Odmítnutí vyvolání porodu, máte zkušenost?

lenbenn
16. črc 2016

Někdo se zkušeností odmítnuti vyvolání porodu? Z jakého důvodu? Podařilo se Vám nakonec porodit prirozene? Děkuji

hz
1. srp 2016

@urtica kamaradova zena tam ted rodila, jela az z MB. byla spokojena, ale uz vedela co chtela-rodila 3.dite. pry kdyby nic jineho nechtela, a nemela porodni plan, jeli by rutinou... mozna asi jako vsude...
a co ta dula? vyjadrila se pak po porodu k tomu vyroku, ze tato dr. jedine na zadech?

hz
1. srp 2016

@tahejhula co si budeme povidat, ta Morava je celkove na tom s pristupem k zene lip nez Cechy..

tahejhula
1. srp 2016

@hz Neslo o Moravu. 🙂 Sice uz to mame docela blizko, ale porad Cechy.

hz
1. srp 2016

@tahejhula tak prozrad, kde?

mrs_v
1. srp 2016

@hz to bych netvrdila.Za rohem mám porodnici kde není možná volba polohy při 2DP,nedělají bonding a mimino ti dokrmí i přes nesouhlas.Buzerace skrz tabulky ANO,podpora kojení NE.Největší drzost mi prostě přijde to jejich že "musíš rodit na křesle" původně jsem tam chtěla jit na DOD trochu je potrolit s mým porodním plánem,ale nakonec na to peču,ta budova mě dostatečně děsí aniž bych v ní musela být.
Obecně si myslím že si můžeš prosadit cokoliv pokud jsi dostatečně silná a nb máš dobrý doprovod,ale kdo to chce riskovat?A hlavně...proč by to tak mělo být? :/

tahejhula
1. srp 2016

@hz Ono je to osm let, ja nevim, jak to tam je ted. Nicmene tam pomerne nedavno pani rodila ambulantne a nemeli s tim problem. Tak treba se drzi.

hz
1. srp 2016

@mrs_v hele, je to vtipny, taky me napadlo jit ted s porodnim planem do porodnice, kde jsem poprve rodila a nebyla prilis spokojena a zkusit, co oni na to. ale kaslu na to. o ne nejde, ale o me jo, tak se asi zaridim jinak...

urtica
1. srp 2016

@hz Jj, určitě jsou tam stále spokojené maminky - viz. moje kamarádka tam rodila před 14 dny a taky spokojenost, i když ta si zaplatila Premium + ona má ten přístup "doktoři vědí nejlépe, co dělají" - což jí to svým způsobem mnohé usnadňuje. Tuto absolutní důvěru v lékaře s ní nesdílím - respektive, ke konkrétnímu lékaři, kterého znám a vím že je dobrý tak ano - ale nemám důvěru jen na záladě toho, že dotyčný vystudoval medicinu a má atestaci v nějakém oboru.
Dula se nijak nevyjádřila a mně se to rozleželo až časem - v té chvíli, těsně po porodu - jsem to neřešila...bylo tam víc věcí, které byly zvláštní (přesvědčovala mě, že bych se neměla hlasitě projevovat - tvrdila, že to může způsobit otok branky; manžela jsme poslaly na její radu domů a poté odešla na 45 minut pryč s tím, že jde na svačinu - zůstala jsem sama na pokoji apod.).

@mrs_v "Obecně si myslím že si můžeš prosadit cokoliv pokud jsi dostatečně silná a nb máš dobrý doprovod,ale kdo to chce riskovat?A hlavně...proč by to tak mělo být? :/"

Naprostý souhlas.

sisstin
1. srp 2016

@urtica tvl, ja u prvniho porodu ani nepipla, bo me nafetovali, necitila jsem kontrakce atd. U druhyho, kdyz uz prisly ty posledni porodni vlny, tak jsem brutalne rvala mrucicim hrdelnim zvukem - v domarodstvi se tomu rika poeticky "porodni pisen" a to ma proste kazda zena, ktera neni nejak rizena a medikovana.

urtica
1. srp 2016

@hz Aha, vy jste psala o té Jilemnici, že ("kamaradova zena tam ted rodila, jela az z MB")...já o Nerátkách...🙂.

urtica
1. srp 2016

@sisstin Jj, já ji právě na začátku poslechla (bo jsem jí věřila) a snažila jsem se ovládat - do doby než jsem přišla na porodní sál a slyšela jsem paní vedle , jak si houká 🙂. Byla to poněkud dětinská myšlenka, ale říkala jsem si "proč ona sakra může a já ne?🙂".
Takže jsem to zkusila a zjistila jsem, že to fakt částečně pomáhá k úlevě bolesti (při porodu trvajícím přes 30 hodin jsem neměla anestezii, zato mě napojili na oxytocin a voda odtekla hned na začátku porodu, takže bolest opravdu dost intenzivní, dlouhá a hlavně velmi velmi únavná).
V 2. době porodní jsem vyloženě řvala o 106 (druhý den jsem chraptěla) - a moc mi to pomáhalo se do toho pořádně opřít...později jsem si o tom hledala různé informace a stal se ze mě velký fanda a příznivec křiku a veškerých zvuků u porodu 🙂.

hz
1. srp 2016

@urtica v poho, diky Premium jsem pochopila ze jde o Neratovice... ta Jilemnice, no uvidime... kazdopadne tam chci ani ne tak, po tom co u Vas ctu, dulu, ale radeji soukromou PA... manzel je az moc hodny, bojovat za ma prava, kdyz vidi ja jeho zena trpi, je to tezke, chapu...
a ta dula, to je fakt sila... kolik Vas stala, mohu li se zeptat? me PA naopak rikala(pracovala drive ve Vrchlabi), ze nahlas se projevovat pri porodu je ok, pomaha to...dle libosti rodicky..

urtica
1. srp 2016

@hz Jj, to jsem si později přečetla taky..že to naopak pomáhá otvírání děl. hrdla.

A taky jsem si říkala, že bych si příště vzala spíš soukromou PA 🙂. Dula stála něco kolem 5000,- - přesnou částku si nevzpomínám...

karlajasmine
1. srp 2016

A co Rakovník holky? Já to tam asi příště zkusím.

muhehehe
1. srp 2016

Se zájmem čtu všechnu tu smršť zkušeností tady, a tak taky jednu přidám- jak zde píšete o malých či větších porodnicích... já rodila v Brně- Bohunicích, to je snad největší porodnice v republice... a perfektní vše. Nikdo mi nenutil ani oblbováky, ani jakékoliv zákroky, ani polohu, v průběhu porodu navrhovali že mi ,,rupnou vodu", odmítla jsem, nebyl s tím žádný problém, nikdo na mne nekoukal blbě ani neměl blbé poznámky. Ohledně anestezie mi dali na výběr jestli chci epidurál nebo plyn, řekla jsem že nic, ale že kdyby bylo fakt nejhůř (člověk prostě neví, žejo...), tak že plyn... dostala jsem poučení, vysvětlení, dopředu jsme se dohodli, za jaké situace bychom do toho šli. Naštěstí nebylo potřeba. Vše se řešilo předem, včas, plán jako takový jsem udělaný neměla, ale na vše se zeptali, zapsali si, upozornili na rizika, vysvětlili. po porodu nás nechali dvě hodiny s manželem a mimčem o samotě, pak se mě zeptali, jestli chci aby malou umyli nebo ne, a šlo se na pokoj... manžel měl dost informací o tom, co případně chci nebo nechci a já taky nejsem ťunťa co jen kouká a kýve, ale nebylo vůbec potřeba si něco prosazovat. Následná péče taky dobrý, ukázali jak kojit, zodpovídali otázky.. opět žádný tlak nikde, žádná situace, kdy by si člověk připadal jako blbec nebo měl dojem, že je do něčeho tlačen... takže jde to i v takto obrovské porodnici dělat dobře.

tahejhula
1. srp 2016

@sisstin Ja u druheho rvala hodne, protoze ho manualne otaceli a to byl fakt rachot. :D

sisstin
1. srp 2016

@tahejhula u me to nebylo bolesti, ale proste to vypuzovani je strasne silny a nutilo me to delat ty zvuky, neco proste na ty nejzakladnejsi urovni lidskyho byti, nechapu, ze to nekdo umi ovladat? Podle me to nejde :D

tahejhula
1. srp 2016

@sisstin To muze byt tim, ze nekdo si vibruje v sobe a nekdo to pousti ven. :D Ja teda tehdy fakt jecela, spodem mu otaceli hlavu a pres bricho zada. U dcery jsem v tech poslednich vlnach nadavala manzelovi po telefonu, ze to nestihne. Taky to bylo dost animalni, tomu ver. 😀

mrs_v
1. srp 2016

@muhehehe tak Brno bylo vždycky někde "jinde" fakultka má ze všech perinatologických center nejmenší %císařů,jsou poměrně zvyklí na duly a když žena ví co chce,tak může zažít hezkej porod.

hz
1. srp 2016

@muhehehe povrdila jsi mou stalou domnenku, ze Morava je v tomto ohledu jina, lepsi...

mrs_v
1. srp 2016

@hz kdybych měla vybrat 2 kraje které jsou nejvíc "alternativa nakloněný" tak to bude Zlínský a Jihomoravský.ALE nedá se to brát tak obecně.I tam se najdou porodnice kde prostě "neumí rodit" jinak než v leže atd atd...Morslez pochopitelně taky,ale 1 Krnov "jaro nedělá"...

katkuc
1. srp 2016

@urtica Muzu se zeptat na jmeno te duly? Abych vedela, koku se vyhnout ☹ diky!

urtica
1. srp 2016

@katkuc Monika Morsteinova

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru