo snad nejhorší na celým porodu 😖

sisstin
autor
19. led 2008

jinak to položení na břicho..mně ho taky nedali..v Pce se to asi moc nedělá..ale mně to bylo teda fuk..jediný, co jsem vnímala bylo, že to uf uf uf mám za sebou 😅

slevik
19. led 2008

Karot - to se asi nedělá, spíš je to vyjímka ☹
Kočky, nebyla jsem ve vaší kůži, možná bych mluvila jinak (já byla na monitoru jen chvilinku na zač. porodu), ale i když je to hnusný (což docela chápu), ta sondička je důležitá 😎 . Je jasný, že je to na houby, když si rodička nemůže dělat, co chce, ale je to v zájmu miminka 😵 . Je fakt, že si nedovedu představit ležet, mě vyhovovalo chodit a nebo se houpat na balonu.

draga
19. led 2008

mě Dálu ukázali, já si oddechla že je v pořádku a pak ho donesl manžel to už mě došívali a ležela s pytlíkem písku na pupíku a položili mi ho k prsu ale jak byl unavenej asi víc jak já tak spinkal a bradavka mu byla úplně ukradená 😉

karotky
19. led 2008

Drago...............Ádovi byla bradavka ukradená do 4.dne,kdy mi z ní začalo téct míko,ale stejně ho museli nalákat po glukóze. 😀
Slevík..............taky jsem to tak brala.................ono to ani jinak nešlo. 😅 Ale je fakt,že jsem to půl hodiny před porodem nemohla bolestma vydržet(tlačení bylo v tu chvíli v nedohlednu,protože jsem se otvírala moc pomalu ☹ ,tak mi manžel podložil záda a na sondu jsem dlaba. 🙄 Doktor přílítnul,"zrychtoval" mě,co to jako má být a musela jsem si znovu lehnout. 😝 Pak se mnou ty kontrakce začaly doslova lomcovat a manžel byl v klidu. 😅 Tak jsem se neudržela(do té doba jsem byla docela hodná 😀 ) a začala řvát:"To je teda v pr..li.Všichni si odtáhnou na kafíčko a mě tady nechají klidně chcípnout!" 😢
Doktor hned přiběhnul,naznal že bysme to mohli zkusit a naštěstí to šlo. 😵
Čekala jsem,že bude čoromoro,ale asi má doktor smysl pro humor a nic i nevyčítal.Ještě mě nechal pozdravovat,když odcházel ze služby. 😀

lucianka
19. led 2008

Tak mě ho dali hned... pak ho odnesli zvážit, změřit, omýt... když ho donesli umytého a zabaleného, dali mi ho k prsu a už nás tam s manžou nechali... 🙂
Pytlík na břichu jsem vůbec neměla... 😲

sisstin
autor
19. led 2008

já taky ne..taky ho ted mám k zblití 😒

lucianka
19. led 2008

Mám v albu i fotku, jak mi ho hnedka dali - je ještě celej od krve 🙂

lucianka
19. led 2008

Tak to já ne - mám ho jako před těhu. 🙂 Už v porodnici jsem skoro žádný neměla...
Nejhorší bylo, když tam chodily maminky a některé jsem znala... a já nepoznala, jestli už porodily nebo ne, jaký měly ještě bříško. Tak mi bylo trapný ptát se na mimča, abych se neztrapnila 😅

sisstin
autor
19. led 2008

jinak já jsem divná, ale já se právě děsila..že mi ho daj krvavýho 🤐 a naštěstí nedali..mně to nějak nedělá dobře 😖

lucianka
19. led 2008

Siss, to neva... někdo tu krev prostě nemusí 🙂 Mně to nevadí a ani mi v tu chvíli nedošlo, že je od krve 😀 A před porodem jsem to vůbec neřešila... buď dají nebo nedají...

draga
19. led 2008

tak já mám břicho jako v těhu doteď i když jsme pytlík měla 😉 😀

slevik
19. led 2008

Tak mě malou ukázali, ale jen v rychlosti a pak ji až donesl manžel 😎 . Ale pak ji nám nechali celý dvě hodiny 😵 .
O břichu mi nemluvte, já jsem už zas jak ve třetím měsíci 😢 😖 A pytlík jsem taky neměla 😀

draga
19. led 2008

holky já tuhle že jako budu cvičit na břicho tak jsem si lehla udělala pár sklapek funěla jsem jak když jsem vylezla na kopec a Dála se řehtal myslel si, že mu dělám tím funěním srandičku a pak to po mě pořád opakoval takový to : uech, uech tak mě rozesmál a cvičení skončilo 😎 😀

karotky
19. led 2008

Já mám břicho docela v poho,ale kůže se nesmrkává a nesmrskává. ☹ Pytlík na břiše jsem taky neměla. 😉

draga
19. led 2008

já mám kůže že bych jí mohla prodávat na plastiku 😀 😉

sisstin
autor
19. led 2008

draga: no to já taky..břicho vychrtlý docela..a na něm visící kůže 😕

slevik
19. led 2008

Drago - to znám, snaha by byla, ale udělám pár cviků a končím, Verunka se buď řehtá nebo po mě leze 😅

draga
19. led 2008

siss já ho teda vychrtlý nemámjsme jako hrošík ale i tak kůže mám nějak navíc a teď čekám co koziska jsem ukončila kojení 😎

slevik to se nedá co? a když Dála chrní tak jsem ráda, že mám klid a do cvičení se nedonutím 😀

karotky
19. led 2008

Drago................to si kojila přes kloboučky až do teď? 😕
To si teda borka. 😎
Já mám prsa jako 90.letá babka. 😀

sisstin
autor
19. led 2008

já mám v podprdě 75DD..a bez pordprdy mega dlouhý A 😔

slevik
19. led 2008

Drago - přesně 😀 Jednak ten klid a druhak, když usne po o, už silhám hlady, takže skáču okamžitě po nějakým jídle a když usne večer, tak ... no prostě večer se to nedá 😀

karotky
19. led 2008

Asi taky tak. 😀

babalala
19. led 2008

draga - reakce na příspěvek ve 20:38-ještě si trochu zaprovokuju - ona ta únava miminka, ospalost a nechuť sát se připisují právě otravě všemi těmi chemikáliemi, které se k němu během porodu dostanou. Otupělost místo sání důležitého kolostra a seznamování s maminkou z její vnější strany... Chemie ho určitě nezabije, ale že by mu nějak prospěla? ☹

lucianka
19. led 2008

Tak na prsa jsem taky zvědavá... asi je taky budu mít až na břicho. Luky si teď zvykl, že má bradavku pevně v puse a odtahuje se... 😠 Asi se rozhodl, že mi je vytahá co nejvíc to půjde 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru